Hobit: Šmakova dračí poušť

• USA The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. (Warner Bros. CZ)

Kybela

Jacksona miluju, Pán prstenů mi v podstatě po tolika shlédnutích koluje krví. A právě proto mám i nějaké drobné výtky ke druhému dílu Hobita - Jackson si u mě nastavil laťku tak vysoko, že každé sebemenší snížení je bráno jako nevyužitá příležitost udělat to dokonale. Film je skvělý, o tom žádná, ale vím, že to někdy umí líp, nebo že nemusí vykrádat sám sebe. Některé scény mě nudily, protože je už z předchozí (dějově následující) trilogie znám zpaměti a podruhé už prostě nefungují, jak by měly. Myslím tím například elfku, co léčí. I hudba u toho byla stejná. A abych vyzdvihla i jeden z mnoha kladů, jsem nadšená z té snahy propojit dějově obě trilogie (víc než v knížce) - odkazy na PP, dovysvětlení, jak to bylo se Sauronem atd. ()

Merenre

Tak vlastně ani nevím, co si mám o tom myslet. Myslím, že mě to ani nenasralo tak jako jednička, asi proto, že už sem rezignoval a sem moc unavený a starý a už sem asi konečně pochopil, že v dnešní době a tím tuplem od toho tlustoprda stejně žádný solidní film čekat nelze. Prostě taková pytl(ik)ovina na nedělní odpoledne. Trochu to okořenila alespoň jímavá interracial pasáž trpajzlíka a elfky. ()

endrix

Je to Středozem a Peter ji prostě umí. Občas je trochu víc digitální a syndrom Jar-Jara Binkse (jeden příklad za všechny: Bombur v sudu) je vážnější než v celé původní trilogii. Ale znovu opakuji, je to Středozem a Peter ji prostě umí. Otázkou ale zůstává, jestli ho to dokáže zachránit před 3* i napotřetí. Napodruhé to bylo jen s odřenýma ušima. ()

MiniRecenze

To ,že je těžké natáčet filmy podle knižní předlohy už ví hodně lidí a hodně scénáristů a režisérů se už opařilo.P.Jackson ukázal už v první trilogii,že tento nelehký úkol dokáže s přehledem zvládnout ,to samé platí i předchozím díle Hobita.Ale Hobit je opravdu tenká knížka a zde ve druhém pokračování to jde poznat,protože Vás režie bude natahovat jak trpasličí vous.Co si budeme vykládat P.Jackson miluje efekty a triky a dává si záležet aby to tak i vypadalo.Navíc výprava Vás bude provázet opravdu pěknými krajinami a kulisami.Postavy odpovídají svému žánru a v bojové choreografii si užijeme v tomto díle spíše elfů ,než trpaslíků.Jenže tohle vše nebude stačit aby jste si nevšimli,jak se děj zbytečně táhne,jak se někdy postavy v dialozích opakují,až minutové prolínačky na hrdiny ze všech úhlu.Snímku by dle mého názoru neuškodila prostříhanost.Samozřejmě se dočkáme opět otevřeného konce.Od prvního dílu je to určitě krůček zpět,protože natahovat něco co natahovat nejde,je prostě chyba. EFEKTY A KAMERY!!! ()

Roxeet

Ruku na srdce. Kdo z vás viděl naposled nějakej pořádnej fantasy film? Podle mě je tenhle žánr dost upadající, nekvalitní a tohle dílo, tohle mistrovské dílo, je prostě mezi tím vším kýčovitým odpadem jakýsi klenot. To je názor, za kterým si budu stát. Možná by se našla nějaká vada, ale tak drobná, že lze nad tím přivřít oči a jen si vychutnávat tu neskutečnou podívanou. Někde jsem četl, že se Tolkien nechal slyšet, že si nepřeje, aby jeho dílo bylo zfilmováno. Myslím, že by změnil názor. Nižší než plné hodnocení dát prostě nemůžu. Nechci. ()

OmarLittle

Tahle dvojka trpí klasickým syndromem druhých dílů ( samozřejmě výjimka, co potvrzuje pravidlo, jsou Dvě věže). Nemá to začátek ani konec a nad tím uprostřed by taky každý mohl uronit zoufalou slzu a komentář o pohádkovém prznění Pána prstenů. Ale prostě jasný 4 hvězdy za efekty, svižnější průběh než v jedničce a sudy! Hlavně za sudy! (Já bych si koukání na Středozem užil asi kdyby vypadala jakkoliv! Zvlášť když je Legolas (junior/senior?) takovej frajer!) ()

RomaS

Tím, čím se liší pokračovaní putování pulčíka je nepřítomnost povinné představovačky (v hobitím složení hodně obsáhlé) a nechání prostoru zajímavějším scénám. Ikdyž malé cameo minulého dílu by bodlo. V podstatě příběh začíná tam, kde předchozí skončil. Vidíme staré známé a přibudou staří noví známí. Pro mě zajímavou novou postavou byl kožoměnec. Pro představu asi něco takového jako vlkodlak dobromil, co má rád zvířata (ne na talíři). Bohužel se tu jen mihl a doufám, že jsem ho neviděl naposled. Zajímavým způsobem se bude rozvíjet neznámé zlo ze zříceniny, kde se měl údajně usadit temný necromancer. To a všechno další ale hravě strčí do kapsy drak šmak. Z minulého dílu jsem si myslel, že je to jen tupé zvíře, ktreré zajímá jen zlato. O to pro mě bylo překvapení, když se ze Soptíka vyklubala tak zajímavá osobnost s charismatickým hlasem. Jsem rád, že dostal tolik prostoru. Každopádně, když už jsem se dostal do té správné nálady a příběh začínal nabírat konečně pořádné grády..... tak, konec zvonec. Přijďte zase za rok. Uf. Škoda. Na toto nejsem z pána prstenů zvyklý. Každý díl končil nějakou významnou výhrou nebo událostí. Tady mi ukončení přišlo jako z nějakého seriálu. No nic, tak tedy za rok. Jo a jen chci upozornit, že shlédnutí by měli dobře zvážit všichni drako a arachnofobové. ()

LordEldest

Tohle je prostě ze 70% vycucané z prstu, mizerná animace (hlavně v té řece), krásný svébytný příběh je rozporcován, vykastrován a degradován na pouhé béčko LOTR. "Porušování přírodních zákonů" (a to se nesmí!!!) při tavbě zlata. Stále stejné záběry krajiny, hudba vykradená z LOTR, špatné záběry herců vyvolávající dojem, že trpaslíci jsou stejně velcí jako lidé (a někdy jsou herci vybráni tak špatně, že člověka nerozeznáš od trpaslíka), románek křížící nepřátelské rasy (elfy a trpaslíky). Úplná absence konverzace postav. A tak bych mohl pokračovat. Prachy prostě přebíjejí kvalitu. ()

Movie Maniak

Oproti prvnímu dílu se Peter Jackson odvázal a příběh se dostal do tempa, což je dobře. Akční scény navazují jedna na druhou, ubylo debat a diskuzí. Mě osobně to takto vyhovuje, v kině jsem se určitě nenudil, takže palec nahoru. Navzdory všem nářkům na adresu vymyšlených postav je elfka Tauriel příjemným oživením jinak výhradně pánské výpravy. Další palec nahoru. Vizuální stránka filmu je úchvatná, drak, tahák celého příběhu, je vyveden opravdu nádherně. Palec nahoru. Hudba, střih, obsazení je z mé strany bez výhrad. Palec nahoru. Takže suma sumárum je to za pět hvězd, jeden z nejlepších filmů roku 2013. PS Taky si pořád nepamatuje jména trpaslíků? ()

werxix

Nesrovnatelně lepší než jednička. Po shlédnutí jedničky jsem na dvojku vůbec netěšil a šel jsem na to spíš ze zvědavosti, jak moc zlé to bude a byl jsem neskonale a mile překvapen z toho co jsem viděl a mohl prožít. Konečně zde vidíme zlo které stojí zato se ho bát. Jsem rád, že zde režisér zakomponoval i další postavy které se nevyskytli v předloze. A musím uznat, že Legolas je zde opravdový machr přes bitky apod. ale přišel mi o dost starší, njn make-up těch 10 let zpoždění prostě nezakryje ;). Bitky jsou super, efekty ještě lepší. Krajinky opět pohádkové a postavy mi přišli lépe hrané nebo prostě měli lepší scénář tak to i lépe vypadalo. A hlavně - konečně se v tom filmu NĚCO dělo a nebylo to jen samé pobýhání sem a tam jako v jedničce. Celkový pocit z filmu je famózní a myslím, že to nebylo tím 3D ;). Jestli bude 3.díl aspoň z poloviny dobrý jako 2. tak se na něj budu velice rád těšit. Za mě 5*. A doporučuji vidět v 3D. Hlavně scény s Šmakem jsou brilantní ;) ()

Druhácena

Při desáté akční scéně se skřety už jsem chtěl odejít... O prvním díle by se dalo ještě trochu diskutovat, ale ten druhý už nemá s Tolkienem vůbec nic společného. U Petera Jacksona už tak člověk nějak automaticky očekává, že to bude vypadat dobře, a tak jsem skoro zapomněl, že nemám hodnotit jen své zklamání. ()

