Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

duane

Nedá mi to a u tohoto filmu přidám i komentář. Celkově si nemůžu na nic moc stěžovat, od filmu jsem dostal přibližně to, co jsem od něj (i na základě pár komentářů) očekával. Víc než Gerard Butler se mi tady líbil Jamie Foxx a zajímavej začátek filmu. Ke konci se to podle mě začíná zbytečně zvrhávat. To, co se ale zvrhlo už od prvního okamžiku, kdy se to objevilo na scéně a co mě úplně srazilo na kolena (a to jsem ležel na pohovce) se jmenovalo Viola Davis a její hereckej výkon. Na 100% souhlasím s jabapointem, protože to, co tam ta dáma předvádí, je podle mě nejvražednější z celýho filmu. ()

ghostwo

Moc pozitivního jsem v komentářích uživatelů nenašel, nebo alespoň ne tolik, kolik by si podle mě tento film zasloužil.Ale já chválit budu, mě se to líbilo a hlavně mě to bavilo.Nic jsem neměl nutkání řešit a prostě se nechal unášet příběhem, který se vyvíjel trochu jinak, než si dokázel člověk, který o filmu nic neví představit.Butler vynikající, Fox - no..., já ho prostě moc nemusím,ale dobrý (až na tu kozí bradku). Mohl jsem si celý komentář nechat, a napsat jen - bavilo mě to, originální, protože to je to nejdůležitější. Well done.Bravo, Nick... teda Gary Gray. ()

BEZHLAVY

Mělo to všechno úžasný spád, Gerard to perfektně zahrál, ponuré to bylo taky docela, aby se zdůraznila shnilost soudního systému, jaký bezesporu ve státech je...Trošku přitažené za vlasy co se způsobů, jakými drtil okolí, týče, ale tak nějak se to dalo snést, pokud si člověk představil nekonečné množství peněz na realizaci té velké pomsty. Mně se to moc líbilo!! ()

J.Bonnie

Výborný nápad a taky dobře zpracovaný. A přestože si myslím, že herecké výkony byly dost přesvědčivé, tak mi tu prostě něco nesedělo. Nevím přesně co, ale možná to byla ona náhoda, že se zrovna tohle stane člověku, který má nejchytřejší mozek v celém vesmíru, aby zrovna on dokázal dohánět svými činy detektivy a právníky k šílenství. Myslím si, že tento snímek mohl mít velké ambice, které nenaplnil. A samotnou mě mrzí, že z toho jsou jen 3*. ()

Elles

V první chvíli kdy jsem schlídnul trailer,sem čekal od filmu trochu víc.Ikdyž naplánované to bylo monstrozně tak ten konec sem čekal přeci jenom občánek bude chytřejší než páni vyšetřující a,že do hrobu pošle všechny nebo že přeci jenom ještě něco vyhodí do vzduchu... Někdy jsem nevěděl,která strana je ta správná a komu fandit a to se mi na tom dost líbilo. Ale i tak musím dát za nápad a neotřepanou originalitu jednoho psychopata dát 4 hvězdy. ()

BMAXX

Docela dobrý thriller, kterému bohužel těsně před koncem dojde šťáva a tak nějak dohoří až do konce... Škoda, že neubylo trošku víc Philadelphie :-) ()

Ravel

Solidní zábava. Překvapivý zvrat při obědě v cele. A parádní podívaná. Hlavně ze začátku nevíte, komu fandit. :-) ()

Bloodoom

Opravdu převelice nadšen. Během celého filmu, se člověk přistihuje, že vlastně fandí Gerardovi. Jediné co to kazí je prostě ten konec v té cele :( celý film je nabitý a nervy drásající, ale ten konec. Tím koncem, nemyslím příběhem, ale zpracováním, to zkazili. to provedení se prostě nehodí k filmu. ()

Hrmak

Ak chcete vidieť dobrý film o pomste tak radšej jednoduchší a lepší: Rozsudok smrti s Kevinom Baconom. ()

anomaliana

Vzhľadom na to, že som tento film videla v blízkej minulosti tak ho mám ešte v pamäti veľmi dobre. Thrillerom som na chuť moc neprišla, je ich pár a tento čestne patrí medzi ne. Je to film so všetkým, čo film má mať. Skvelé herecké obsadenie, naozaj by som lepšie nevybrala. Trošku masochistické s tým rozsekaním človeka ale to patrí k tomu. Päť hviezdičiek za dokonalosť. :-)) ()

miman

Skvělý, napínavý začátek a střed, slabý konec. Prokopat se ke všem celám??? Už moc přehnané. Jinak zajímavé téma. ()

KcarlosK

Druhý den po Gamerovi jsem zkouknul Občana a dokonale jsem si spravil chuť. Po celou dobu jsem se báječně bavil a dokonale Sheltona chápal. Jednal bych podobně. To jak si pohrál s tím vrahem bylo luxusní a tak nějak jsem si vzpomněl na Saw. Někdy je mozek víc než svaly a justice je na nic, když chrání spíše pachatele. Jen jsem tak nějak doufal, že jim to natře a vezme čáru. Ale nemohlo to zkončit jinak. V jednom filmu zazněl dobrý vtip : "Co znamená 500 právníků na dně moře ? Dobrý začátek." ()

dadiak22

Na začiatku filmu som si hovoril :,,To bude zasa nejaká blbosť ". Zmýlil som sa. Veľmi som sa zmýlil. Law Abiding Citizen je vynikajúci thriller v ktorom najlepší dostane sam seba ()

Crucifere

Nevím jaký názor bych na to měl po druhém shlédnutí, ale napoprvé jsem byl poměrně nadšen, i když zrovna podobným filmům nehovým..Vždy je to o tom samém, někdo někomu někoho zabije a ten někdo se pak jde mstít. Stejně tady až na to, že dokonale neoriginální děj je natočen velmi poutavě (alespoň pro mne) s nasazeným broukem do hlavy. Zklamal mě ale závěr, kterému už ale neoriginalitu odpustit nemohu..kdyby koněčně vyhrál mstivý člověk v právu nad vládními orgány (ne, že bych to podporoval v reálu) a poukázal na jejich nedokonalost, byl bych spokojenější.. ()

Baileys

Dobré drama. Z tématu šlo vytáhnout podle mého ještě víc, ale i tak velmi slušné. "Záporák" Butler byl pro mě hlavním hrdinou. Dobrý byl pohled na právní systém ameriky s heslem právníků, hlavně spor neprohrát a dostat se na nějakou dohodu. Že ta dohoda nemusí být dobrá už se neřeší. Tak povstane Ctihodný občan, který se mstí dané osobě i celému systému. Děj svižný, Foxx výborný, Butler jako šílenec trochu pokulhával. ()

LittlePrince

Tyto filmy sleduji opravdu jen jednou za cas a ani neni důvod nejak tuto frekvenci zvyšovat. Ale když už na to dojde, tak si přeji aby tento žánr byl plný filmů této kvality a náboje. Svižné, originální, poutavé, sic trochu nespravedlivé. Butler konečně opět v zajimavém projevu (po nabídce trapných sladáčků). ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)