Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

Doudis19

James Wan se poměrně rychle stává jednou z nejspolehlivějších tváří Hoollywoodu. Hororový žánr už řadu let čekal na oživení v podobě mladého tvůrce, který by vykročil ve šlépjejích velikánů, jako byli respektive stále jsou Wes Craven nebo John Carpenter. Rozsudek smrti není sice ve své větší části hororem, ovšem při závěrečné půlhodině si to režisér vynahrazuje plnými doušky. Film se nevyhne několika zaškobrtnutí v podobě nepatřičných dialogů či kolísání tempa, ovšem úžasný styl režie Jamese Wana vše hasí a žene film do zběsilého a nevyhnutelného i když poněkud nereálného vyvrcholení, vše navíc podpořeno krásnou hudbou. ()

Triple H

Totálne dementný vývoj deja, vrátane absurdného správania postáv a miestami až neskutočne hlúpych dialógov. Neschopnejších gangsterov som hádam ešte vo filme nevidel. Toto nemôže zachrániť žiadny herec, ani vizuálna ekvilibristika (ktorá BTW pri podobnom deji len ruší, určite nepomáha). Civilný úvod fungoval, odtiaľ to išlo do sračiek. ()

Sfinkter

Kdo tento film nebere racionálně a pouze si ho užívá, ten má vyhráno. Bacon si střihl netradiční roli, ale opět dokázal velikost svého herectví. Od poloviny snímek vyznívá jako přepis akčního komiksu, závěr je našlapaný jak Jednotka příliš rychlého nasazení a poté, co si Kevin oholí hlavu, mi jatka připomínají několik sekvencí z Taxikáře. Výborná zábava a akce - i můj spolubydlící vydržel až do konce. ()

Karush

Úvod bol nevýrazný, predpokladala som slabšie dielo, ale postupne to začalo naberať obrátky. Dráma tá bola v hojnosti, ale ako celok to pôsobilo veľmi nereálne a o závere ani nehovorím, to čo malo byť? V niektorých častiach natoľko chceli stupňovať napätie, že miestami to s dianím poriadne prehnali. Filmy s podobnou tematikou Prianie smrti, Kat. ()

Jizni Tlapa

Skvěle gradující atmosféra a propadlá tvář Bacon, který se zhostil role mstitele téměř dokonale. Stopáž akorát na divákovu snesitelnost a skvělá kostymérská práce jsou dalším pozitivem tohohle dramatu, které si oprávněně zaslouží zdejší hodnocení. Na ono výsluní ověnčené pěti hvězdami tomu však chyběla dotaženější akce a několik liniových klopýtnutí, kazící celkový dojem...prostě to ,co má například Ctihodný občan.. ()

kinghome

Celou dobu jsem myslel, že 4 hvězdy to budou určitě ale takhle zkurvit konec??!! Dokonce se mi líbilo jak Nick vypadal jako plešoun ale závěrečná přestřelka, kde z Nicka udělali terminátora to je fakt humus. ale pod 3 hvězdy nejdu. Celej film se mi hodně líbil,jenom škoda toho konce. ()

flawi.f

Z počátku slibně vypadající a rozjeté psychologické drama se v půlce zlomilo jen v průměrný, ničím zajímavý thriller o "děsně" drsném mstícím se chlápkovi, tentokrát v podání ne příliš přesvědčivého Kevina Bacona. Slabší tři hvězdy, dopadnout to mohlo přeci jen hůř. Každopádně je dobře, že se James Wan v poslední době drží spíše na poli hororů. ()

Beky

Oh!! Červený hodnocení??? To snad ne!! Jedna věc, která byla brilantní a nehorázně cool...hádejte??...přece scéna v garážích, ale to víme všichni, že styl natočení bere dech!! A dál?? Máme hrdinu který neví, a ke konci pořád neví, jestli bude Rambem nebo stáhne ocas mezi nohy...fascinuje mě jedna věc, rozpolcený hrdina, nevadí, dává prostor k vývoji postavy, ale pokud rozpolcenost je dána najevo tím, že v jedné scéně je hrdina schopný vymlátit bar a v druhý následně neumí nabít ani pistol to už hodně vadí...a tak se děje po celý film, u kterého jsem si ťukal neustále na čelo, možná, že tam mám teď vepsáno..,,cože??,,...mimochodem závěr filmu je spíše úsměvný nikoliv dramatický nebo originální!! Jednou větou: Jak film mohl být dobrý, kdyby se drželi jednoduchého mustru přeměny normálního chlapíka v zabijáckou mašinu...James Wan, ale bude jednou velmi solidní akční režisér, který dokáže s průměrným rozpočtem velké věci, na Castlevanii se moc těšim!! ()

