poster

Hobit: Neočekávaná cesta

 • USA

  The Hobbit: An Unexpected Journey

 • Slovensko

  Hobit: Neočakávaná cesta

 • Velká Británie

  The Hobbit: An Unexpected Journey

Dobrodružný / Fantasy

USA / Nový Zéland, 2012, 169 min (SE: 182 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Z pohádky fantasy prostě neuděláš...(16.12.2012)

 • Viktooorka
  *****

  Jedním slovem nostalgie. Čas, který se nedá zastavit, se při sledování Hobita zpomalil a vrátil do dětských let, kdy jsem nedýchala u Pána prstenu. Děkuji!(4.9.2013)

 • Radyo
  ****

  Vizuální orgie - a je na co koukat! Ale to bylo vlastně i u Pána prstenů. Hobit je ale jiný, takový pozvolnější, či jak to říci. Každopádně jsem těch skoro 3 hodin v kině nelitoval, i když je pravdou, že člověk se tak nějak hůře ztotožňuje s některou z hlavních postav. Btw. To se mi stalo snad poprvé po 15 letech, že jsem byl v kině hned další den po české premiéře... ;-)(14.12.2012)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Je to TAM! Vynikající, Epická, Vizuální Výprava trpajslíků! Spousta skvělých/vtipných hlášek, Detailně vymakané Příšery, skvěle sestříhaná Akce, Spousta Pleasure Momentů a opět parádní Soundtrack! Ách tenhle film je prostě Zážitek! Líbilo se mi, že se zde mihly postavy z LOTRU, zejména GLUM se předvedl!! Jsem si jist, že dalším a dalším dílem se mé nadšení bude pouze Stupňovat !!(25.1.2013)

 • Djkoma
  ****

  Jackson se vrací k milovanému světu a postavám, Novému Zélandu, dlouhým přeletům kamery, (skoro identické) dunivé hudbě Howarda Shorea... Hobit je tak z principu pro všechny fanoušky typický návrat domů, kdy si člověk užívá i přes rozvláčeněné tempo a výraznější pohádkovost celý příběh do poslední minuty. Co na tom, že ta osudovost Frodova putování tu není, stejně jako to, že pohádkovost jde ruku v ruce s trochou té morbidity (když se to tak vezme, tak v té pohádce umře tolik zlých potvor tolika různými úmrtími...). Zažívání deja vu (motýli, Roklinka, Galadriel,...) se tady stává jen třešničkou na dortu. Mě osobně Hobit připomíná lucasovu E1 (prequel, nový začátek ságy, který může změnit vnímání "původní" trilogie, deja vú, ...), ale současně výrazně něco nového (poučení z vlastních chyb, rozšíření nápadů, fantastický Martin Freeman). Tady nelze mluvit o zklamání, je to neuvěřitelně dobře odvedený kus filmařiny, která je chvilkami megalomanská a dává navědomí, že tohle putování je teprve první třetinou. Jen tajně doufám, že toho Šmaka s mincemi ještě doladí, protože ta pohádkovost by tak šíleně počítačová být nemusela... PS: jediná škoda je té prázdnoty po filmu, jako návštěva pěkné, jako trvalka v srdci těžko obstojí... PSS: nečekal bych, že Galadriel bude mít tak krátké nehty...na takovou sličnou dámu:)(20.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace