Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Kopecky4

Jako vecny optimista vzdycky doufam, ze ten prave bezici sci-fi blockbuster bude lepsi nez ten posledni. A vetsinou to dopadne tak, ze jsem nakonec zklamany. Bohuzel i "Svetova invaze" zklamala, zazrak se nekonal a tak si par poslednich roku pomalu zacinam zvykat na pravidlo - neoriginalni nebo nudny pribeh a cool efekty. ()

Adrii

Celej film se jenom klepal...žádná pořádná akce, žádná pořádná zápletka... efekty strojů dobrý.. taky je fakt, že alespoň vysvětlili, proč planetu Zemi osidlují.. jenže 3/4 filmu se tam jenom střílelo, až mě z toho začíná bolet hlava.. jediná hláška, která mě pobavila a to "Jsem veterinářka".. Film mohu tak maximálně doporučit milovníkům CS nebo COD, jsou tam pěkný zbraně a hezký mapy.. Ale ani v těchto hrách ses obraz tak neklepe.. :D Jo a málem bych zapomněla na konec, díky němu film dostal takové hodnocení jaké dostal.. :) ()

dud

What. The. Fuck. Did. I. Just. Watch? Stupidní scénář, stupidní dialogy, stupidní postavy, stupidní akce, stupidní závěr...stupidní všechno. Naprosto zazděný potenciál řežby, která vypadá jako z produkce Michaela Baye, které scénář napsal Uwe Boll a jejíž kameru zajistil Michael J. Fox. Připravte se na scény typu: "Zařval nám jeden civilista! Čert vem těch 10 mrtvejch vojáků z naší jednotky, ale mrtvej civil? To chce srdceryvnou 5 min. scénu s patetickým proslovem!!!!1!" ()

benny159

Nemal som veľké očakávania, a to viac som bol príjemne prekvapený akciou a tempom celého filmu. Občas mi to zaváňalo patronizmom a klišé, ale čo po tom! Soundtrack veľmi dobrý, scenár klasický priemer, efekty kvalitné. Ja osobne som sa bavil. Mrzia ma niektoré hodnotenia užívateľov. A stotožňujem sa s myšlienkou, že je to akýsi mix Dňa nezávislosti s Districtom 9. ()

Goodmen

Světovou invazi bych neviděl jako špatný film jako někteří zdejší uživatelé. Ano je to velká reklama na americkou armádu a americký patriotismus. Není to sice úchvatný film, ale je to film přímo udělaný pro zážitek v kině. Invaze však v porovnání s některými podobnými filmy (Skyline, Independence Day) vychází ve velmi dobrém světle. 75% ()

miistr

Původně jsem chtěl dát filmu jenom 4 hvězdičky, ale po přečtení komentářů lidí, kterých si vážím pro jejich hodnocení, mi nezbývá než dát 5. To, že je tu rozklepaná kamera filmu neubírá, ale naopak přidává, protože to člověka vtáhne daleko více do děje. Není tu žádné bránění blbým úmrtím, ale umírají jak civilisti tak vojáci. Právě to přidává další kladné body. K tomu boj v městských ruinách, který je dostatečně špinavý, aby byl k uvěření. A to, že to místy vypadá jako náborák k mariňákům snad tolik nevadí. Před dlouhými lety proběhl kiny jeden naprosto úžasný film (Černý jestřáb sestřelen) a ten byl taky takovým podobným náborákem. A předním tu byl Top Gun u kterého spousta lidí dnes říká jaká je to blbost. Právě, že v té době to bylo dechberoucí. Dnes lidi neoblbnete krásným záběry F-14, ale chtějí vidět pořádnou akci v pozemním boji. Přiznávám mě se to libílo a opět to posílilo moje nadšení americkou námořní pěchotou. Ta je naprosto úžasná a pomalu gratuluji USA, že ji mají. Po dlouhé době zase pořádný akčně válečný film. ()

White-Man

Byla vidět jasná snaha o napodobení atmosféry Black Hawk Down, bohužel se to nepovedlo a zážitek není vůbec tak intenzivní, jako v již zmíněném BHD. Ale i tak se jedná o docela slušný zážitek se spoustou akce a napětí. Stejné zvraty ve scénáři tady již byly mnohokrát, takže o žádné překvapení se nejedná. První polovina byla sice dost nudná a nezáživná, pak se ale váhy přetočili a akce začala svižné ubíhat. Určitě se jedná o lepší snímek než třeba takový Skyline, na který jsem se také těšil a pak byl hodně zklamaný. ()

p.i.t.b.u.l

Nemůžu si pomoct, ale mně se to prostě líbilo. Je to taková směs vynikajícího filmu Černý jestřáb sestřelen a pak nepříliš povedených filmů jako Skyline, nebo Válka světů. To co jsem vlastně čekal od těch posledních jmenovaných se mně dostalo vrchovatě. Ano, je to hloupé, naivní, předvídatelné, ale na druhou stranu velice povedené, rychle ubíhající, svižné se spoustou akce. Kdo hledá válečné filmy a nevadí mu boj s mimozemšťany ať neváhá a klidně si to pustí. Nechci tady hodnotit děj, nebo samotné pojetí......nebudu se ani s nikým hádat, jestli to je na úrovni nebo duchaplně ztvárněné, já jen hodnotím tento film z pozice normálního diváka, který nehledá smysluplný příběh, ale spíše film nabitý akcí, kdy po dlouhé době dostávají amíci pořádně na prd....moje hodnocení 75%. ()