Javad

Klasický príklad filmu o pomste. Jediný svetlý moment je premena hlavného hrdinu z kancelárskej krysy na vraždiaceho šialenca (opäť skvelý Kevin Bacon). Zvyšok miliónkrát obohraná pesnička. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Je vždycky předmětem dohadů, zda má neoriginální, ale skvěle předvedený scénář právo na vysoké hodnocení. Je to velmi subjektivní rozhodování a záleží i na "kouzlu okamžiku". Já i napodruhé zažil s Rozsudkem smrti skvělých sto minut napínavého dramatu. James Wan přihodil dostatek tvůrčích nápadů a dobře pracuje s tempem. Honička vrcholící v parkovacím domě patří k nejzajímavějším akčním scénám posledních let... Mně to stačí. V jednoduchosti je síla - nikdy jindy snad toto rčení nefungovalo účinněji. 80 % ()

ywo666

Dobrý film. Čakal som na jeho zhliadnutie do roku 2012, ale nakoniec som ho pustil. Začiatok ma moc nebvavil, ale potom to naberie obrátky. Nie je to reálne? No a čo! Keby chcem realitu pustím si správy. Pri Death sentence som sa proste nechal unášať situáciami a atmosférou. Baconova premena je celkom hustá. Výborne si viedol aj Hedlund a v podstate celý gang. Nezaškodil ani John Goodman. Wan ma opäť presvedčil, že je dobrý režisér. A to som ani nevidel Saw. 4 hviezdy si to v béčkových vodách zaslúži. ()

Antek

Kevin Bacon nastupuje na takovou cestu pomsty, že by se za ní nestyděl ani Frank Castle (ten comicsový). A rozhodně nehrozí, že by někoho lechtal mraženým nanukem ... viď, Jonathane? :-) Bacon je navíc nadprůměrný herec a tak působí i ty emocionální pasáže (nasáklé dojímavou hudbou) tak, jak by působit měly. Milující tatík od rodiny se mění ve stroj na zabíjení ... to všechno v efektivním balení, které způsobí, že byste nějakou tou ranou přispěli nejraději taky. ()

Mihail123

Film o rodinnej tragédii, ktorý sa neskôr zmení na besnenie Kevina Bacona, ktorý je fakt "nasratý". V konečnom výsledku Bčková hovadina. Ale zato slušne zvládnutá, 1* za účasť Kevina Bacona. ()

zdenny

Velice dobrý námět, slušné provedení ale dost velké kopance v jednotlivostech. Zpočátku jsem si vzpomněl na Přání smrti s Ch. Bronsonem. Bylo to ale jinak, což nevadí. Vadí, jak už jsem napsal, plno nedomyšleností: honička a střelba na K. Bacona na přeplněné ulici - tam by partička z ghetta dle mého nezabrousila, bitka na parkovišti, kdy Kevin jednomu hajzlíkovi třikrát slušně otříská hlavu o beton a následně mu ji silnou ranou přivře do dveří automobilu - ten se zvedne a mlátí se normálně dál. A potom, a to je největší kopanec - policistka ví, že Kevin vykonal vendetu, ale nezadrží jej, potom mu opakuje, že ví, kdo postřílel jeho rodinu a že policie má zatykače. Když teda mám zatykač, jdu si pro ty hajzly hned, po policii ale ani památky. Nemluvím už o dvou poldech v autě coby strážců klidného spánku Kevinovy rodiny, kteří vědí, jak je situace nebezpečná, přesto jsou eliminováni již ve svém voze. Dále otec hlavního záporáka, kterému je jedno, že mu někdo chce zabít syna, protože se mu "nepoved". Hlavně a především rodinní příslušníci takových hajzlíků by nikoho nenechali je jen tak zabít. Nedotažeností ve filmu bylo více, ale námět byl velice dobrý. Člověka opravdu zamrazí, když si uvědomí, že by se toto stalo jeho dítěti s tím, že on by se na to ještě navíc bezmocně díval. Prostě hnus. Takže průměr - tři, škoda. ()

Brain-D

Spokojená rodina si spokojeně žije do doby, než jeden z dvou synů starostlivého otce navštíví obchod na benzínce,k terý po sléze přepadá gang, syn umře a otec to vše vidí. Kevin (otec) bere spravedlivost do vlastních rukou a jde proti gangu a snaží se přizpůsobit a oholením hlavy, jak kdyby se promění jednoho z nich...hh ke konci mi dost připoměl Střihorukého Edwarda... Film mě zajímal díky režisérovi, který natočil první díl sawu od kterého jsem čekal sklamání, ale není tomu tak. Jestli někdo vnímal hudbu, která je vynikající i mix theme od sawu tak nemůže dát míň než ***, no když sečtu akční prvky, pomstu, hudbu a propracovanost vychází mi 70% ()

S.i.d.

Tak mě zase jednou hodnocení čsfd zklamalo. Dobrá kamera, skvělé herecké výkony, docela i pěkná hudba, jen to ostatní filmu nějak scházelo. Nikdy bych neřekl, že by se James Wan ponížil na tento film.Nezáživný scénář, obrovská absurdita a k tomu absolutně nereálný děj. 2* dávám za jako vždy skvělého Kevina Bacona a vkusnou hudbu. Víc si tento film nezaslouží. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)