Pátek třináctého

• USA Friday the 13th (více)

Vítejte zpátky v Crystal Lake v tomto mrazivém přepracování kultovního hororu Pátek třináctého. Clay Miller se ve snaze najít svou ztracenou sestru vydává do tajuplných lesů v okolí legendárního jezera Crystal Lake, kde pod tlejícími stromy narazí na zchátralé zbytky starého obydlí. A to není jediné, co vyčkává ukryto v hustém lese. I přes varování policie a místních usedlíků Clay sleduje těch pár stop, které má, s pomocí mladé dívky Jenny, co sem přijala s partou kamarádů ze školy strávit divoký víkend. Všichni zde ale najdou víc, než vůbec chtěli. Netuší, že vstoupili do rajónu jedné z nejhrůznějších postav americké filmové historie – děsivého zabijáka vyzbrojeného mačetou, který v Crystal Lake loví nevinné … Jasona Voorheese. (HBO Europe)

toomm odpad!

O tom, že Nispel umí natočit dementní film není pochyb. Osobně jsem od tohoto filmu čekal jen to nejhorší, ale stejně to bylo ještě horší. Vraždy nezajímavé a nudné, atmosféra nulová. Film má opravdu hrozný závěr a spoustu logických chyb. Nejvíce mě dostalo: "Haló policie chci nahlásti vraždu, v domě u Křišťálového jezera" a za půl hodiny se krokem blíží auto s jedním neozbrojeným poldou....Americká hnusná popcornová rádoby hororová zábava. Tohle musí odsoudit i sklaní fanoušci Friday the 13th. Ty tři pátky mi k tomu, abych poznal, že tohle není ten pravý Jason bohatě stačí. Možná bych dal půl hvězdy za ty krásný holky, která jedna po druhé postupně ukázaly kozy, ale ten film si to nezaslouží. 5% ()

tremors

Jason vypadá (nemůžu si pomoc, ale musím to říct) jako debil. V dílech z 20. století, pro mě představoval psychopata z kterého šel strach, ale v remaku ten pocit úplně vymizel. Herci taky nic moc a dokonce mě zklamal i Jared Padalecki. Vraždy ušli (pár zabití dokonce celkem neokoukaných, ale většinou už stokrát viděné). Verdikt : Úplně zbytečný remake, ale odpad to neni. ()

Cechyno4

Chápu, že většina fans série pátku třináctého odsoudí remake. Ale mě se to docela líbilo. Bylo tu více vražd. Zabíjení Jasona nebylo jednotvárné. Nepoužíval pořáda mačetu. Líbili se mi jeho šípy. Příběh se snaží také hodně objasnit. Divák zjistí kde přišel Jason k masce. Nejvíce se mi líbila scéna kde Jason propíchává nožem podlahu. Konec byl podle očekávání a lekačky hodně předvídatelné + špatná práce se zvukem. I tak u mě lehčí nadprůměr. ()

Todd_Hewitt

Z Pátka třináctého se mi vždycky líbili jenom asi první tři díly. Proto jsem byl překvapený, když jsem se doslechl, že bude remake. Naprosto hrozné remake. Po filmu jsem z toho měl hrozně rozporuplné pocity. ()

FREEWHEELER

Otázka je, ustál by tento snímok ako pôvodný? Možno. Lenže celá tá túžba á la hŕ hŕ remejk stojí za výsledkom. Nepodarené. Zlátanina myšlienok zo štyroch filmov, navyše gore efekty vážne ale že úplne nepodarené. Jason je velmi sympatický, ale to je že kurva málo. Producentská ignorácia pomaly ale isto ruinuje filmárske remeslo a produktivita óte zero značne ničí celý tento priemysel. Dvíham prst nad prítomnosťou neprítomnej originality. Viazne to. Núkať teenegerom lacný produkt z cieľom baviť 90 minút a nič viac (dokonca miznú už aj klišé) je piesňou rokov minulých. Začnime byť trochu odvážny, točme to dravo a s myšlienkou! ()

elanista1

Videl som vsetky piatky, a vacsina sa mi pacila a nevidim dovod tento remake nejako hanit, AZ take strasne to nebolo, aj ked kvalitny remake si predstavujem inak. Celkom zaujimava je skutocnost ze uvodny titulok sa objavi po 25 minutach, inak je tento prolog najlepsia cast filmu. Zvysok su klasicke zanrove tahy, s minimalnou /ak vobec nejakou/ inovaciou, aj ked je pravda ze v slasheri sa uz toho vela vymysliet neda. Okrem toho je tu vyzivne gore, kopa sexu, nesympaticki tinedzeri a proste vsetko co k tomu patri, ale ziaden zazrak to nie je. ()

mikessc

Jason si hanbu neurobil, no ale ani nijako extra neohromil. A ked som ho videl strielat z luku tak som nechapal ,mi to připomenulo tych zmutovanych kanibalov z wrong turnu. No potom nastastie ten luk odlozil a isiel na to obvyklym sposobom. ()

CorvusBlek

Jedna * za slušně natočený snímek a docela hustou atmosféru, jinak je to asi miliontá kopie už dávno známých tématicky totožných a lepších vyvražďovaček... ()

Hezonja7

Pátek třináctého . . viděl jsem to poprvé ale hned mám dojem že je to oproti ostatním dílům naprostý trash,co se mi líbí je lokace na natáčení, ovšem co absolutně nepochopím je pointa tohoto hororu. Sakra když se snad bojím do baráku který vím že je prokletý,posedlý ďablem či podobné plky, tak tam sakra nechodím! někteří herci svoji roli absolutně odevzdali . . ale konec už nebyl tak špatný,ale byl zato velmi předpokládaný, atmosféra též neni úplně k zahození. 35% ()

TinyMartina

Já jsem se skvěle bavila. Neznám předchozí Pátky 13., ale nevadí. Tohle je vkusně napsanej béčkovej horor. Je tam všechno, co v teen vyvražďovačce být musí být, hnusný scény, uřvaný puberťačky, nějaká ta čuňačinka, komedie, mačeta... za mě super. ()

honzic

Příběhové kvality starší verzí to nedosahuje, jde tu jen o čisté efekty a vyvraždování naprosto neznámých lidí, kde Vám je zcela jedno, koho zabije. Naprosto bez emocí, normální zabíjačka s čekaným závěrem a bez jakéhokoli překvapení, sice zvuky se snaží a hudba, ale tak nějak člověk doufá, že bude brzy hotovo a ani se netěší na další. Hodnocení: 50 % ()

vejfukCZ

Tlupa modelů a modelek z reklamy na tampóny a boxerky kdy ten nejdebilnější je v čele a řídí tátuv Escellade plus samozřejmě jeden černoch a jeden asiat aby to bylo podle pravidel jede na chatu kterou opět vlastní stejnej táta jako výše zmíněný Escellade dělat svoje debilní americký středoškolský píčoviny který vidíš v každým debilním americkým filmu a který ti tak lezou krkem. Ano, je tam kroucení zadkem na stole od vypatlaný americký teenagery a rádoby cool postelová scéna kterou si natáčí. Už zase. A ty se nemůžeš dočkat až jeden po druhém káchne a přestane tě votravovat. Tohle je jeden z těch filmů na který se díváš očima Barneyho Stinsona kterej se na filmy dívá trochu obráceně. Chudák Jason, do rajónu mu vleze taková verbež vypatlaná a on se s ní musí vypořádat. Jako otravní mravenci co vám lezou do baráku a vy je musíte vzít útokem jinak se jich nezbavite. Trhej Jasone, trhej! ()

hruska.32

Jaký mám názor na tenhle remake tak populární série? Na úvod musím říct, že originální čtyři díly zbožňuji a podle mého skromného názoru se jedná o jedny z nejlepších slesherovek vůbec. Bohužel, s dalšími díly to šlo do kopru (i když podle mě se to drželo celkem dobře do sedmičky). Ale nyní se značka vrátí na staré koleje... do našeho oblíbeného Camp Crystal Lake. Režii si vzal na starost Marcus Nispel a produkci VŠEMI OBLÍBENÝ Michael Bay. Oba se již chopili Texaského masakra a ten byl pro mě celkem dobrý. Ale jak si poradili s tímto? No, začneme plusy. Co musím hned vyzdvihnout, tak je samotný Jason. Každou scénu jsem si s ním užíval a dizajnově vypadal skvěle. Dokonce i děsivě. A taky to byla postava, která se nedala sprznit scénářem (což se o ostatních postavách říct nedá). Vždyť už jsem to tu nakousl. U Jasona vždy platilo mít cool design a vymyslet pěkně morbidní způsoby jak zabíjet puberťáky. To už se dostávám k druhému plusu a tím jsou všechna úmrtí. A pokaždé když Jason zabíjel, tak mi hlavou vždycky prolétlo... HELL YEAH!!! Samozřejmě skvělý hudební doprovod od Jablonskyho. A posledním plusem je prostředí. To mi zase navodilo tu atmosféru slasherovky v kepmu. I celkově ten nápad, že v tomhle okolí roste konopí je super a pro puberťáky jasný zdroj smrti :-). Teď už se dostávám do té negativní části, kde ještě musím pochválit casting. Je zde třeba Jared Padalecki, kterého asi hromada zná ze seriálu Supernatural. Bohužel ať už hercům fandím jakkoliv... tak vše ničí scénář. Neštve mě to, jak jsou postavy v slasherovkách blbé... to ne. Já už to považuji jako rutinu a nevadí mi to. Ale tady když je nějaká postava sama tak MUSÍ ŘÍCT VŠE TAK, ABY DIVÁK POCHOPIL. Přitom by stačilo to pravidlo ´´Neříkej, ale ukaž´´, ale bohužel. Tady jde vidět, že scénáristé nevěděli jak dobře naložit s puberťáky. Postavám jsem nevěřil ani prd. Přitom mně by stačilo se zaměřit na Jared Padalecki a na Amanda Righetti. Dát jim větší prostor a vystřihnout hromadu scén s puberťáky v domě by filmu jen prospělo. Zvláštní kolik plusů jsem tu napsal, ale nakonec i jeden mínus vše změnil. Podtrženo sečteno, Pátek třináctého je fajn remake, na který se můžete v klidu podívat ve skupince. Nejlépe v létě:-). Neočekávejte velké věci a film si asi užijete. Krásných 65%. ()

