Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

Dever

Zaujímaví dramatický thriller, ktorý drží diváka až ku koncu v napätí, kto je vôbec vrahom. Páčilo sa mi ,že film je točený v tak veľmi peknom prostredí,ktoré samotnému filmu pridáva k dramatickej atmosfére. ()

Subjektiv

Musím uznat, že v tomto filmu je nečekaný zvrat. Kdyby tu však byl čekaný zvrat, bylo by to nečekanější. Nejnečekanější by to bylo, kdyby tu nebyl vůbec žádný zvrat. Otrava by to byla asi stejně. ()

tron

„Ja už idem, bejby.“ Nelogické správanie (štverá sa k vám na útes sériový vrah, bodnete mu nožík do ruky a utekáte preč?) a robenie naprieky (keď to hrdinovia potrebujú, nikde ani nohy, ale keď začínajú víťaziť, objaví sa policajná helikoptéra a pokladá ich za vrahov?). To sú mínusy. Plusy: prekvapivo dobré herecké výkony (od Timothyho Olyphanta cez Chrisa Hemswortha po Millu Jovovich), krásny Havaj, prekvapivé napätie, nečakaná akcia. To, čo DOKONALÝ ÚTEK povyšuje na niečo viac, než je len ďalší z desiatok psychotrilerov, v ktorých rodinu ohrozuje niekto psychicky labilný, je však až nečakaný zvrat, ku ktorému dôjde polhodinu pred koncom. Vďaka nemu je repríza ešte zábavnejšia, ako premiéra. Dokonalý únik sa mi každým ďalším pozretím páči viac a viac. Poctivá, fajnová prácička. ()

B!shop

No trailer to prezentoval jako nejakou akcni honicku po ostrove a docela me naladil. Film je pritom uplne jinej. Twohy hodinu filmu stavi jen na tom, ze tu mame par dvojic na dovoleny a nekde v okoli, pripadne jedna z dvojic, jsou vrahove. Takze si vsichni uzivaj, jen tak kecaj o nicem zajimavym a obcas premejsli, kdo jsou ti vrazi. A popravde receno, herci nejsou zadny oskarovi borci, takze to zacne bejt za chvily trochu otravny. Nastesti na posledni pulhodinku se Twohy rozjede. Ne nejak extra, ale aspon se zacne neco dit, i kdyz postava valecnyho veterana s titanovou lebkou uz je trochu prehnana. Nicmene Twohy me prijemne potesil tim odhalenim, kdo jsou vrahove, nemuzu sice rict, ze by me to predtim aspon chvilkove nenapadlo a navic, kdyz si pak zpetne vzpomenu na nejaky sceny, nedavaj moc smysl, nicmene zvrat prijemnej. Herci jak uz jsem zminil nic moc nehrajou, obzvlast Zahna mam zafixovanyho jako idiota z komedii a tady tak vypada divne, nicmene vsichni jsou docela sympaticky, takze apson neco. Celkove lepsi 3*, ale uz by mel Twohy tu svoji linou prdel konecne dokopat k tretimu Riddickovi. ()

Slasher

Tenhle film se mnou dobře vychcal (a doufám, že i s vámi). Manželský pár jede na svatební cestu kamsi na exotickou Havaj, projít se po ostrově a tak. Jenže současně s jejich příletem se nedaleko odehrává vražda jiného amerického párečku, a tak se i naši hrdinové zdají být v ohrožení. Jsme svědky drama/thrilleru s tušením exploitation/hororu, když zhruba po hodině BOOM, spolu s dlouhým flashbackem přichází zásadní, dost nečekaný zvrat a divák je vržen do závěrečné béčkové kdo-s-koho desetiminutovky. Milla působí civilním dojmem a je mnohem sympatičetější než v RESIDENT EVILu, hlavním hereckým tahounem je tady ale výtečný 'American jedi' Olyphant. K dalších složkám filmu se vyjadřovat nebudu (mínusy jsem nenašel), sečteno podtrženo: paráda. ()

