Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Axident

Hodne temna zalezitost a Michael Caine v temer solojizde, coby duchodce, vyslouzily marinak, berouci vendettu za smrt sveho jedineho pritele nekompromisne do svych rukou. Kvalitni, ale depresivní vec. (Navzdory tematicke shodnosti me zde casto zminovane srovnani s (mym oblibenym) Gran Torinem nenapadlo ani na sekundu.) ()

Wargoo

Michael Caine nehral Harryho Browna, on bol Harry Brown. Tento elegantný brit s nádherným prízvukom dokázal premeniť "obyčajný" scenár v niečo viac. Dodal postave kus zo svojho šarmu, film pôsobí až príliš realisticky, kde dnešná mládež (nielen britská) robí z každodenného života obyčajným ľuďom peklo na zemi. Teším sa, že sú ešte stále filmy jednoduché, ktoré ale povedia viac ako iné predražené bullshity. Vyššie 4**** a 80,091 % ()

Radek.SCH

Úvodní sekvence naprosto geniální. Pak se to samozřejmě (bohužel) vrátí do "normálu". Prostě do něčeho, co byste u takového filmu čekali. Lepší průměr. ()

strikeman

Velmi syrový revenge thriller komornějšího rázu v britském hávu - a je třeba dodat, že povedený. Líbí se mi, že Michael Caine přistupuje ke každé své roli, ať jde o vysokorozpočtový hit, nebo o debut "za pár šupů", s profesionalitou a poctivostí sobě vlastní. Jinak snímků na podobné téma již vzniklo samozřejmě nepřeberné množství, ale Harry Brown se mezi nimi neztratí. V mých očích mu také nahrává celková realističnost. Říkáte si - to by se klidně mohlo odehrát vedle na sídlišti. 75% ()

Mafián

Film se mi docela líbil, je to takovej "mix" mezi Death Wish(em) a Gran Torinem. Michael Caine je skvělej a režie Daniela Barbera je také slušná. Syrová a krutá podívaná do ulic Londýna... ()

Pr4d3d

V podstatě nemám co vytknout, ale kvalit Gran Torina to nedosahuje a to je asi jediný problém Harryho Browna. Michael Caine je ještě uvěřitelnější než Eastwood, jenže měl na můj vkus až moc akčních scén. Sice jako vysloužilý voják voják na to má právo, ale že vlastně sám zbaví město gangů, mi moc nesedělo. ()

Vakomlok

Pecka. Drsná, syrová a zatraceně působivá. Michael Caine výborný, vůbec všechny postavy byly výborně zahrané - návštěva ve feťáckém doupěti mi naháněla husí kůži a takových scén bylo ve filmu víc. Harry Brown je hojně srovnávám s Grand Torinem, které jsem zatím neviděl a na které se chystám. Ale tak nějak tuším, že mi bude bližší právě Harry Brown. ()

DHDV

Jeden z nejlepšcíh snímků poslední let z UK! Skvělý M. Caine!!!! Závěrečná scéna "můžeme střílet" je jako ze staré školy!! ()

FilmWave

Caineovo "Přání smrti". Začne nenápadně komorně, aby se po chvíli změnilo v syrovou (a surovou) dech beroucí jízdu. Z "Harryho Browna" opravdu místy mrazí v zádech nejen díky skvělému Michaelu Cainovi, ale díky uvěřitelnosti pouličního násilí (pokud se díváte doma, určitě si po filmu zamknete o další západ). Jsem nakonec docela rád, že závěr filmu je spíše westernový (nicméně opět výborný). Syrovost filmu podtrhuje i výborná hudba, která se místy mění pouze v zneklidňující hluk. ()

hazaba

Michael Caine, kamera, Michael Caine, Emily Mortimer, Michael Caine. Asi tak. Gran Torino jsem neviděla, ale z ukázek se zdá, že Harry Brown je mnohem krvavější a násilnější. Asi by to byla tuctová kriminálka/ studie násilí pouličních gangů, kdyby byl obsazen někdo jiný. Takhle je to jízda Michaela Caina (sorry, prostě to musím opakovat :-)) ()

Faila

Od začátku mi tenhle film drásal nervy svou realističností. Ta se ke konci lehce stáhla do ústraní a dala tak vyniknout mírně přehnanému závěru. To je podle mě dost na škodu, jinak by tenhle snímek byl bez debaty vysoce nadprůměrný - hudba, režie, herecké výkony (snad až na Emily Mortimer, ta mi prostě ještě nikdy v ničem nesedla), všechno perfektní. ()

Puol

Michaelovi Cainovi som toho nasraného dôchodcu uveril a tak som si uvedomil, že som rád, že žijem v malom pokojnom mestečku a nie v anglickom veľkomeste zasvinenom drogami. Musím ešte rýchlo pozrieť Gran Torino nech mám s čím porovnávať. ()

Rockerman

To, že někdo vezme spravedlnost do svých rukou a obejde policii, není ve světě filmu nic nového. Nové je snad jen to, že to udělal penzista a vdovec, který chce pomstít násilnou smrt svého kamaráda. Příběh se odvíjí velmi zvolna, což nevadí. Co ale vadí víc je to, že je to podáno dost nevěrohodně. Návštěva starce ve feťáckém doupěti působí skoro jako parodie. A výslechy zadržených mladých grázlů jsou ze strany policie neuvěřitelně měkké a pasivní. Jakoby se ptali, kam se ztratila ta třídní kniha a ne kdo a jak zabil chlapa v metru. Také závěrečná scéna, kdy Harry se už nebojí jít do podchodu, protože jej přece vyčistil od násilníků, je hodně přitažená za vlasy. Takže průměr 50%. ()

drankeryth

Michael Caine uz aj v starobe dava pekne zabrat mladym delikventom do tela:) Najviac vo filme mi bol najodpornejsi ta fetacka troska, ktory uz na prvy pohlad vyzeral odpudzujuco a vzhladovo sa podobal na nejakeho zombika a nie na cloveka. Zo zaciatku film mi nic nehovoril, ale ako Michael Caine chytil spravodlivost do svojich ruk, tak to uz malo svoje spravne grady. Podareny snimok od Britov, ktory nikoho neurazi:) ()

agassi68

Ksichty feťákov a chladná atmosféra zamračeného Anglicka boli najväčšími plusmi. Aj keď mám rád oko za oko, v tomto prípade mi prišlo dosť smiešne ako deduško Caine vybabral s partou narkomanov a násilníkov. Nuž a dvojica s polície to celé zabila.. ()

P.J.2

Michael Caine zde ukázal tolik charizma, že by strčil do kapsy polovinu učastníků z Expendables. Tohle je vinykající film, zasažený do prostředí Anglických gangů a podsvětí. Zde nemusím šetřit chválou, od herců, přes poutavou kameru, režii i výpravu, prostě mi tohle dílko krásně sedlo. ()

LudaB1905

Film na který jsem dostal tip, se mi moc líbil, svojí klasickou anglickou atmosférou i příběhem samotným o gangech mladistvých, který neznají žádné hranice a vysmívají se zákonům a moc se mi líbil i konec filmu, kde si policie dělá popularitu a přisvojuje svoje úspěchy a média jim v tom pomáhají.... ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008