Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

Davies182

Režisér se očividně několik dnů před započetím projektu, ze kterého se nakonec vyklubal Dokonalý únik rozhodl, že vezme nabroušenou sekyru, se kterou se ohání Timothy Olyphant, a snímek přesně v půlce rozetne. Vznikly tak dvě poloviny průměrného thrilleru: prvních čtyřicet minut je nudná slátanina o procházení se Hawaí, které připomíná Modrou lagunu, občas s nějakou zajímavější scénkou (sledování vetřelců, překonávání srázu). Jenže i tak je to hrozná nuda, a kdybych zběsile nechroustal pop-corn, snad bych v sále i usnul. Pak se ale stane něco zvláštního, a druhá polovina dává konečně vzpomenout na to, že Twohy je ten, co natočil bezvadnou Černočernou tmu. Nefalšované akční peklo prezentované divákovi jako napínavý thriller plný klipovitých záběrů se po černobílem flashbacku (ne nadarmo je ve filmu zmiňován snímek Natural Born Killers) vyvalí z plátna, a já si konečně až do závěrečných titulků říkám: jo, na tohle jsem přesně šel. Verdikt: prvních 49 minut jedna hvězda, zbylých 49 pět hvězd. Zprůměrovat si to umí každý. ()

gogo76

Dokonalý únik nebol úplne dokonalý, ale ako dobrodružná jazda v krásnych exteriéroch to nebolo zlé. Množstvo falošných stôp a pohľadov kamery mňa osobne z cesty nezviedlo. Asi priskoro som vytušil, kto je tou hľadanou dvojicou, ale film som si napriek tomu užil. Hlavne pre jeho poslednú polhodinu, kde začína ísť do tuhého, príde rozuzlenie aj zúčtovanie. Detaily ako nôž zapichnutý v stehne vedia dvihnúť adrenalín a aj so sympatickou postavou akú hraje T. Olyphant vám film určite zbehne ako voda. A schválne, či ako filmový fandovia budete vedieť odkiaľ má vo filme T.Olyphant hlášku "Zatras krovím". Odpovedal som v sekunde, možno aj preto, že mám pre tento film slabosť. A vy? 70%. ()

Xmilden

Horor? Kdo to sem proboha napsal? Film disponuje jednou lekavou scénu a to když po skončení vyprávění dosti morbidní historky nečekaně spadne větev. Film na začátku rozdává karty, kdy je možné hádat kdo že je ta vraždící dvojice antihrdinů, jako první tady máme krajně nesympatického bývalého kriminálníká s ne o moc příjemnější družkou. Druhou dvojici představuje sympaťák a bývalý válečný veterán co se vyzná v divočině a který vlastní kovovou destičku v hlavě a jako poslední dvě hlavní postavičky novomanželé, kteří si jedou užít na Hawai líbánky. A nakonec se konal neskutečný zvrat, který se tvůrcům povedl, následuje boj o holé přežití. Jak jsou karty rozdány nám prozradí černobílý flashback. Hodně dobře povedený thriller s krásným prostředím. ()

sepp

Hodně nečekaná pecka, o to větší to byl filmový prožitek. Víc se rozepisovat nemá smysl, lepší je to vidět. ()

darkrobyk

Báječná příroda, krásná příroda, nádherný ostrov...příběh se snaží hrát s divákem hru, jenže ho nenapsala A.Christieová. Zvrat s flashbacky film úplně zastavil a pak už dodýchal k finále. Co uděláte, když budete stát na skále a někdo se šplhá k vám, přehodí jednu ruku, funí, snaží se zachytit druhou rukou? Skopnete ho, ne? Tak jedna z postav mu vrazila nůž do ruky a s jekotem utekla.... A od Jovovichové, co normálně zvládne s přehledem deset chlapů i více, bych čekal lepší výkon. Dobře, nebyl to Resident Evil, ale to vědomí mi vadilo. Jovovichová je zkrátka akční hrdinka, a tak jí jiné polohy nevěřím. Jako oddechovka vcelku dobrá zábava, víc než lehce nad průměrem ovšem není. ()

A_FISH

Když už budete mít pocit, že přišel překvapivě nudný konec, od televizních přijímačů rozhodně neodcházejte - Derek se vrací! ()

Hrabka

Pokud jste ještě film neviděli, doporučuji nečíst můj komentář (vlastně vůbec žádné komentáře)!!! Mám rád takovéto rychlé béčkové thrillery, co odsejpají, mají šťávu a když se přidá i dobrá myšlenka je to skvělé. Přírodní prostředí na Havajských ostrovech je úchvatné a divák si opravdu po stránce dobrodružné užije. Ze začátku se film vyvíjí, jako mnoho jemu podobných. Neviňátka a zlouni, ale kdo je kdo? K tomu samotnému zvratu můžu snad jen říci, že to autoři dost přehnali. Snažili se vymyslet skvělou pointu, která ovšem ve filmu vyzní docela divně. Pokusím se na to podívat podruhé a pokud mi příjde chování postav normální a smysluplné vzhledem k náhlému zvratu, možná hodnocení zvednu. Prostě to na mě nezapůsobilo, jak mělo a to mám nečekané zvraty rád. To co nám autoři naservírovali je podle mého názoru moc hnané k vysněné dokonalosti. Je třeba vyzdvihnout kameru a střih. Některé scény vážně stojí za to. Milla Jovovich tady působí opravdu dobře. Timothy Olyphant je typický záporák, přímo to z něj čiší a Steve Zahn se zase hodí na neviňátko, kterému bys dal bombon. Herci hrají vážně dobře, napětí je na solidní úrovni, dostaví se lekačky i nějaký ty hnusné scény. Dobrý film, ale trochu moc překombinovaný. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí! 70% ()

nunka

Twohyho hra na schovávačku umocnená krásnou prírodnou scenériou, kde bonusom k diváckemu zážitku je očakávanie utajeného tajomstva ako to vlastne celé bude..a tento bonus sa po záverečných vysvetlovačkách stáva vlastne najväčším mínusom celého filmu. Nemôžem si pomôcť, ale pointa je strašne debilná...je mnoho podobných filmov kde rafinovane podaná pointa znásobí zážitok a umocní napätie z očakávaného rozlúsknutia príbehovej skladačky....tu však pointa odhaluje veľmi veľa logických nedostatkov a celé je to vlastne klamstvo...aj keď klamstvo veľmi pekne zrežírované. ()

Fiftis

Dokonalý únik je dokonalý thriller v krásnom prostredí s dejom, ktorý sa len tak nevidí. Ten film ma dostal. Krásna Milla Jovovich a úplne úžasný všehoznalec Tymothy Olyphant. Proste super herecké obsadenie. A koniec je samozrejme úchvatný. Film má veľa lákadiel. Obsadenie, prostredie, príbeh. Avšak ako sa hovorí - to najlepšie príde na koniec. Steve Zahn vo svojom najlepšom hereckom vystúpení so skvelou Millou Jovovich. Jeden z najlepších filmov roku 2009. Mali padať oscary. ()

Shakers

Každý jeden film, ktorý Twohy natočil považujem za veľmi dobrý a vždy niečim zaujímavý. A rovnako je tomu aj tu. Ako scenárista vynikajúco mrká na fanúšikov filmov a zároveň sa hraje s divákmi. Ako režisér znovu dokázal namiešať perfektný kokteil dobrých hercov, výpravy ale predovšetkým atmosféry a napätia. Nie je to perfektné, ale v závere šikovne efektné. 85% - 4* ()

Pepinec

Zase mám pocit, že jsem se koukal na úplně jiný film než vy ostatní. O jaké dokonalosti je tu prosím pěkně řeč? Film nemá hlavu ani patu, natož aby se v něm dalo hledat nějaké napětí. A že vás uchvátilo překvapující rozuzlení? No bodejť by pointa nebyla naprosto nečekaná a překvapivá, když dvojice D celý film divákovi lže do očí a chová se schizofrenicky. Podobně překvapující může být i film o slonovi, který na konci začne štěkat. Kdyby se alespoň dalo rozplývat nad nádherou přírody, jak tu rovněž mnozí zmiňujete. Jestli ale také máte na mysli ta pestrobarevná plátna, tak ta mají svým vzezřením s Havají společného asi tolik, co Dokonalý únik s dokonalým filmem. ()

Madsbender

Premyslený štýlový thriller s vynikajúcim obsadením, v ktorom nikomu nemôžete veriť. Ten nečakaný záver ma úplne dostal. ()