Lateef

Snad všem smyslům lahodící dokonalé scenérie, divoká, bujná a místy netknutá příroda. Nevyvážené tempo vyprávění, příliš vyumělkovaný, kdo ví, z jaké prdele vytažený, dějový zvrat. Závěrečná akční dvacetiminutovka, výjimečná hlavně tím, že hlavní postavy konají přesně opačné činy, než na kterých celý film stavěly (Jovovich ve vrtulníku). Herci dobří, pěkná hudba. Na jedno shlédnutí, podruhé bych se k tomu vrátil pouze díky té fenomenální přírodě. 60% s přivřením obou očí. 14 miliónů dolarů(rozpočet)/23 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Bloody13

Někde na hawajských ostrovech chtějí novomanželé strávit poklidné líbánky. Ty jim však naruší další dva páry a jeden nich jsou hledaní vrazi... Tenhle parádní thriller je především hrou na schovávanou. Scénář si pohrává s divákem, který hádá, kdo je vrahem (zkušený divák možná uhodne půl hodiny dopředu), jinak samotný film vyniká silným obsazením v čele se Stevem Zahnem, Millou Jovovich a hlavně Timothym Olyphantem. Poslední třetina nechává naplno propuknout režisérově bujné fantazii, kamerovým hrátkám a mění se tak ve vizuální žranici. Konečně David Twohy po dlouhý době dokázal, že Černočerná tma nebyla jen náhodou. ()

Zeck

Parádní thriller. Jeden z mála, kdy jsem si přál happy end a taky jeden z mála, kdy jsem v prvních deseti minutách neodhadl skutečné vrahy. Škoda jen, že třetí páreček se nezapojil do "hry". 90% 17.10.2009 ()

Jara.Cimrman.jr

Nějaké ty heterosexuální páry v divočině, nejedna klamavá stopa a jeden na počátku docela zvídavý divák, kterému na konci bylo zcela jedno, kdo koho zabije. ()

EdaS

Hrátky s prolínačkami a střihem a Olyphant fajn, jinak na můj vkus málo skutečného adrenalinu. Lepší 3. ()

Pethushka

Přesně tohle jsem potřebovala! S napětím sedět u obrazovky a hádat, kdo je kdo. Je neuvěřitelné kolik emocí ve mně během té hodiny a půl proběhlo. Herecké obsazení i scénář jsou nadstandartní. I pro tu nejmenší roli byl vybrán vhodný jedinec. Přes příjemný začátek se dostáváme do tajemného atmosféry, která by se dala krájet. Teprve po rozuzlení, když se karty vykládají na stůl, přichází pořádná podívaná. Ikdyž může akční konec působit trochu komicky, užila jsem si ho do poslední kapky. 4,5* ()

xxmartinxx

WTF hovadina se zvratem vycucaným z prstu. Každý máme rádi příběhy, kdy vypravěč celou dobu naznačuje, kdo je vrah s tím, že čekáme, že to udělal někdo jiný, aby to byl někdo ještě víc úplně jiný. Ale to, jakou pointu tomu nasadil mistr režisér tady, je už trapné. Hlavní herecké duo funguje na 50%. Žena skvělá, muž zoufalý. Další dva páry fungují docela dobře a ten bývalý voják je sympaťák, ale to, jak je film veden a zakončen, je samoúčelné a nesmyslné. Naštvalo mě to. Není to totální brak, přesto docela hovadina. ()

igi B.

Svaté Oahu zase jednou, to tedy byl ale dokonalý úlet... °-/ . . . Scénáristická onanie završená >kakčními< výkony hrdinů s kadencí 60 grimas za minutu, trendy kamerka jak z mrdketingového spotu na podporu hawaiské turistiky mladých a neklidných párků na líbánkách a tisíckrát už vyvařená žánrová klišátka završena koncem tak pitomým, jak jen se dalo čekat. Semo tamo pak mezi spoustou idiotského žvanění nějaké ty silácké kecy chlapců a dívčí plky o pínisu, nějaké ty dějové kraviny a nelogičnosti s očekávatelnými zvraty a už je to uděláno, už je to hotovo, záporák skončí jak jinak než s efektně vystřeleným mozkem a divákův mozek prchá k nějaké skutečně žánrové oddechovce. - - - P.S. Proč mě pak ta zdejší adorantská hodnocení a komentáře už ani nepřekvapují ví v Honolulu. Tak vylulat a... - - - - - (Poprvé viděno 29.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 7395., komentář zde jako šestistýsedmdesátýdevátý - 30.1.2013) ()

