Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

Hadža

Nastesti jsem se nechal dostatecne vystresovat hodnocenim ostatnich,takze bez ocekavani,ale zklaman jsem nebyl.Dostalo se mi presne toho, ceho od kazdeho noveho dilu serie ocekavam.Nic genialniho,ale slusny akcni narez ,okoreneny ruznymi kreaturami,ktery od zacatku do konce nebude nudit!Jen tak klidne dal,vykaslat se na cele 3d a tesim se na dalsi pokracovani.:-) ()

Thomassi

Mě se tato série prostě líbí. Jakož to fanoušek hry jsem si i čtvrtý díl nadmíru užil. Začátek je sice nadupaný akcí k prasknutí, ale kdyby se vynechal, nic by se nastalo, protože to vůbec k následujícímu příběhu nepasovalo. A navíc, a to i když se tam hodně střílelo, to na mě působilo dost trapně. Pak jsme se ale přesunuli úplně někam jinam. A od této chvíle to byla parádní jízda. Postapokalyptické západní pobřeží vypadalo skvěle. A zástupy upgradovaných zombíku čekají u věznice na svoji kořist, do toho jěště ultimátní parchant v podobě přerostlé obludy s tou největší sekerou, jakou jsem kdy viděl. Všechny ty souboje vypadají velmi dobře a hlavně se u nich divák pořádně baví, teda když od filmů jako tento čeká pouze a pouze zábavu. Celý film je pak doprovázen skvělou musikou, která nemohla být vybrána lépe. Kdo nehrál hru, tak mu asi ztěží něco řeknou postavy jako Wesker nebo Chris Redfield, ale tady je to jen o zábavě. A tu jsem dostal v plné míře. ()

katuska138

Prvních dvacet minut vypadalo docela nadějně, ale pak se to dost zlomilo a přišla hodina nudy. Zajímavé byly tak dvě scény, nic víc. ()

m@rz

Přesně to, co jsem od toho čekal. Střílení zombíků bez hlubšího smyslu. Škoda toho začátku, když Mila dostane injekci. A bohužel strašně moc umělých 3D efektů, které někdy působí až trapně. Stejně tak občas mizerné speciální efekty. V neposlední řadě zbytečně zpomalené scény. ()

FilmFan24

Videohra ve 3D hávu bez možnosti jakkoliv zasáhnout a změnit průběh děje. Nabušený vizuál na který se pěkně kouká a když pominu fakt, že některé scény až moc okatě kopírují anebo vzdávají hold (vyberte si) Matrixu, Ostrovu či Texaskému masakru, je to celkem zábava i když nejde o nic jiného než skolit co nejvíc zombíků... ()

dawe04

Těšil jsem se na přesun do Tokia, bohužel se dostalo jen do úvodu a to v naprosto nudné a blbé akční sekvenci (viděno v 2D). Ono se to ale moc nezlepší. Děj se odehrává v L.A, to ale moc neuvidíte, zombíci, na kterých celá značka stojí, kupodivu nehrají prim a nové postavy pronesou 5-10 vět, takže vám budou stejně ukradení. Mytologie se nikam neposouvá a vyjma bitky s kopírkou Pyramidheada z konkurenčního (a mnohem lepšího) Silent Hillu té akce taky tolik není. Po vcelku vydařené trojce zklamání. ()

Dexter1

Od Andersona ťažká podpásovka. Ono ani jednotka nebola nejaký svetoborný počin, ale aspoň som neupadal do kómy. Mulcahyho prínos do tejto série ostáva pre mňa neprebitým. Jediné čo tu poteší nie je ani tak boss, ktorý ma dokázal vždy navnadiť (v tomto prípade vôbec) ale zbrane, hlavne Milline "mincovnice" a krivky krásnych žien, ktoré aj napriek svetovej apokalypse dokážu byť vždy elegantne na make-upované. Ó áno, skoro som zabudol...film končil tak, že možno príde aj päťka. ()

Patw

Po třetím pokračování jsem napjatě očekával s čím přijde čtvrtý Resident. Jelikož jsem na film nešel do kina trochu jsem se bál že mě 3D efekty při sledování dvd odradí, opak byl ale pravdou. Ty efekty nebyly nejhorší a jakoby po akčním začátku z filmu zmizeli. Film jsem doslova hltal od samého začátku až k samotnému konci. Na internetu jsem četl že polovina filmu je o ničem, mám přesně opačný názor. Každá minuta do sebe zapadá. Velké mínus ode mě ale dostává délka filmu, v dnešní době kdy má film minimálně 2 hodiny má čtvrtý RE jen 93 minut, druhé mínus je za nezodpovězené otázky které jsem na konci filmu měl. Jak to bylo s tím T-virusem proti kterému dostala Alice injekci? - (i když ve filmu to vypadá že po té injekci projekt Alice už není, což opět vyvrací konec) Kde byla Alice půl roku? A sakra proč film končil před velkou bitvou? Nestačí nic jiného než doufat že bude pokračování kterého se nemohu dočkat. I přes to dávám RE4 - 5* ()

TominoLa

Hry jsem měl moc rád, ale tohle je nuda, nuda a zase nuda. Pokusy kopírování filmů a směšná Milla Jovovich. V 1. díle jsem ji to ještě vcelku žral, ale teď už je to neskutečná nuda. Ani se nedivím, že nedostává příležitosti v jiných žánrech. ()

Rhyme

Jako fanousek Matrixu dam 3 hvezdicky, film me zaujal.. celkem jsem se bavil... doufam, ze pristi dil bude mene "okopirovany" a nebude tam plno bullet-time efektu ()

Gereth

Dosavadně jednoznačně nejslabší díl serie. To máte tak, když se snažíte být cool za každou cenu, vylepšujete hrdiny, vylepšujete zombiky, všechno to zpomalujete, všude déšť střel, jisker a kdejakého humusu. Vedlejší postavy pálíte ještě než si na ně kdokoliv stačí zvyknout a hlavně ... kašlete na jakékoliv budování atmosfery. Co to je za zombie film, kde se člověk ani nestihne bát, že na něj nějaká zombie vyskočí? Tenhle jeden dlouhej zpomalenej záběr na Millu Jvovich střílející do davu nemrtváků si klidně strčte za klobouk. // 20% ()

Sartorius

Resident Evil: Afterlife je důkaz o tom, že Cameronův Avatar není úspěšný pouze kvůli 3D. Tento padesátiminutový film natáhnutý zpomalovačkami na dvojnásobek jen pokračuje v sestupné tendenci celé série. Za celý film mě nezaujalo nic (pokud nepočítám úsměvné nesmysly nebo soutěž s bratrem, kdo objeví více vykradených scén). A ten úvod kde scénárista nevěděl jak navázat na předchozí díl a musel zredukovat armádu neporazitelných Alic na jednu a ještě ji obrat o její snad neomezené schopnosti byl až přehnaně vynucený. Ani zombíci už nejsou co bývali. Nic jsem od filmu nečekal a nic jsem taky nedostal. Jednu hvězdičku si to ale zaslouží. ()

GILLWANDER

Blbosť, ktorá si trúfa diváka získať akčnými scénami, ktoré nie sú ani zďaleka akčné. Nuda s veľkým N. Ešteže to trvalo "len" 93 minút, inak by som sa po dvoch hodinách psychicky zrútil. V tejto nezmyselnej sérii sa neoplatí pokračovať, a už koľko dielov sa natočilo od úvodného. Keď to samotný režisér nevidí tak potom neviem. Takéto výplody tretej triedy treba hlboko spláchnuť a pre istotu spláchnuť ešte raz. Toto nemalo uzrieť svetlo filmového sveta. A už sa ich natočilo 5! 40% ()

jhr

Ve srovnání z předchozím dílem je noví Rezident Evil výrazně slabší, ale určitě to není taková katastrofa jak někteří tvrdí. Bavil jsem se celkem solidně, čekal jsem sice více ale mohlo to dopadnout o hodně hůř. Technická stránka filmu je absolutně podřízena obsahové což je největším problémem snímku a to je veliká škoda. ()

Cl3ricK

Nudné, stupidní, neoriginální a vyloženě idiotské. Některé zpomalovačky byli doslova hodinové až si člověk klade otázku Proč? Anderson mi přijde jako příhodný konkurent Bolla, jede si podle svého, ale taky stejně pošahaně. Jediný rozdíl je v tom, že Anderson na ty svoje céčka dostane více peněz. Odpad nedávám jen kvůli řezníkovy s hezkou sekyrkou. P.S. Millo ty se prosím nauč pořádně běhat. ()

BoredSeal

Vizuálně neskutečně vymazlený film. Hororové napětí neměla série snad nikdy, tvůrci se ale soustředili v případě čtyřky na akční nářez s úmyslně nerealistickými, ale promáklými sekvencemi, čímž nevědomky následují i trend samotné herní Resident Evil série. Příběh je jednoduchý, ale předpokládám, že všichni vědí, že jdou na film inspirovaný konzolovou hrou, že? Udivují mě pomýlené místní komentáře naříkajících a vzlykajících lidí, kteří snad čekali něco od Shakespeara s režií Kubricka a dostalo se jim dvou žen s brokovnicí nabitou dolary a jednoho obra se sekerou - asi taky začnu hodnotit umělecké filmy typu Tarkovský svou perspektivou akčně hororového burana z fitka. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)