Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

Hyger

Narozdíl od některých, já tedy spokojený jsem. Nejsem fanoušek 3D a film jsem viděl ve standardním rozměru, ale chvílemi jsem si říkal, že vidět to ve 3D by nebylo na škodu. Anderson se nijak nepárá s příběhem, s nelogičnostmi si hlavu neláme (ve trojce se země měnila na poušť, v Afterlife je klidně sníh) a postavy likviduje až do chvíle, kdy zůstane hlavní trojice a parta záporáků. Nemrtví jsou víceméně jen taková kulisa, už tu o ně ani tolik nejde jako o boj s korporací Umbrella (která má snad více vojáků, než po zemi běhá zombíků). Potěšilo mě rychlé shledání s Ali Larter a tradičně záporným Kimem Coatesem, pobavil mě Wentworth Miller, který nebyl schopen utéci z vězení, ale naštval mě konec. Je sice fajn, že RE asi bude pokračovat, ale celou dobu jsem čekal na Siennu Guillory, a ona se nakonec objeví na posledních 30 vteřin v roli záporáka. Těch tu také moc nebylo, kromě Weskera-Bombera je tu ještě Axeman, který však moc nevydržel a na Tyranta ze Zániku neměl. A na můj vkus to bylo moc slow-motion. Příště více akce a méně zpomalených záběrů. ()

fisus

Kdyby po jedničce následoval hned tenhle díl,vůbec bych se nezlobil.Sice jsem Afterlife neviděl 3D,ale i tak mě hodně bavil a fakt jsem si ho užil. ()

chelsea17

Víceméně tohle už není film o zombie, ale o akci a jak ho co nejvíc natáhnout. Každopádně se na to stále hezky kouká a jako u jediného filmu mi právě ta akčnost vůbec nevadí. Tomandandy vymyslel skvělý soundtrack, hned při sledování jsem věděl, že si ho musím obstarat. Ve 3D jsem film neviděl, ale co do ohlasů to nebylo vůbec špatný. Jsem hodně zvědavý na další pokračování, jelikož závěr filmu mě navnadil. ()

rusty09 odpad!

Segal jak vyšitej, sama běží po zdech s dvěma pistolkama a zabije 30 vojáku, který stojej pod ní se samopalama, hovadina totální, i dívat se na prvních 20 minut je odvaha. ()

Chundys

Fakticky to mělo skončit 3! Jenže ono to mělo takový hezký rozjezd! 1 byla uplně vynikající, 2 ucházející, 3 zas dupala po jedničce a 4 totální sračka!!! Režisér se nechal unést technologií! Boje jsou trapné jak telenovely s českým nebo slovenským dabingem! Psi byli tak hrozně zmršený, že mi ukápla slza smutkem! Boss zombíků se sekerou byl opravdu trapnej a to vypadal tak hezky, jenže když došlo k tomu boji, tak se všechno pokazilo! :-( A kouzelná Milla tady byla bohužel teď k ničemu! Němělo to grády prostě NIC! Ta jedna hvězdička je za ten výbuch na začátku, ten se povedl to jo, ale jinak jedním slovem SRAČKA!!! :-( ()

Dogmeat

Dlouho jsem váhal se shlédnutím a věděl jsem proč. Tohle dílo nemělo nikdy vzniknout. V podstatě se jedná jen o přiživování na značce a na herní sérii. Resident Evil by potřeboval už jen urychleně zastavit vytváření dalších dílů nebo razantní restart celé série a to rozhodně bez současných tvůrců. Najdou se zde sice dobré části, kdy už jsem si říkal, že to začne za něco stát, ale ty byly následně rychle vystřídány naprosto šílenými až brakovými scénami. Ty byly mimochodem dost často inspirovány právě hrami a taky byly překvapivě dost často vytržené z kontextu a naroubovány do filmu (Hlavní záporák a jeho cíle). Platí zde, že co se skvěle hodí do hry, to už se vůbec nemusí hodit do filmu. Navíc divák, který se s hrami nesetkal, by nemusel být vždy v obraze. Pro mě, jako fanouška her a prvního filmu jednoznačné zklamání. ()

Mallyyy

Vlastně tento díl sází všechno do známosti starších dílu. Byl jsem na tom v 3D a popravdě jsem zaznamenal 2x nějaký efekt jinak nic, ale já mám prostě na tuhle značku slabost, takže 4*. Snad bude další lepší. ()

Snake.Charmer

Afterlife mě dost zklamal. Čekal jsem odlehčenou akční jízdu, ale místo ní jsem dostal křečovitý, "za každou cenu chci být hrozně cool" film, v kterém je snad polovina stopáže ve zpomalovačkách, které jsou v naprosté většině neopodstatněné a spíš k smíchu. Rozjezd je napěchovaný nesmyslně přehnanou akcí po které jsem měl sto chutí Afterlife vypnout (a to si přehnanou akci obyčejně užívám...). Potom se akce naštěstí trochu zklidní a dostane se do snesitelných mantinelů a bez výrazné újmy se dá prokoukat až do konce. Najdou se zde i silnější momenty - například přistání letadla je celkem lahůdka, ale celkově se jedná o slabý průměr. K vykrádání všeho možného se snad ani netřeba vyjadřovat (Matrix, sekerník jak ze Silent Hillu...). A elektronická věčně burácející hudba od tomandandy mě taky docela štvala.... ()

cyphercz

O dost horší, než předchozí díl. Celý to působí spíš jako trochu delší intro k počítačový hře - slabý postavy, dialogy, nekonečný zásobníky, vytuněný zombies, směšně nesmrtelný hlavní postavy atd. atd. ()

Bozvav

Zatímco první díl je jen vypatlaný, tento je vizuálně vypatlaný. Děj by se dal shrnout do pěti minut, dialogy chytily zombitídu hned v zárodku, ale koukalo se na to vcelku hezky. Jednou za život budiž. Za mne 55%. ()

Saur.us

Po předchozím výkyvu jasný pád zpět. Něco mělo i smysl ale ty akční sekvence s neustálým slowmo efektem a prvoplánovou stavbou pro 3D spolu s další haldou trapně drňáckých záběrů, to je prostě P. W.S. Anderson v celé své kráse. Mistr kýče a béčka. ()

Aurus

Čau tenhle díl je docela dost dobrej. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatycké a hudba je dobrá. Lokace jsou velmi dobré, atmosféra je dobrá, tu tvůrcům musím pochválit. Napětí zde je taky a je velmi povedené a kamera je jedna z nejlepších věcí tohoto filmu. No za mě tento 4 díl překonal jedničku ale pořád nemá na 2 a 3. Za mě 7/10. ()

Hapretor odpad!

Totálně nudné, totálně trapné, totálně stupidní, totálně nenápadité, totálně zbytečné. Jednička byla super, a tím se mělo skončit! Fuck this shit! ()

Wolvie

Ech... Tohle je drsný.Anderson nikdy nebyl dobrý režisér,ale vždy dokázal svému filmu vtisknout určitý styl a udělat z něj alespoň průměrnou zábavu.Ale v Afterlife se mu podařilo akorát zprasit potenciál,který tu po výborné trojce byl a udělat obstojnou reklamu na 3D,které ale nemá žádné větší opodstatnění.Zatím nejhorší film roku. ()

Vodny

Sérii Resident Evil nemám moc rád už od doby, kdy se z ní stala série. První díl měl všechno, hlavně hororovou atmosféru a zombíky. Postupně se z toho stal průměrný akční film, na který lidé chodí buď z nutkání přesvědčit se, že tentokrát to snad bude lepší (nebude), nebo trpí až fanatickou zamilovaností do hlavní hrdinky. Afterlife od první minuty do poslední vteřiny je jeden narcistický videoklip, který je maximálně přizpůsoben 3D vizualizaci. Efekty tak působí velmi dobrým dojmem, mnohem efektněji než např. v Avatarovi, ale bohužel to je asi tak všechno. Bez 3D je tento film prakticky nekoukatelný odpad. Sice pár lekaček tam je, ale ty nepramení z atmosféry, ale z jednoduchého principu přirozené reakce člověka na hlasitý zvukový efekt ve spojení s nečekaným pohybem na scéně. 50% ()

Pitaya

Když jsem to viděla poprvé v kině ve 3D byla jsem zklamaná, protože 3D prostě přebylo všechno a musela jsem se soustředit jen na to. Když jsem to viděla podruhé v televizi bylo to o hodně lepší. Jasně scénáristi si s tim mohli dát větší práci to rozhodně, ale příjemně se mi na to koukalo a myslím, že tenhle díl byl srovnatelný s trojkou no možná lepší. ()

gumbo

Používat zpomalovačky na prodloužení délky filmu by se mělo zakázat. Když to vezmu herním žargonem, tak tohle je takový datadisk 3.1 s přidaným 3D. Nic víc. 40% ()

Luk Skywalker

Takhle má vypadat film ve 3D, efekty pěkné, bohužel s přiběhem je to o mnoho horší. Záčatek filmu je jak vystřižený ze závěru filmu Equlibrium, chvíli Matrix a pak máme "rozpracovaný" příběh a zničený svět a končíme ve sterilně bílém prostředí a zase zdravíme Matrix a na konci se dozvíme, že bude další díl. Kdyby se vypustila prostřední část filmu pak by se to stihlo v tomto díle. Do jisté míry mám rád filmy o zombikách, ale tady moc prim nehráli, což je podstata herní série a jednička a dvojka toto obsahovala. Trojka byla slabá a čtyřka v tom pokračuje, sice hezké 3D efekty, to může člověka potěšit, ale dále už jen záběry a situace, které někde už byly a skoro nesmrtelný boss. ()

mala_kea

Kdo ještě doufal, že 4. díl zombárny se povede uhrát alespon na průměr, musí ted vzteky kousat do stolu. Stejně tak, když někdo doufá, že uvidí smažáckou dávku převedenou na plátno ve 3D. Je mi hanba, že Paul udělal z tak kultovního prvního dílu jen velmi slabý odvar s jemnou příchutí "slavného" residenta. Jehou choutky nacpat kolem jednoho baráku desítky tisíc zombíků vyšly, ale s příběhem a logičností se dotýká jen ve velmi malém měřítku. Jsem alespon rád, že ta Milla je pořád svá a nehledí na prostory druhých. Shrnuto, poměrně koukatelná agitační jednohubka, která nedokáže myšlenky ucelit a jen přidává další zbytečné (např. Matrixové) kýče. Prosím, další "pecku" bych už asi neunesl. ()

Isomut

Typická zombie strielačka s množstvom spomalených efektov a prvkami z Matrixu. Nebyť tam tých spomalených pasáží, tak film bude asi o 30 minút kratší (Čo by bolo asi lepšie). V tomto filme nešlo asi o nič viac, ako len ukázať 3D efekt. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)