Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

RyanRainheart

Velká reklama na americkou armádu, která tak nejvíc připomíná Den nezávislosti, který potkal Černého jestřába sestřelen a District 9. Zatímco ale Scottův film má šmrnc a výborný spád, tady se více tlačí na emociální strunu a tak nějak tomu něco chybí. Závěr filmu nejvíce připomene Den nezávislosti, kde se také do čehosi střelilo a lidstvo vyhrálo válku nad kolonizujícími emzáky. ()

DJ Kritik

Pre priaznivcov mimozemských nájazdov a hrdinského odporu pár statočných je tu veľa pozitív. Pre hľadačov tajných odkazov strata času. Kam patríte vy? Vtiahnutie do deja: *** Akcia: **** ()

Blotto

Zajímavě natočený film, stylem mi hodně připomínal District 9 nebo Cloverfield. První půlka mě opravdu příjemně překvapila, ale je škoda, že se potom film "rozjel" úplně opačným směrem. Takovou spoustu amerických vlasteneckých žvástů jsem už dlouho neslyšel. Hrstka statečných mariňáků neúnavně bojuje proti hordě krutých oslizlých mimozemšťanů a po každé vystřelené kulce se vytasí s hláškou hodnou důstojníka náborového střediska americké armády. Opravdu ukázkový příklad toho, jak se dá velmi snadno pokazit obstojný film. 2*, víc si nezaslouží. ()

jafuska

tak z tohoto filmu mám rozpolcené pocity, tak trochu sci- fi, tak trochu nerealistické, ale počítačové triky byli fajn, takže tento film není úplná katastrofa, jak by se dalo čekat a hodnocení je zde právem, ()

Exix

Mnohokrát ohrané téma nic převratného, taková o dechovka.Jako vždy zničením jedne lodi se vyřeší celá válka .Kéž by to tak fungovalo i na ty konflikty u nás na zemi. ()

miki68cz

Jak sedm statečných z USA vyhrálo intergalaktickou válku. podobné téma tu už bylo vícekrát ale málokdy bylo dotaženo tak ad absurdum jako tenhle snímek. Mimozemšťani chtěli naši vodu a asi i jejich kulky byly z vody jinak si nedovedu vysvětlit, jak je možné, že naši hrdinové přežili. Trapas. Dvě hvězdy za snahu a slušné efekty. Tento film NEDOPORUČUJI, jen těžko a s největší snahou ho dokoukáte. ()

J.Cobra

Příběh žádný, děj nic moc a akční scény taky nejsou nijak zvlášť ohromující. Od invaze mimozemšťanů či katastrofického filmu čekám mnohem více. ()

Jaromír

Vojenská pakárna. Škoda slov. I Esmeralda měla větší uměleckou hodnotu... Film mě nudil a dějově laciný konec dokonale naštval. ()

tartan

Najviac sa ponúka porovnanie s Dňom nezávislosti, ktorý, hoci už podstatne staršieho dáta (1996), svojou veľkoleposťou tento Liebesmanov pokus o mimozemskú inváziu stále v pohode prekonáva. Čo sa pátosu a naivity týka, tak je to však 1:1 ;-) Zmätená, avšak strhujúca vojnová akcia v zničenej (a ničenej) mestskej aglomerácii v štýle Black Hawk Down však má tiež niečo do seba. ()

Dslike

Akcia slusna ,efekty super. Cely film som cakal ze sa to niekam posunie,dozviem sa nieco nove prevratne daco vaaau, nieco pri com si poviem ,,toto ma nenapadlo, pecka" SPOILER: no zacal som mat pocit ze oni tych mimakov chcu porazit tymi troma vyslanymi raketami a povedal som si ,,toto uz nemyslite vazne" a oni ich porazili. ()

Peter-1307

Dokument o tom, kam až dospel vývoj vizuálnych efektov vo filme. Tomu celému Jonathan Liebesman podriadil celý "film". A to je, to je fakt urobené skutočne poctivo, až tak, že na TO ostatné už nebolo ani času, ani priestoru, ani chute. ()

Jerris008

Film má dost rozporuplné hodnocení, já se přikláním k zlaté střední cestě.. Na jednu stranu mě film bavil, neměl hluchá místa a pořád se něco dělo, na druhou stranu byl tak odfáknutej (ani ne tak efektama jako naprostou nelogickou tupostí), že jsem ke konci nevěděla, zda se smát nebo chytat za hlavu. ()

Marat

celou dobu jsem v tom videl Den Nezavislosti - 2. dil, na jedno podivani pro chvile odlehceni to nebylo nejhorsi, ale prumer to neni ()

Mykhaluu

Kód: Černý emzák sestřelen! ;-) **** Ty dvě tři lehce přehnané srdceryvné patosem nabité, či jinak od boje odvádějící scénky neměly proti zdrcujícímu zvuku a obrazu větší šanci, než ustřelit jednu hvězdičku... a to ještě tak napůl! Prostě naplněný dětský sen! Pokud jsem se v dětství (léta sedmdesátá až osmdesátá dvacátého století) modlil, ať některý film opět vidím znovu (ano děti, tehdy jsme neměli přehrávače a nahrávače, byli jsme odkázáni na televizi http://cs.wikipedia.org/wiki/Televize a kino http://cs.wikipedia.org/wiki/Kino), tak z tohohle filmu bych od modliteb ochraptěl a zblbnul! Reálně natočený film z pohledu bojové jednotky (žádný strategický globální pohled), informace z vysílačky a co vidíte přes optiku zbraně - plus mimozemský nepřítel! Jasně, že jen zábavička! Ale bašta!!! :) ()

MeatFly_cz

Dost jsem se filmu bál a tak jsem se mu několikrát oklikou vyhnul, nakonec to ale nebylo špatné, ba naopak bylo to velmi dobré. Původně jsem si myslel, že bude ve filmu málo akce, ale omyl, ve filmu se něco děje a střílí skoro pořád. Ze začátku jsem si říkal, že si asi nezvyknu na tu "divokou" kameru, která doprovázela takřka celý film, nakonec jsem si toho ani vůbec nevšímal a celý film jsem doslova hltal. Trikové scény byly taky docela pěkné, co mohlo být naopak lépe zvládnuto jsou postavy, je tam sice dost emotivních scén, ale postavy jsou takové nevýrazné. což je škoda, jinak by to snad nemělo chybu. Pro mě tedy velké překvapení a uvažuju co dát, nejlépe by si tento film zasloužil podle mě tak 3,5* ale to tady nejde, což je problém, tři hvězdy se mi zdají málo, ale čtyři zase moc, dávám 3*, s tím že si to možná časem rozmyslím a dám 4 :) ()

Cabyy

Z počátku jsem myslel že tento film bude velkolepý ale spíše to byl tuctovej film. Záběry emzáku se samozřejmě klepali aby divák z toho moc neměl a jako v každým filmu jedna rota co zachraní vše. Tak že mínus za kameru, příběh, plus za akci a za sci-fi sečteno potrženo 45% ()

Virtue

Volné pokračování filmu "Černý jestřáb sestřelen". Jen ty Somálci vypadají trošku divně a ty zbraně mají od nového Obchodníka se smrtí :-) ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání