Hrdina americké komedie Jackie Moon se vrací do rodného města, kde chce trénovat svůj basketbalový tým. Jenže Flint Michigan Tropics jsou nejhorší v lize a pokud chtějí přežít, musí zvítězit.
V roce 1976 se Americká basketbalová asociace ABA ocitá na pokraji kolapsu. A právě tehdy se vrací do rodného města Jackie Moon, který se prosadil díky úspěšnému hitu Love Me Sexy. Nyní chce naplnit svůj dávný sen a koučovat basketbalový tým. Jenže ten, na který získal licenci - Flint Michigan Tropics - je nejhorší tým v lize a hrozí mu vypadnutí, zvláště když ABA ohlásí plánované spojení s konkurenční NBA. Pokud chtějí přežít, Jackie a Tropics musí dokázat zdánlivě nemožné - zvítězit. V hlavních rolích americké komedie režiséra Kenta Altermana hrají Will Ferrell, Woody Harrelson, Will Arnett, André Benjamin ad. (oficiální text distributora)

Wormboy

Absolutne priserna radoby komedia s pre mna mimoriadne odpornym Willom Ferrellom, ktora nie je ani z desatiny taka vtipna ako by chcela byt. Na par scenach som sa sice lahko pousmial, avsak to je asi tak zo zabavnej stranky vsetko. Ble...hovadina ()

Juto

Namiesto satiry nám dávajú unavený, zdĺhavý príbeh víťazstva pre outsidera a nerovnosť Ferrellovej komédie ho robí menej príťažlivým. 4/10 ()

c.tucker

Další z nezbedných komedií s Willem Ferrellem. Ze začátku nudnej rozjez, ale pak s příchodem Woodyho to začalo gradovat. Ke konci jsem se už řechtal smíchy. "It's like the Titanic but with bears!" ()

KatanaCZ

Vtipy, grimasy a pohybové kreace v podání Willa Ferrella, to je zaručený úspěch, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Dobrá zábava, laciný scénář, pohodový děj. ()

Radiq

Vtipy jsem v tom musel doslova hledat. A těch vtipnějch by se napočítalo na jedné ruce (třeba: když uvidíš vačici, tak ji zabij - není to domácí mazlíček). Co tomu ale nemůžu vytknout je to pěkný retro (hára, hadry, Pong). Will Ferrell už není co bejval. ()

otík

Will Ferrell si vzal na pomoc bílého skákajícího muže, který ještě tak trochu umí skákat, obklopil se spoustou afroameričanů a natočil docela zábavnou, ne zas až tolik ujetou komedii o lůsrech, kteří se dokázali vypracovat a v basketbalové nižší lize obsadili vysněnou čtvrtou příčku. Nečekejte super basketbalové záběry ani totální ujetinu typu Zprávař. Pár scén je typických Ferrellovských, celý film je samozřejmě provázen jeho uřvaností a ulítlým projevem, ale celkově vyznívá spíše jako komedie o přátelství a trochu toho sportu. Stojí za vidění pouze v případě, že máte rádi Ferella. Pak se budete i bavit a zcéna s medvědem pro vás pak bude třešničkou na dortu. Hudba: Theodore Shapiro ()

Triple H

Ďaľšia Ferrelova športová komédia. A nie veľmi podarená. Pár vtípkov ušlo, ale drvivá väčšina už je len dosť silené varenie z vody. Asi by sa už mal posunúť ďalej, lebo túto polohu Ferrell najskôr vyčerpal. Woody Harrelson bol najlepší na celom filme. ()

Honzíno

Viděl jsem, bavil jsem se. Hlavní trio nemá chybu stejně jako některé vedlejší postavy. André Benjamin mohl snad více mluvit. Po dlouhé době mě nějaká současná hraná komedie skutečně rozesmála a ne jedenkrát. S chutí bych si to pustil hned znovu, možná na druhou projekci tedy dojde. Samozřejmě: scénář je fádní, ale doprovázen perfektní sedmdesátkovou atmosférou ( která na mě dýchla - slušně), již podporuje vypečeně povedený soundtrack - vůbec celá zvuková stopa způsobuje masakr, nenadělá tolik neplechy. Škoda jen nepotřebné souložící scény, k tomu naneštěstí vůbec nezvládnuté a pár až moc fekálních ftípků. Jenže scény s medvědem ( 'jestli máte někdo mimino, použijte ho jako štít'.. 'dokud budu živ' ..), scény přímo ze hry (skutečně perfektně zvládnuté oproti jiným sportovním komediosnímkům) a mnohé další, co rozechvěli mojíí bránici, vše vyvažují. Slabší 'slušné':) čtyři._jedna dolu - lepší průměr ()

Mrkvič

Ještě jeden takový film a já snad zavrhnu Willa Ferrella. Příšerně trapný. Vizuálně podobné jako jeho lepší kousky (např Ledově ostří), ale jinak nuda, nuda, nuda. Drsnější humor se odehrává jen verbálně, kdy se říká trocha sprostých slov, ale jinak je to humor jak pro odpolední televizní vysílání. Vážnější tón zachraňuje Woody Harrelson a ke konci ten komediální aspoň trochu Ferrell, ale je to příšerná slabota. ()

Beky

Jo a vůbec si to nepamatuju, jinak teda zlo:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ()

Brain-D

Film sám o sobě ničím neviniká. Když se na to mrkne normální kritik, tak přes ty trapnosti to skončí jako odpad! Ale pro diváka, kterému se líbí postřelený bláznivý rozum postrádající humor Willa Ferrella, tak je to docela zdařilí film. Trapností je tu, jak jsem říkal opravdu dost, ale stejně tak i opravdu vtipných chvil. Jako např. ve scénce s medvědem: "utekl medvěd: máte-li malé dítě, použíjte ho jako štít, mají rádi křehké maso" :D ()

svobik

Will Ferrell tentokrát v roli vlastníka/kouče/hráče basketbalového týmu, snažícího se dostat do NBA. Na jeho starší kousky tento počin zdaleka nemá. Gagy (a především Ferrell sám) se totiž často opakují, i přesto je však poměr těch normálních a trapných vtipů na velmi únosné míře. Po Ricky Bobby - nejrychlejší jezdec rozhodně posun směrem vzhůru. ()

blackJag

Ferrellovo herecké zapálení je podobné třeba tomu Jacka Blacka, minimálně intenzitou a musím uznat, že poslední dobou to na mne působí ve výrazně pozitivním smyslu. Už jen nápad natočit komedii o naprostých lůzrech, kteří to svou pílí dotáhnou až ... na čtvrté místo, které stejně nic neřeší :-) a to vše v dobových retro kostýmech, které jsou svou kombinácí s účesy prostě šílené, je jednoduše slibný. Některé hlášky ( "Kdo je kurva Bambi?", "Jakoby mi do očí chcala kočka" nebo "Panikařte! Je to jako na Titanicu, ale plném medvědů") mne nekompromisně zválcovali a ikdyž má film pár hluchých míst, nakonec si můj hlas svým osobitým způsobem jakým zachází s klišé sportovních filmů získal. ()

P1tr

Klasicka Ferrellovka, která ničím výrazným nepřekvapí. Drží se v zajetých kolejích jeho posledních výtvorů, což znamená sportovní ztřeštěná komedie. Ovšem jak ukazují Box Office čísla, takto už ho lidé nechtějí, takže by měl raději změnit téma. Nicméně i přesto jsem se dobře bavil, pár výborných scén, ale nic třeskutého. Ovšem po celou dobu filmu mi na rtech zůstal mírný úsměv a dobrá nálada byla patrná. To mi na 4* komedii stačí. Hlavní podíl na tom má atmosféra, Ferrell a Harrelson. Shlédnutím nic nezkazíte. ()

Soweek

Ferrell styl je v tom hodně znát, i když tohle patří mezi jeho slabší kousky. Přece jenom je to právě náš Willík, který vás dokáže rozbrečet smíchem při dramatických scénách, kdy se za ten smích i stydíte (Will jako sluníčko a André jako mořský koník jsou doopravdy neodolatelní:-) ) ()

Kolty a magie

Kolty a magie