Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

adam9

Mé předpovědi se vyplnily do puntíku. Na naléhání okolí jsem se podvolil a dal tomu šanci. A musím říct, že první minuty vypadaly hodně nadějně. Jakmile se však 14 praštěných trpaslíků, hobitů, elfů, či já nevím co všechno vydalo na "neočekávanou cestu", tak nastalo přesně to, co jsem čekal. Tenhle fantasy svět zkrátka není pro mě a usínal jsem už po polovině filmu. Chápu, že tohle má zarputilé a nadšené diváky, ale na mě Tolkien prostě nezapůsobil. Lord of the Rings už raději ani nebudu zkoušet...Jediné, co se mi kromě úvodních minut líbilo, byla Cate Blanchett. Na závěr bych ještě dodal: proč to proboha trvalo bezmála 2.45min?! Když mi ještě kamarád řekl, že tenhle příběh se do knihy vlezl na 60 stránek, tak se mi vážně chtělo smát. ()

HiddenDragon

[Extended verze] Hobit je neco jako druha trilogie Star Wars. Ma to tezke. Kdyz se nekdo snazi prekonat latku a styl, ktery sam vytvoril, a vpodstate trikove ani podanim nema srovnani, bud muze vysperkovat svoje dilo, nebo si podreze vetev. Lucas si myslim (krome detstejsi Epizody 1) vybalancoval dalsi dily minimalne na remizu. A Jackson zatim vypada, ze se mu to podari taky. "Unexpected Journey" je Tolkien se vsemi klady i zapory. Klady jsou jasne. DEJ - updatovany, z pohadky pro deti je fantasy vetsiho kalibru (skoda ze v prvnim dile jsou ty naznaky Temnoty jen male - Cumberbatch jako Necromancer!). CASTING je na jednicku s hvezdickou - Freeman krom toho, ze je sympatak, skvele hraje a ma komickeho ducha, se Holmovi fakt podoba; trpaslici jsou kazdy original, elfove dokonale homo, Hobitin skvele ciperny a zeleny. TRIKY jsou asi maximum co jde dnes ze studia a zelenych pozadi vytriskat (snad az na mirne digitalne gumove vrrky) - trollove se povedli, goblinske podzemni mesto je uzasne megalego, a Glum je exhibice bozich ksichtu a rozpolcenosti povahy. HUDBA je kvalitni, ale az na navykovy ustredni novy motiv (+skvela "Song of the Lonely Mountain" od Neil Finna) vpodstate (nutne) kopiruje LoTR - motiv prstenu, elfu, Hobitina (coz mne osobne se libi)... A tady vlastne zacinaji negativa, ktere tvori jedno velke. Ze uz jsme to vpodstate vsechno videli. Zatimco Star Wars je megauniversum, kde jde kazdy dil udelat na jine planete, Stredozem je porad jeden a ten samy Novy Zeland:-) at uz se to vypixeluje jemneji, nebo do krasneho 3D, je to vlastne porad LoTR. "Unexpected Journey" je navic rozjezd. A i kdyz akce tu je hodne, ve trihodinove stopazi prevladaji pomale pasaze. Takze vysledek je fakt hodne jako "Spolecenstvo". Ale je nutno uznat, ze v trilogii se trumfy musi vybalit az tak od druhe pulky vseho. Komu je Tolkien i fantasy sumak, odectete si klidne dve hvezdy. Ostatni (vcetne me) tu najdou, co chteji. A 13min navic v Ext. verzi pridalo celkem fajn scenky. Je to vtipnejsi a kupodivu to na pocitu z delky nebylo poznat. Az bude jednou "domaci verze IMAXu", Jacksonovy (obe) trilogie si poridim jako prvni :) Kvuli temto filmum se fakt vyplati jit na velke platno. ()

korndaddy

Když porovnám s PP musím přiznat, že sem se bavil tenkrát o něco víc. Ale uvidíme s čím přijdou další díly. Zatím lehounká nuda. Sice pěkné udělaná, ale nuda. ()

bruceman7

Od své knižní předlohy se v mnoha místech film odklání, nicméně se to dá pochopit z hlediska potřeby všecko nacpat do dvou a půl hodiny. Je ale fakt, že na pompéznost LOTRa to nemá. Přesto prvního Hobita nevnímám negativně. 6,5/10 ()

JamesSi

Celá trilogie není naprosto špatně natočená, ale dost to kazí přidání nudných scén a pár opravdu stupidních rozhodnutí (smějící se miniskřet, Radegast, drak ve zlatě, střílení draka přes dítě, Legolas překonává gravitaci a tak dále). Ve výsledku je tu celkem dost velkolepých záběrů a povedeného CGI. Glum vypadá opět nádherně. Zhlédnutí verze, která tři filmy zeditovala na jeden dvou a půl hodinový film je pro diváka mnohem lepší zážitek. Původní verze roztažená na šest hodin je zdlouhavá a pro diváka těžko stravitelná. Obávám se, že tohle bylo zásluhou studia, které chtělo na filmech více vydělat a více méně kašlali na finální produkt. ()

Zagros

Hobita jsem se hodně bál, přeci jen snažit se natáhnout útlou knihu do tří dlouhých filmů nebyl nejšťastnější nápad. Je zřejmé, že po oprávněném úspěchu Pána prstenů, chtěli tvůrci hlavně vydělat. Přesto jde o velmi dobrý snímek a nebýt předchozí trilogie pravděpodobně bychom byli všichni (fanoušci Středozemě) nadšeni. Pokud se budu chtít vrátit do Středozemě, dám sice přednost původní trilogii, ale to neznamená, že by se mi Hobit nakonec nelíbil, další díly si jistě utéct nenechám. ()

Han22

Říká se to nejlepší nakonec a tak jsem si při dosledovávání fantasy posledních let nechal nakonec celou Hobití trilogii. V Petera Jacksona jsem na 100% věřil a nezklamal mě. Hobit je přesně takový, jako Pán prstenů. Ano zdlouhavý, občas má dlouhé povídací scény, ale celou dobu máte pocit, že sledujete něco epického, velkého, něco při čem je občas sranda (celá schůzka u Bilba na začátku), občas je to poetické a většinu času velkolepé a napínavé. Skupina 13 trpaslíků spolu s čarodějem Gandalfem a zdomácnělým hobitem Bilbo Pytlíkem se vydává dobýt zpět svůj domov pod horou, obsazený nestvůrným drakem Šmakem. Potkají staré známé (Glum, Saruman, Elrond, Galadriel), nové zajímavé postavy (lesní bůh Radegast), zažijí boje se zlobry, kamennými obry, podzemními skřety a především neúnavného skřetího killera Azoga se svou smečkou skřetů na vrcích. A na konci po dramatické bitvě víme, že to nejlepší nás teprve čeká. ()

velkyvezir

Po čase měníme ze 3 na 5. Nakonec mne to baví víc než Pán Prstenů. Vizuálně i dějově pestřejší a tomu všemu vévodí Martin Freeman, který JE Hobitem a úplně v klidu sbalí do kapsy Froda a spol., kteří ve srovnání s ním měli nulové charisma. ()

klukluka

V případě tohoto filmu jdu proti proudu, ale mě to VŮBEC nebaví, naopak mě to děsně irituje a nejsem schopen se tím prokousat. Zkouším to dnes už podruhé na ploše těch cca deseti let, ale výsledek je tentýž- tohle prostě nedám. Na obranu Petera Jacksona je potřeba říct, že jsem to měl kdysi stejně i s knižní předlohou. A tam pro sebe vidím ten hlavní problém. ()

RichardLev

Na film jsem se těšil jak malé dítě, sledoval jsem všechna produkční videa a samotnou knížku četl ještě před ohlášením filmu několikrát. Můžu říct, že film nezklamal, na druhé straně ani nijak extra nepřekvapil. Jacksonův Pán prstenů byl ve své době něčím novým, neotřelým. Hobit jede ve vyjetých kolejích a ačkoliv je všechno uděláno kvalitně, nepřináší Jackson do zpracování vlastně nic nového. Je to prostě Hobit, natočený stylem Pána prstenů. Není to málo, ale po původní trilogii to holt chtělo přidat ještě něco navrch. Bohužel to zde chybí. Celý film mi přišel jaksi neuspokojivý, protože nic neuzavírá. Má sice finále, ale spíše mi přišlo, že jsem viděl v řadě za sebou pět dílů seriálu, než jeden celý film. Chybělo mi taky větší napětí. Trpaslíci jsou takřka nezranitelní. Odrážejí útoky stovek skřetů, padají z obrovských výšek a nemají ani modřinu. Většina dialogů je přesně převzatých z knihy, takže ani tady pro mě překvapení nehrozilo. Kdo knihu nečetl, bude to asi vnímat jinak, ale pro mě to bylo jen přeříkání toho, co znám. Věci, které Jackson do filmu přidal navíc (Radagast, flashbacky do událostí předchozích, Dol Guldur) určitě potěší, ale opět - nic výjimečného. Párkrát jsem se upřímně zasmál, ale čekal jsem, že to bude zábavnější. Na tváři mi prostě nenaskočil ten spokojený úsměv a nehřálo mě u srdce tak, jako když jsem četl samotnou knížku. Lokace, kostýmy, herecké výkony a triky jsou špičkové, tomu prostě není co vytknout. Martin Freeman je jako Bilbo naprosto vynikající. Dabing byl překvapivě docela povedený (v recenzích tolik haněná elfšitna mi nijak nevadila), ale stejně se těším, až to uvidím v originále. Dabing prostě filmu a postávám krade jejich kouzlo, i když je jakž takž vydařený. 3D snad ani nebylo nutné. Přišlo mi poměrně zbytečné. PS: Možná jsem měl vidiny, ale přišlo mi, že jsem na konci viděl Medděda. Velký fousatý muž, stoupající po hoře nahoru. Může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Páč nikdo jiný ho neviděl. EDIT: Medděd tam není. Jen kámen, který nápadně připomíná postavu vousatého muže. Ale je to jen kámen. ()

Merkin

1) Film Hobit(H) x film Pán prstenů:Společenstvo prstenu(SP)-a)SP: začíná historickým vstupem a vysvětlením, jak to bylo s prstenem x H totéž ohledně draka b)SP:pokračuje životem v kraji, příchodem Gandalfa a zaúkolováním Froda x H: totéž jen se týká Bilba c) SP: cesta z Kraje do Roklinky(sledováni přízraky) x H: cesta z Kraje do Roklinky(sledováni skřety) d) SP: cesta z Roklinky dál, boj v podzemí, závěrečný boj se skřety v lese x H:cesta z Roklinky dál, boj v podzemí, závěrečný boj se skřety v lese e) SP: závěrečný pohled na Orodruinu x H: závěrečný pohled na Erebor f) dále SP: Bilbo předává Frodovi mitril x H: Gandalf předává Bilbovi meč,SP. Aragorn= H:Thorin, Frodo= Bilbo, SP:společesntvo prstenu=H:společenstvo ,,proti drakovi", SP:ve scéně boje proti Sauronovi mu Isildur utíná kus ruky X H: ve scéně boje Thorina proti hlavnímu skřetovi mu Thorin utíná kus ruky, SP: fyzický boj Gandalfa a Sarumana x H: filosofický boj Gandalfa a Sarumana, SP: jdou po okraji skály a nemůžou projít x H:jdou po okraji skály a nemůžou projít g) stejné postavy: Saruman, Elrond, Galadriel, Gandalf, Bilbo, Glum, Sauron h) odchylky: SP: Frodo má 3 další hobití společníky a je centrem pozornosti x H: Bilbo je sám a vedlejší SP: krutější, vážnější, filosofičtější, propracovanější H: pohádkovější, vtipnější, dětštější 2) Film Hobit x kniha Hobit: vložené prvky(písně, odkazy na Pána prstenu, vložky typu ,,Nemáte hranolky?" apd.) nebrání v kladném ohodnocení, kniha je převedena dobře, vcelku detailně a vkusně, snímek zachovavá pohádkový ráz předlohy, klade důraz na půvab krajiny, nezabývá se charakteristikou nedůležitých postav, věnuje se těm ústředním 3) Film Hobit: Neočekávaná cesta: pohádkové, milé, vtipné, technicky na vysoké úrovni(někdy až zbytečně předigitalizované), skvělé obsazení Martina Freemana, dechberoucí scéna s Glumem, důraz kladen na city a dojmy postav(oni viděli Roklinku poprvé, takže proč ji neukázat v plné kráse?), ....ale na druhou stranu vcelku předvídatelné, místy kýčovité, jindy zase nedostatečně osvětlené(ovšem ocitáme se někde v polovině příběhu, mnohé scény působily podivně a otevřeně, ale věřím, že je nakonec Jackson vysvětlí stejně uspokojivě, jako to udělal Tolkien)...bylo by nespravedlivé dát prvnímu pokusu pouhé tři hvězdy...tento výpravný snímek si nakonec vysloužil slabší čtyři:) ()

jhlahulek

I když nemůžu říct že je to špatný film, můžu jen jmenovat mínusy: 1)Odlehčenost - nevím z jakého důvodu se z filmu absolutně vytratila hloubka, temnota, naděje a celkově všechny emoce a jsou nahrazeny přemírou vtipů, které jen kazí atmosféru vytvořenou hudbou a prostředím. 2) Postavy - z části kvůli tomu, že ze skupiny trpaslíků vyčnívá jen Bilbo, Gandalf a Thorin, z části kvůli ději. Film nedokáže v divákovi vytvořit takovou oblibu hlavních postav jako v Pánovi prstenů. Pak všechny nebezpečné akční scény kdy jde hrdinům o život prostě postrádají smysl. Vždyť komu by vadilo, kdyby z 12 trpaslíků jejichž jména si ani nejde zapamatovat, zbylo třeba jen 5? 3) Děj - když už se po takovém úspěchu rozhodli natočit Hobbita, očekával jsem nějaký triumf, něco nečekaného, co se alespoň přiblíží Pánu Prstenů, ale společenstvo trpaslíků, jenž putuje po středozemi k hoře, kde se ukrývá poklad střežený drakem...opravdu? 4)Zlo - vím, že největším zlem byl Sauron a tomu se nic vyrovnat nemůže, ale naznačit temného nekromanta, draka v hoře a nakonec jediné co potkají je pár skřetů a zlobrů kteří jsou tak tupí, až směšní, to je pro mě zklamání. 5) Délka - chvíli jsem se cítil, jako když jsem sledoval prodlouženou verzi Pána Prstenů, jenže tam mě každý detail neskutečně zajímal. Tady jsem si spíš jen říkal, že už by se mohli posunout dál, na to že se tam vlastně nic neděje (viz. hlavně úvodní skoro hodinová scéna v kraji). ... A plusy? Snad jen hudba a prostředí, kdy se opět cítíte zpátky ve středozemi, než zjistíte že jste jen v nedotažené náhražce. Dále staré postavy jako Gandalf, Elrond, Galadriel, Saruman nebo Glum, které jsou díky bohu pořád stejné. Možná. že je první část jen pomalejší rozjezd velkého díla, ale myslím si, že by filmu prospělo mnohem víc, dotáhnout "trpasličí příběh" dokonce a v dalších dílech se zabývat něčím jiným... ()

F.W.Colqhoun

Máte rádi klišé? Já si některá zvlášť banální doslova hýčkám: 1)Film není kniha [a nemělo by se tlačit, aby byl]. 2)Dobrý film nedělá velký rozpočet, ale invence; prachy to můžou zazdít. 2)Méně je někdy více. 3)Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. 4)Analog lepší digitálu. 5)Zákon dobrých sequelů [vztahuje se i na prequely] zní – ZACHOVÁVAT ROVNOVÁHU; úspěch předcházejících dílů neprodukovaly jen oblíbené scény, ale i zdánlivá hlušina. Zda se Vám bude Hobit spíš líbit, či líbit o něco méně [je v něm zakopán velmi dobrý film] záleží na tom, zda výše uvedené zákony (nejen) dobré kinematografie považujete za platné, či cosi, co se na bijáky za 300+ melounů nevztahuje. Postupně: 1)Autorům nelze upřít snahu o úplnost. Jdou fandovsky ještě o krok dál, některé z událostí rozvíjejí do opulentní šíře, nebo nastavují příběh scénami, o nichž není v předloze ani slovo [záminky pro angažování Christophera Lee * jehož vyhlazený xicht je výsměchem následků stáří digitálním technologiím a nejlepším, nepochopitelně nepozorovaným důkazem, že se už 60 let před událostmi LOTRa paktuje s nekromanty * resp. Cate Blanchett a zajímavé postavy Radagasta]. To diváka nutí přebírat, a i když najde perel fakt jakože objemný pytlík, hlušiny přehrabe v nestřídmých 165-ti minutách hodně. [Slova osoby, která v případě LOTRa rozhoopádně preferuje D.C.] 2)Jackson se do toho tentokrát opřel až tak, že by mohlo dojít k paradoxu, který z událostí LOTRa [kde jde o záchranu Středozemě] činí v porovnání s Hobitem [v němž jde o cestu několika trpaslíků a čaroděje druhé kategorie do jeskyně se zlatem] jen stručnou dohru. Rozměry událostí, střetů zvlášť, v Neočekávané cestě k tomu podezření svádí – sebemenší šarvátka nabírá bitevní rozměry, skřeti [jejichž bezbrannost je alarmující] se rojí v hmyzích množstvích, obyčejné skřetí doupě Jackson [si] představuje jako megapoli důmyslně vyhotovených zavěšených plošin a lávek, v jehož srovnání bledne i architektura Barad-dûr. 3)Odkazy na budoucnost LOTRa jsou fajn, ale je jich tak moc, že se jeden ptá, jestli to nehraničí s vyvařováním. Když Shore zaševelí povědomým motivem, nostalgik pookřeje, ale proč musí Šmak v úvodu shazovat věže úplně stejným způsobem jako Nazghulové věže Gondorské? Buď se rezervoáry Jacksonovy vychvalované imaginace povážlivě vyčerpaly, nebo přeceňuje pozitivní dopad repetice. Ať tak či onak, docela škoda. 4)Že Jackson předhodil spoustu scén přímo výtvarníkům z WETA mě nepřekvapujr, ale netěší hned ze tří důvodů: a)Skutečnost, že mohl s pomocí WETA dosáhnout ztvárnění čehokoliv, zapříčinilo, že to udělal, a výstupy unavují. Divák nedostane příležitost si cokoliv domyslet, vše je mu rváno surově do xichtu. b)Film, na rozdíl od LOTRa, který je z velké části modelován jako zemanovská miniatura a zabydlován gumovými maskami [dost možná pálenými v maminčině troubě], hrozně rychle zestárne. Zvlášť když... c)Ona ta CGI, buďme chlapi a přiznejme si to, místy vůbec není dobrá – poprvé mne rozladil již Šmakův oheň v před-titulkové sekvenci, ultimátně rozčiloval videoherní Azog. Spousta výjevů vznikla zjevně jen jako pitomá úlitba 3D čumilům, z nichž jsem já, příznivce trapného 2D, nic neměl [finální bitka s vrrky, požár lesa]. 5)Hobit není vyrovnaný film. Jestliže se Vám v LOTRovi líbily letecké záběry na družinu pochodující krajinou, dostanete jich v Hobitovi asi 30 minut [kvalifikovaný odhad] a to je dost na to, aby Vám od zhruba patnácté začaly lézt na nervy. Zhoubné bujení domněle atraktivních prvků prorůstá celým filmem. (...) Na druhou stranu film obsahuje momenty, které se těm v LOTRovi přinejmenším vyrovnají. Hádankářská scéna nemá chybu, (ne)přestřelené žertíky typu 'Radagastovi králíci' či 'Gandalf přebírá peníze ze sázky, zda se Bilbo zúčasní výpravy', jsou přesně tak decentně fajn, jak od Jacksona očekáváme, a i když z lecčeho na plátně skoro krvácí oči, je to většinou hezké. Očekávaná hobití pohádkovost se v okamžicích vyprostivších se disneylandovosti daří. Obsazení je snad až na nebohého Lee luxusní, volba převážně britských herců nachází vrchol v Richardu Armitage, pro roli Thorina zjevně narozeného. Howard Shore se svým trpasličím tématem a písněmi dává zapomenout, že v průběhu sahá snad až příliš často k osvědčeným hooks z LOTRA. Že příběh neprodukuje stejně intenzivní dojmy jako předchozí udává nejen forma zpracování, ale i to, že tentokrát postavám objektivně fakt o prdlajs jde [a Jackson dělá co může, aby vyprávění na zdroje temnoty a osudovosti z LOTRa napojil; většinou marně]. Hobit i přes četné výhrady představuje několik momentek patřících již nyní do filmové mytologie [hádání, Thorin Oakshield vs. Azog, Gandalf osvobozuje trpaslíky od skřetů, trpaslíci myjí nádobí, Thranduil odmítá pomoci aj.]. Klišé já rád – umění, to komerční zvlášť, je hra a Jackson porušil příliš mnoho pravidel, než aby byla jeho poslední hra považována za brilantní. Vzdor žbrblání [o němž doufám, že si jej autoři vezmou k srdci, až je budou číst, ha ha ha] se velmi těším na prosinec 2013, stejně jako na neodvratnou, nicméně očekávanou reprízu filmu v nejbližším možném termínu. () (méně) (více)

Orthank

Peter, nejako ti to prerástlo cez hlavu. Návrat do stredozeme je to bez pochyby jedinečne nostalgický, zato poriadne natiahnutý. Navyše komplikácie s viacerými dejovými rovinami z dodatkov, či neuveriteľná technologická sranda menom HFR nám to podaktorým zarytým divákom poriadne skomplikovali. Áno, celé to vyzerá neuveriteľne krásne, čisťúčko a poriadne epicky rozlietane (niekedy až príliš), no práve preto sa z neho vytráca akýsi duch tajomna, ktorý sa tak lišiacky predvádzal v pôvodnej trilógii. Je ťažké túto útlu viac-menej rozprávkovú knižnú predlohu pretvoriť v trojdielného zimomriavkového molocha. Jacksonovi sa však podarilo udržať tento hazard ako-tak na uzde. Aj keď budete preklínať plastický a zároveň tak úchvatný tretí rozmer, alebo budete zalamovať rukami nad prehánkami najhrubšieho zrna či pokrútite hlavou nad zbláznenou kamerou, ktorá sa vyslovene spolieha na 48 fps, stále to je tá stará známa stredozem, ktorú by som však pre lepší pocit odporúčal v tradičných dvoch dimenziách. Trikoví experti dosiahli vrchol remesla, Glum presahuje svoj tieň a ostatní predvádzajú čo majú. Zatiaľ je to len začiatok a uvidí sa čo ďalej. Viac nájdete TU. 70% ()

Kanca

Původně jsem dala pět hvězd, ale přes noc se mi to nějak rozleželo a musela jsem jednu hvězdu ubrat, protože nemůžu říct, že bych po zhlédnutí Hobita odcházela z kina tak moc nadšená jako po některých jiných letošních filmech, i přesto, že jsem celých 166 minut seděla zarytě v sedačce a hltala každý záběr, každou repliku...A můžu říct, že Peter Jackson se bravurně zhostil své úlohy a Hobit je, stejně jako byl i Pán prstenů, plný dechberoucích efektů. Podobnost s Pánem prstenů je tu dost zřejmá, ale myslím, že to není vůbec na škodu..ba naopak! A navíc já teda ani nic jiného neočekávala...Vy snad ano? :) A ještě jedna věc...Myslím, že Bilba Pytlíka by nikdo nezahrál lépe než právě Martin Freeman! Skvělá volba! ()

sl4necek

Co jinýho, že? Prvky z Pána prstenů se do Hobita moc nehodí, deus ex machiny byly posledním hřebíčkem do rakve. Hvězdičky za moc pěknou (leč opakující se) hudbu, Martina Freemana a Gluma. Doufal jsem, že Hobit zachrání jinak nepovedený rok (Prometheus, Batman), ale marně. ()

Scevola

Je krasne byt spat v Stredozemi. Mal som velke ocakavania a musim skonstatovat ze sa naplnili. Niektory vravia ze je to zbytocne natahovanie, rozdelit Hobbita na tri velmi dlhe filmy i ked aj Pan prstenov mal tri casti ale tie knizky su ovela hrubsie ako Hobbit. Ja to rozdelenie ocenujem (i ked budem musiet teraz dlho cakat na dalsie dve casti) lebo fanusikovia dostane ultimatneho Hobbita (plus prolog k Panu prstenov). A teraz k filmu. Pozeral som 3D v Multiplexe s vyssim poctom snimkov. Bol to ozaj "technologicky" zazitok, obraz bol neuveritelny, niekedy som mal pocit ze je to ozaj realne (najma kvoli vyssiemu poctu snimkov za minutu). Jedine co ma otravovalo, tak to boli tie otrasne okuliare co sa stale pouzivaju na 3D. Dej mal postupny rozbeh (schadzanie trpaslikov) ale ako sa zacalo dobrodruzstvo, tak sa to rozbehlo. Krasne scenerie, perfektna hudba, Glumovo "one man show", co viac si moze fanusik priat. 9/10 ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021