Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

Ilhan

Snad ještě žádný film ve mně nezanechal tolik otazníků a rozporuplných pocitů. Nějak se nemůžu rozhodnout, zda jde o scénáristický skvost, nebo naopak totální sračku. První polovina člověka naprosto přesvědčí o své pravdě, aby jí vzápětí totálně otočila a člověk se nemůže ubránit silnému wtf pocitu, že je to blbost a takhle to být nemůže, ale opak je pravdou, když se člověk vrátí k určtiým částem filmu, které ho přesvědčují o opaku, zjistí, že je to všechno tak skvěle napsané, dialogy naprosto dokonale fungující, až jsem nevěřil, jak jedna věta může znít dvojvýznamně zejména díky tomu, že diváka přesvědčí o jeho pravdě, i když zároveň může znamenat pravý opak. Stejně mi to ale vše pořád nějak nejde do hlavy a nedává to pořádně smysl. Proto prozatím nemohu hodnotit "outstanding", ale pouze "very good". Druhá projekce mě snad přesvědčí, že to opravdu do sebe zapadá, teď v tom mám ale v hlavě maglajz. ()

dopita

Čerství novomalnželé Cliff a Cydney si vyjedou na svatební cestu na Hawai. Zjistí, že se tam pohybuje páreček vrahů. Pak narazí na dva páry, kteří jsou... no trochu divní. Oba páry jsou na výše zmíněné vrahy, zdá se, velmi vhodní kandidáti. Tak kterej páreček to asi bude? Nebo to bude uplně jinak? Režisér diváka napíná, navádí na špatný stopy a až někdy po hodině filmu vyjde najevo, jak se věci mají. Mimochodem velice slušné hodině s pěkně budovanou atmosférou a napětím. Závěrečných dvacet minut je už klasická honička, ovšem pořád na velice slušný úrovni. Kdo tvrdí, že vše odhadl po pár minutách tak kecá. Tvůrci nejsou tak blbí, aby svou neschopností něco naznačili předem. A doporučuju klackem odhánět každýho, kdo to už viděl a chtěl by vám závěr vykecat. Film je jednohubka, která si neklade za cíl nic jinýho, než bavit a daří se jí to velmi dobře. David Twohy ve svých minulých filmech občas přišel s velmi dobým nápadem (jako třeba odraz v zrcadle ve filmu Hlubina) a i tentokrát se mu podařilo mě vylekat. To by člověk neřek, jak dokážou vyděsit rozšířené zorničky, teda když se to taky umí natočit. Ňákej méně schopnej režisér by tenhle zdánlivě jednoduchej nápad zazdil. David Twohy je ideální režisér na levný béčkový filmy. A tenhle film je přesně takový levný béčko. Jak dostane do pazoury velkej rozpočet, už to nestojí za řeč. ()

Holina

Twohy by měl zůstat u sci-fi hororů ty mu celkem jdou. Tohle je bohužel trochu mimo. První třičtvrtěhodinu se neděje vůbec nic, pointa je víceméně jasná po jednom ze záběrů v první čtvrtině a napětí aby tu pohledal. Navíc to obsazení je pro mě (samozřejmě proti gustu...) zcela nepřijatelné. Kromě Milly se to ve filmu hemží nesympatickými figurami v čele s Olyphantem a Zahnem. Jedna hvězda za exteriéry a jedna za marketingovou masáž, která sice nedosahuje kvalit třetího Matrixu, ale i tak celkem ušla. ()

Ripley

Tak zaprvé Davide N. Twohy!Naštaval jsi mě,protože jsi se opět vykašlal na pokračování Riddicka.A zadruhé,máš štěstí,že jsi mi aspoň místo něj naservíroval solidní thriller,navíc s mojí oblíbenou herečkou. ()

Shakeus

První půlka dost zábavná, cestování po ostrově, zjišťování kdo je kdo, ale zřejmě autoři chtěli víc a celé to pokazili až do nekoukatelné slátaniny. Příjemné herecké výkony spadly na konci někam do hysterie a šílenosti. Jen T. Olyphant byl skvělý pořád :) ()

rostlinka

Steve Zahn mi do té role absolutně nesedl. Jinak to byl fajn film, s celkem předvídatelným zvratem. A některý "strašně speciální" efekty si mohli odpustit. ()

ZdenoLo

Trojica tak skvelých hercov (Steve Zahn, Timothy Olyphant, Milla Jovovich) mala zaručiť super zábavu a nie takúto ošúchanú zápletku ktorej pointa mi bola jasná hneď po prvých pár minútach. Tie nápovedy na začiatku boli ako päsť na oko. No čo mi na filme najviac vadilo bolo to nútenie diváka odpútať pozornosť od ozajstných vrahov. To bolo fakt prehnané a predvídateľné ! ()

Scevola

Twohy potvrdil, ze okrem Riddicka, vie vytvorit aj ine zaujimave kusky. Tento "vyletik" na Havaji ma celkom zaujimave vyvrcholenie (co sa tyka ako akcie tak aj pribehu). Po dlhej dobe som videl nejaky film s Millou, dobre vediet ze este hra :) 7/10 ()

maslic

Povedeny dobrodruzny thriller. K plnemu vychutnani te nadherne Hawajske scenerie se musi videt na platne. A doporucuju pri sledovani moc nepremyslet ;) ()

shimpy(CZ)

Nic vyjímečného, zkrátka docela přadvídatelný příběh (tušil jsem to už od začátku), hezcí lidé vyskytující se v hezkých lokacích. ()

CjKukis

Bezpečně se dá tomuhle filnu vytknout řada věcí ( ostatně jaké mu ne že?:-) ), ale udělat poměrně originální a výborný thriller je síla. Výborné herecké obsazení tomu dodává tu pravou Hellou šťávu. Škoda jen že je to přec jen malinko předvídatelné, ale rozuzlení je supr. ()

kobe6

Opravdu velmi hloupé...skoro stejně jako dívky v sále ohromeny "neskutečným" movie twistem. Tímto alespoň dokážu ještě více ocenit kvalitu, což je asi jediný klad. ()

Prochy38

Nad moje očekávání velmi kvalitní thriller. Hodně na mě zapůsobilo prostředí havajské přírody, i když byla zpodobněna jen digitálně. M. Jovovich nádherná jako vždy, ale celé osazenstvo bylo velesympatické. Škoda malého prostoru pro Ch. Hemswortha a tu blond kočku, ale tak to asi mělo být. Závěrečné rozuzlení nemělo chybu! Moc moc povedené! Nečekal jsem tak dobrý zážitek, možná proto teď nefalšované nadšení. ()

Haymar

David Twohy (dříve ceněný scénárista, později přesedlajíce na režii) je pro mě rozhodně zručným filmakerem, s vlastním stylem ale taky silně kolísavou kvalitou svých výtvorů! Osobně považuju Pitch Black za jeho absolutní vrchol (a jedno z nejlepších sci-fi vůbec), který už nikdy nepřekonal. Dokonalý (Pr)únik je tak trochu satirou na současný stav amérických srajlerů, bohužel na tom všem je zajímavá vlastně jen ta promakaná hra s divákem (ale i tak mě to vcelku bavilo)! Btw: Herecký obsazení (až na Miu a tu druhou šikovnou děvu) vážně tragédie. ()

prezdivaka

No já žasnu nad tím hodnocením zde. Ale už jsem si párkrát málem ukroutil hlavu. Tak totální blbost se může líbit jen někomu po lobotomii. Vůbec to nedává smysl a navíc je to tak odporný kalkul s divákem, že Marie Poledňáková z toho vychází jako Matka Tereza. Kdybych se měl rozepsat o všech nesmyslech, byla by to má nejdelší recenze na ČSFD a tenhle "film" za ten čas fakt nestojí. Je mi jen líto těch dalších diváků, kteří podle vašich hodnocení svůj čas promarní. ()

Tomin88

Výborný thriller odehrávajíí se v atraktivním prostředí Havaje. Krásně nasnímané prostředí spolu s výtečnými hereckými výkony jen podtruhují kouzlo tohoto filmu. Zezačátku je to výborná hra s charakterama postav. Když už si myslíte, že víte kdo je kdo, karty se najednou obrátí a je to úpně jinak. Snénarista a reřisér v jedné osobě si s námi zahrál hodně dobrou hru. A já mu ji celou dobu žral!! Teď už jen sebrat vydělaný peníze a Vina Diesela a koneně natočit třetího Ridicka. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)