Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

PauloZ

Vkusná a velice drsná odpověď na Eastwoodovo Gran Torino. Michael Caine je v roli pomstychtivého důchodce více než perfektní. Tohle je film, kde se nám po delší době opět přiblíží tématika vandalismu a nevychovaných vysmažených fracků, kteří dělají bordel a vraždí pro srandu. Naneštěstí zabijí Harryho nejlepšího přítele a ten se rozhodne i přes svůj vyšší věk jednat na vlastní pěst. Černota, surovost a odplata! ()

DEXTER099

Takhle nějak asi budu já bojovat s lidma,protože jich mam dost.Jinak film připomíná tak trochu přání smrti s Charlesem Bronsonem.Za mě celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

EastWicka

Řeknu vám, Mr. Harry by klidně mohl být starší brácha od Ms. Jackie Brown. Ale vážně, tahle dokonalá sólovka Michaela Caina se nese v mnohem temnějším tónu. Cesta veterána Harryho za odplatou je stejně bezútěšná a krutá jako to sídliště, které se rozhodl vyčistit... ()

agentmiky

Michael Caine v hlavní roli coby bývalý mariňák,který se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou.Myslím si,že role Caineovi padla přesně na míru.Velmi se mi jeho výkon líbil.Musím taktéž ocenit nádech britské atmosféry,neboť to prostředí je úplně jiné než například v amerických filmech.Některé scény byly takové zdlouhavější,ale to mi ani moc nevadilo.Konec byl teda famózní.Takto si to nějak představuji.Připomnělo mi to film Rozsudek smrti s Baconem,protože oba filmy oplývají podobnou tématikou.Za mě dávám 80% ()

Paxxx.cz

V tomhle typu filmu bych Michaela Caina skutečně nečekal. Tohodle herce docela obdivuju a řadím ho mezi přední herce starší generace. Příběh se rozjížděl docela pomalu (ke konci byl děj docela dobrý) a to trochu sráží mé hodnocení na lepší tři- 68%. ()

RasputincZ

Já nevím. Proč mě bude Michael Caine vždy spíš takový britský Morgan Freeman, než Clint Eastwood. Věřím, že si roli akčního důchodce toužícího nastolit pořádek užíval, ale ani to nemění nic na tom, že Harry Brown je jen surovější britská odpověd na Gran Torino, která kvalitu Gran Torina nedosahuje. ()

SaNcHeZ_cz

V časech, kdy si mladí přestávají vážit ostatních a kriminalita dosahuje přílišných rozměrů, musí vzít revolver do rukou i vysloužilý voják Michal Caine. Jako Harry Brown se rozhodne zastat lidí tam, kde policie honí triko místo činů. Harry Brown je poctivá britská thrillerová podívaná, která sází na čistou britskou přímočarou surovost. I přes poněkud vlažnější rozjezd a trochu rozpačitý závěr nabízí krutě upřímný obraz do extrému zahnané reality, ve které není místo pro slušné jedince. I přes do očí bijící chybky a pár poněkud otravných herců ve vedlejších rolích se jedná o slušnou žánrovku, která jen ukazuje na neblahý trend vývoje mládeže. Aby to tak nedopadlo. ()

mysiak

Michael Caine je borec..ale veľmi pomalý..Harry Brown by bolo za iných okolností super film..keby nebol tak straaaašne pomalý....áno je to klasa to zabíjanie...ale tie omáčky a to tempo je strašne unavujúce..dôchodcovia vália tento rok...len tak ďalej...dobre odvedená akčná prácička ()

havLord

Úvodní scéna působivá, pak děj snad na půl filmu zamrzne na mrtvém bodě, nic se neděje... lépe řečeno -- děje se, ale tak nějak... nijak. Cainovi jsem důchodce nevěřil, i když se snažil. Směšné scény typu závěrečného pouličního neklidu - jak by se to mohlo takhle vyhrotit mi je doposud záhadou, nebylo tam pro to ani půl důvodu; či přestylizované doupě pašeráka zbraní, který důchodce pozve bez jediné otázky... ha. ()

