Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

bakeero

Harry brown je drsný (neplést s Drsným Harrym). A je to jedna z nejlepších filmových postav tohoto roku - alespoň pro mě. Dalo by se taky říct, že jde o Get Carter po téměř 40 letech. Zkrátka a dobře Michael Caine ruluje. Těžce. ()

Slimakovec

Skvělá úvodní scéna, příběh je podobnej Gran Torinu, dobrej konec, ale oproti Gran Torinu mi to nevim proč přišlo trochu slabší. Ale i tak je to dobrej snímek. ()

Kvasekus

Než sem si pustil tenhle film, tak sem tu zlehka proletěl komentáře a hodnocení a zjistil, že to bude podobný Gran torinu. Upřímně řečeno sem si nemyslel, že by se to mohlo torinu trochu přiblížit. Ale kam se SERE(omluvte ten výraz) Gran torino! Clint je skvělej herec i řežisér, ale Harry mu ukazuje záda. Výborná atmosféra PO CELEJ film a skvělej Michael Caine. Navíc mam trochu slabost pro anglickej styl. Takže mi nebjvá nic jinýho než dát po dlouhý době pět hvězdiček. ()

Rado H.

Depresívní atmosféra tvořená někdy i zdánlivě přehlédnutelnými detaily a excelentní výkon M.Caina vítězí nad prvky příběhu které už přeci jen známe ze starších filmů. Tohle je ale temnější, krvavější a jen slabý třpyt světla optimismu narušuje všudypřítomný hmatatelný pocit hnusného zla v tomhle dramatu. ()

ER

Dead Wish,Gran Torino a nyní Harry Brown.Na těchto filmech lze nádherně vidět rozdíl mezi pojetím amerických režisérů a evropských resp.britského.Zatímco Amerika musí mít neustále nablízku nějakého hrdinu,Evropa si hrdinu musí najít.A je pak otázkou,zda mu označení hrdina vůbec padne.Ve filmu Harry Brown totiž nejde o hrdinství,ale spíše o projev zoufalství ,vyvolaný tlakem okolí. Že se pistole a tudíž odplaty chopí stařec,byť bývalý voják,je jen logickým důsledkem toho,na jakou skupinu obyvatel tlak z obávaného "okolí" nejvíce dopadá. Film skvělým způsobem vyvolává dojem,že jinou cestou ani nelze jít,pokud chce člověk klidně žít resp.dožít své dny.Policejní složky totiž selhávají a práce policie nakonec téměř dopadne vší silou ne na pachatele,ale jeho oběť tj.nevinného člověka.Finální scéna je pak důstojným vrcholem filmu,který svým depresivním pojetím,navozenou i "ošoupaným"obrazem,vyvolá přesně ty dojmy,které vyvolat chce.A to,že nikdo nechce být hrdinou,ale někdy se jím stane,aniž by chtěl. ()

kwaicheng

Michael Caine je skvělý herec. Přál bych si, aby starý pan Šlaušek, co bydlí u nás v ulici byl taky bývalý mariňák a měl spoustu koltů a nožů a vůbec aby zatočil se všema chuligošema u nás ve městě. Správně říká Michael Caine: "Pro ně je to zábava." Co bych komu vyprávěl, tihleti podchodoví sráči jsou borci, kteří člověka snadno zkopou, když jsou v partě. Když jsou sami, tak jsou posraný. A jak se otočíte zády, buďte si jistí že vám bodnout kudlu mezi lopatky. Bez milosti je střílet. ()

netWoor

britský Death wish rozhodně nemá kvalitu, natož originalitu své zřejmé předlohy. Vlastně nemá nic, za co je možné dát vyšší hodnocení, čímž zůstávám vykulený nad tím, jak jste tady z toho unešení ... ()

BDMarty007

Opravdu pěkně zachycená depka sídliště, moc se mi líbila atmosféra a úsporná režie, téměř dokumentární styl. Hezky zachycená osamělost a odcizenost starého člověka v prostředí velkoměsta. Důchodcovské tempo občas prořízne opravdu dramatický moment. I ten je ale natočen celkem minimalisticky, bez velkých ohňostrojů, tím je ale silnější. Se scénářem jsem si trochu lámal hlavu: metamorfóza usedlého důchodce v naprosto přesného a chladného zabijáka je dosti nepravděpodobná. Je ale fakt, že nepoužívá žádnou fyzickou sílu, jen přesné střely, což je zase u vysloužilého vojáka elitní jednotky, který prošel městskou válkou v Ulsteru možné. Nepravděpodobné je ale to, jak vše nakonec je či není vyšetřeno, a kdo je či není potrestán. Je to trochu podobné jako Gran Torino, ale bez kýče a patosu. Jen ten scénář mohli ještě maličko více dotáhnout. ()

Petulka88

One man show Michaela Cainea. Celý film v podstatě stojí jen na něm a nutno dodat, že je to taky jediný důvod, proč se na Harryho Browna podívat. Všechno je tady v pořádku, jen to tempo je na můj vkus moc pomalé a i když má Harry Brown stopáž jen něco málo přes hodinu a půl, přece jen se film trošku vleče. Ale i tak působí Harryho zúčtování z gangem usmrkaných spratků cool. A jsme opět na začátku, protože je to zase jen zásluha Michaela Cainea. Smekám před ním klobouk. ()

Oonika

Hodně působivý film, chvílemi jsem až nevěřila vlastním očím, co všechno se to děje! Michael Caine byl výborný, svojí roli zvládl skvěle a vše jsem mu věřila až do posledního detailu. Konec malinko přetažený, proto chybí jedna hvězdička k dokonalosti. ()

Lorge

Michael Caine přestal dělat poskoka Batmanovi, odešel do důchodu a rozjel svou vlastní mstu... Ale teď vážně. Michael Caine v roli důchodce, kterého všichni opouštějí exceluje na celé čáře. Ačkoliv je jeho cesta za pomstou poměrně přímočará, o to je syrovější a uvěřitelnější (pokud je někdo ochoten věřit tomu, že postarší důchodce se nasere, vezme do rukou zbraň a jde na to). A daniel Barber? Klobouk dolů, tenhle chlápek má jo potenciál ") ()

Kingjiri

Harry Brown je víc akční, ale mnohem míň reálnější a uvěřitelnější než Gran Torino. Nicméně, jak mi nepřirostlo k srdci Gran Torino, nepřirost mi k srdci ani tenhle snímek, protože si jsou vážně hodně podobný. Místy se to pěkně vleče, hlavně v první půlce jde spíš o souboj argumentů, než se zbraní v ruce. To se trochu napraví v půlce druhý, ale žádnej zázrak to teda neni. Cožpak o to, ono se to pomalejší tempo k filmu hodí, když je hlavní postavou naštvanej důchodce, jenomže mě to často vážně nudilo. Kromě toho by mě zajímalo, jak je to ve skutečnosti v Británii s tou výtržnickou mládeží, potože mi její chování přišlo hodně přehnaný. Očekával jsem svižnější tempo i víc napětí, výsledkem je žánrovej průměr. ()

milhouse333

I přes to, že se tvúrcúm povedlo anglické grázlíky vyobrazit tak, že potkat je ve filmové podobě, tak bych se klepal strachy, tak celek filmu na mě púsobil trochu nevěrohodně, místy i dost přitažené za vlasy a první púlhodina byla docela táhlá a nudná. Michael Caine je múj oblíbenec, ale tady moc prostoru k ukazání co umí taky nedostal. ()

ziesel

Drsně a přitom uvěřitelně natočený thriller zasazený do prostředí jednoho sídliště kdesi v Británii. Harry Brown (Michael Caine) jako starý Desperado, který už nemá kolem sebe nikoho, se rozhodne vzít do ruky zákon proti místním floutkům (rozuměj nafetovaný a po zuby ozbrojený smrady v teplákách) a jde mu to i vzhledem na jeho pokročilé stáří na výsost skvěle. Co sráží tenhle jinak poutavě natočený snímek je občasná předvídavost scén. ()

josieaddms

Docela zajímavý pohled na danou situaci. Důchodce s vlastní představou o spravedlnosti, působil v podání skvělého Michaela Cainea poněkud děsivě, ale i přesto možná i člověk i chápal proč to dělá. Samozřejmě že je to skvěle natočené, má to Britsky děsivě šedou atmosféru, i nápad pohledu na film vlastně záporné postavy. Ale i přesto, já osobně to stále vidím tak, že vražda jako vražda a nezáleží na tom, jestli to děláš z důvodu "dobrého" nebo "zlého". Něco na tom určitě je, ale moje pochopení to asi nezíská. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008