Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

jorgus

prisel jsem k tomuto filmu celkem nahodou a rozhodne nelituji..film jako takovy je celkem nudny, apson jeho prvni dve tretiny a finalni rozuzleni celeho pribehu pri pohledu zpatky..radsi vypnout mozek a bavit se..co pro me povysuje tento film je, ze cely pribeh se odehral na Kalalau trail, ktery jsem sel, takze bylo pro me zabavne poznavat tato odlehla mista a predstavovat si ten mohutny stab tam:)..snad to tam vypada i po nich tak uzasne jako predtim:) ()

Rehooo

Pěkný akční filmek co má spád a pořád se něco děje. O napětí není nouze a hlavně - člověk pořád neví na čem je a kdo je vlastně kdo. A to se mi na tomto filmu líbilo nejvíc neustále jsem čekal na další nápovědu a na konečné rozuzlení. Milla Jovovich na mě taky působila úžasně sympatickým dojmem. ()

TaanStari

"...protože bodnout ho do hlavy místo do ruky by bylo moc snadný..." Navíc, v některých scénách bylo to jejich hraní si na někoho jiného dost absurdní, ale to vám dojde až po pointě a je to škoda, že z nás autor takhle dělá blbce. Nadruhou stranu je to mnohem lepší než v Noci s nabroušenou břitvou. Kamera, prostředí a sympatičtí herci taky nejsou k zahození, takže nakonec 3*. EDIT: Pokud jste viděli DC (narozdíl ode mě), tak můj komentář bude vypadat asi trochu hloupě... /// EDIT2: DC dává mnohem vetší smysl, 4*. ()

Koláč

Pro mě jednoznačně jedno z největších překvapení tohoto roku... Jak jsem nebyl hladný, tak jsem se nehorázně přežral :-) ()

Money_too

Dokonalé prostředí filmu,nikdy jsem netušil, že Portoriko je tak krásné (ano nejedná se o Hawai kvůli vysokým daním) , strhující děj,který je na začátku drobet pomalejší ale na konci silně vyhrocený. A hlavně herecké výkony! Téměř celý film nevíte, kdo je záporák a kdo kladas. Olyphant ve výtečné formě. Jovovich jako vždy dobrá,ničím neoslní ale ani nezklame a Steve Zahn velmi překvapil. Parádní dobrodružství ! ()

Cartman

Exteriéry, herci i zcela zásadní dějový zvrat nebyly špatné, atmosféra do poloviny filmu úžasná, hlavní hrdina tradičně nesympatický jak má rád:o)...ale potom si asi scénárista pustil do žíly víc než je zdrávo...stačilo by aspoň upravit některé scény, které se po zvratu zpětně jeví totálně nesmyslné a dala by se nějaká ta hvězdička přihodit, ale takhle si to bohužel víc než dvě nezaslouží... ()

Martyr

Stokrat opakovana zapletka opat prinasa nieco nove a aj ked divak sa po dlhsom uvazeni moze citit na konci umyselne oklamany, ja som bol skor dojaty. Vyzdvihovat krasku Milku alebo Jediho Killera Elefanta by bolo asi zbytocne. V obdobi sucha by si mal kazdy vazit aj male mraciky a necakat len monzuny. A Perfect Getaway je dost tmavym oblacikom na belasom nebicku plnom prazdnoty. ()

Zeliiik

Asi jsem neměl číst komentáře a popis filmu před shlédnutím, takhle jsem od začátku tušil, kdo je kdo...Jinak celkem outstanding :) ()

dawe787

Dobrodružný thriller, místy až úžasně psychologické dialogy a v poslední půlhodině pravá akce po neustálém napětí. To vše je prolínáno úžasnou tichomořskou krásou přírody na Hawaii. Chtěl jsem dát původně čtyři hvězdičky, ale zůstávám u tří, jelikož se mi nelíbilo, jak chtěli tvůrci filmu za každou cenu nechat šílenou představu vraha, že je někdo jiný, než ve skutečnosti je, ale nebudu to více rozvádět. ()