Nikolas__

Hele, remake Nightmare of Elm street se mi líbil, a např. remake Poltergeistu nebyl tak strašný jak lidi říkaly (ačkoliv to byl průměr), ale tohle - byla hrůza. Souhlasím se zdejším hodnocením, a myslím že ostatní uživatelé ty mínusy/plusy, vypíchly už dost dobře. PS: Jo ale kamera a některé postavy byly dobré. 2021 REPETE: No, takhle - herci se snažily, postavy celkem přijatelné, scénář nebyl úplně katastrofa, a rozhodně to nebylo špatně natočené. Ale Jason zde byl naprosto nudný, dementní, s hrozným designem, příběh byl až moc jiný než u originálu, závěr se vůbec nepovedl, chování postav bylo úplně mimo, prostředí bylo chudé, killy suché, zpracování nudné - celé to prostě skákalo od dvou hvězdiček (od začátku do zániku první skupinky), ke třem hvězdám (část ve dne už s druhou skupinkou), aby to potom zase spadlo ke dvou hvězdám (když zase začala noc). Děsivé to nebylo, napínavé také ne. Smrt Jasona mega trapná. Ale je to koukatelné. Seřazení dílů: 02, 01, 07, 05, 03, 04, 06, 08, remake, 09, X, ()

DonBraso

Tento díl viděl už hodně dávno,ale proč si neosvěžit paměť,když to běželo opět na televizi a napsat k tomu menší sumář.Je vidět ,že na producenta se chytnul i sám velký Michael Bay a je to vlastně hned znát.Přepálený syté barvy snad si musel prosadit.Nispel na režisérském křesle a vlastně to stejný jak u Texaskýho masakru si jen odskočil za Jasonem.Inu základ je pořád stejný a to je přeci dobře.Já pořád nevím co ty lidi chtějí na slasheru měnit.Však přeci tenhle subžánr má svoje pravidla a ty se mají dodržovat.Inu co si budem,ten začátek se odšpuntuje parádně.Bohužel vražd je možná tolik a jsou vcelku nudný ba co hůř,není v nich nic vidět.Tohle je průser.To,že Jason ještě střílí z kuše je debilní fail,ale ještě by se to dalo,přesto to hlavní s těma vraždama a jeho až snad dětinská lacinost sráží Jasona opět do rybníka zbytečně rychle.Protože jinak je to vlastně vcelku cool podívaná,kde ty do očí bijící krávoviny jednou dvakrát přejdeš,ale to gró je stejný.Pravda, Jason je můj nummer eins co se týče slasher hororových ság a tak už jsem si nějak zvyknul za ty léta a těch dílů,že jemu sluší prostě jeho domov u Křišťálového jezera.Hlavně co chceš tvl,kozy tam máš. ()

shinbone

oni se starý pátky třináctýho vyznačovaly honičema? tady sou hned tři.. a ani jeden si nemohl v klidu vyhonit, horor prostě :D ()

Dukekuky

Obrovské zklamání, i přes nízké hodnocení jsem si film pustil a nebyl jsem nijak překvapen. Parta mladých lidí jedou tábořit a potom je tam do pár minut zabije náš známí Jason. Naprosto jsem to nepochopil, tak rychlé zabíjení ? Nebylo by snad lepší aby je zabíjel postupně a oni se snažili přežívat ? Já si myslím že ano. Naprosto neuvěřitelné zklamání. 2/10 ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

05.10.2009

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic