Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

White-Man

Od začátku do polovina strašná nuda, pak se pomalu začalo konečně něco dít. Ke konci se již bylo na co koukat, bohužel následoval rychlý konec. Nednoznačně se nejednalo o film, který by mě dokázal něčim oslovit. ()

jack_scott

Jako většina filmů o zločincích z Británie, i tenhle je velmi dobrý. Především zásluhou Michaela Caina, který je skvělý jako obvykle. Scénář občas horší, ale na hezkých 78% a **** to postačí s přehledem. ()

Blazis34

Pro mě velice milé překvapení. Na to, že jde o první film od Daniela Barbera, tak klobouk dolů. Skvělá mrazivá atmosféra po celou dobu filmu občas mrazí a diváka vtáhne do děje. Skutečně skvělý herecký výkon podal už 77-letý Michael Caine, který se do této hlavní role dokázal opravdu skvěle vžít. Co se týče děje, tak velice podařené. Nejhorší na tom je, že podobná realita pořád v některých částí zemí existuje a toto dílo si z toho vzalo nějaké prvky. Tato uvěřitelnost dodává filmu náboj, o který Barberovi asi jde. Celkově dávám velice slušných 85%, což jsou lepší čtyři hvězdičky. ()

Yin

Zahrát sedmdesátiletého vysloužilého vojáka, který se po letech opět chopil zbraně, dokáže uvěřitelně jen několik lidí a Michael Caine je bezpochyby jedním z nich. Tohle vůbec není britské Gran Torino. To, že se v hlavní roli objeví filmová legenda, že se střílí do otravných teenagerů a že Michael Caine, stejně jako Clint Eastwood, skládá hereckou poctu sám sobě, neznamená, že jde o jeden a ten samý film. Harry Brown není zdaleka tak sofistikovaný, herecky vděčný a "chytrý". Harry Brown je poctivý thriller o tom, jak se jeden obyčejný chlap naštve, koupí si pistoli a jde vyčistit sousedství. Hledat v něm něco hlubšího a snažit se mermomocí srovnávat ho s posledním hereckým koncertem Clinta Eastwooda je blbost. ()

Kaston

Pro mne nejlepší britský film za posledních několit let, je tomu hlavně díky úchvatnému Michaelu Caneovi, který jako vždy podal úžasný a strhující výkon, nad kterým srdce muselo zaplesat. Nabízí se zde srovnání s Gran Torinem a určitě je nasnadě, ale i přes mnoho podobností je tu víc odlišností ať už samotným příběhem, který se brzy odlišuje, nebo navozenou atmosférou. Pro mě vede Caine s jeho Harry Brownem před Eastwoodovým Waltem Kowalskim. ()

jjimmy

ohromujúce, ochromujúce.... nevem čo mám dodať k tomuto filmu... námet tu už pár krát bol, ale práve Michael Caine ho robí neobyčajným. Caine je v tomto filme maximálne cool, jediné, čo mu podľa mňa chýba je nejaká väčšia zbraň... ()

kenny79

Harry a jeho přítel, žijí v nebezpečné čtvrti, které vládne gang překupníků drog a násilníků. Když je přítel zabit a policie je bezradná, vydává se Harry jendnat na vlastní pěst a jeho smrt pomstít. ()

Idealista

Jeden z nejrealistyčtějších mstitelských filmů všech dob . Většina podobných filmů kopírovala postupy , které zavedla Bronsonova Touha smrti ( zde jsou taky , ale nepůsobí dojmem stokrát viděného ) . Mimochodem Touha smrti s přihlédnutím na dobu svého vzniku je taky dost reálná . V ní i zde je příběh šitý na míru hlavnímu představiteli . Například když : běží za grázlem tak se mu podlamují nohy a dojde mu dech . Tak že žádný superhrdina , ale obyčejný smrtelník dělající chyby . Kterému spousta věcí projde jen náhodou ( chlápkovi který ho chce sejmout se zasekne zbraň atd. ) . Pouliční nepokoje a scéna v hospodě podle mě neruší , ale dobře doplňují příběh . Ve výsledku je to prostě výtečný film ! Připsáno v srpnu 2011: Před rokem jsem slyšel názor že to by se ve VB. nkdy nestalo-myslím ty nepokoje lidí"z okraje společnosti" - no prstě vyspělá demokratická společnost - nebojte post komunistické země to doženou - hold se učíme rychle . CHTĚLO BY TO PŘEPSAT ROK VÝROBY A VYDÁVAT TO ZA DOKUMENT ()

Muff

Co bych u tohoto snímku vyzdvihl, je docela realistické zachycení atmosféry, kdy je starý, bezbranný člověk bezzubým státním aparátem prakticky vmanipulován do bezvýchodné situace. Scénář je sice slabší, trochu Brave One, trochu Death Wish, vlastně mnohokrát omleté téma o osamoceném mstiteli. Váhám mezi 3 a 4, dávám 4*, především za skvělý výkon Michaela Cainea, který to (jak už to u něj bývá) vlastně nehrál, ale přímo žil. ()

SKA

Na začátku to trochu vázne, ale pak je to napětí až do konce, pro mě hodně povedený film 89%. ()

a0001

Áno, kvalitný film. Nemôžem ale povedať, že by mi ulahodil, nudil som sa. Harry Brown vniesol do filmu toľko reumy, že som pociťoval asi toľko zábavy ako pri návšteve domovu dôchodcov. Podobný snímok ako Gran Torino. ()

Stanmi

Parádní film se skvělým Michaelem Cainem. Harry Brown je starnoucí pán žijící někde na předměstí. Poté co mu v nemocnici zemře žena, musí se vyrovnat s další ztrátou, kterou je jeho nejlepší přítel Leo, zavražděný partou výrostků, která terorizuje celou čtvrť. Harry sleduje jak jeho okolí zaplavuje zločin a násilí, jehož je sám svědkem, když v sebeobraně zabije jednoho gaunera, rozhodne se jednat a "vyčistit" celou čtvrť od kriminálníků. Toť základní příběh, který nenabízí moc odboček od výše zmíněného až na pátrání inspektorky Framptonové (Emily Mortimer) po vrazích Lea. Vše, ale stojí a padá na Michaelovi Caineovi, který hraje naprosto civilně a právě v tom je jeho síla. Síla je i v příběhu, který je jednoduchý, ale režíser Daniel Barber jej citlivě dávkuje, takže udržuje napětí po celou stopáž filmu. Rozhodně se nabízí srovnání především s filmy jako Přání smrti nebo Gran Torino, samozřejmě téma je velmi podobné, ale vždy provedené jinak. A v tomto případě velmi povedeně. ()

MASH_4077

Od shlédnutí toho filmu už nebudu nikdy zlobit svoje prarodiče. Caine je pořádnej tvrďák s mozkem a to je na něm super. Trošku se to vleče ze začátku.......musíme pochopit, jak vážná je situace a že řešení není, teda je, ale nikomu se nebude líbit. A starý pán Brown se neboji řezat do živého pro dobro věci. i když jste v důchodu, můžete věci změnit. Začněte třeba s místním podchodem. ()

shioo

Viděno ve Velké Británii v době nepokojů... Velice příznačné smýšlení tamější mládeže. Caine ztvárnil postavu, kterou by si v podobné situaci v jaké se ocitl on, chtělo reálně zahrát (troufám si tvrdit) 70% obyvatel České republiky. ()

BenchPress

Nevím, proč to lidi srovnávaj zrovna s Gran Torinem. Na to byl ten příběh přeci jen o něco jinačí. Michael Caine, jak jinak než naprosto perfektní a role mstitele mu seděla více než dobře. Určitě bych tady vyzdvihnul hudbu, která dělala, hlavně v dramatických scénách filmu opravdu hodně. Koho by nepotěšil Jason Bourne v podobě naštvaného důchodce. 4/5. ()

nemer

Pochmurný obraz současnosti s happy endem. Podobné filmy mě děsí víc než žánr horroru, neboť zachycují realitu. Co může být děsivějšího než násilí a zmar pro zábavu? Pro mě uvěřitelnější než pohádkovější a rozvleklé Gran Torino. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008