Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

corpsy

Už titulková sekvencia je vizuálne vybrúsená na maximum, potom príde úvodná ´´matrixovská´´ akčná scéna, ktorá nám ukáže v akom duchu sa to všetko ponesie. Táto časť zo série je zatiaľ zo všetkých najzábavnejšia aj napriek tomu, že Andersonova réžia vôbec nieje originálna. O hercoch sa zmieňovať netreba, sú to skôr pózeri, ale svoj účel spĺňajú dokonale. Môžem film s kľudom označiť za nadpriemer akčno - hororovej zábavy. ()

Skrk odpad!

Anderson na fetech. Legenda nelhala, je to především výborná komedie. Nesmyslná a tupá akce, scénáristická haluz, obří várka demence (chyby kam se podíváš), která se nedala přehlédnout, topornosti všech (ne)herců i voskové a nesympatické Jovovich, vykrádačka nejenom Úsvitu mrtvých a zpomalené scény, nejenom byly akčnější jak akční scény, ale i šíleně otravovaly. 3D formát byl neklasicky debilní a předvídatelný. Každých ohodnocených 4-5 hvězd hraničí s nevkusem a primitivností. P.S. - Ono to mělo vážně jen 93 minut?! ()

Crazer

Sice je pravda, že tento díl oproti prvnímu hodně upustil od hororových prvků, nicméně akční spád určitě nepostrádá. Určitě bych tento film nehodnotil jen kvůli 3D efektům tak kriticky, protože kvůli tomu byl právě přizpůsoben a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Pokud ale by došlo k dalšímu pokračování, už bych čekal něco náročnějšího. ()

PauloZ

Je mi to dost líto, skutečně jsem se na tento díl těšil a věřil jsem Andersonovi, hlavně po božím akčně nadupaném rallye smrti. Bohužel mé očekávání se nedostavilo. Afterlife sice krásně navazuje na 3. díl a příběhově to neni úplně marné, ale pan režisér to nedokázal využít ani na 50% a až moc si oblíbil bullet time. Přitom samotné akce nemají moc co nabídnout a hlavně jsou jaksi nedobře natočené. Bitka s mega zombíkem je až na zpomalené záběry Ali Larter velice slabá a konečná zúčtování taktéž. Tenhle díl se stal pouze dalším (pod)průměrným a lehce béčkovým filmem načechraným o 3D, který řadím do kategorie rádoby super modern movie bez efektu. ()

ConanVJ

Na čtvrtém Resíkovi jsem byl v 3D kině a maximálně jsem si ho užil. Že je filmek dělanej na 3D efekt je hodně vidět. Je zde spousta zpomalovaček a pořád někde něco lítá. Pro mě provedení ve 3D hodně parádní. Ale k filmu. Ve čtyžce je opět několik nových věcí z herní série, tentokráte si film vzal potvory ze hry Resident Evil 5. Je zde nová hlavní postava z herní série (kvůli spoileru nebudu jmenovat), pak se tu oběví obrovský kat a nový druh zombií (V RE5 jsou to uroboros). Tentokráte se filmek odehrává na více místech zombíky zlikvidované Země. Hodně akční začátek se odehrává v Tokiu, kam se Alice vydá vypořádat si účty s Weskerem, poté následuje Aljaška, kde se mají nacházet přeživší z předchozího dílu, pak se film přesune do zničeného Los Angeles. Celkově je filmek o dost akčnější než předchozí díly. Opět zde není z herního příběhu nic a ačkoliv se tu vyskytují potvory z RE5, tak děj jde jinam. Opět to herní fanoušky asi moc nezaujme a kdybych to měl brát podle herní série, stejně jako každý díl z této série by byl odpad :) Mě se filmek líbí hodně a dávám opět 80% :) ()