Meteorista

Atmosféra by se až na konec krájet nedala. Konec to vyhrazuje dvojnásob, i když je trochu chaotický. Ne že by byl překvapivý, ale není hned jistý a to je vlastnost, která se počítá k dobru. Výkony herců byly dobré, ne že by excelovali, ale tady se člověk spíše soustředí na krásu přírody. A žádné líbánky :) ()

ViktorEl

Nebolo to síce najhoršie, ale príbeh celého filmu by sa kľudne vtesnal do 60 minút. Prvú hodinu len spoznávame obidve páry, môžme sa kochať krásnou prírodou, ale žiadna akcia, žiadne napätie sa nekoná. Ale pre trpezlivých, ktorý vydržia do konca je posledných 30 minút výborných. Do kina by som síce na to nikdy nešiel, ale doma pri televízore to nie strata času. Určite film stojí za pozretie, aj keď len na jedno. 60% ()

blue.claire

Tak trochu mám z tohodle smíšené pocity. Ke konci mi to na první zhlédnutí vůbec nesedělo, pro můj mozek to byl vážně těžký kalibr. Bez stokrátého přehrávání některých scén jsem se neobešla a to mě docela štvalo. Jinak příroda a záběry skvělé. A akce na konci neměli chybu. ()

Košoun

Solidní akční film s krásnou přírodou, sympatickými herci a nadprůměrným scénářem. Bavil jsem se a o to asi šlo. ()

chelsea17

Začnu závěrem, který to totálně pohřbil. Steven Zahn se mi do akčního finále vůbec nehodil, jeho vzhled nebo chování kazilo celkový dojem. Abych mu zas tolik nekřivdil, tak nikdo tam nepředvedl něco, co by stálo za zapamatování a bylo to absolutně tuctový, což natočí snad každý průměrný režisér. Škoda, že zhruba 2/3 filmu to stálo zato. Nikdo pořádně nevěděl co se děje, atmosféra a všelijaká mysterióznost byla dobrá. Všichni tu nadávají na scénáristu, jak to zazdil a podobně. No víceméně se s tím dá souhlasit. Hlavně co mi vrtá pořád hlavou, proč ukazovali dvojici včele s Millou, jak se obávají o život, když ve skutečnosti to jsou právě oni... ? To mi nedává logiku, když je v situacích, nikdo nikdy nemohl slyšet. To je, ať chci nebo nechci, absolutní volovina. Vygradovalo to jinak hezky, ale ta scénáristická chyba a za nic stojící závěr ... to film dost shazuje. ()

zelda82

Hra s divakem na to, kdo je chytrejsi.Uznam, ze sem prohral, ale to filmu jen pridava. Plny pocet si to nezaslouzi z jedineho duvodu - a to proto, ze expozice je silene dlouha a rozjede se t az na konci. Ale Timothy jako americky jedi mi na konci pripomnel Vinnetoua, dokonce i ta kanoe derava jako usta stare zeny tam byla:)) ()

FilmWave

Výborná žánrovka s nadprůměrným scénářem (občas až tarantinovským - scénář ve scénáři) a dobrými herci (skvělý je především Timothy Olyphant). Jinak ale Twohy neopouští hranice žánru a servíruje poctivý thriller na zimní večery. ()

fixaman

Velmi kvalitní thriller, který mile překvapí zejména vizuálním zpracováním.. Zatímco valná většina režisérů (točících snímek tohoto žánru) si vypomáhá ponurým prostředím atp, tady je vše krásné, prosvícené, pod žhavým sluncem.. A přitom se skvělou atmosférou.. A tohle prostě neumí každý filmař.. Mimo to Milla Jovovich hraje skvěle jako vždy.. Rozuzlení by mě možná i překvapilo, kdyby ho přítel neodhadl už asi po dvaceti minutách filmu.. ;-) Každopádně ale můžu doporučit.. Je to příjemné zpestření dne.. Ale do pěti hvězdiček mu chybí to, že za pár týdnů na něj asi zapomenete.. ;-) ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)