Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

saillor

Kvalitní příběh pomsty precizně naplánovaný do posledního detailu. Vždycky mi bylo bližší "oko za oko, zub za zub" než srabácké a lidumilné "kdo po tobě kamenem,.." Když je někdo nucen dívat se, jak mu vraždí před očima ženu a dítě, má právo na svou pomstu a hlavní hrdina tohohle snímku si jí vskutku umí vychutnat, že mu lze jen závidět. Je to všechno trochu moc překombinované ohledně toho jak jeho plány přesně klapou, ale i to lze odpustit, když se u toho člověk dobře baví. ()

mantisak

Nejsem moc velkej fanoušek Krimi/Drama, ale tenhle film mi hodně lidí doporučilo tak jsem se na něj podíval... mno musím říct, že něco tak promyšleného jsem ještě neviděl ... Je to až neuvěřitelné jak si Gerard Butler pohrává s právníkem Jamie Foxem a celou Filadelfii... Všě má neskutečně promyšlené a připravené, každý jeho tah má svůj důvod... Jediná šance jak ho zastavit je, být o krok před ním, což ale není vůbec jednoduché... ()

matow

Škoda že to celé bolo tak pritiahnuté za vlasy,mám na mysli hlavne rozuzlenie inak prvá polovica bola slušne napínavá ale v druhej časti film pre mňa stratil šťavu kvôli tej fantasmagorií ktorá sa odohrávala okolo Butlera,takže za prvé dejstvo 4* a za to druhé 2*. ()

marrrrian

Zo začiatku sa to aj dalo, už som sa vžíval do deja, ale to, čo nasledovalo prakticky až do konca, bola silná káva a ja už môžem iba ľutovať čas, ktorý som premrhal pri tomto filme. ()

LilDevil

Zacalo to tak uzasne a cely cas som sa tesila ze akym brilatnym sposobom to ukoncia a oni tomu daju hentaky ubohy koniec. Neskutocne to skazili. Velke nadsenie vystrieddlo neskutocne sklamanie. 3,5* ()

brasek

Premrhaný potenciál! Skvelý námet, ale to je všetko... zo začiatku to celkom fajn funguje, ale už je cítiť, že sa to niekde "poserie". ()

gstudio odpad!

Ze slušného traileru slibujícího zajímavé téma se nakonec vyklubala překombinovaná a nelogická ptákovina. Jedna z největších vysokorozpočtových hloupostí, které jsem měl zatím možnost vidět. SPOILER: Prokopat se do cely - jak brilantní hi-tech řešení. Kdo by navíc na samotce 3x3 metry našel tajné dveře? Drahá technika a výbušniny ve zcela nezajištěné garáži(?) a rychlé srovnání asi 60 prodejů všech pozemků za 10 let v celé Philadelphii - jak sofistikované, ještě že se na scéně objevoval blíže neidentifikovaný "deux ex machina" Terry - možná to měla být komedie - pak se omlouvám a hodnocení o dvě hvězdičky zvedám. :-) ()

Rian_witcher

Oba hlavní protagonisté zahráli své party velice uvěřitelně. Jejich duševní přerod zvládli na jedničku. Kdyby scénáristé ubrali na vraždění a více dramatických scén se odehrávalo v soudní síni, neváhal bych dát pět hvězd. ()

KacHnAop

Butlerova cesta za pomstou, dceřinné a manželčiny vraždy, je na první pohled atraktivní záležitost, bohužel celkovým dojmem působí film odbytě a nereálně. Nebýt toho nepříliš povedeného závěru, spokojenost by patrně byla větší. Holt scénář je největší slabinou, který filmu bezcitně podkopává nohy a posílá ho na úroveň průměrnosti. Výkony Butlera a Foxxe jsou naopak úctyhodné a filmu jen a jen prospívají. ()

