Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

VanTom

A máme je tu počtvrté a tipuji, že naposledy. Z původní drsné akční krimi (1&2) se stala rodinná akční komedie (3&4) s vetchou kriminální zápletkou čistě do počtu (i když se může pochlubit skvělým Jetem Li a na všeničící akci se očividně nešetřilo), zato postav a 'vtipných' podzápletek se vyrojilo jak na orloji. Zkrátka sešlost starých známých pro fanoušky, ale bez přidané hodnoty pro ostatní. ()

hroubek

Obdivuji Richarda Donnera, že i na počtvrté na stejné téma, dokáže přijít s něčím novým, hlavně co se týče akčních scén. Úvodní scéna, honička po čínské čtvrti, honička na dálnici a následný průlet barákem, finální souboj. Donner ukazuje, že akce je jeho silná stránka, že chce aby bavila taky nás. Gibson a Glover si jedou svoje a zdárně jim sekunduje Rock, Li a Pesci. Na počtvrté a stále zábavné, což je hodně krásný skóre. ()

Sany33

Príbeh: Naša obľúbená policajná dvojica sa opäť dostáva do nečakane akčných situácií. Herecké obsadenie: Ako zvyčajne geniálne herecké obsadenie a mne osobne sa postavička Chrisa Rocka (nar. 1965, USA) veľmi páčila a dodala filmu svieži humor v interakcií zať vs svokor. Prevedenie: Ako je zvykom tak sa akcia strieda s humorom čo je veľmi dobre pozerateľné a baví to finálneho diváka. Pocity: Človek by si myslel, že štvrté pokračovanie bude otrepané a bude diváka nudiť. Našťastie opak je pravdou. Pridaná hodnota: Film už ponúkol všetko čo od podobných žánrových peciek očakávam a prišla správa, že sa v dohľadnej dobe dočkáme piateho pokračovania. Uvidíme čo úderná dvojka bude po rokoch predvádzať ale celkom sa na to teším.  85% ()

lykan9

U téhle dvojky, ač už nejsou žádní mladíci, elán a tempo neustává. Moc se mi líbilo, jak si tvůrci poradili s tím, že Murtaugh/Riggs už nejsou žádní mladíci a vše včetně akčních scén jim bylo šito na míru. Závěrečný souboj byl díky tomu úžasný. Jet Li byl v roli záporáka fakt skvělý a akční scény s ním braly dech. Závěrečné zvolání: "My jsme rodina", doslova sedí a já měl při sledování pocit, že se Smrtonosná zbraň 4 v tomto duchu i točila a jsem rád, že jsem v rámci těchto čtyř skvělých filmů, mohl pozorovat, jak se tvořila. ()

J-o-k-e-r

Já si nemůžu pomoct, ale ačkoli je tu opět znát pokles oproti předchozím dílům, zvedám na 5*. A to z jediného důvodu. Jedná se o opravdu důstojné a parádní zakončení asi nejlepší filmové série spadající do žánru akčních filmů. Staří známí nám sice zestárli, ale taky si tu na nic nehrají. Přesto má film svižné tempo, akcí je tu spousta a o hlášky není nouze. Navíc je tu asi nejlepší záporák ze všech - J. Li. Na toho opravdu i ve dvou jít je velmi málo! Jeho konfrontace s hlavní dvojicí patří asi k tomu nejlepšímu čeho se zde dočkáme - scéna kdy všichni 3 na sebe míří zbraněmi, nebo závěrečná bitka ("Asi sme ho nasrali" :D) stojí za to. Skončila nám opravdu velmi povedená kolekce kriminálních komedií s asi nejlepší detektivní dvojicí! ()

Taio

Martin Riggs už zmenil style a tu už trošku film krivoce (samozrejme to neni Gibsonovým krátkym strihom =D). Jet Li ma moc nepresvedčil ale ine hodnotenie ako 5* tomu nemôžem dať. ()

Autogram

Keď je to komédia, tak ma to baví, keď je to akčné, tak už menej. Návšteva zubára ešte nikdy nebola taká zábava a podobne aj ďalšie vážne situácie ako pôrod alebo požiar. Pri autonaháňačke sa zastavuje rozum, ale tak to asi malo byť. ()

Narcis

Čtyřka se dvojkou jsou nejlepší díly série. Čtyřka díky Jet - Liemu a díky hodně kvalitní automobilové honičce. ()

ssfan

Slušný film, ale je to už spíše bláznivá akční komedie, než-li thriller, ale byla to zábava. Všichni podali skvělé výkony, takže to bylo velmi kvalitní dílo. Hlavně skvělá honička a průjezd mrakodrapem stál za vídění. Potěší i Jet Li v první americké roli. 85% ()

BuryGol

Je to novější a je to znát. Kluci nám zestárli-to nevadí. Hlášek je pořád stejně a akčních scén taky-to je v pohodě. Ale tentokrát tam na mě bylo až moc "ale" a tak to bude jenom za 4. Kdyby bejval dostal Chris Rock a Joe Pesci větší prostor, třeba bych dal víc. Mimochodem-Jet Li je fakt machr na bojový umění, nechtěl bych ho naštvat. A stejně si ti Amící budou stavět baráky ze dřeva, který krásně hoří, co? PS:teď koukám, že v roce 2012 má bej pátej díl...docela bych si tipnul, že tentokrát budou Rusáci ti zlí... ()

DeathTheKid

Je to "jen" AKČNÍ KOMEDIE. Ale oboje je zvládnuto na 2+ :D možná i lépe, ale v celkovém zhodnocení to je pořád na 4*. Legendární dvojka sype jednu hlášku za druhou, pak zas akci na druhou. Sice to není žádný diamant, ale neurazí v jakékoli chvíli...a doufám, že je to poslední díl, z plánované pětky je mi trochu šoufl. ()

Ironfood

Dvojka Gibson-Glover stále docela funguje. V podstatě jedinou výraznější výtku bych měl vůči rozvleklému závěru, už závěrečná akční scéna mi přišla zbytečně natahovaná a ještě dlouho po ní film ne a ne skončit... ()

solskjaer

Jednička bezkonkurenční, dvojka ještě lepší , trojka senzační no a čtyřka kupodivvu dobrá! Málokdy se to sice stává že i čtvrtý dil (někdy již druhý díl) filmu je koukatelný, ale u smrtonosné zbraně se to povedlo. A to dokonale. Vtipný, svižný, zábavný. ()

Arius

No tak Mel GIbson nam prinasa celkom slusnu podivanu, jeden z mala filmov v ktorom Jet LI predvadza svoje neskonale originalne umenie a vytvor s jeho postavou v popredi neposobi brakovo. Gibson bol skvely rovnako ako Chris Rock ktory sa zo svojou postavou dokonale stotoznil, navyse Smrtonostna Zbran 4 obsahovala aj vtipny scenar a proste bola prijatelna nech to beriete zo vsetkych moznych stran, prekvapil ma najma kameraman ktorym bol poliak Barktowiak reziser Liho akcnych filmov, nasnimal sceny celkom dobre no jadro mojho pocudovania sa nachadza v tom ze okrem rezirovania aj kameruje. Teraz lutujem ze som si nepozrel predchodcov tejto akcnej serie. ()

G.W.Bush

Riggs se za čtyři díly vyléčil z depresí, což mu sice přeju, ale tohle už nemá s původním filmem nic společného - je už jen dlouhý i když ne úplně špatný sitcom. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)