Před dvaceti lety bubnoval v rockové kapele, teď konečně dostal druhou šanci. Robert “Fish” Fishman ji hodlá beze zbytku využít a konečně usednout na rockový trůn. Hlavní roli v americké hudební komedii hraje Rainn Wilson, známý ze seriálu Kancl.
Robert “Fish” Fishman byl před dvaceti lety bubeníkem ve známé rockové kapele, odkud ho ale vykopli. Teď však má úžasnou druhou šanci, aby se znovu ocitl na výsluní slávy. Když Fish dostane nabídku, aby se stal členem středoškolské garážové skupiny svého synovce, přijme ji bez váhání. Slavnostně si přísahá, že konečně dosedne na rockový trůn, na který má podle vlastního mínění jasný nárok. Pro jeho mladší spoluhráče tím ale začíná ta nejdivočejší životní jízda! Hlavní roli v bláznivě neuctivé hudební komedii o plnění životních snů a o nesnázích, které lze způsobit vlastní rodině, hraje Rainn Wilson, známý z televizního seriálu Kancl, režii má Peter Cattaneo. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Ve spoustě výtahů hrajou Celine Dion, ale pořád je to brak !!" ;) Největší problém Rockera cítím ve skutečnosti, že není až tak vykrádačkou Blackovy Školy rocku a podobných záležitostí jako spíš filmem, který vyznívá spíš jako křečovitý plagiát.. Rainn Wilson pro mě prostě vždycky bude jen chabý dvojník právě überšílence Jacka Blacka, jehož živočišnost je při jakékoliv snaze naprosto nenapodobitelná. Když tu myšlenku zaženu do krajnosti, pak i Teddy Geiger vypadá jako dvojník, a to Jamese Franca a Matt Gadman mocně připomíná Jonaha Hilla..;) Jen překrásná Emma Stone je nenapodobitelná a moc hezky se na ni kouká, ač její postava upjaté Amelie "dělá celou dobu Zagorku". A Christina Applegate ?? Přes svůj věk je stále sexy a neodolatelná, svůj komediální potenciál nezapře, stejně jako mě ještě nikdy nezklamala, i tentokrát patří k tomu nejlepšímu, co Rocker nabízí. Jason Sudeikis si střihnul parádní karikaturu agenta, takže tu máme spolu s finálním výbuchem Vesuvia dokonce i nevtíravou kritiku, či zrcadlo, chcete-li, poměrů současné hudební branže, jen ty jeho fórky vyznívají neskutečně uboze a trapně, což zřejmě nejvíc Rockera tlačí jako kamínek v botě. Sem tam na diváka vyskočí povedený gag či hláška, v celkovém dojmu ovšem působí neskutečně upoceně, stejně jako nedospělý Fish. Nicméně soundtrack se docela povedl, příběh se snaží o určitou originalitu, filmu neupřete svižnost a to finále s motivem uspokojivého zadostiučinění mě potěšilo, stejně jako cameo Bradleyho Coppera. Takže nakonec sice jen tři, zato však maximálně silné, hvězdičky !! ()

erl

Další US rockerská sračka. Tvůrci nám opět předhazují návod o tom co je správné a jak to má vypadat. Až na pár okamžiků je to dílo pro gumy. ()

Terva

Vesuvius a parádní hudební začátek. Někdo má kočičí pracku, já mám kapsu zvratků ( Možná se tam ta scéna nehodila, vypadalo to jako výsměch rockerům ). První technický problém, první oprava ...A. D. D. jste suprový!!..první fanynky. Film je hodně předvídatelný a v některých částech i nechutný. Jinak průměrná sranda. ()

Marek1991

Dámy a páni, rád sa zabavím, hudobný štýl rock mám rád, dá sa tiež pri ňom užiť krásna zábava, koncerty, festivaly, ale toto ho len potupuje a zhovaďuje. Nezabavil som sa skoro vôbec, bolo tam veľa hlúpostí, z ktorých sršala neprepracovanosť, nezmyselnosť a hudobne to tiež nevyšlo. To si radšej pozriem záznam z nejakého rockového koncertu skupiny Linkin Park, aby vo mne zostal len ten najlepší rock a nekazil som si náladu z neho nejakými brakmi. Za nápad a chvíľkové záblesky dobrých scén tomu dám aspoň hviezdičku. ()

Kryton

Rocková pohádka o vyhozeném bubeníkovi a jeho pomstě za 20 let. Rainn Wilson jako old school bubeník nemá chybu a škoda, že jeho řádení na turné nemělo více prostoru. Stále krásna Kelly z Bundovic rodinky je opravdu MCBP! ()

ladko

Rainn Wilson je čím ďalej tým viac mojim obľúbencom(v Office nemá jeho Dwight chybu) a kraľuje aj tomuto filmu. Príbeh o tom, ako teenagerská kapela vďaka videu na youtube uzrela svetlo slávy je síce ako inak pomerne trápny, ale dáva to zámienku aspoň na skvelé gagy i hlášky vo Fishovom podaní. Ale osobne sa mi páčila viac hudba Vesuviusu:). A Will Arnett s anglickým prízvukom ako líder Vesuviusu – to je na nezaplatenie. S prehľadom za 4 hviezdy. ()

mysiak

Podobnosť so School of Rock je očividná...ale ani to nezabránilo tomu, že táko rocková komédia je iná, a hlavne vtipná...aj keď sa Rainn Wilson asi nevyrovná Jackovi Blackovi...je to dobrá komédia, dobré songy a krásna Emma Stone:) ()

jajinka

Měla jsem obavy, že to bude stejná slátaninajako je spousta podobných filmů, ale příjemně jsem se bavila a navíc, fakt výborná hudba.. ()

Derek

celkom slusna komedia o rockerovy ktory odmietal zostarnut... cely film slape v pohode s typickym scenarom mapujucim zacitatky a samozrejme i krizu v skupine, okorene to je faktom ze v kapele su mlade decka ktore maju uplne odlisny nazor na zivot a svet ako "fish"... ma to par dobrych vtipov a hlasok ale nevyhne sa to i nechutnostam typu zvracanie do ruk:-) najlepsie frky pochadzaju od manazera skupiny ktory je ako z ineho vesmiru... ale fakt by ma zaujimalo komu sa pacili pesnicky hlavnych hrdinov lebo pre mna boli nechutne emo... ()

Mickalle

Fish balancuje na hranici vtipnosti a nechutnosti, ale nikdy jí nepřekročí. Vtípky maj hlavu i patu a i když tady podobné komedie byly už 100x i tak to má grády. ()

HappySmile

Hlavní hrdina i téma filmu hodně připomíná Jacka Blacka a Školu Ro(c)ku, popř. Krály ro(c)ku. První zmíněný film je určitě lepší, druhý zase horší, takže toto je taková zlatá střední cesta. Hudba tady byla opravdu dobrá a pobrukovala jsem si u toho a komediální prvky byly taky dobré, takže rockovým fanouškům rozhodně doporučuju. ()

Aljak

Mám rád filmy s tématikou hudby a kapely, obzvlášť keď je to z rockového prostredia. Tento film mi neprišiel síce ničím výnimočný, ale aj tak sa mi celkom pozdával. Taká dobrá rocková oddychovka, ktorá síce nevynikne, ale ani neurazí. Hudobný biznis je veru neúprosný, a v dnešnej dobe o to viac, keďže už to nie je vôbec ako kedysi, keď si kapela vytvorila vlastný hudobný prejav a štýl. Dnes už bohužiaľ väčšinu vecí diktujú kadejakí hudobní producenti, PR manažéri, stylisti a pod. Ale tento film bol fajn, dokonca niektoré scény a hlášky ma aj rozosmiali (a hlavne tá hláška podaní Curtisovej mamy (Christina Applegate): Oh, really? You think I'm a MILF? Well you're a PILS!" - Person I'd Like to Stab). Inak, Emma Stone ako basgitaristka bola strašne podarená - na zožratie :D ()

Martin741

Pozeram, aj toto komplet prepadlo, Peter Kattaneo ma svoj najlepsi film Do Naha 1997. Potom uz nenatocil nic, co by obstalo v tvrdej konkurencii. Vtipy su ubohe, scenaristicky biedne a rezia odbita , nudny podpriemer, nebrat . 6 % ()

Attta

Já myslím že po tomhle snímku se John Bonham obrací v hrobě. Hodně trapná záležitost z celého filmu je banda pseudo rockerů, ale horší fakt je ten, že chtěl zapůsobit snad jak na teenagery, tak i zároveň na staré rockery, což se vůbec nepovedlo a vznikl z toho neskutečný paskvil. ()

kvasiva

Velice kvalitní hudební komedie, ve které ve finále o tu muziku až tak nejde. Komedie mě bavila, nasmál jsem se a hrdiny jsem měl rád. Ano, k tomuto filmu se budu rád vracet. Rock / Heavymetal navždy !!! ()

Icefist

Objektivně to je asi na hvězdy tři a sedmdesát procent. Jenže recenze je vesměs hodnocení subjektivní. A protože bigbít je moje srdeční záležitost, tak si musim trochu přisadit. Sice zdejší rock je ten klasickej vyměklej filmovej, ale to už se holt nedá nic dělat. Vtípky se povedly vymyslet solidní a nejednou jsem se u nich nejen ušklíbl, ale i nahlas zasmál. Fish je magor, jak se sluší a patří a Wilson zahrál skvěle. A i zbytek herectva se k němu podařil šťastně vybrat. 80 % Oblíbená část- Fish VS dodávka se zbytkem Vesuvius ()

Radiq

Už dlouho jsem na něco takovýho čekal.... abych to moh zatratit. No je jasný, že stejně jako hudební styl rock (myslím ten typ rocku, kterej slyšíme furt v tom filmu) už nemá co nabídnout, ani od tohohle filmu nemůžete čekat zázraky. A ty se taky nekonají. Koná se totiž pěkně trapný hovno, opředené trapnou nití, jedním fórkem a nudou. Těžce to zavání odpadem, ale jenom kvůli tomu, že už jsem viděl horší sračky, dám aspoň hvězdu. A neptejte se mě, proč se mi to nelíbilo, už si to nepamatuju. Ale pocit přetrval. ()

Susinnon

Neviem, prečo je tento film tak podcenený. Nevidela som na ňom nič zlé, splnil presne moje očakávania. A navyše som už dlho ocka nevidela takto prežívať film :D určite sa videl v hlavnom hrdinovi ;) ()

Doudis19

Příjemná komedie, pro hudební nadšence. Čím více zásadový jste, tím více vám bude hlavní postava sympatická. Čím více sympatická vám bude hlavní postava, tím více vás Rocker bude bavit. ()