LilySnape

Nevím jestli tenhle film vznikl podle románu, ale v knize by byl určitě lepší. Film mě mile překvapil. Až do 3/4 výborné. pak to nějak připomínalo, že si s tím koncem scénárista neví rady a ukončení bylo rychlé, zběsilé a mě nevysvětlené. Napadlo mě jediné, že " ten, který dělá dohody s vrahy " kufr sa výbušninou do jeho cely přinesl. Asi to tak bude. Když postava Butlera vykonala zvrhlou pomstu na vrahovi jeho manželky a dcerky to bych mu fandila, už méně s mučivým trestem smrti pro toho druhého komplice, co en stál ve dveřích a díval se... ale když už začal vyvražďovat celou soudní stolici, advokáty a mlaďunkou holčinu v adv. kanceláři, tak už jsem mu přestala fandit dávno. Přesně v okamžiku, když ubodal v cele spoluvězně jen proto, že se potřeboval dostat na samotku. Tak tam s mými sympatiemi skončil. Vcelku výborný film, dám i ty čtyři hvězdičky, ale s velice odřenýma ušima. ()

tyrs26

Film plný akce, kde není možné předvídat co se stane. Film je napínavý a není to jeden z těch u kterých je všechno možné... drží se při zemi . ()

japekli

Když si divák odmyslí drastické scény a ten citlivější po nich hned film nevypne, seznámí se s jedincem, který se zoufalstvím z nepotrestaného zločinu a díky finančním možnostem, pouští do boje se skutečnými viníky i s prohnilým systémem. Kéž by nejedna oběť mohla takhle jednat, tak je po zločinu. ()

HennessyVSOP

Někde na pomezí tří a čtyř hvězd. Na jednu stranu slušně zahrané s poutavým motivem a zápletkou. Na druhou stranu ale film nejde až "na krev". Chybí emotivně silné scény, záporák není až tak moc zlý, jako by byl např. Lecter. Není navíc ani tak chytrý a ani charismatický. Jamie Foxx film rovněž netáhne. Konec je úplně prapodivný a přijde mi zbytečně navíc. Nevím, ale podle mě filmu chybí dotáhnout každý jeho prvek až do konce. I přesto jsem se celkem slušně bavil a výsledek není špatný, jen škoda že to nedopadlo výborně. Holt thriller, který neurazí ani nenadchne. ()

Flamik

Jo,Jo. Od začátku do konce super. Konec pro mě překvapení jaký si tendle film určitě zasloužil a dělá z něj něco originálního, na druhou stranu, kdyby byl klasickej s happy endem, potenciál byl klidně na top něco ze všech filmů. Ale to je jenom kdyby, mě se to takhle líbí a tečka. ()

ir.hools

Tak tohle byla láska na první pohled...film mě okamžitě zaujal a stal se mým oblíbeným thrillerem. Gerard Butler se mi strašně líbil. Lehce psychicky narušeného (nikoliv však nepříčetného) sériového vraha, který podle svého mínění vlastně pouze činí spravedlnost na vrazích své ženy a dcery a posléze na všech, kteří byli v tomto případu jakkoliv angažování, zahrál opravdu perfektně. Ctihodný občan je inteligentní film, velice dobře natočený, doplněný slušnými hereckými výkony. 5* ()

WoodoX

Príjemné prekvapenie. Čakal som nejaké nezáživné krimi, ale vykľula sa tu pre mňa jedna veľmi dobrá záležitosť, ktorá mala čo do seba. Musím povedať, že dosť mi pripomenula Se7en. ()

B3njamin

Od filmu Přání smrti s Bronsonem ze 70. let jsme tento děj mohli vidět už několikrát. Ale né takovéto zpracování. Příběh zasazen do prostředí Filadelfie nakonec vás pohltí, a možná i budete fandit hlavní záporné postavě. * * * * ()

TanoKaridy

Velmi předvídatelný příběh, snaha o výcuc z filmů jako je Mlčení jehňátek a Sedm, a právě i ta vzdálená podobnost škodí, protože ve srovnání s těmito filmy je tohle opravdu hodně béčkové. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)