Kryton

Anderson si usnesl, že pokud má podobné přijmení jako hlavní postava trilogie Matrix, tak ho to ospravedlňuje k tomu si z této trilogie brát vše. Nikoliv pane Andersone! Budete asimilován a následně bude Váš odpad odtříděn, aby recyklace dopadla jak má. Technologie od Camerona je v rukou Andersona przněna a evidetně neví co s ní má dělat. Efekty jsou hnusné a o scénaři nechci mluvit, jen utrousím poznámku, že blběji už to napsat nešlo (či ano?). Předchozí díl se mi zalíbil. Měl v sobě cosi odkazujícího na filmy jako Mad Max. Prostě to bylo svěžím vánkem v celé sérii. Pak si Anderson usmyslí, že 3D vše spasí, technika s nálepkou MADE IN CAMERON udělá vše za něho a herci si své odb(l)ydou. Paradoxně nejlepší scéna je uprostřed (věznice) a paradoxně nejlepší záporná postava (3metrový řezník) zničena po chvilce a nakonec největším paradoxem je věc, že z něho utíká hlavní hrdina seriálu Prison Break. Jestli mě někdo byl sympatický? To bylo snad poprvé, kdy jsem fandil zombíkům ať vyhrajou a že to málem vyšlo. P.S.: Akční scény jsou perfektní, protože si můžete odejít na záchod, koupit popcorn, pokecat s prodavačkou a ještě přijít nazpátek za stejné scény do křesla. ()

draggo

Po skvělém "Zániku" jsem byl na další díl Residenta velmi natěšený, ale zároveň jsem se ho trochu obával, když jsem viděl, jak špatně je hodnocen. No a výsledek je někde uprostřed. Trojka byla velkolepým postapokalyptickým filmem, a Afterlife se (možná bohužel) vrací do starých zajetých kolejí. Většina děje se tedy opět odehrává ve městě, které je ale tentokrát krásně vizuálně udělané a místy připomíná i scenérie z třikrát dražšího Terminatora Salvation. Čekal jsem naprosté příběhové vzduchoprázdno,které se naštěstí nekonalo a příběh mě celkem mile překvapil. Akorát začátek s naklonovanou Millou na mě působil až zbytečně blbě a ujetě. Čeho si tady ale člověk všimne nejvíc, je akce. Afterlife se stává novým přeborníkem v naprosto samoúčelné a až na kost vystajlované akci (samozřejmě patřičně zpomalené), která většinou slouží hlavně k předvedení 3D (ale mnou viděná 2D verze se dá taky sledovat v pohodě). A je jen na vás, zda se ve vás probudí dvanáctiletý kluk a budete hltat každou vteřinu, či to otráveně vypnete a půjdete hodit odpad. Pro mě platila první možnost, a tak jsem si tohle pekelné béčko užil a těším se na pětku. /75% a 4*/ ()

ledzepfan

Ultra-Super-Mega-Giga-Total-Hardcore Pičovina(!!!), která je ale ve své naivní debilitě nechtěně tak srandovní, že si mnozí smíchem vypláčou oči=Já plakal, ó jak já plakal, když se"drsné" Jovovichové klepaly ruce pod tíhou revolverů- řval jsem smíchy, když skákala na kabelu z baráku- smál jsem se jí, když chudák vůbec netušila co má hrát.. Vždyť ta superkrutá kosička zombíků ty zbraně drží jak panna ocas, zmalovaná je jak padesátiletá štětka a nedjbože, když je jich na obrazovce více než jedna-to je konečná-aneb-jak poznamenala přítelkyně: I Werich v císařově pekaři(před šedesáti lety!!!!!) vypadal přesvědčivěji(čti:měl tam lepší efekty), když si povídal sám se sebou...........prostě HAHAHAHAHAAAAA ()

