Pátek třináctého

• USA Friday the 13th (více)

Vítejte zpátky v Crystal Lake v tomto mrazivém přepracování kultovního hororu Pátek třináctého. Clay Miller se ve snaze najít svou ztracenou sestru vydává do tajuplných lesů v okolí legendárního jezera Crystal Lake, kde pod tlejícími stromy narazí na zchátralé zbytky starého obydlí. A to není jediné, co vyčkává ukryto v hustém lese. I přes varování policie a místních usedlíků Clay sleduje těch pár stop, které má, s pomocí mladé dívky Jenny, co sem přijala s partou kamarádů ze školy strávit divoký víkend. Všichni zde ale najdou víc, než vůbec chtěli. Netuší, že vstoupili do rajónu jedné z nejhrůznějších postav americké filmové historie – děsivého zabijáka vyzbrojeného mačetou, který v Crystal Lake loví nevinné … Jasona Voorheese. (HBO Europe)

carodejb

* za linku kde týpek hľadá svoju sestru. O tom ako sa niekto túla baterkou, zatiaľ čo holka je v podzemí znásilňovaná by mal byť celý film. Tu je to tak 10 min, ostatné je príšerná nuda. ()

radys.v

Tohle je taková sračka, že kdyby se na to Jason díval, tak se rovnou sám zabije (přestože jsem nabyl pocit, že je absolutně "immortal"). Jinak si nedovedu vysvětlit ten fakt, že přežil sevření páteře do medvědí pasti, půldenní smrt po probodnutí mačetou a následné utopení. ()

Guran

Začátek by šel; prostředek zdlouhavý; ke konci rychlý a atmosféra není moc strašidelná. i v tomto remaku se divák dočká sexu, který prostě do této série patří z důvodu aby do kin filmaři přilákali více lidí, ale jen do určité míry by bylo dobré vymýšlet sexuální scény. v tomto díle bylo ukázáno, že i Jason má své slabé city a že je zranitelný, ale ten konec teda si mohli odpustit. Co se stalo neprozradím, ale jakoby už jsme to neznali. Některé postavy ve filmu byly zbytečné, protože tam byli jen kvůli tomu, aby Jason měl koho zabíjet a ty postavy nehrály vůbec žádnou roli a zvlášť ten černoch. Ty vraždy mohly být lepší, Jason jim buď podřízl krk, nebo je na něco připíchl, mohli vymyslet něco originálnějšího, ale bohužel. Ve filmu se ale spíše lekáte než bojíte a to filmařům nevyšlo. Nicméně krev není přehnaná, což chválím (ale pohled na člun jak narazí hlavu té holce bylo dost hnusné) a filmové triky také nebyly špatné. Nehororovou atmosféru alespoň vylepšuje pěkná hororová muzika. Díky těmto kladům dávám 7/10, možná se časem kouknu i podruhé, ale to jenom možná. ()

Brano

Dejovo veľmi klíšovite. Miliónkrát ohraný scenár o partii tínedžerov, ktorí pôjdu tráviť víkend do lesa a tam na nich bude číhať chorý psychopat. To by mi až tak nevadilo, pretože to zo začiatku vyzeralo na slušné béčko plné krvi. Pôvodne som chcel ohodnotiť ako priemer, ale tak tupý a zbytočne zdĺhavý záver som nečakal. Hlavný záporák nesmrteľný a v samotnom závere, keď ho jedna z hlavných postáv prebodne a následne mu hlavu zomelie v jednom stroji, tak nebude mať problém sa o niekoľko hodín prebrať. Tiež jeho postava bola nelogicka. Nato, že ledva chodil, tak bol neustále rýchlejšie ako všetky ostatné postavy. A proti logike bolo aj, že po zavolaní polícii, že v lese vyčíňa vrah, ktorý vyvraždil ich kamarátov, zareagujú tak, že pošlú iba jedného starca. Hodnotím ako veľmi podpriemerný horor. ()

mark9th

Tak, po zhliadnutí celej série musím najprv povedať, že už chápem pojem Jason Voorhees a jeho význam pre hororový žáner. Právom je považovaný za jednu z najkultovejších postáv slasheru. K tomuto dielu ani nemám čo veľmi vytknúť. Nemá síce ten šmrnc 80-tých rokov, tvorcovia zvolili drsnejší prístup ako aj vykreslenie Jasona čoby nielen vraždiaceho stroja, ale snažili sa aj objasniť jeho počínanie divákovi zrekonštruovaním príbehu. To, že priamo nadväzujú na pôvodný Friday the 13th je podľa mňa dobrý ťah, kedže o uzavretie celej série tu už pár pokusov bolo a ak by sa jednalo o remake mohlo to dopadnúť zle, kedže muselo by sa rátať aj s pokračovaním, čo v dnešných časoch nie je isté a tým pádom by to bol nedopovedaný príbeh. Čo ma trocha sklamalo, bola absencia pôvodnej hudby, ktorá je tak typická pre príchod Jasona. Tuším som ju počul tak raz, možno 2-krát za celý film. Dúfam však, že táto séria bude pokračovať, hoci podľa posledných noviniek to ružovo nevyzerá. Ale je to Jason Voorhees a ten sa vždy vráti ! :). ()

Pitryx

Nu, pokrok je znát. Starý první film byl o pokrokové novinky ochuzen. U staré verze mám takovou nostalgickou náladičku, a vzpomínám na VHS s pruhama, a jednohlasým dabingem. No, zde máme rozhodně více mrtvol, a delší stopáž. Přibyl sex, tedy v otevřenější formě, objevila se tu marihuana, i GPS přístroj. Herci to zvládli, takže si to zaslouží o dvacet vyšší hodnocení jako původní film. ()

horor2

Není to ono! Zase to kouzlo střídá normální horor natočen pro nezasvěcené :-( Ale jde si to svou cestou. Remake dělaný pro novou generaci a já jsem se tomu bohužel přizpůsobil. Nevím, jak ohodnotit? Jedná se ale o jednoho z mých oblíbených šílenců a protože to dopadlo rozhodně lépe jak remake Noční můry a některé předchozí výmazy a pokusy na pátek třináctého :-D, zavřu obě oči a dám plný počet, protože na druhou stranu pěkné kozičky, vraždičky a lekačky to má :-) ()

JackBurda

Jo, slabý. Už prostříhanej úvod mě skoro odradil, ale pak přišlo vybití první party a hej, ty postavy byly ok, tak sem myslel že zbytek bude stejnej. A pak dorazili ty retardovný hovada, který tam pak celou hodinu žvanily a já jen čuměl. Fakt si tvůrci mysleli, že někdo bude chtít koukat na bandu idiotů co chlastaj z bot a honěj si? Ty vole, aspoň že Jason ušel, nebyl nijak extra, ale ušel. Líbilo se mi jak byl agresivní a že k cestovní po táboře používal tunely, což vysvětlilo, jak se všude dostal. A měl tu i pár ok killů.(Pod molem). Bohužel to je vše. Vedlejší postavy retardi, hlavní hrdina extrémně nevýraznej, killy většinou debilně setříhaný, nebo natočený ve tmě či u blikajících světel. Jo a Jasona zastaví medailonek. Prostě slabota. ()

ac1976

Takéto nudné, nezáživné, otrepané, zbytočné prerábky starých hororov budú Bay a spol. točiť dovtedy, kým sa nájde pár zúfalcov, ktorí budú za takéto blbosti platiť vstupné. Bez jedinej prekvapujúcej scény, ešte šťastie, že existuje tlačítko ffwd, bez neho by som sa unudil na smrť. Hviezda len za pekné herečky. ()

Lyx

Zlé... Veľmi zlé. Nudné, otrepané klišé, ktoré ponúka filmový pôžitok asi ako Ouija Exorcizmus. Ja, ako aký-taký fanúšik série môžem povedať, že tento diel sa radí medzi najhoršie časti. Jason v tomto filme mohol dostať druhý dych a konečne dosiahnuť nejaké nadpriemerné hodnotenia, ale zase to nedokázal a upadá v mojich očiach ešte nižšie. Jediné, fakt že jediné pozitívum je hudba. Vraždy totiž otrepané, nezaujímavé, scenár je bezduchý... No proste hrôza sledovať. Vďaka, viac krát nie. Moje hodnotenie: 15% ()

Olafsson

Stupidní chování extrémně nesympatických plochých (až na pár dobře vyvinutých hrudníků) postav, kterým jsem od začátku filmu až do jejich konce přál brzkou bolestivou smrt, si nezaslouží víc než dvě hvězdy s odřenýma prsama. ()

Mateyf.Iks

Totalni bezducha sracka. Je to ale pekne natoceny a je tam velkej duraz na kozy. Ocenuju vrazdu serfarky, kdy diky killu ukaze kozy, ktery kazdej premejslel, jestli jeste znova poradne uvidi. Jinak je tam snad vsechno spatne. ()

Pears1

Moje hodnocení je průměr.Začátek vypadá slibně , ale po chvíli se scéna opakuje , v kině na vyděšení dobrý , ale doma nic moc.V průběhu se nic nového nestane.Jason bez špetky slovíčka nebo-li pocitu.Jediný co v tomto filmu uvidíte je vraždění příběhu se skoro nedočkáte.1*za Jasonův designe 1*za slabý příběh a poslední * za další díl do série. ()

kenny79

Nechápu tady to hodnocení. Mě se tento remake vcelku líbil. Mnohem lepší jak některá starší pokračování. ()

huhulalka

Brutálně dlouhý úvod, standartní sada bloncky a blonďáci, hláškující černoch VS ještě více hláškující japonec, tupý ken, klaďas a klaďaska. Pustila jsem 2x abych nebyla zaujatá, ale nejde to, nepobírám několik myšlenkových pochodů pana režiséra. Jen ty pasti se mi líbily, ale Jason střílející z kuše.... ()

Honziik17

Tyhle hororové filmy jsou pořád na stejné téma. Nějaký, často zohaveny padouch vyvraždí spustu mladých lidí, kteří přijeli za zábavou. Nic nového se od toho čekat nedá. Viděli jsme to už v Texaském masakru, Dům voskových figurín, Krvavý Valentýn aj. Ale přesto zrovna tenhle řadím mezi ty lepší. Uvažoval jsem, tři nebo čtyři hvězdy? No je to lepší než třeba právě zmíněný Krvavý Valentýn a oba vyšly skoro stejně. ()

andrew-a31

Film jsem objevil náhodou, když jsem neměl co dělat, ve filmu není nic co by mě nadchlo ( až na ten konec ), ale zase jsem se nenudil. Dávám 60% ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

05.10.2009

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic