Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

JohnCZ

I po letech si původní Rec docela pamatuju a to zejména kvůli nepříjemné uřvanosti a nervydrásajícímu tempu. A musím říct, že Quarantine je docela povedený remake, který sice není ani zdaleka tak děsivý, ale neobyčejnou dravost si přeci jen zachovává. Dobrá režie, slušné herecké výkony, místy nefalšovaný děs, ale že to na mě působilo skoro jako 1:1 remake, tak se samozřejmě nelze zbavit pocitu jisté nadbytečnosti. Originál je o cosi lepší, ale imo zase ne až tak výrazně. ()

corpsy

A máme tu zase snímok, ktorý využíva populárny námet, ktorý definoval aj snímky ako MONŠTRUM, VITAJ V DŽUNGLI alebo PARANORMAL ACTIVITY. Nie zlé, Jennifer Carpenter by mohla byť častejšie obsadzovaná do hororov ( čo dokázala aj v MOCI DIABLA ) a záver je naozaj tutovkový, ale...ale aj napriek prijateľnej minutáži pôsobí film v niektorých momentoch nejako zdĺhavo. ()

sidzej

Ďalší z radu nezmyselných amerických remakov avšak v prípade Karantény ten kvalitatívny prepad nie je až tak veľmi badateľný. V atmosfére a autentickosti za svojim španielským predchodcom nepochybne zaostáva, no pre diváka, ktorý pôvodný Rec nevidel to bude s pribúdajúcimi minútami vcelku slušná hororová jazda. ()

Marsik

Španělský originál REC mě absolutně neoslovil. Čekal jsem, že se s nápadem Amíci poperou líp, ale bylo to v podstatě naprosto stejný. Zmutovaní lidé běhající po baráku, roztřesená kamera, prázdné a nic neříkající záběry, atd. Zkrátka věrná kopie originálu. Ale dávám o hvězdičku víc než u REC, asi proto, že angličtina lahodila mejm ušim víc:) 40% ()

Astaroth12

No zas si Amici chceli niečo dokázať, že to natočia lepšie ako Španieli. Hádam by sa to aj stalo, keby boli prví ale neboli. Len okopírovali, ten istý príbeh ako v REC, nechápem načo a hlavne pre koho. Mysleli si, že keď tam dajú iných hercov ale tén istý dej tak to bude lepšie ako Španielsky originál, leda hovno, totálne zbytočný film. 3* dávam len pre hlavnú predstaviteľku J.Carpenter, ktorá má bavila o niečo viac ako v originále M. Velasco. ()

DEXTER099

Film z prvního pohledu alá REC není vůbec špatný a udrží vás v napětí a tzv. lekačky jsou zde také.Jinak Jennifer Carpenter alias Debra je opravdu talentovaná a i zde ukazuje věrohodné herectví.Za mě 75 % a čtyři hvězdy. ()

zdepapepa

Viděny oba filmy, jak [Rec], tak Karanténa (pro neznalé - americký remake, prakticky scénu po scéně stejný film) Ale jelikož převažuje [Rec], budu psát převážně o něm. Řemeslně pěkně odvedená práce, asi tím, že jsem z Evropy, ale přišli mi ti herci takoví uvěřitelnější, ač prakticky stejného složení, jen místo černochů je tam větší diverzita (mexičan asi, japonci, atd.) Taktéž zcela individuální je, že zde je vidět maximálně kameramanova noha, kdežto v americe se tam nachomýtá kdy jen může. Extra body za pěknou moderátorku Manuelu Velasco, hysterčení ve španělštině mi zní uvěřitelněji, než americká upištěná blondýna, které jsem to nevěřil už od úplného začátku. Tam se ostatně také snaží o plnohodnotný slasher s o kousek delší představovačkou a různými přidanými scénami (vyvstává mě na mysli především obživlé zvířectvo, ono celkově si rozhodněte sami, jestli radši budete chtít věřit zmutovanému viru vztekliny nebo podivným kultistickým praktikám a zřejmě testům na lidech, sice američani maj méně kontroverzní téma (ač s nynější prasečí chřipkou je to nejspíš opět aktuální) a méně přímého násilí a celkově té syrovosti a uvěřitelnosti některých záběrů a zvukové kulisy (pochybuji, že by žuchnutí těla na zem z 3. patra udělalo až TAKOVOU ránu, ale co už) hlavně ale američani ze zcela nepochopitelného důvodu krvácejí, že to stříká na stěny a na lidi. Rozhodně mě ale zaujala snaha u [Rec] ústřední dvojice i v nepříliš příznivém běhu událostí točit dokument tj. klasické záběry a rozhodně méně trhané, tedy plné rozostřených záběrů a neustálého přibližování a oddalování (ano, Jardo, dívám se na tebe) a ve výsledku tam není nikde co vidět. Takovéhle pako že by se dopracovalo až k televizi? Pochybuju. A další výtka americkému remaku - tma je černá, ne že je tam toho hafo vidět. A na závěr k oboum filmům zároveň - pohodovka, ovšem jestli jste viděli jeden z nich, asi se u toho dalšího budete cítit ošizeni. Celkově je to natočeno dosud stále ještě neokoukanou formou pohledu první osoby. [Rec] mi připomínal uvěřitelnějším prostředím záběry z Blair Witch, Quarantine mi zase připomínal svou vyleštěností a scénami zcela účelnými jen vystrašit člověka Cloverfield. Nutno dodat, že ani u jednoho jsem se přímo nebál, snad se jen párkrát leknul při konci, zvlášť u [Rec] ta "silentovská" místnost byla luxusní. A velká škoda těch stereotypů - zombie stařenka, zombie malá holčička, zombie zvířátka. Dead Horse Trope. Ovšem Alive Movie Genre. ()

Korbitch odpad!

KOUKNĚTE SE NA REC!!!!!!!!TOHLE JE KOPÍRKA!!!!! Tohle jen prostě podtrhuje, jaký jsou američani ubožáci. Už nevědí kudy kam, tak se neustále točí remaky, vymýšlí se další a další pokračování, a když už sou fakt zoufalí, tak se nebojí vykrádat!!! Prostě hovada hadr!!! V dnešní době, už si sakra rozmyslíte, jít na něco do kina. Proč bych měl sakra vyhazovat dalších 120,- za film, který jsem už viděl? Hrál tam a točil to někdo jiný, ale co jako???!!! REC je bravurní, tak proč bych asi kurva vyhazoval peníze za hUSA remake???!!! Né, né, v dnešní době na americké filmy už do kina rozhodně nechodím. A ať si filmaři brečí, že se tahaj filmy z netu ,že už nikdo nechodí do kin......proč bysme tam asi chodili kurva, když se točí takový vykrádačky???!!!!! ()

Paxxx.cz

No že se ti američani nestydí a hlavně pan režisér (co na tom vůbec režíroval?...). Nejdříve vykrádali amíci filmy francouzům (růžový panter, taxi,...) a teď loupí ve Španělsku (Rec). Jde o nehoráznou kopii, která obsahuje pouze pár jiných scén než originální film. Ještě jednou se znechuceností odplivnu a všem doporučím původní španělskou verzi. Karanténa se Vám bude líbit pouze v případě, že ji uvítíte dříve než Rec...3/10. ()

TomX2

Podpriemerný, možno priemerný horor trpiaci nedostatkami a premárnením potenciálom, zreteľne kopírujúci už spomínaný horor španielskej produkcie, Rec. Natočený je presne tak ako Rec s tými najzákladnejšími scénami, dejovou linkou a scenárom (mimo menších drobností) s tým rozdielom, že Karanténa postráda strhujúcu atmosféru a veľkú dávku napätia, ktoré mal Rec. Zachraňuje to herecké obsadenie, ktoré zahŕňa uveriteľnejšie a lepšie predstavenie, než práve v Rec. edit (7.1.2019): Mením hodnotenie. ()

Praxis

Klasická vyvražďovací hra pro změnu se zombie lidma, kdy postupně všichni odpadají. Začátek celkem fajn, ale ten konec s nightvision si mohli odpustit. 50% ()

Vyrida

Asi se nevyhnu srovnání toho to amerického coveru a španělského originálu, když jde prakticky o totožné filmy a oba dva jsem viděl. Už podle hodnocení by vás mělo trknout, že bych měl vesměs házet špínu pouze jedním směrem. Počítám s tím, že Quarantine dostal a i nadále bude dostávat vyšší známky od diváků, kteří doposavaď neměli možnosti zhlédnout REC. Hlavním rozdíl vidím ve vyprávění, které je v Quarantine daleko svižnější a tím trpí i atmosféra. Jelikož film posrádá jakoukoliv hudbu, měli by být tyhle záběry točeny zlouhavěji. Jinak je to skoro totožné až na pár odlišností a scénařového zmatku na konci, který jsem nepobral ještě teď. Oukej akce je čistokrevní kopírka konce z RECu, ale jelikož se nákaza vydala jinou cestou, tak to bylo nelogické. Kašlu na to dám přeci jen 2 hvězdy ikdyž byla doba, kdy jsem chtěl nafařit bez keců jednu, aby amíci věděli, že kopírovat se nemá a špatně už vůbec né. ()

MikO_NR_1909

Na domácu kameru takmer výstavné dieličko. Po tomto filme sa mi "zhnusilo" slovenské Zlo (2012) - veď vedia prečo, ale zároveň aj samotná Karanténa a nebyť Jennifer Carpenter idem dole. Obrovské čerpanie z REC ale už bez niekoľkých tvorcovských schopností a techniky filmu s o triedu nižšou kvalitou. Hasičský, televízny zbor ale pôsobia nečakane realisticky. Lenže je priťažké hrať mimoriadne dôveryhodnú úprimnosť stoj čo stoj zo stále toho istého pohľadu. A nebezpečie sa stáva iba krvavá odplata, ktorá čaká úplne na každého bez výnimky. Lenže v REC to bolo neskutočne šikovne spracované, a to sa už nezvykne vidieť! REC bolo neskutočne dobre ozvučené a mal som pocit akoby namňa zlo dočiahlo z hocikade. ()

Freemind

Co s tím? Jaké hodnocení dát téměř stoprocentní kopii velmi dobrého originálu? "Naštěstí" tvůrci americké kopie (protože tady opravdu nelze mluvit o remaku) mi velmi ulehčili práci tím, že důsledně zpackali všechny prvky, ve kterých se od originálu odklonili - kazili atmosféru hlavně tím, že najali "zkušené" (čti - seriálové) herce a všechno natočili na profi videokamery. Už jen podle plakátu je vidět, že režisér neměl šťastnou ruku při výběru profíků na design a masky - několik míst smrdí digitálními efekty, čemuž se španělský originál velmi úspěšně vyhnul. Jinými slovy - nemá cenu se na to koukat jen kvůli vcelku autentické Jennifer Carpenter. Raději se podruhé podívejte na REC. ()

buldock

V rámci žánru se jedná o lehounce nadprůměrnou záležitost , která ovšem trpí všemi neduhy (hlavně časté naprosto nelogické chování některých postav) a klišé snímků podobného zaměření. Ke konci mě už ale to neutuchající řvaní Jennifer Carpenter vcelku štvalo a ten konec byl nejen scénaristicky trochu slabší , ale hlavně hodně dopředu odhadnutelný. Film: 57% ()