Pilda17

Povedený film, který hodně překvapí a velice překvapivě skončí. Přemýšlel jsem nad vrahem mezi dvěma páry, ale ten nejhlavnější by mě nenapadl ani ve snu. Opravdu skvěle připravený příběh a děj. To je bez pochyby velký klad. Pro mě thriller, který se jen tak nevidí .. 8/10 = 82% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +herci, relativně postavy, pár scén, krásné prostředí -které mě však nějak neuspokojilo, zbytečný dávat tohle do kin, průměrné/// S názvem dokonalý únik to nemá nic společného. S kvalitním kino filmem vlastně taky ne. Obsazení je sice více než Direct to DVD a herci tedy do kina nezabloudili omylem, ale do tohoto filmu ano. Dost dobře by tomuto snímku stačila televize, ale možná právě kvůli obsazení měl ambice do kin. Dobře za padesát korun, toho člověk tolik nelituje, ale z těch filmů co jsem viděl, jsem měl jen u tohoto chuť odejít (však co, dal jsem za to jen pajsku), protože první dvě třetiny (ony jsou ještě druhé dvě třetiny?) se nic zajímavého nedělo. Závěr už byl o poznání zajímavější, souboje byly (jak bych to jen vyjádřil) naturalistické. Závěr šokující.... ehm předvídatelný a trapný./// Celkem 57%/// ()

Ruut

Trošku nadhodnocuji, ale tenhle kousek si naprosto zaslouží být v červených číslech. Překrásná civilní kamera, úžasná ústřední čtveřice herců (včetně Milly Jovovich!!!), krásné hraní si s klišé, dokonalé zvraty, pár morbidních pomrknutí pro opravdové fans filmu a nádavkem roztomilé narážky na Takové normální zabijáky. ()

S.Quentin QUALE

Dovolená na Havaji, jak si ji nepředstavujete. Skvělá thrillerová podívaná se sympatickým hereckým obsazením. která vás nechá na vratké lávce až do úplného konce. Doporučuju! 85% ()

Sysel_CZ odpad!

Těch nesmyslů a nechtěných komediálních vložek bylo prostě moc, musím přičíst i fakt, že se většinu filmu nic nedělo. Spousta věcí by dávala smysl jedině s vysvětlením typu, postavy jsou schizofrenní se selektivní amnézií. A jelikož mě opravdu nenapadá jediná věc, která se mi líbila... ()

Allien.9

Zábavné, akčně nápadité a pořádně překvapivé (především po herecké stránce, děj už tak dokonalý není). Steve Zahn totiž podává parádní "ne-zahnovský" výkon a Timothy Olyphant je (opět) zatraceně cool - nebo mám říct PRECIZNÍ?XD. Jen škoda toho *SPOILER* pitomého happy-endu, který všechno kazí. A přitom to do nějakých deseti minut před koncem vypadalo tak slibně *KONEC SPOILERU*.:-( ()

HAL

Nečekat dějový zvrat u filmu, který tento zvrat okatě ohlašuje už od prvních minut by bylo poněkud naivní a hodné desetiletého dítěte, neb bez jeho napjatého očekávání by z filmu byla jen připitomělá telenovela s připitomělými postavami. A tak divák čeká a útrpně se snaží přežít ty špatné dialogy a hororové pomrkávání pokoušející se vybudit hutnou atmosféru. A pak se divák dočká... jenže jeho těšení se je marné, očekávání znásobené zoufalým a přespříliš dlouhým úvodem vycházejí vniveč a katarze se nekoná - už je postavami plně znechucený a znuděný, akční inferno na které se těšil se víceméně devalvuje na holčičí bouchání pěstičkami a mávání nožem, příběh v pomale plynoucím scénáři najednou twistuje jako o život a jeho ataky na zákony logiky a uvěřitelnou psychologii postavy se zvedají nad únosnou míru. Načež divák nekřepčí radostí z velkého vyvrcholení, ale úlevně vydechuje z vidiny blížícího se konce, "však za chvíli už se dořežou a bude po všem", a pak ulehá k zaslouženému spánku a zapomíná vše co by snad mohlo tížit jeho mysl. A Perfet Getaway pro něj přestává existovat, navždy. 5/10 ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)