Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

mirkath1

Tak tohle byla neskutečná paráda. Dnes jsem už vypnula dva tzv. hity a myslela jsem. že nenajdu film, co se mi fakt zalíbí od začátku. A ejhle nakonec-úspěch :) ()

Guran

Snímek má zajímavou dějovou zápletku, která ovšem končí hodně špatně a stereotypně. Nejvíce se mi zde líbili Olyphant s Hemsworthem, ostatní herci hrůza, hlavně Zahn. Na film jsem se díval jenom kvůli Hemsworthovi, který měl sice hodně malou roli, ale hodně mě zde bavil. ()

marek29

Celou dobu se to tváří jako průměr na 3 hvězdy, ALE pak to přijde :) zvrat jak hovado, nestačíte se divit, napětí, krásnej Havaj a lokace to jen šperkují. Milla Jovovich, drama jak má být a za mě 3 s pluskem čili 4 :) jednoznačné doporučení. Hodinka a půl, která uteče a překvapí navíc. ()

PlysovyMacko

Par novomanzelov je na svadobnej ceste a dozvedia sa o vrazde na vedlajsom ostrove. Na ceste stretnu dalsie pary, ktore sa chovaju podozrivo a na tomto je postavene cele napatie filmu - ktory z parov su vrahovia. Twist v polke prekvapil, ale ani z vysvetlovaciek som nepochopila motivaciu vrazdit. Ako thriller slabsie. Potesi pekne prostredie Havaja. ()

oliveros

A Perfect Gateway je film plný logických kolapsov zasadený do pekných prírodných kulís. Urputná snaha Twohy-ho spraviť chytrý thriller (inak si to neviem vysvetliť) v polovici prekypela a divák sa nestačí čudovať aký je on chudák naivný celý zmetený, pretože to, čo sa mu deje pred očami, je ďaleko od možností logiky a reálneho fungovania. Na čo je to celé potom? Ešteže sa tam objavia v rukách hlavných hrdinov aj drogy, budem sa tváriť, že ich aplikácia dokáže potlačiť aj niektoré princípy logiky tohoto predstavenia. Dávam dve hviezdičky za krásny Havaj, dobrú kameru a slušný zvukový doprovod. ()

Erichy

Začíná to jako romantika, pomale přechází v horor s docela zajimavou zápletkou ( v této chvíli **** ) a končí jako komedie parodie ( odpad ). Obrovská škoda toho konce. Aspoň že Milla nezklamala. ()

markettka

Počáteční skepticismus mě i mého přítele nás donutil podívat se na film až asi po 14 dnech, kdy už sme neměli v repertoáru nic jiného. Nicméně děj byl působivý, překvapivý a rozhodně to za těch příjemných 97 minut stálo:) ()

booom

Je to spíš za 3/5. Film táhne Olyphant a jde mu to znamenitě. Twohy má režii v ruce. Škoda jen, že nepřimíchal trochu víc akce, protože té málo co tam je ta stojí opravdu za to. ()

Blazis34

Dokonalý únik je pořádně zamotaný thriller. Film je víceméně pouze o třech párech a jedni z nich jsou vrazi. Z počátku z nejméně podezřelého páru se vyklube nebezpečná dvojice, která je svatební cestě. Celkem pěkné obsazení a dobrá atmosféra je na tomto filmu asi to nejlepší. Jinak vše průměrné. Dávám 55%. ()

akcul

Když nic nečekáte, přežijete. První půlka trošku ukecaná, naštěstí Vaši pozornost upoutává krajina a atraktivita většiny obsazených sympaťáků a sympaťaček, na pláži se to pak rozjede, to tedy ano. Místy napínavé, místy vtipné (prstýnek z e-bay:-)), místy úsměvné bez režisérova záměru, avšak ne nic stupidního. Nic, co Vás zvedne ze židle. Nic, za co budete chtít vrátit vstupné do kina. Víc jak tři hvězdičky však nedám ani náhodou - snad jen k přihlédnutí k postavě Timothyho Olyphanta - mužné vtipné mňam - bych o té čtvrté uvažovala:-) ()

White-Man

Od začátku do asi druhé třetiny mě tento film moc nenadchnul. Příběh mi přišel předvídatelný a nijak zvlášť zajímavý. Avšak poslední třetinu jsem poznal, jak hluboce jsem se mýlil. Takový zvrat jsem vůbec nečekal a poslední třetinu filmu jsem napětím ani nedýchal. Tomuhle říkám strhující finále! Nebýt pár drobných mušek a hraného divadýlka na diváka (zpětné ohlédnutí za příběhem) mohl jsem hodnotit výše. Navíc, ktež připočítám Millu Javovich v hereckém obsazení, vyjde mi konečná známka 4 a ½ hvězdičky. ()

PeterMC

slusna Beckovina, o novomanzeloch na hawai, ale nieje vsetko tak ako sa zda ... klasika, "prekvapujuci" zaver je neprekvapujuco neprekvapujuci :) ()

Cechyno4

Nádherná příroda, dobrý příběh, úžasný a fascinující zvrat. Tipněte si na začátku kdo je vrah. Jestli si myslíte, že to víte na jisto. Jste na omylu. Zcela nečekané a proto tak úžasné. ()

asader

Niko jako Americký Jedi si zaslouží oskara,protože ta postava mě opravdu bavila i když sem čekal,že na konci se rozjede víc.Ještě bych chtěl pochválit krásnou přírodu,která ve fullhd zářila. ()

p.i.t.b.u.l

Tento tzv. hororový snímek mně dosti zklamal. Ze začátku se to vyvíjelo slibně, pořád jsem čekal a byl napnutý jak se to dále vyvine. Ovšem čím déle jsem čekal, tím více jsem byl zklamán. Nepřesvědčilo mně ani překvapivé rozuzlení děje, které nabralo nečekaný spád. Vše dovršil konec filmu, který by si podle mně zasloužil lepší konec. Proto jej zařadím mezi filmy, u kterých sice vydržíte sedět po celou dobu, nicméně nezanechají ve vás větší sympatie. ()

mangui

Sakra neříkejte mi, že tam musely být ty scény s hajzlem v křoví a ve stanu??? Nebýt jich tak to mohlo být velice dobré, protože zpětně tam jisté náznaky byly... ()

IZFNP

Nie som si istá, že na druhé pozretie to bude rovnako dobré, ale na prvé to celkom fungovalo. Šestica ľudí, tri páry a každý je skrytý psychopat. A teraz ktorý z nich je onen vrah? Ktorý pár je ten zlý? Občas som mala pocit, že Twohy nevie, aké jeho postavy vlastne sú a ich prerody počas filmu boli neprirodzené, ale i tak triler, ktorý nečakane zaujal. Plus- napätie v niektorých momentoch priam krájateľné. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)