Skejpr

Atmosféricky hustá záležitost, výtečně zahraná a neskutečně napsaná. Neustálá hra s divákem, který do poslední chvíle netuší... Olyphantův twist a žánrová otočka o 180° na závěr baví velmi. Očekávám druhou projekci a po ní nejspíš posun na pět hvězd... P.S. Po druhé projekci potvrzuji :)) ()

Shit

Dobrou polovinu stopáže se Dokonalý únik pohybuje v celkem známých thrillerových vodách a míří si to k jasnýmu konci, kterej by asi každej očekával, i když já tušil, že to tak jednoduchý nebude, jenomže, i když se film pokouší o šokující zvrat a daří se mu to, tak tim vlastně celej příběh děsně postaví na hlavu, vůbec tomu nepomůže asi 10ti minutová flashbacková vysvětlovací pasáž a nezachrání to ani hodně dynamicky natočených posledních 20 minut, kde režisér ukázal, že je rozhodně nápaditej. ()

ORIN

Rádoby promyšlená žánrová hříčka tvářící se, že nakope prdel nejen postavám ve filmu, ale i divákovi. Přesně ten typ filmu, který vám u další (rozuměj druhé, většinou třetí) projekce při znalosti konceptu (a pointy) nedá vůbec nic. Poprvé jsem se nechal "ojebat" téměř až do finálního prozrazení, podruhé už děkuji nechci. Nápad vcelku originální, zpracování standardní v rámci konvencí, zážitek značně rozporuplný. Diskutabilních momentů a detailů tam na mě bylo až příliš. ()

choze

Twohy se scenáristicky i kamerově sympaticky snaží a navrch servíruje jeden z nejpekelnějších flashbacků v historii filmu a perfektní roli pro Olyphanta. ()

Gilmour93

Twohyho falešná bota, která tlačí, či chcete-li falešná stopa, smytá deštěm zapomnění. Zívajíc nemám, co bych dodal, snad jen, že u thrillerů s překvapivou pointou je třeba mít na háčku takovou návnadu, aby po ní divák skočil i podruhé a ne se odebral třít do jiného rybníku.. ()

Psema

Holy goat! Úvodní hodina narvaná hláškama a odkazama je prima, ale záverečný akční inferno je bezkonkurenčně nejchutnějším béčkovým žvancem, co jsem letos viděl. Dejte Twohymu Uncharted, 100 mega a Olyphanta, a já u toho umřu blahem. P.S.: Jestli bude Hemsworth vypadat v Thorovi takhle drsně, tak hodně štěstí každýmu, kdo se mu postaví do cesty. P.P.S.: Napodruhé, kdy si všímáte detailů a odhalujete dvojsmysly v některých dialozích, se zábava ještě zlepšuje. Třetí projekce je jistá, pátá hvězda nevyloučená. ()

robbiee

[imdb: 6.5/10] | me: Hmm, ... najprv veľmi zaujímavé, jemne mystické s dobrým nábojom a krásnou prírodou. Avšak neskôr po finálnom zvrate sa všetko vyparí a film sa zmení na naháňačku kde rozum už nemá svoje miesto a všetko čo sa odohralo do tejto zmeny stráca zmysel. Ak by som prestal pozerať v okamihu štartu vykresľovania pointy ostal by som spokojný s tým čo som videl, ale kedže som dopozeral film uvedomil som si, že všetko to čo som videl bola len omáčka (aj keď výborne zahratá s dobrou atmosférou) ku niečomu čo malo byť grandiózne vyvrcholenie, avšak bolo len zlátaninou v superrýchlom tempe. Veľmi rozpačitý koniec, ktorý spochybňuje dej a chovanie postáv. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)