Simi96

Přiznám se, že čtyři hvězdičky si tento film ani snad nezaslouží, ale pro fanouška knih pana Tolkiena je to alespoň slušnost. Když ale zhodnotím film objektivně, tak je to jedno velké zklamání letošního roku. Chvilkami si připadám, že jsem přišel na akční film a ne na pokračování předešlého dílu. Tím pádem na rozvoj postav prostě není čas, a že bychom se někam posunuli v ději, to bych také neřekl. Světlou stránkou je ale Gandalfův výlet do neznáma, i když ten se na plátně také moc neohřeje. Od pana Jacksona jsem čekal více a myslím si, že staro – novou postavou Legolase se film do starých kolejích prostě nevrátí. ()

Evbad

Je škoda že po trilogii Pán prstenů, která byla opravdu věrně natočena podle předlohy, se Jackson nechal unést svou fantazií a začal do Hobita montovat různé nesmysly jako je Elfka a spol., místo toho, aby dal větší prostor tomu, co se skutečně dělo v knize - například Medděd se ve filmu v podstatě mihne, stejně jako souboj s pavouky šel udělat mnohem lépe. A jízda na sudech, nesmyslně protkávána bojem se skřety a elfy pobíhajícími po hlavách trpaslíků, to už byla jen sprostá onanie nad sebeuchvácením nejnovější technologií. Přesto dávám 4/5, ale mohlo to být opravdu lepší. Škoda. ()

Setanta

Disneyovský trend jedničky pokračuje a graduje a ano, je to zábavné a je to fajn a v kině to stojí za to vidět, protože je to eskapáda na eskapádu. Ale tohle pro mě není Hobit. Není to ta kouzelná rozprávka a tam, kde by mohla být, protože předloha je takových míst plná, má Jackson neukojitelnou potřebu udělat z toho kabaret. A to je něco, co mu jako velký fanoušek předlohy nedokážu odpustit a taky důvod, proč ten film nikdy nebudu moct mít rád. ()

Remsik

Druhý diel trilógie je vo všeobecnosti zvyčajne vo veľkej nevýhode. Prvý diel predstavuje postavy, vytvára hlavnú zápletku a definuje vzťahy, zatiaľ čo tretí obsahuje epické finále, rozuzlenie a dramatické vyvrcholenie deja. Druhý často iba prepája úvod a záver, na čo často dopláca, no v tomto prípade to však neplatí. Ďaľšia epická výprava do Stredozeme je nabitá nápadmi, akčné scény v pohode valcujú prvý diel a funguje aj psychologická stránka filmu (hlavne vývoj Thorina). Uvidíme, čo prinesie rozšírená verzia. ()

Kassandra

Film mě doopravdy velmi mile překvapil - zpracování naprosto skvělé, vizuální efekty působivé, výborné herecké výkony a vše zasazeno do příjemného prostředí Nového Zélandu. Jediná maličkost, která by se dala vytknout, ale kterou nepokládám za nedostatek je, že se režisér příliš nedržel knižní předlohy a zakomponoval sem vlastní úpravy. Přesto jsem se velmi dobře bavila, opravdu výborný film! ()

kacer4

Nemalo to ešte kvalitu LOTR ale je to minimálne o triedu lepšie ako Neočakávaná cesta. Nevadila mi ani dĺžka, práve naopak, po skončení som chcel ešte viac. Ale možno je to tým "seriálovým" koncom, ktorý ma trochu naštval. Ale neubralo mi to príliš na dobrom pocite z výborného filmu. ()

T0mica

Zbytečně roztahané, ale přesto krásné - hold peníze jsou peníze. I přes to jsem se vůbec nenudil a bylo skvělé se opět ocitnout ve Středozemi. 1* dolů za hnusné scény pro 3D a zmíněnou roztahanost. Medděd toho mohl ukázat víc, tak doufám, že to přijde v poslední části. ()

Erico

Lepší než první díl, stále ale na míle vzdáleno Pánovi prstenů. Hobbit prostě není příběhově tak atraktivní a i když se Jackson snaží co může a stále se něco děje, tak kromě audiovizuálního efektu (kterej byl v IMAXu ultimátní) jsem si nic víc z filmu neodnesl. Při ohlášení sem nečekal že to překoná Froda, ale doufal jsem, že to bude krásný dokreslení příběhu, místo toho je Hobbit víceméně továrna na peníze. Tak snad třetí díl mi to vyvrátí :) ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (více)