Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

somnar

Obrovské překvapení. Na jednu stranu béčko v tom nejlepším slova smyslu (vypíchnu momenty, kdy Rambo meets Terminátor meets Timothy Olyphant), na stranu druhou celkem inteligentní hra s divákem (možná jsem nepozorný ignorant, ale finální zvrat je - bez uvozovek - šokující), zakončená v drsném survival módu. Ani dialogy nijak nedrhnou, naopak jsem nevěřil vlastním uším, když se výletníci bavili o psaní scénářů a jeden z diskutujících použil pojem "falešná stopa/noha", přičemž tuto falešnou stopu ve filmu sám představoval (tj. vrahem přes všechna očekávání nebyl)! Dokonalý únik z reality, dokonalá thrillerová jednohubka. 75% ()

Hal_Moore

Nebudu si vymýšlet důvody, proč dát nízké hodnocení. Ono by se jich pár našlo, ovšem tohle je tak dokonalé GP, že se před každým dalším zhlédnutím neskutečně těším. Dva ideální páry na ideální dovolené, plné nádherné přírody, tisíců odstínů zelené a s párečkem vrahů někde v okolí. Steve Zahn na sebe oblékl vážnou roli (která mu překvapivě sedne), Milla Jovovich se pro změnu trošičku zkrotila (což jí naopak moc nesedne), ale k sobě se tito dva hodí a dávají divákovi pocit uvěřitelné dvojky. Dokud však na scénu nenastoupí übercool drsňák Timothy Olyphant s ultramňamózní Kiele Sanchez (kterou, kdybych byl mladší, bych si ihned nalepil nad postel k večernímu dovádění...). Postava Timothyho Olyphanta si bere to nejlepší z Bournea, Odstřelovače, Komanda a Barona Prášila a evidentně to funguje. Timothy si mě okamžitě získal a po Dokonalém úniku (spolu s Podivnými) se dostal mezi mé nejoblíbenější. Nicko by si zasloužil vlastní film (a nemuselo by zůstat u jednoho), jsem zvědav, jestli se toho některé studio chytí. Každé přemýšlení o záporech okamžitě smetou ze stolu myšlenky na kozu, Frajera Luke, posledních dvacet minut a na Kiele. Ne, nepůjdu pod pět ani kdybyste mi ruku na půl řezali. ()

Kryšpín

Jak píše mnoho ostatních, tak kvůli závěrečné dvacetiminutovce stojí film za vidění. Ale jinak se jedná u průměrné dílo s takovými nedostatky, jako jsou předvídatelné situace a hlavně pár nelogických věcí ve scénáři. A právě tohleto lhaní divákovi přímo do očí mi nejvíce vadilo. Sice existuje pár skvělých filmů, kde je divák veden za nos, ale pak to hezkým způsobem vysvětlí. V tomto filmu se ale vedou za nos i samotné postavy filmu a tím matou všechny okolo. Možná je to těma drogama... Každej zfetovanej plácá blbosti. ()

TheDarKnig

Pár novomanželů přichází v rámci svatební cesty na krásné Hawajské ostrovy. Zde se zanedlouho setkávají s místními domorodci a jejich divné výrazy tváří dají znát, že ne všechno bude úplně v pořádku. Přes to se pár vydává na turistickou stezku, kde potkají také druhé novomanžele a dozvídají se zprávu, že na ostrovech zrovna někdo vraždí. A vraždí právě čerstvé páry. Stejné jako jsou oni. Začíná kolotoč vzájemného podezřívání, na jehož konci se skrývá jen smrt a jedno děsivé tajemství. Nic není takové, jako se zdá. A já musím rejžovi Černočerné tmy znovu zatleskat. Protože vytvořil opravdu děsivý film, odehrávající se v divočině, odkud není úniku a kde přežijou jen ti nejsilnější. Timothy Olyphant stejně jako Steve Zahn hrajou svoje role excelentně, uvěřitelně, přímo zběsile a na hranici schopností. Film nám hlavně po zvratu, pointě, která mně opravdu překvapila a přišla mi úplně neuvěřitelná, začíná nabírat nečekanou rychlost, akce je přímo zběsilá a krvavá, komiksové rozdělení obrazu na tři části je vtipné a Twohy nám dáva jasně najevo, že Dokonalý únik je spíše taková absurdita než nějaký opravdový thriller. Rozhodně ale ani tento žánř není zanedbán. Vřele doporučuji 8/10 ()

genetique

Keď jediní štyria užívatelia z mojej topky videli tento film a ohodnotili ho štyrmi hviezdičkami, tak som si povedal, že snáď na tom niečo bude. A bolo. Znova sa teda potvrdil náš spoločný vkus, takže som rád, že sa na ich názory môžem spoľahnúť. 'A Perfect Getaway' je klasický thriller s horrorovými vsuvkami. Ničím neprekvapí, ale určite poteší fanúšikov dusnej atmosféry. Jedno je pravda, že príbeh by sa dal ako celok zhutniť do jednej seriálovej epizódy. Našťastie pohodoví herci pôsobia úplne spásonosne, prekrásne scenária zabudnutého raja na Zemi zase lahodia oku a pohotové hlášky zase uchu. Steve Zahn si znova odbehol popri všetkých lacných komediálnych projektoch zahrať aj vážnejšiu rolu a znova sa mu to podarilo. 75%. ()

