Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

vanderbart

Pořád nadstandartní zábava v rámci žánru, trochu slabší než díly předtím, ale i tak 7/10... Jet Li výbornej v tomhle díle ()

Maynard.

Kluci nám krapet zestárli a možná, že se i trošku okoukali. Nemyslím, že by tento film byl propadák, to rozhodně ne. pořád se jedná o velmi zábavnou akční podívanou s ojediněle chytlavou hereckou dvojicí. Ale i zde se bohužel potvrdilo pravidlo, že většina filmových pokračování se jen snaží konkurovat předešlým dílům. V tomto případě je ta snaha až možná zbytečně přeplácaná. Rejža se snaží co to jde do filmu vecpat další a další postavy ( v tomto případě Chris Rocka, který mi je už od pohledu nesympatickej). Navíc mi zde trošku vadil i můj miláček Joe Pesci, což by takle prostě bejt nemělo. Jet Li, jakožto téměř neporazitelný zá-porňák :o) se mi ale líbil. A jeho konečné zúčtování mi přišlo velmi vkusný a neokoukaný. Přecijenom, kde se vidí, že by se konečný fajt údál mezi jedním padouchem a dvěma klaďasy. Taková klasická férovka, na kterou se jen stěží hrabe Čak Noris :o). Celkově sem to viděl jako příjemnou akční a zábavnou podívanou, která poměrně dost pokulhává za svými předchůdci. Ale takle už to na tom Světě přece chodí... A to mi připomíná, že bych měl konečně dokoukat trojku, u který byl cca v půlce pohlcenej gaučem :o) ()

herr_carter

Na to, že to je už 4.díl, drží si nadprůměrnou úroveň celou dobu stopáže - jenom škoda, že Jet Li nedostal tolik potřebného prostoru ke svým kreacím...jinak opět záplava hlášek (co to je za maníka v tom pyžamu atp.)................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Sdoom

Prozatím závěrečný díl série je velmi důstojným zakončením. Oproti trojce je zde přehledný scénář, velmi solidní sebranka asijských padouchů a dočkáme se i trochu toho amerického moralizování. :-) Chris Rock v originále není ani zdaleka tak otravný, jako jsem si ho pamatoval z dětství z dabingu, na druhou stranu tu trochu otravný začíná být Joe Pesci, což je škoda. Je to však stále dostatečně vtipné na to, aby se člověk bavil po celý film více než dobře. (Blu-ray, orig.) ()

sedm.1

Smrtonosná zbraň se kvalitativně řadí mezi ty nejvyrovnanějších série vůbec a i čtvrté pokračování na tom vůbec nic nezměnilo, nadále se totiž jedná o velice zábavnou podívanou, spojující úžasně fungujícím způsobem akci, krimi a komedii, snad jen s tím rozdílem oproti předchozím dílům, že zde se do popředí dostala už jednoznačně především ta odlehčenější podoba filmu, což znamená, že akce a řešení případu se zde dostalo až na druhou kolej a postavy tu spíš srší vtipem, a to ať už v mluvené, tak dějové podobě, což ovšem nemíním jako kritiku, neboť onen humor zde funguje vážně na maximum, není ani trochu trapný, nevhodný, či nějak přestřelený, naopak je vždy tam, kde být má a jeho použití a nápaditost je prostě odzbrojující. Ústřední zápletka pak tedy sice nemá zas až takové grády a za předchozími případy jemně zaostává, ale určitě není zas ani tak slabá, aby film nějak vyloženě srážela. Akce jinak také krapet ubylo, ale pokud se dostane ke slovu, je skvělá, dynamická, napínavá a má fakt koule a obsazení je tradičně nepřekonatelné, samozřejmě s královským ústředním duem v centru, se zatraceně výraznou podporou Joe Pesciho, a škoda jen tedy podle mě ne zcela vhodně obsazeného Chrise Rocka, jenž na mě působil fakt divně a kiks s Jet Li, jenž je sice skvělý, ale že si tu zrovna právě on nechá tak nakopat prdel, tomu se prostě nedá ani krapet věřit. Což je ale jen můj osobní detail, nesnižující celkově nadprůměrnou zábavnost „rozevláté“ čtyřky. Čtvrtý díl, čtyři nadprůměrné hvězdy! ()

jondoe

Spolu z jednotkou je stvrty diel najleosi z celej serie. Dialogy su zabavne, akcia suprova. K tomu este Jet Li v prvej velkej hollywoodskej ulohe. Jedny slovom: Super. ()

bari68

Znovu veľmi dobré pokračovanie Rigsa a Murtaugha.Až k neviere, že aj štvrtý diel má stále toľko akčných nápadov,napätia a vtipu. ()

xaver

Zatím poslední a úplně nejslabší díl celé série, která začala tak slibně. Radši ani nebudu rozebírat dovednosti čínských supermafiánů. Akorát si myslím, že pořádná česká facka by občas stačila. ()

Mistickzz odpad!

Sorry, ale nevydržal som sa na to pozerať do konca, otravné keci, otravné postavy, všetko možné vyletovalo do vzduchu (ani Michael Bay by sa za to nemusel hanbiť), lejzre sa odrážali od betónu (wtf??) a nebolo to už vôbec vtipné. Proste film plný absurdít, ktorý mi nesmierne liezol na nervy. ()

iXtr3m3

Skvelý úvod, skvelé "ázijské" oživenie v podobe Jet Li-ho a to nesmiem zabudnúť na Chrisa. Ani stárnúci hrdinovia ale nie sú takí starí, aby nedokázali ešte raz potiahnuť a vytiahnuť sériu hore... :) ()

Loki_Six

"You have the right to remain silent, so shut the fuck up, okay? You have the right to an attorney. If you can't afford an attorney, we'll provide you with the dumbest fucking lawyer on earth. If you get Johnny Cochrane, I'll kill ya!" ()

Zagros

Tohle se nepovedlo, tvůrci opět přidali na humoru, teda chtěli a nepovedlo se to. Je to méně zábavné. Navíc postava nastávajícího zeťáka v podobě Chrise Rocka mě neustále štvala a vůbec se tam nehodila. Jen dvě hvězdy a víc ani ránu… Pokud někdy tvůrci budou točit další díl, prosím, takhle ne. Předchozí části byly vcelku vyrovnané, což je umění samo o sobě a tohle byl velký sešup dolů. Jako jediný film z celé série jsem čtverku viděl jen jednou a znovu se na ní dívat už nikdy nebudu, na rozdíl od předchozích dílů, které si rád kdykoli zopakuji. ()

HiddenDragon

Podobne jako u trojky. Opet je tu par bezvadnych akcnich scen, ale v "mezicase" to scenariste vyplnili na muj vkus prilis ujecenymi pasazemi, nejen s Leo Getzem (Pesci), ale tentokrat zapojili i R. Russo :) Zapletka je ale fajn. V minulem dile se pasovaly zbrane, zde uprchlici z Ciny. A podobne jako u druheho dilu, kde pouzili realie Jizni Afriky, zde je zmineno predani Hong Kongu zpet Cine v r. 1997. Jet Li je tu jako zaporak. U tohoto herce je to stejne zajimave, ze ho obsazuji do roli kladasu i padouchu a kupodivu to nepusobi divne. Co ale hlavne ocenuji, ze i s vetsim casovym odstupem od predchoziho snimku, je tu opet cela "banda" znamych tvari, tusim ze nechybi nikdo. Dokonce vratili i kolii Sama, ktery si dal ve trojce "pauzu". Zaver je taky pekny a cele to opravdu pusobi vkusnym "zakoncujicim" dojmem, ze ktereho je citit, ze si cely stab vytvoril za ta leta az rodinna pouta. To se mi na filmu asi libilo nejvic, ze to je seriozni (i trochu dojemny) konec jedne slavne serie. ()

cab

Zrejme zaverecne pokracovani uspesne serie komedialne-akcnich eskapad zavede nasi dvojici policistu do konfliktu s cinskou mafii a jednim zakernym zabijakem v podobe (Jet Li). Hezke zakonceni s moznym navazanim, ktere bych v dnesni dobe uz asi neprivital. 90% ()

Rssa

Stále super zábava, ostatní co dali méně, jsou suchaři. Smrt ,sice výtečného záporáka, ale mizerného herce, Jeta Liho kalašnikovem pod vodou po propíchnutí tyčí byl super. Pořádná rána je někdy více než 20 otoček s výskokem. Vtip bezvadný, honička bezvadná, vše až na na Pesciho výtečné. 90 % ()

bila.tecka

Co vznikne, když se smíchá akční komedie s rodinným melodramatem? Sračka. Stejně jako u minulých dílů jde o typický hollywoodský popcorňák, u kterého je nutné vypnout mozek a nevšímat si nabubřelého amerického patriotismu (jaký se v Číně vede ubohý život...) Film je děsuplně užvaněný (občas probleskne nějaký ten vtip) a dostane dvě hvězdičky hlavně díky zručnému kameramanovi, svižné automobilové honičce a kung-fistovi Jet Li. ()

Holina

Ke skupince Glover, Gibson, Pesci přibyl Jet Li a dopadlo to na výbornou. Kolem filmu bylo v době premiéry velké halooo a velká očekávání. Vzhledem k osudům většiny filmových pokračování se očekávání vyplnila a je tu vynikající akční krimi komedie, která se těm zlatým osmdesátkám velmi přibližuje... ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)