Asgy

Komu Harry Brown nepřipomněl Gran Torino, ten je evidentně neviděl, protože tyhle dva filmy jsou si dost podobné, ale každý má svoje. Občas jsem tomu všemu moc nevěřil, protože chladnokrevnost Mr. Barbera byla až vyhnaná do extrému. I když kdo ví, co by podobná situace udělala s někým z nás. ()

Ellmariachi

Někde v komentech jsem to zahlédl a přidávám se. Připomíná mi to Přání smrti s mým velkým oblíbencem Charlesem Bronsonem. A tady je asi kámen úrazu. PS mělo neskutečně temnou, mrazivou až hororovou atmosféru. Ještě teď když si vybavím záběry z oné klasiky, připadám si jak ve stísněném prostoru. HB jako by se snažil o něco podobného, ale ne vždy se to daří. Ne že bych si v něčem takovém liboval, ale násilí, nespravedlnost a zlo prostě musí být vyobrazeno. Ne pro ten hnus, ale proto aby veškerá nenávist, kterou cítí hlavní hrdina chcala i ze mě. Zde se to podařilo jen jednou a to ve feťáckém doupěti. Jistě Majkýmu jsem fandil, ale s Charlsem bych šel klidně nasadit vlastní krk. Buď jak buď 75 procent za temnou a atmosférickou podívanou, které ale jakoby celou dobu něco malinko chybí. ()

Popluh

Harry Brown obsahuje jednu z nejlépe natočených scén letošního roku (úvod na motorce), ale ani tak nemá na vynikající a tématicky spřízněné Gran Torino, byť je Michael Caine podobně cool jako Clint Eastwood. Neznámý Daniel Barber předvedl slušnou práci co se týče atmosféry a znázornění silně naturalistických scén takže nezbývá než doufat, že tímto filmem neřekl své poslední slovo. S méně předvídatelným scénářem a lepšími dialogy by to příště mohlo být ještě o řád lepší. 80 % ()

Macejko

Briti jednoducho vedia, ako sa má točiť film. Harry Brown je parádne zrežírovaný triler s fantastickou atmosférou. Tá špina ghetta a ten pocit nebezpečenstva sa mi zaryli až pod kožu. O majtrovskom hereckom sóle Michaela Caina nehovoriac. HB je oveľa lepší film než preceňované Gran Torino. ()

Freemind

Jakožto zapřísáhlý odpůrce senilního výblitku pod názvem Gran Torino jsem se předem hodně těšil, jak to anglický páprda natře páprdovi z USA. Bohužel jsem se trošku přepočítal - Harry Brown je sice v každém ohledu o třídu lepší než Eastwoodova tragikomedie, stejně ale nezvládl vyskočit nad úroveň průměrného, ačkoli notně drsného thrilleru. Od určitého momentu už prostě příliš tlačí na pilu, režisér přestává zvládat herce i konstrukci scén, na povrch vylézají mělké dialogy. Největší chybou ale byla konkretizace nepřítele - dokud Harry bojoval proti neurčité, temné skupině v kapucích, všechno bylo ok, atmosféra šla ale velmi rychle do háje v okamžiku, kdy se z příběhu stala regulérní vyvražďovačka několika záporáků. Michael Cane je dokonalý, od poloviny filmu už ale nemá co hrát. Další promarněná šance. ()

SarumanKo

Mladší britský brat Gran Torina, ktorý si ale svoju cestu razí iným smerom. Harrymu Brownovi chýba arogancia aj arzenál Walta Kowalskiho, má však drsnejšie a depresívnejšie prostredie a uveriteľnejšiu motiváciu, než dedo z verandy so šporťákom v garáži. Vo výsledku je Harry Brown oveľa priamočiarejší a atmosférickejší film, avšak slabšie napísaný a bez nejakej tej eastwoodovskej pridanej hodnoty. Anglický džentlmen Caine je síce úžasný herec - tu možno hrá životnú úlohu - a Barber nepochybne talentovaný debutant, ale krôčik ku dokonalosti Gran Torina tomu chýba. OPRAVA: Filmu nechýba absolútne nič. Pri druhom pozretí je to snáď ešte mrazivejšie než predtým. (90%) ()

blackrain

Harry Brown jen udělal to, co musel. Cítil, že taková je spravedlnost. Sir Michael Caine byl vynikající a naprosto dokonalý. Příběh Harryho mi připoměl film Mé druhé já. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008