Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Hapretor

Drsné a "zábavné". Snad ani ne možné v reálném světě ?! - jak je to nechutně brutální. Michael Caine byla výborná volba. "Přání smrti" je proti tomuhle amatéřina. ()

Evander

Harry Brown má očekávání nenaplnil. Film rozhodně není špatný, ale není ani bůhví jakým zázrakem. Něco mu poměrně významně chybí, ale neumím přesně vyjádřit co. Stárnoucí Michael Caine se mi v roli Harryho Browna líbil, byť na nějaký excelentní výkon podle mě neměl prostor a s ohledem na žánr a příběh vlastně už ani kondici. Zpracování prostředí se mi zamlouvalo hodně, byť to nebyla příjemná podívaná, ale například všechny vedlejší postavy se mi ve filmu zdály v podstatě navíc, jako by na nikom vůbec nezáleželo. Michaela Caina mám velmi rád, ale tady si myslím, že nebylo úplně vhodné postavit celý film pouze na něm. 66% ()

Blaogranas

Tahle banda zkurvenců mi pořádně nadzvedla mandle! Harrymu jsem neskutečně fandil a Michael Caine jej ztvárnil se svojí tradiční noblesou a elegancí. Vůbec bych tento film nesrovnával s Gran Torinem, je to šálek jiného čaje. Nutno poznamenat, že pořádně silného. Britové se opravdu vytáhli. ()

mi-ib

"Tohle není Severní Irsko, Harry." - "Není. Tam lidi pro něco bojovali. Bojovali pro svoji věc. Pro tyhle je to jenom zábava." Rozmýšlel jsem se mezi 2 či 3*, ale bohužel spíš u mě převažuje pocit zklamání. Nevím, co jsem čekal, když námět je dědula postřílí mladý gangstry, jenže to mi právě na filmu nesedělo vůbec nejvíc. Navíc na začátku film až moc prvoplánově hraje na city. Ani ta Emily Mortimer to nezachránila, asi proto že byla celou dobu oblečená jak chlap a to jí moc neslušelo. Co se mi líbilo? Líbilo se mi obsazení některých postav. Mám na mysli postavy, které ztvárnili Seanem Harris, Benem Drew a Jamal Downey, jehož přízvuk u výslechu mě fakt upoutal. Takže vlastně mě chytli za srdce spíš ty grázlové. Celkem ušel i konec, za který jsem chtěl zvednout hodnocení na 3*, ale přes noc se mi to v hlavě rozleželo a spíš zůstal pocit zklamání, takže 2*. ()

darkreider

Toto bolo celkom podľa môjho gusta. Svinstvo moderného sveta v naj-čiernejšej forme a konečne príde osoba, ktorá to tam všetko skope do guľata. Ale nie je to heroický po zuby ozbrojený terminátor, ale postarší (a tradične výborný) Michael Cain. On má na svedomí piatu hviezdu. ()

Pekisan

Davam 5 hviezd pretoze takych retardov je v Anglicku (nie len tam) privela a Harry ani jeden - respektivne o nijakom neviem. Ze to bolo pritiahnute za vlasy? Zijem v Birminghame v UK a verte ci nie su tu stvrte, do ktorych by som nikomu neradil chodit ani cez de. Strelba je tam sucastou beznych zvukov mesta. Film skvely po kazdej stranke. ()

kuces

Na první velký film režiséra, je to velmi velmi dobrý počin. Michael Caine je mstitel jak má být. Není to dokonalý film, každý má mouchy. A u každého takového, je velmi rádi přehlédneme. 8/10 ()

cogi

Je zajímavé, jak se někdy tvůrcům podaří dostat pocity hrdinů na pocity diváků .. normálně jsem zažívala odpor během sledování filmu a přála jsem, aby se se brownovi podařilo všechny ty hajzli" zničit ... samozřejmě, že to mohlo být akčnější a bůhví co ještě .. ale tady šlo spíš o pocity než o milion výstřelů ()

Whannell

Barbere uč se od Clinta aneb jak Michael Caine pár gangsterů zavraždil. Příběh jednoho starouše a jednoho červi prolezlého města. V podstatě klasický depresivní thriller s malými chybičkami a ohraným scénářem. Jinak slušná podívaná. PS: Napište někdo Anglii, potřebujeme nějaká nová sprostá slova (Fuck, fuck, fuck! Fuck you, you fucking fuck!) ()

PEZ

Celovecerny debut Daniela Barbera. Nevyzera to zle, Caine hraje presvedcivo, no i tak je to stale malo. Viac-menej prevareny pribeh, neda sa povedat, ze by cokolvek prekvapilo. Tempo pomale, pocet postav spocitatelnych na jednej ruke. Nastastie temna atmosfera sidliskovej dzungle je vykreslena paradne. Nevidim vsak jediny dovod vidiet film viac ako raz. ()

tranquill

Drsny thriller s charismatickým Michaelem Cainem, který, přestože se nechtěl zaplést, jakmile se záležitost stala osobní, jinak už to nešlo... ()

anitae

I přes pozvolnější děj na začátku, poté smrt ženy, kamaráda a realisticky ukázané hnusné prostředí předměstského sídliště, gangy a drogy, se mi pomstychtivý důchodce likvidující jednoho spratka za druhým líbil. Pěkná byla třeba scéna, když si jde Brown koupit zbraň a pak se to trošku zvrhne - ten feťák byl dokonalý, či akční závěr - jen ten v hospodě, to na ulici tam snad ani být nemuselo. Mělo to mouchy, od začátku jsem čekala na pomstu a pak i to, že by bývalý mariňák musel být v určitých chvílích superman - ale já se bavila dobře. 3,5* ()

Torgal

Harryho štvrť je teda riadne pekelné miesto. Film, ktorého sledovanie som si vôbec neužíval, ale ktorý sa mi svojou morálnou skazenosťou zaryl hlboko pod kožu. Ceste dôchodcu za spravodlivosťou nechýba napätie, atmosféra a ani výživná záverečná katarzia. Nepríjemný film, ktorý si zopakovať nebudem chcieť, ale stále je to kus veľmi kvalitnej filmárčiny. 8-/10 ()

Hpatrik

Silný a sugestivní film. Možná trochu přitažené za vlasy, ale v rámci možností uvěřitelné a atmosférické. Každopádně vyvrcholení příběhu je dle mých představ. :) ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008