maddy

My name is Alice ... novodobá akčná hrdinka Milla Jovovich v podaní Alice uvádza na scénu ďalší Resident Evil a už po štvrtý krát sa vyhráža spoločnosti Umbrella, že ju raz a navždy zničí. Do režisérskej stoličky sa vrátil Paul W. S. Anderson, ktorý mal svojho času na starosti štart tejto série. Všetci, ktorí sa dostali až k Afterlife majú určite v živej pamäti zakončenie predchádzajúceho dielu Extinction. Séria Resident Evil si nikdy neodpustila záverečný cliffhanger, ktorý donútil diváka slintať nad čakaním na ďalší diel. Nebolo tomu inak ani minule. Pokiaľ však niekto čakal, že sa bude 90 minút pozerať na tisíc klonov Milly Jovovich pobehujúcich po plátne a ničiť Tokyo, tak čakal márne. Úvodná perfektná 15 minútová akcia ala Matrix vyrieši udalosti z predošlého dielu a zároveň zbaví Alice super schopností (po pravde však ide iba o to aby nepožívala svoje nadobudnuté telepatické vymoženosti). Ďalej už na nás čaká klasická one-woman-show, kde Alice navštívi Aljašku – to má byť tá zasľúbená zem bez nákazy, ďalej sa vyberie do zdevastovaného Los Angeles, až nakoniec dôjde opäť do útrob Umbrelly. Keď sa to tak vezme, príbeh sa počas celého filmu výrazne dopredu neposunie, ide hlavne o akciu, ale nalejme si čistej zmutovanej zombie krvi. Kto už chodí na filmy typu Resident Evil kvôli príbehu? Ním neoplývali ani predošlé diely, takže očakávať od štvrtého dielu „intelektuálny“ zážitok typu Inception je skôr na zasmiatie. Pokiaľ sa však chcete baviť nad efektnou réžiou, neutíchajúcou videoklipovou (alebo videohernou?) akciou s hlučným soundtrackom, je tu Afterlife. Celkovo hudba filmu dopomáha viac ako by sa čakalo a pridáva akčným (väčšinou spomaleným) scénam na dynamickosti. Dvojica tomandandy vsadila na elektro-rockový zvuk. Škoda, že sa po pri ňom zabudlo na hlavný theme song od Marilyna Mansona z predošlých dielov. Z nových postáv sa tu predstaví hlavne z hier známy Chris Redclief v podaní „prison breakového“ Wentwortha Millera (ako inak Alice ho oslobodí z väzenského zajatia). Známa tvár sa dobre predáva, takže je jasné, že s ním tvorcovia počítajú aj do ďalších častí, prekvapivo však v Afterlife zostal mierne zatienený a nevýrazný. Postava bývalého hráča basketbalu, ktorú stvárňuje herec Boris Kodjoe mi prišla oveľa charizmatickejšia. Poteší návrat Jill Valentine z Apokalypsy v úplnom závere filmu, jej výskyt však zostáva záhadou. Zároveň je tu očividná aj inšpirácia v piatej časti hernej série – Wesker sa dokáže premiestňovať v priestore, zombie trčia z úst chápadlá, Axeman atď. Herný fanúšikovia sa môžu len predbiehať v hľadí odkazov na Resident Evil 5. Bol to očividný krok od Andersona, keďže za prvý diel si vypočul dosť ostrú kritiku od hráčov za to, že pre prvý Resident Evil z roku 2002 si vypožičal „iba“ názov slávnej hry (či je tomu tak, nech si už odpovie každý sám). Samozrejme, môžeme Andersonovi vyčítať, že nie je nijako originálny režisér a vykráda ďalšiu stovku podobných akčných filmov, ale hral sa Afterlife od začiatku na niečo iné? Myslím si, že nie. Všetko bolo jasné už z trailerov, ktoré kládli dôraz na akciu, akciu a ešte raz akciu. Či už sú to spomalené zábery na bežiacich hrdinov alebo bullet time, všetko pôsobí presne tak efektívne ako to Anderson zamýšľal. Pri súboji s Axemanom alebo pri útoku tisíce zombies na väznicu sa jedná o vizuálne orgie. A to je to, o čo Andersonovi ide. Zároveň však nezabúda, že stále točí horor a tak tu na diváka čaká aj pár skvelo načasovaných ľakačiek vo väznici. Je pravda, že nové postavy sú dosť nevýrazné a je viac než jasné, že tu sú len kvôli tomu, aby mohli zomrieť. Divák určite nebude mať problém vopred odhadnúť, v ktorej scéne zomrie, ktorá postava. Pár príbehových momentov mohlo byť vysvetlených, napr. zombie a chápadlá z úst (v hrách za to môže nový typ vírusu, tu o ňom však nie je ani zmienka), čo tam robí Axeman a pod. Udeliť hodnotenie Resident Evilu: Afterlife nie je vôbec jednoduché. Ten komu sa nepáčia predošlé diely sa popáli aj tento krát, taktiež aj ten kto nemá rád tieto typy akčných hororov a vsádza skôr na atmosférické žánrové kúsky. Pokiaľ Vám však nevadí popcornová zábava, ste fanúšikom hororov a potrebujete po namáhavom týždni konečne „vypnúť“ je Afterlife výborná voľba. Ak takýto typ zábavy niekomu nič nehovorí, odoberie si z hodnotenia minimálne 3 hviezdy. Bez hanby sa priznávam, že ja som si tých 97 minút výborne užil. Navyše som aj veľký fanúšik hernej série a Millu Jovovich v podaní akčnej hrdinky si nenechám nikdy ujsť, takže bavil som sa o to viac. Je pravda, že u kritikov nový diel úplne prepadol, a niektoré zlé jazyky dokonca zachádzali tak ďaleko, že ho nazývali Ultraviolet 3D, ale prípady kedy sa zhodne kritika a diváci sú veľmi zriedkavé. Diváci prijali film nad očakávania dobre, o čom svedčia aj najväčšie tržby za otvárací víkend v histórii série Resident Evil. Anderson sa už dokonca zmienil o piatom pokračovaní, takže sa snáď konečne dozvieme ako to je s Jill Valentine ;) CELKOVO: 4* () (méně) (více)

VojinRyan

Najhorší diel zo série RE. Zbytočné natiahnuté, zbytočné spomalené scény, nezáživné, nudné. Paul W.S. Anderson je vážne divný režisér. Celý dej ( ak sa dá vôbec hovoriť o príbehu ) sa dá vyrozprávať za 50 minút. Postavy chabé a bez nejakého lepšieho prepracovania. Tento diel som pozrel do konca len kôli Mile Jovovich a Ali Larter. Preto tie 2*. ()

mis-ko

Predchádzajúce tri RE filmy som zhodne ocenil štyrmi hviezdami. No ale čo, do pekla, bolo toto?! Postavy sa chovali presne podľa šablóny totálneho idiota, zombíci, magor so sekerou, vodná scéna, kanály, ... snáď každý záber bol odniekaľ vykradnutý. Dobre vyzeral len prelet nad L.A., pobavil skok zo strechy a to je tak všetko. Zlé, zlé, zlé... ()

baribal

neskutečné, jak série kolísá v kvalitě, jednička a trojka perfektní, ale dvojka a čtyřka mizerné. děj plitký a naprostá vykrádačka matrixu, vyloženě viditelné ve scénách s vodou a v závěrečné bitce. příště to chce lepší děj, béčkovost už přehlížím, ale ať se aspon neco zajimaveho deje. ()

agentmiky

Čtvrtý díl byl slabší než předchozí,ale 54% tomu opravdu neodpovídá.Děj filmu sice spadá do průměru,možná podprůměru,ale akční chvilky s různými typy zombie to celkově vynahrazují a začátek filmu to jen potvrzuje.Zpomalené záběry zde byly,ale už jsem si na ně trochu zvykl,protože vidím,že by Resident Evil bez toho nebyl Resident Evil.Milla Jovovich opět nezklamala,ale více mě potěšil Albert Wesker,který svoji roli zahrál výtečně.Docela by mě zajímalo,proč filmu dávají zdejší uživatelé tak malé hodnocení,protože film ode mě dostává 65% ()

Korbitch

Nejlepší pokračování kultovní jedničky! Po všech těch stroboskopických střizích jsem velice uvítal zpomalený režim, kdy si náramně vychutnáte každý detail scény a to třeba i 3x :-) Vím, že třeba u AvP 2 jsem psal, že mi stroboskop už tolik nevadí, to je pravda. Dá se na to zvyknout. Jenže. Po dlouhé době přišel film s nádherně propracovanými scénami, místy až neskutečnými. A já si je prostě mrtě užíval. Scénář nás sice vezme na výlet do minulosti např. do Matrixu či na Ostrov, ale rozhodně nejlepší hned po prvním díle. A opakoval bych se, kdybych se tu opět rozplýval nad tím, jak je série RE jedna z nejvydařenějších, co se týče herní a filmové podobnosti, takže žádné rozplývání a jen velice krátce. Je to prostě tak! ()

zlabus

Po našlápnuté trojce jsem se, i přes nevalné ohlasy, poměrně těšil. A ono hovno. Už první scéna, která je mimochodem to nejhloupější, co jsem za hodně dlouho viděl, mi napověděla, jak to ve skutečnosti se čtvrtým Residentem vypadá. A to sice tragicky. Pár světlejších zachvěvů bylo (přestřelka na střeše, úsměvný Wentworth Miller plánujícútěk z vězení) a to je na 95 minut ukrutně málo. K tomu si připočtěte naprosto nevýrazné hrdiny a totálně stupidní scénář (RE nikdy nebyl zrovna shakespearovské drama, ale tohle bylo i na mě moc) a máte doopravdy nudný film, který prostě za to zhlédnutí ani nestojí. Závěrečná variace na agenta Smithe už jen vzbuzovala smích. No doufám, že přídný pátý díl dostane do ruky ideálně znovu Russel Mulcahy, Anderson ať raději zůstane jen i produkce. Po hodně dlouhé době mám dojem totálně ztraceného času. 25% ()

