Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

speedy3

Pro mě netradičně pojatý vánoční čas spojený s 3D projekcí znamenal krásný zážitek z tohoto digitálně stvořeného snímku. I když to není pohádka, ale spíš vánoční hororová balada, odcházel jsem nadšený. Nebýt 3D projekce byly by mé pocity jisto jistě jiné, díkybohu jsou však vesměs kladné a na tento žánr jasné čtyři hvězdy. ()

Macejko

Vidím to tak tesne na pomedzí troch a štyroch hviezd, ale rozhodol som sa zaokrúhliť nahor vďaka plnokrvnej atmosfére (z tohto sa chúďatá decká museli poštiavať ešte pol roka po zhliadnutí), fajn vizuálu a štylizácii a výbornému Carreymu. A ešte kvôli faktu, že cez vianočné sviatky to skrátka musí pôsobiť oveľa lepšie, ako keď si to človek pozrie cez inú dobu roka. ()

zipper111

To, že Vánoční koledu napsal Charles Dickens, ještě rozhodně neznamená, že bude dobrým filmem. Carrey je tam vidět slušně a spolu s celkem pěknou animací ho beru jako jediné plus tohoto nesnesitelného filmu, plného patosu a ubrečených animáků. Na děti je to moc temné, pro dospělé moc utahané a nudné. Ještě že to má jen hodinu a půl, víc bych si asi nedal. Zemeckis by měl točit zase normální filmy s herci, tydle pokusy počítači mu nesvědčí.2* ()

Tirion

Vkusné, vtipné a opět průkopnické. Rozhodně to však není film pro děti, které mi prokecali s ustrašným výrazem v obličeji celou projekci. Musím říct, že vše umocňuje 3D zážitek. ()

Tony.cs

Díky 3D se z Vánoční koledy stal vynikající zážitek. Velice dobrá animace, pěkně vystihnuté prostředí a atmosféra. Jen český dubbing je totální nesmysl. Překlady jsou totálně mimo, ať ve jménech, nebo v celých větách. Docela k zblití tohle předělávání. Volte originální zvuk s titulky. ()

SarumanKo

Zemeckisov film klame príjemnou vianočnou atmosférou, ktorá funguje aj počas teplého májového víkendu, neprekrýva však sterilnosť filmu. Stretnutia s duchmi nie sú silnými morálnymi zážitkami. Kým prvého ducha oboznamujúceho nás s príbehom a dickensovským Londýnom som zniesol, druhý bol fakt utrpením - neviem či mi na nervy viac liezla tá mizerná animácia alebo jeho smiech. Posledná tretina filmu je našťastie hutná a až prekvapivo temná, ale nevyhla sa veľkému nedostatku, ktorý sa objavuje vlastne v celom filme - nútenej pompéznosti 3D efektov, ktorá občas pôsobila ako päsť na oko. Samotný Scrooge však bol animačne (na rozdiel od zvyšku postáv) aj "herecky" (carreyovské opičenie tam cítiť) urobený výborne a Vianočnú koledu si niekedy koncom decembra ešte určite rád pozriem. (60%) ()

ABLABLABLA

Takové 3-4 *. Příjemná vánoční atmosféra, napravení lakomce ve štědrého a hodného člověka..známý příběh. Dobrá animace, ale prostě to něco postrádalo, možná trochu více vánoční nálady...sama nevím, co mi u tohoto filmu chybělo, ale prostě to není ono. ()

blackrain

Zemeckis se zhostil klasického příběhu z pera Charlese Dickense velmi dobře. Podařilo se mu stvořit i dokonale bezútěšenou atmosféru Londýna jak ji popisoval sám spisovatel. Neměla jsem zrovna příjemné pocity při sledování duchů a vize blížící se budoucnosti. ()

kaylin

Rozhodně zde byly momenty, které si pamatuji, hlavně proto, že měly skvělou hororovou atmosféru. Jednalo se o třetího ducha, kterého si Jim Carrey opravdu užíval, ale tak on si užíval hraní všech postav, které Zemeckis udělal ve svém oblíbeném motion capture. Nemusím tyhle podivné animované filmy, na kterých je moc vidět, jak jsou pořád ještě nedokonalé, ale Jimův humor tomu hodně pomohl, stejně jako některé výborné scény. Rozhodně to ale pořád není ukázka toho, jak animace nahradí živé herce. Nenahradí. Zatím určitě ne. ()

IllIlIlIIl

Skvěle animovaně propracovaný vánoční příběh od R.Zemeckise, který však nedosahuje kvalit Polárního expresu. Z vizuální stránky se jedná o krásné vizuální pohlazení po duši, zejména umocněné 3D efektem. Avšak samotný příběh je více pochmurný a ponurý, než by bylo příhodno a svou atmosférou nenavodí klasickou vánoční atmosféru jako již zmiňovaný Polární expres. ()

movieband

Jedno z nejpůsobivějších dramat, jaké bylo natočeno. Skvělý vizuál, skvělá hudba a tak působivý děj s atmosférou, že jsem si až říkal, že to není pohádka, ale zprvu trochu hororem lízlé drama. Film na mě velice dobe zapůsobil a pro mě Zemeckis stoupl s hlubin režisérů. Moc se mi líbilo část Smrti a celkově film byl moc působivý. Smutný, ale krásný.Zprvu se film jevil, tak, že každý ví jak to skončí. No myslím, že tady ani žádný jiný konec nejde, ale cesta k poznání je někdy strastiplnější než si můžeme myslet. ()

Mikita

Zajímavě zpracováno, ale nejsem fanoušek podobných animací. Grafické zpracování není dle mého gusta, ale jinak je atmosféra pěkná a poučná. ()

Easykk

Vynikající 3-D zážitek, je to vidět skoro na každé vteřině filmu, jenže když to je na úkor filmu a příběhu samotného tak by to tak být nemělo. Prostě mě po dvaceti minutách opravdu začalo štvát, jak musel být skoro v každém použitém záběru nějaký tři dé prvek, kterými se prostě a jednoduše film chlubil..měl čím, to ano, ale mě to začalo fakt už prudit a měl jsem nutkání kouknout na hodinky...Naštěstí bych řekl že v polovině si to tvůrci uvědomili taky a tak už to pak nebylo tak do očí bijící, takže jsem nakonec na ty hodinky radši nekoukl a byl mooc překvapen, že se najednou blíží finále. Takže celkové shrnutí bude pozitivní, byla to celkem jízda..teda spíš průlet, on se tam hlavní hrdina totiž víc než po zemi pohybuje ve vzduchu, ale stejně jsem si to moc užil a hodnotím jako výborný netradiční filmový zážitek!! Ale přeci jen k dokonalosti tomu chyběl ještě kus!!! ()

scroochy

Atmosféra v úvodní třetině výborná, ale jakmile přijde ten plápolající duch, film se zvrhne v dvourozměrnou estrádovitou záležitost. Carrey "hraje" skvěle, ale jeho náhlá změna povahy v závěru nedávala moc smysl. ()

salalala

Je obrovská škoda, že Zemeckis natočil Vánoční koledu digitálně. Podle mě, kdyby to natočil hrané s herci, bylo by to lepší, ale to už je fuk. Vánoční koleda není špatná, má příjemnou a překvapivě i děsivou (a rozhodně ne vánoční) atmosféru a můžu říct, že na začátku to bylo moc fajn a dokonce jsem se u scény s klepadlem lekl. Pak to ale šlo nějak do kopru. Duchové byli ještě v pohodě, ale jak se začalo různě prolétávat a přebíhat z místa na místo, už to nebylo ono. Carrey mi tam sednul a bylo vidět, že na jeho postavě si dali tvůrci dost záležet, možná i na úkor dalších. Bohužel ta animace je dost zvláštní a je to takové nedochůdče, není to hrané, není to animované, prostě něco mezi, což způsobí, že ten film rychle zestárne. Možná, že 3D hodnocení zvedá, já ho ale neviděl, tudíž hodnotím klasický rozměr. Na jedno zhlédnutí je to fajn. Na to, že to byl Disney, mě to překvapivě neiritovalo přílišným moralizováním, což je taky super. Zemeckis by se ale měl vrátit k hrané tvorbě, tam mu to sluší víc. 55% ()

JohnMiller

Aha!!! Disnyeovka na ktorú sa dá pozerať. Má v sebe myšlienku a negumuje deťom mozog. Bude to asi tým že táto animačka mala predlohu perfektného Charlesa Dickensa (túto poviedku som síce nečítal, ale zopár jeho písaní mám za sebou a majú podobnú atmosféru ako tento film) A takisto dobrého režiséra. Neholdujem moc animáciam ale keď to má hlavu alebo pätu prečo nie však ? Vynikajúco zobrazené charaktery a ich črty, každá postava mala svoju charizmu.. Od detí až po samotnú smrť. Hororové scény boli tiež dobré. Smrtka, rakvy či duchovia. A samozrejme čo tu bolo najsilnejšie a to hlavne na konci je ten príjemní a pocit čarovných Vianoc. Radšej budem pozerať cez sviatky túto Vianočnú Koledu ako toho komunistického Mrázika či alebo socialistickú Popelku alebo ako sa to volá. ()

runner85

Myšlienka je to síce hodnotná a pre deti rozhodne aj poučná ale mňa to nenadchlo ... navyše neverím, že by sa človek len tak zmenil. A ak by to náhodou urobil, tak by to bolo skôr preto lebo by bol dosraný, že si v posmrtnom živote nikto na neho nespomenie a nie preto, že má v srdci dobro. Na druhú stranu je to rozhodne lepšie ako film Bejvalek se nezbavíš ... to už bol hodne silný matroš ... ()

TominoLa

Rozjezd nebyl špatnej. Jak, ale přišlo setkání s duchy začalo mi to po chvíli trochu nudit. Což je na tak krátkou stopáž špatný. ()

Kuzlo

Po prvom vizuálnoum wow efekte som veľmi rýchlo prešiel do stavu nudy a už som v hlave riešil kedy to už skončí. ()

kajas

Podobné jako "Polární expres", jenom více pro dospělé. Některé části mě úplně rozesmutnily a můj táta už se mnou na animák nejspíš nikdy do kina nepůjde, jak ho to dostalo. ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli