Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

becki_tu

Béčková pocta Matrixu s logem Umbrella. Čtvrtý Resident sice příběhově vaří z vody, ale k jeho dobru to divákovi dostatečně vynahrazuje akcí, kterou Anderson zvládá s přehledem a i díky tomu není RE: Afterlife takovým průserem, jak se mohlo na první pohled zdát. Fanoušky herní série navíc potěší postava Chrise Redfielda. 50% ()

JASON_X

Kdyby v tom místo chlapice Mily Jovović hrála jakákoliv jiná herečka, dám za čtyři, ale já ji fakt nemůžu vstřebat... Opět řemeslně dobré, opět uspokojivě stupidní, tudíž příjemně relaxační, tentokrát navíc ještě se zajímavým a otevřeným koncem. Stejně jako ve dvojce prdelohlavci v kostele, tady se mi ze všeho nejvíc vryla do paměti skvělá scéna s neuvěřitelným třímetrovým zakukleným hovadem se sekerokladivem, nebo co to bylo... Já ho chci za kamaráda!! ()

Morholt odpad!

Tenhle Resident je ze všech Residentů nejpitomější, nejpomalejší, nejtrapnější, nejzbytečnější a určitě by se našla řada dalších negativních "nej". Snad kdyby tam Milla s Ali Larter běhaly tak, jak je Pánbů stvořil, stálo by to aspoň za tu jednu hvězdu, ale takhle je to absolutní a totální odpad. ()

oLí

Nad (ne)souvislostmi herního a filmového Residenta netřeba slov už po prvním díle. Kdo pro mě tuhlé sérii przní krom režisérů a scénáristů je i Milla Jovovich, já prostě ty její akční eskapády kdy má ve tváři výrazy jako kámen z Fantagiró nesnáším. Zkrátka né každá pěkná herečka mě v roli drsný ženský přesvědčí, Milla v této roli naprosto ztroskotává ( totéž jako Angelina v TOMB RAIDER či SALT ). Plusový body teda jedině za efekty, pár zručně natočených scén a fakt, že do sračky v podobě druhého dílu má AFTERLIFE ještě daleko. [4/10 listopad 2010] ()

Lucasion

Velmi slabé pokračování, co přijde na scénu ve stylu "alá Matrix", které se snaží vymáčnout vše dobré hlavně z posledního pokračování hry. Proto zaryté fandy potěší téměř totožné akční scény či odkazy na hru. Dále je velmi dobře vyobrazený Kat, který ovšem si tam střihne malou roli. Ovšem to co udělali s postavami Weskera a Chrise to je více než smutné. Ty herci se tam absolutně nehodí a postrádají i ten sebemenší půvab či charisma z her. K tomu velmi fádní příběh, který je snad i zbytečný. Zbytečné pokračování, co nemělo vzniknout. Doufám, že si tvůrci uvědomí svoji chybu a další díl nevznikne a pokud ano tak pod aktovkou zkušeného režiséra. ( 20 procent ) ()

Lacike

V štvrtom diely sa za kameru vrátil jej duchovný przniteľ Anderson, takže na hovno bude pravdepodobne nielen scenár ale aj réžia. A presne tak sa stalo. Dej a otravné postavy už fakt nemá cenu riešiť. Záporák je proste tragéd a Milla nevýrazná. Ale že aj akcia je totálna mizéria je predsalen trochu prekvapivé, keďže občas mal Anderson svetlé chvíle. Ale už sa asi vyčerpal a tak sa teraz zmohol len na extrémne trápne kopírovanie Matrixu, bullet timeu a akciu definitívne pochovávajú hrátky s 3D. Tá loď v ktorej sa odohráva finále mi nápadne pripomenulo loď záporákov z Waterworldu. Náhoda? Určite nie. Jeden bod dávam za ako vždy zábavného béčkara Kim Coatesa. Séria klesla na dno. 1/10. ()

ProjectAlice

Obsadenie: Skvelé herecké výkony Milly Jovovich, Ali Larter a Wentwortha Millera sú jedným z mojich najhlavnejších dôvodov, prečo je Afterlife mojím obľúbeným filmom. Sú to proste moji obľúbení herci. 3D: Žiadny film ešte neponúkol takú 3D akciu. Mnohí kritici tvrdia, že Afterlife mal lepšie 3D efekty než Avatar. (Ďakujeme James Cameron). Akčné scény: Akcia tejto sérií nikdy nechýbala. Paul W.S. Anderson je pán akcie, čo potvrdil aj v tomto diele. Útok armády klonov so skvelou hudbou a 3D efektom, zaručujú skvelú atmosféru a napätie, ktoré vás už od začiatku nepustí. Naozaj neznášam, keď ľudia píšu, že v súvislosti so scénami s Weskerom ide o vykrádanie scén z Matrixu. Mnohí nevedia, že tieto takzvané matrix scény si brali príklad z hry. V hre to ale zrejme nikomu nevadilo. Príbeh: Ako časť príbehu v celej sérií je Afterlife veľmi dôležitý a neviem čo príbehu chýba. Je tam všetko, čo som od toho očakával: (Alice & Claire, zombíci, zombie psy, Wesker, preživší, zbrane, Boss, klony, akcia).. Hudba: Tomandandy zložili perfektné melódie, ktoré sa opäť hodia do tejto série a pridávajú na kvalite. Skvelá ,,Bassová“ záležitosť. Záver: Ako je to už v tejto sérií zvykom, opäť nechýba premyslené zakončenie, ktoré je dotiahnuté k dokonalosti. Tentokrát nechýba ani po pár sekundách záverečných titulkov malý bonus v podobe menšieho nábehu na ďalší diel. Tí, ktorí si pozrú film v originálnom znení, v HD a 3D a sú fanúšikmi hororov a série Resident Evil, nemôžu dať menej než 4 hviezdičky. 100% ()

BoPo

Resident Evil naočkovaný Matrixom a seriálom Prison Break. Takto to dopadne vždy, keď sa jeden nápad donekonečna žmýka. Hlavná hrdinka je s každým pokračovaním menej atraktívna a príbeh viac a viac otrepaný. Takže ďalšie dobrodružstvo bude určite bez mojej účasti. ()

st.ranger odpad!

Očekával jsem všechno možné, ale takovou tragédii teda ne. Stupidní sestřihy, uboze použité zpomalovačky, hloupé dialogy, ty nejprimitivnější 3D efekty, ale hlavně naprosto kýčovitá nuda nevedoucí absolutně k ničemu. Mimochodem, ještě nikdy mi nebylo po shlédnutí filmu nevolno, ale po dokoukání Afterlife mi bylo neskutečně zle z toho, co za paskvil jsem si musel vytrpět. ()

Johny_fork

Po dokonalém třetím dílu jsem byl na nového Residenta natěšený jako dítě na bonbon. Možná z toho důvodu jsem po shlédnutí mírně zklamaný. Přesto, že je Milla v upnutém oblečku opět sexy, že z toho budu mít divoké sny, není to taková palba jako minulý díl, akce je svižná, ale je jí méně a zejména vyvrcholení je vcelku banální. Nicméně už se těším na další! ()

Terva

Režie a scénář - Paul W. S. Anderson. Hudba - Tomandandy. Kamera - Glen MacPherson. CITÁT - Jmenuju se Alice.......... Oproti první trilogii se zde lehce změnila osnova úvodu. K režii se vrátil Paul W. S. Anderson, který režíroval první příběh a hned udělal jednu zásadní změnu. Vložil do úvodu i úvodní titulky, což v předešlých filmech nebylo. Tam jsou titulky až na samém konci. Možná to trochu ubírá na celkovém image příběhu. A nebo to bude dobrá změna. To ukáže až čas. Děj naštěstí pokračuje tam, kde končí předešlé dobrodružství. Alice dodržela svůj slib a i z pár kamarádkama dorazila do hlavního centra Umbrella Corporation v Tokiu. CITÁT - Zabezpečte hlavní vchod. Hned!!!....... Alice je zde akčnější, vyvinutější (tím nemyslím prsa), nemilosrdnější a ...šílenější. CITÁT - Nějaká poslední slova?......... Hlavním dopravním prostředkem se zde stalo letadlo. Pomocí tohoto prostředku se Alice přesouvá celým světem. Nemůže najít žádné přeživší. Dokonce zavítá i do města Andělů. CITÁT - Nikde žádní živí a dokonce ani mrtví.......... Pokračuje v hledání Arkádie, která vysílá nouzové signály a nabízí místo bez nákazy. Signál se však přesouvá a Alice začíná pochybovat, zda toto místo vůbec existuje. V tomto příběhu se k postavě Claire (Ali Lartzer) přidává Chris (Wentworth Miller). Což jsou vlastně původní protagonisté videohry. Tem kdo četl můj komentář k třetímu příběhu ví, jak jsem Alici přirovnal k Elen ze ságy Vetřelci. Zde si totiž Alice musí zaplavat ve vodě a je ohrožována vodním zombie. Nebojte i zde mají svůj podíl na příběhu psi. Jsou opravdu populární. CITÁT - A co bude dál?........... Boj o život?........ Natočeno podle stejnojmenné hry společnosti Capcom. Ve filmu zazní A Perfect Circle se songem "Outsider". ()

Hismael

Série Resident Evil je jako bych se díval na různé verze jednoho filmu, který je dementní vždy stejným způsobem. ()

Dale

Anderson zjavne práve objavil, ako sa točia spomalené zábery a tak tu nimi počas celého filmu masturbuje až to je nechutné. Dej je asi najtupejší z celej série a pár kečupových fľakov to nezachráni. ()

Ouwen

Jedna hvězdička za klasicky skvělého Millera, kterej vypadá jako badass. Jinak totální umělej sranec. Film neobsahuje ani jednu akční scénu - buď jsou všechny ty přestřelky bitky nechutně prostříhaný, nebo eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeextrééééééééééééééééééémně zpomalované. Katastrofální editing, nulová nápaditost, nulová fyzičnost. Prostě absurdní blábol. Potlesk hercům, že jsou schopni se u toho tvářit tak vážně. ()

Chermy odpad!

:-D...ale no tak Andersone:-). Taky mám rád pěkný holky, Matrix, Ostrov a Prison break...ale musíš si uvědomit, že ty na to nemáš! Len Wiseman sice svoji Kate taky pořád oblíká do latexu, ale už alespoň nestojí za kamerou:-). Tohle přeci nemůže natočit dospělý člověk....za tohle by jsi ani neodmaturoval :-) ()

JohnCZ

O kus horší jak trojka, ale přesto dost dobré. Kouká se na to dobře, efekty jsou na hodně solidní úrovni, ale příběh je prakticky nulový (i když na začátku vypadal dost slibně). Závěr snad poprvé u této série navnadil na pokračování. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)