SaNcHeZ_cz

Anderson se zase předvedl. Osobně jsem celkem fanda série Resident Evil, a to ať již filmové nebo té videoherní a tak i kdyby další díl natočil Uwe Boll a odehrával se v komunistickém Rusku za Studené války, stejně bych ho shlédl. Nicméně Anderson zde opět dokazuje, že na jeden slušný film natočí několik opravdu špatných. Celý film se snaží nabudit těžce videoherní feeling ale pro diváka je to jen hrůza, děs a utrpení. Šílený scénář doplňují otravné triky a celkově film neskutečné nudí. Nudí ještě mnohem víc když vezmete v potaz, že drtivá většina nudy na plátně je nevkusně zpomalena. To aby vám to množství neuteklo. 3D celkem jde. ()

Z0oMb3E

Poznáte ten pocit, keď toho chcete povedať strašne moc, ale nemáte veľa času? Váš prejav sa obmedzí na strohé fakty a surové info. Presne toto sa stalo aj pri doposiaľ poslednom Residente a mistr Anderson to jednoducho nezvládol. Už úvodná 10 minútovka so svojimi až prehnane použitými bulletami prezradila, kam bude celý film smerovať. Na čistej akcii by nebolo nič zlé, keby sme sa chceli priblížiť segalovským veľkofilmom. Afterlife sa však musel pochváliť svojím rozpočtom, tak do deja vsadil hneď dvoch záporákov. Škoda, že výsledný efekt to malo ten, že divák si neužije ani sympatickejšieho superzombíka a lá HammerFall, ani nafrňákovaného zmutovaného agenta Smitha. Jediné čo si človek pri projekcii naozaj užije do sýtosti, je výborný soundtrack. To, čo ostáva pri všetkých podobných samoúčelových akčnákoch sa tu samozrejme objaví. Takže okrídlené hlášky, nekonečné zásobníky, patetické scény či súboj v "daždi" si pri projekcii ozaj užijete. Séria so slušným potenciálom však neustále kvalitatívne klesá. Snaha o kompenzáciu kvantitou pre tentokrát nevyšla. ()

pools odpad!

I béčko může být slušně natočené, ale tohle je odpad ve všech směrech, ale bohužel takový ten odpad, který není vůbec k smíchu. To že už jste všechny akční scény viděli v deseti jiných filmech bych přežil, ale to že ty animace dělal pravděpodobně jeden zhulený student po večerech na koleji to fakt ne... A tak hezky Milla začínala... ()

MartinezZ

3.10.2010 ~ Tak jo. Zaprvé, nemám rád zombie filmy. Nechápu a nežeru celou tu zombie tématiku, příjde mi na můj uhozený mozek příliš uhozená. - Zadruhé, nikdy jsem neviděl předchozí zfilmované Resident Evily, resp. ne celé. - Zatřetí, nikdy jsem nehrál žádného počítačového ani konzoloidního RE a ani jsem jej nečetl, pakli-že je nějaká knižní verze, dokonce ani neprohlížel, je-li nějaká komixová verze. A s tím vším jsem přistupoval k Afterlife. Jednoduše, protože jsem měl tu možnost. Ve většině jiných případů bych ji nevyužil, jednou za čas ale můžu dát výjimku, což? ~ Ještě než začnu poměrně rychlý popis, dovolím si upřesnit svůj vztah k zombie. Jednou takhle večer jsem šel domů a jedna mě chtěla šlohnout peněženku. Od té doby je nemám rád. Ehm, ne. Jen mi přijde možnost mrtvých nemrtvých prostě pitomá a to tak, že hodně. pravděpodobně nejvíc od dob zhlédnutého filmy, který po třískanici mezi přeživšími a nemrtvými končí pohledem na smutnou tvář zombíka a slovy: "Oni také chtějí žít" => můj životní neimbecilnější filmový zombie zážitek. ~ Na druhou stranu jsem tak trochu propadl Left 4 Dead 2 (jedničku jsem nehrál, protože zombie). Tak nějak jsem zkusil tehdejší demo a u hry už zůstal. Je to taková výjimka. Něco jako UFO, neidentifikovatelný létající objekt, akorát to není objekt a nelétá. Jen se ta výjimka nedá identifikovat. Ale zpět ke zmalovaným barbínám. ~ Kdysi dááávno byla jakási Umbrella corporation a ta experimentovala s neskutečně e-e virem, nazvaným T-Virus. A ten jednoho dne unikl a zahubil všechno živé na planetě. Tedy takřka zahubil. Ti, které nenakazil, se stali takovými živoucími mrtvolami. Nu a pak je tu jedna Mila Jovovich, která naopak díky T-Viru získala poměrně nadlidské chopnosti. Jak a proč je vysvětleno v minulých dílech, mě je to fuk, beru to jako fakt. V minulosti poslal partu svých barbie-zmalovaných kamarádek do země zaslíbené, ze které se ozývalo vysílání, že je tam bezpečno. Sama se vydala zničit Umbrellu. ~ My se objevujeme na začátku filmu, kdy asi 1000x naklonovaná Mila (zřejmě znovu viz předchozí díly) kosí osazenstvo Umbrelly a ničí ji. Hlavní záporák (samozřejmě s černými brýlemi, protože je to cool záporák) ovšem díky T-Viru přežívá. Mezitím Mila odlétá za svými kamarádkami do oné země zaslíbené, má nějakou mapu, nachází ale jen opuštěnou Aljašku plnou prázdných letadel a jednu její pomatenou kamarádku. Tu špinavou a od bláta bere s sebou do letadla a letí hledat ostatní jinam. Kamarádka je hned ve druhé záběru umytá, oblečená, načesaná a nalíčená, jak jinak. Obě nachází skupinku přeživších ve starém vězení, mezi nimi nesmí chybět urostlý silný černoch, jednomu z nich ale hrábne a mizí i s letadlem na loď, o které josu všichni přesvědčeni, že jde právě o onu "zemi zaslíbenou". Mezi tím si to rozdají s monster-zombie, která si sem přišla na štěk z posledního filmového Silent Hillu (WTF?), následně většina uniká a dostává se na loď, která je prázdná, byl to podfuk. Tedy skoro prázdná, jsou v ní tuny lidí připravovaných na pokusy. Nejdřív se to pomlátí s ústředním záporákem, který sice umírá, ale 100% se stejně v dalších dílech objeví, a pak na palubu vylezou všichni lidi v bílých mundůrech (aneb totální vykrádačka Ostrova). V tom přilétají mariňáci Umbrelly a je konec filmu. ~ Debilita. Krystalická. Mila už mě začíná štvát, není to žádná herečka, hraje jen v propadácích a kdekoliv se objeví, mám jistotu, že to bude blbost, zatím se to perfektně potvrzuje. Všechny ženské postavy ve filmu jsou vystřiženy z Maximu, všechny uprostřed zombie apokalypsy umyté, načesané a namalované, Mila je nezranitelná (holt T-Virus). Napětí? Žádné. Akce? Ano, ale tak pitomoučká, že by jeden plakal Je sice zase 3D cool, ale někdo by si mohl uvědomit, že 3D film nedělá. navíc ve 2D dá to neexistující 3D vyniknout případně debilitě filmu. Film má smysl jen a pouze pro ty, kdo viděli předešlé díly, ale zase jde jen o jeden díl seriálu na pokračování. ~ Takže pokud se nevyžíváte v zombie nebo nejste fandové herního či filmového resident Evila, kašlete na to, pro Vás tohle není. Mila ať se jde už zahrabat. Po Pátém elementu mohla s filmováním skončit a mohl být klid. ~~~ [Aktualizace k 15. září 2012] ~ Teprve nyní jsem si udělal čas a zkoukl všechny předchozí díly. NIcméně ani tak film nestojí za nic, ačkoliv děj samozřejmě navazuje a začíná dávat smysl, pošahaný, ale smysl. Přesto je film debilita s až živoucí nelogikou, dávající svým pošahaným způsobem smysl skutečně asi jen hráčům hry. Pro mě, jako hrou nepoznamenaného, série prozatím končila třetím dílem. Dál už to totiž může být jen blbý a blbější. () (méně) (více)

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)