Ainy

Na to, že to má tak nízké hodnocení jsem velice překvapená jak mě film vtáhl do sebe téměř hned od začátku, na rozdíl od jiných, těch v polích červených. Zápletka neskutečná, nečekala bych rozuzlení příběhu jaký autoři vymysleli, napínavé, výborné ... hvězdičku srážím za český dabing, ten nebyl dvakrát uchvacující. ()

Botič

Dokonalý únik je jako stvořený na dlouhý podzimní večer. Mozkové závity si odpočinou a oči jak mužské části, tak i dámské si zaručeně přijdou na své. Faktem je, že řada dějových nelogičností podráží konečné „šokující pointě“ nohy. Což je celkem škoda, kdyby došlo na vystřižení těch cca dvou matoucích scén, nemusel bych se rozhodovat mezi 6a 7. Jenže, jelikož mám slabost pro tenhle druh hry - pár č.1 to udělal, ne ne počkat pár č.2, ne ne…tak znovu že by pár č.3? Přikláním se k vyššímu hodnocení nehledě na to, že tady Timothy Olyphant válí o sto šest. ()

3DD!3

Udělat takhle stylový twist mě napadlo už kdysi dávno a jsem rád, že ho někdo (Twohy) konečně protlačil do takhle dobře obsazeného filmu. Dostala mě fešná Milla, která po mimču nabrala skvělou formu a hláškař Timothy "americký Jedi" Olyphant, který až překvapivě často strhává pozornost jen a jen na sebe. Losťácká Kiele Sanchez do tohohle typu filmu sedla jako ulitá a potěšil i drsňák Chris Hemsworth, který mě přesvědčil, že na toho THORA opravdu má. No a jinak... úžasná příroda, ale to se od tohohle typu filmu tak nějak očekává. ()

Arachneuss

David Twohy neustále posílá do světa zaručené informace o novém Riddickovi a aby si vydělal na jeho rozpočet, rozhodl se natočit Pláž pro další generace. Film splňuje všechny současná kritéria náctiletého diváka. Místní fauna vypadá nádherně, do hlavních rolí byly obsazeni slavní herci, snímek nenudí a pointa je opravdu nečekaná (ne však dech beroucí). Skrze Twohyho dílo se dá dokonale uniknout z šedé reality našeho světa, ale víckrát tuto cestu absolvovat nemusím. ()

Le_Chuck

Twohy je drak a evidentne keď nemá tučný budget, tak oveľa viac používa mozog. Viac ako ja. Alfred by mal radosť. 75% ()

Kaka

Do trapné a stokrát viděné pointy docela solidní věc, kde divák neví kdo je kdo a co je co. Bohužel závěrečných převratných a dost akčních 20 minut celé mé pozitivní mínění o filmu poslalo naprosto ke dnu. Přírodní scenérie dobré, práce s nimi rovněž. Herecky ucházející, zejména Timothy Olyphant je značně řízkovitý. Ovšem jak jsem již zmínil, pointa naprosto o ničem. ()

Krouťák

Timothy Olyphant aka fuckin American Jedi je sympaťák a na jeho další roli ( Crazies, The ) se už teď těšim. Každopádně Dokonalý únik tak dokonalý není, ale po Orphanu je to určitě thriller s nejlepší atmosférou poslední doby 80%. ()

castor

Tak něco přesně takového jsem potřeboval.. Sexy dobrodružství šlehnuté pořádnou dávkou napětí a nečekaných zvratů. Mladý pár se rozhodne pro romantickou svatební cestu na Havaji. Dokonalý ráj, dokonalý únik od všednosti. Jenže jejich klidné plnění snů naruší informace o nedávné dvojité vraždě v nedaleké lokaci, nicméně jejich pohádka směle pokračuje. Jak nakonec kartami zamíchá jiný mladý pár? A vlastně ještě další? Režisér/béčkař David N. Twohy si s námi od začátku hraje, přesně ví, kdy má přitlačit, kdy ubrat. Řemeslo umí solidně, díky němu se divák stává tak trochu voyeuristou, několikrát otočí naši pozornost zcela jiným směrem. Jakkoliv může rozuzlení vypadat banálně a trochu matně, zapadne do výsledku jako poklice na hrnec. Samozřejmě leccos může ve finále připadat lacině a otřepaně a leckoho to může namíchnout, ale já si užíval dokonalý vizuál a solidní zápletku, která, i když něco už bylo z poněkud absurdnějšího soudku, neurazí. K tomu všemu se musí připočíst lahůdkové obsazení. Hlavní zúčastnění do diváka dokonale zaseknou své herecké drápky, zejména Timothy Olyphant je Pan Nejistota (však pamatujeme jeho „Přítel, vrah, přítel vrah.“). Nikdy nevíme, s čím vyrukuje (kovová destička v lebce) a jen sledujeme jeho herecký um s vytříbeným výrazivem. Nejen od dob čtvrté Smrtonosné pasti umí výhrůžně mluvit a tvářit se ďábelsky vzpruzeně, tady přidává dokonalou rozpolcenost své postavy, aby co nejvíce mátl diváka. Mírně ňoumovitý Steve Zahn se živí coby začínající scénárista, takže občas podléhá přehršelem konspirací. Milla „těsné latexové oblečky“ Jovovich je naštěstí úplně jiná, než v posledních hubených letech, kdy to jen pálila do zombíků. A to je moc příjemné zjištění.. Prostě staromódní nadžánrová hra na kočku a na myš, která místy opravdu dokonale funguje a vzbuzuje neumělé brnění nervového systému. A přestože to celé brnkání nestálo žádný velký balík, nepůsobí film jako lacině odbytý. Několikrát se s postavami projedeme po šachovnici a v závěru jim nejednou budeme držet pěsti. Palec nahoru.. ()

viperblade

Komentář může obsahovat SPOILERY! Předně chci varovat, že pokud nechcete znát pointu, tak se nedívejte do galerie. Na pár obrázcích jde krásně vyčíst, kdo že je záporák. _______ Jeden exotický ostrov, tři páry. A jeden z nich není tak trochu normální. Respektive vůbec není normální. Tak by se dal shrnout tento snímek. Může se zdát, že stojí jen na jednom zvratu, ale není tomu tak. Už teď se vracím v paměti k tomu, co jsem viděl a přehrávám si znovu scény se znalostí té pointy. A světe div se, dává to smysl. Např. v úvodu, že si rekapitulují situaci se svatbou, nemožnost zapamatovat si, z kterého je brácha státu… Já nevím, ale už teď se těším na další projekci, kde si věci pěkně urovnám. Jediná logická chyba mi přišla až v závěru - Milla. Co se s ní sakra stalo? Neřeklo se, jestli ji zatkli, prostě jako by se vypařila. Beru, mohla to uhrát na poldy, že na ni měl Zahn vliv, ale k sakru, alespoň tohle by na konci mohli říct, co a jak. _______ Na film jsem se těšil ze dvou důvodů: Milla a Kiele (kterou jsem si stačil oblíbit už v Ztracených, i když tam nebyla dlouho). A musím říct, že ani jedna nezklamala. Navíc, Timothy mi předvedl, že umí hrát divný typy a Zahn že si umí vystřihnout psychotického zmetka. Nebýt té malé chyby v závěru, možná bych zvažoval plný počet. Takhle dost dobré 4 hvězdy s tím, že po druhé projekci budu mít mnohem víc jasno. Po zhlédnutí PRODLOUŽENÉ (108 minut) VERZE: Nedalo mi to a hned druhý den jsem si musel sehnat DC verzi, protože u takového filmu může být 10 minut zásadních. A taky že jo. A v čem se liší? Opět SPOILERY! Jsou prodlouženy záběry ze svatby, které se tentokrát neprolínají s tím, jak jede Steve a Milla džunglí. Všimněte si, že po celou dobu svatby nevidíme do obličeje ani nevěstě, ani ženichovi! Dále tu máme prodlouženou scénu s mladíkem, který Steveovi donese povolení (scéna se odehrává v lese). Už včera se mi zdálo, že je ta scéna jaksi ustřižená a měl jsem pravdu. V normální verzi mladík vstane a hned je nový den (přilétají policajti). Jenže v DC vstane, dá mu povolení a Steve se zmíní, že u třetího páru viděl devítku, tak se mladíka zeptá, jestli to je zde povolené a zda by o tom nemohl uvědomit úřady (důvod, proč tam policie přiletěla). Pro mě celkem podstatné, taky jsem nechápal, kde se tam najednou vzali. Další scéna, která je v DC, jsou, věřte nebo ne, nazí domorodci cvičící na pláži. Po scéně, kdy Milla mluví do kamery „Přežili jsme túru a líbánky.“ následuje asi 10 vteřin cvičení těchto nahých domorodců (v normální verzi byly záběry na přírodu, holt není příroda, jako příroda :-)). Nepodstatná scéna, ale je to celkem srandovní. A konečně poslední přidané scény jsou samozřejmě v pointě. Vidíme zde například scénu „čůrací pauza“ znovu a prodlouženou o jejich plán („zabijeme je na pláži“) nebo scénu v hotelu, kdy Steve řekne „nezůstávej dlouho v cizí kůži“. A pro rýpaly je tam i scéna, která vysvětluje, proč se chovají tak, jak se chovají, i když nikde nikdo není („Pravidlo č. 2: Stále hraj svou roli“). A nakonec tam je i scéna, jak je pořízena ona fotografie za diskotékou. Dalo by se říct, že jediné co mě zklamalo, byla nedořešená linka s Millou. KONEC SPOILERŮ! Dokonalý únik není sice dokonalý film, ale rozhodně není hloupý. Proto všem, kteří viděli 98 minutovou verzi říkám: Sežeňte si prodlouženou (DC) verzi, možná, že vám to bude jasnější. Pokud ne, tak už nevím. () (méně) (více)

D.Moore

Není to šokující, není to bůhvíjak chytré, ale je to proklatě zábavné! Překvapil mě Steve Zahn, který rozhodně nepřipomínal žádného z jeho "obvyklých blbečků", a potěšily pěkné herečky s Millou v čele, ovšem jednoznačně nejlepší ze všech byl Timothy Olyphant. Jeho postava se sice chovala jako z laciného béčkového filmu, ale způsob, jakým ji zahrál, bral dech. Režisér Twohy zaslouží pochvalu za pekelně dusnou atmosféru a za to, že film nenudí ani v pasážích, kdy spolu postavy jen hovoří. Trochu mi vadil snad jen závěr snímku, ale čtyři hvězdy mu stejně dám. ()

MM_Ramone

"Dokonalý únik" dozaista nie je celkom dokonalým filmom. Našlo by sa na ňom zopár chybičiek krásy. Avšak v tomto prípade nebudem za hnidopicha a sústredím sa predovšetkým na jeho prednosti. Prvou je lákavé prostredie exotickej prírody Havajských ostrovov. Kameraman Mark Plummer tam odviedol svoju prácu na jedničku. Páčilo sa mi aj herecké obsadenie. Herci presvedčivo stvárnili úlohy, do ktorých ich obsadil skúsený režisér David Twohy. Samozrejme, že im kraľovala úžasná a stále veľmi krásna Milla Jovovich. Nemám námietky ani voči scenáru. Je síce mierne priehľadný, ale má nádych Hitchcockových klasík. Moderný thriller natočený podľa starých osvedčených postupov. **** ()

JANARYBA

Na filmech tohoto typu mi vadí, že z nás dělají úplné blbce a podstrkují nám celý film nějakou fikci (nereálnou lež), která je samoúčelně vytvořená jen proto, aby diváky mohli totálně až do konce zmátnout. Jinak cením atraktivní prostředí a napětí. "Vítězná dvojice" neměla chybu. ()

Spooner

Nápad na takovej prima oddechovej akčňák byl, Twohy je taky slušnej režisér a obsazení taky vypadalo hodně slušně. Jenže to nakonec zas tak pohodově nedopadlo. Jednoduchej scénář nevadí, ale to že se za první hodinu toho moc nestane, už trochu vadí. Celá první hodina vypadá jak reklama cestovní kanceláře na Havajské ostrovy, ve které hláškuje výborný Timothy Olyphant. Ten si tuhle roli vyloženě užívá, bohužel zbytek mu moc nestačí. Steve Zahn se sem vůbec nehodí, Kiele Sanchez mi leze krkem už od Lostů a Milla Jovovich předvádí svůj standart, takže nic moc. Ale aspoň se na ní hezky kouká. Ke konci se film naštěstí trochu zvedne a i když je finále trochu over the top, tak jsem se u něho celou dobu bavil. Což se o zbytku filmu bohužel říct nedalo. ()

tahit

Kolikrát jsem už podobný námět viděl, což přirozeně nemusí být na závadu. Sešroubovaná zápletka neoslňuje ničím objevným. Popravdě řečeno předěl mezi první a druhou polovinou je markantní. Toto konstatování ovšem nemůže smazat neuvěřitelnou krásu záběrů Havajských ostrovů či souostroví, za které by se nemusely stydět ani dokumentární filmy z produkce National Geographic. ()

petero

S očakávaním len solídne natočeného thrilleru prekvapil A Perfect Getaway autorskou vychcanosťou pri ktorej sa David N. Twohy mohol vyblázniť čo vyniklo hlavne v záverečnej nadupanej tretine, ktorá je rovnako napínavá ako nečakane vtipne absurdná. A najlepšie na tom je, že (SPOILER) na druhýkrát tie prvé dve tretiny filmu naozaj fungujú aj z toho druhého pohľadu! (SPOILER) (videné: 5x, naposledy 31.01.2010) ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)