djbarrel

A přitom to začalo tak nevinně. Nic nenasvědčovalo ani příchodu emzáků a bohužel ani nic nenaznačovalo, že film bude sračka. Když se na scéně emzáci objevili a začali kosit lidstvo, tak jsem se zálibně díval a říkal si jak je skvělé, že nápad je jiný (že jim jde o vodu) a taky, že se hnedka neútočí na Bílý dům ... s postupem času (zhruba od poloviny) se začali objevovat hlášky, které s klasickou hudbou těchto filmů začali z filmu, který se tak slibně rozvíjel dělat šílenou sračku. Jak se zdá emzáci počítali se vším, ale nepočítali se štábním seržantem, jeho kecama a jeho berettou. Kterak neohrožení amíci nakopou emzákům prdel za vlast a jiný podobný hodnoty . Kýčovitost z filmu stříkala na kilometry daleko. A opět si dovolím jedno dloubnutí - do doby než vojáci emzáka rozpitvali, byli skoro nesmrtelní - ani dávka ze samopalu, ani granát jim neublížili. Ale jak se zjistilo, že střela do oblasti srdce je může zabít, už je náš štábní seržant a jeho nohsledi kosili po desítkách. Trapné a slabé. Jednu hvězdu dávám za akci, druhou za Michelle Rodriguez a to je vše. Film jako takový, i přes svou rádoby velkolepost je jen sračka. 40 % ()

harvy

Ak ste nevideli District9 , Invaziu svetov, ID-4, Black hawk down a ine skvele filmy tak si pozrite invaziu je to ako kratky prehlad kazdeho spomenuteho filmu :) Napriek tomu ,ze film vykrada vsetko co sa da tak mna to bavilo ()

Blazis34

Akční sci-fi nářez od Jonathana Liebesmana byl pro mě takový lepší průměr. Děj byl sice od úvodních minut rozjetý a šlo se rovnou na věc, na hlavní zápletku. V průběhu Světové invaze, jak to tak bývá, umírají ne hlavní postavy, ale ty vedlejší, kteří umřou samozřejmě hrdinskou smrtí, kde zachrání svého kolegu. Konec dopadne pochopitelně také dobře, kde přežije jen hrstka vojáků, ale všichni podstatní. Skoro sami dokáží zneškodnit tisíce robotů nepřátelské civilizace. Takto nalinkovaný scénář už jsem kolikrát viděl a tento film, ačkoliv nebyl špatný, mi přišel dost předvídatelný, kopírující a tuctový. Chválu snad jen k soundtracku, který bývá u těchto druhů filmů výborný a k hraní hlavních i vedlejších představitelů armády. Zanedbatelná nebyla ani kamera. Dávám 65% - tři hvězdičky. ()

Ruud36

Ještě před zhlédnutím jsem se tohoto filmu bál jako čert kříže. Jsem rád, že jsem se zmýlil. Od samého začátku film nabízí skvělou akční podívanou, kterou podporuje skvělá kamera. Snímku mohu vytknout to, že ke konci napětí upadá, příběh a některé dialogy mohli být lepší, ale všechny tyto výtky jsem Světové invazi odpustil. Já se prostě bavil. Moje hodnocení – čtyři hvězdy. ()

johnson

Náhodou, jako parádní akční vojenská podivána dost dobrej film. U akčního sci-fi thrilleru přece nikdo nemůže čekat bůhví jakou filozofii:-) Takže podívaná parádní, herecké výkony v rámci žánru přiměřené a hlavně ve filmu nejsou žádná nudná místa bez kterých bych se obešel, bavil jsem se celých 116 minut a už se těším na opáčko. PS: Jak už tu někdo zmiňoval, je dobrý vidět Eckharta v nějaký drsnější roli =) ()

blackwire

Po dlouhé době scífko, které mě hodně bavilo. I když děj je poněkud plytký, obsahuje klišé nad klišé, ale pokud se přes toto přenesete dá se na to docela dobře koukat. Dále bych měl výhrady ke kameře, která na mě působila dost zmateným dojmem a rychlé střihy to ještě umocňovaly. Nicméně celkově se mě to líbilo. ()

Phex

Zfilmovaná propaganda. Za zlé svět (USA) ničící mimozemšťany si dosaďte koho chcete. Scény salutování malého klučiny, návrat do akce "už jsme posnídali", veterinářka pitvající ufounka a objev, že "srdce" mají na pravé straně,... :-) no co víc si přát...Ale vizuálně akční podíváná to je kvalitní. ()

Pikolik

Po předchozím přečtení pár recenzí jsem od filmu čekala spíš míň, než víc, což byl asi důvod, proč nejsem až tak zklamaná. První třetina filmu je dobrá. Zmatek, napětí mě udržovalo přilepenou k televizi, ale…. Směrem ke konci filmu jde film od 10 k pěti (respektive od 5 k nule) A pak ty typické americké klišé, na které si ne a ne zvyknout. Vlajek, boje pár statečných proti přesile, "rádoby" dojemných scén a záchran světa na poslední chvíli už mám asi dost. Film jsem dokoukala jen kvůli Aronovi :) Vřele tento film doporučuju tak maximálně k hromadě popcornu. ()

Unterschleif

Áno bol to hlúpy a patetický film kde logika dostáva jednu facku za druhou ale mne sa to aj tak páčilo. Mám rád žáner Alien Invasion a vždy som chcel vidieť film ako je tento - klasický vojnový film s tým rozdielom, že za záporákov sú tu mimozemšťania. Niečo ako Black Hawk Down, District 9 a Independence Day dohromady. Dúfam, že niekedy v budúcnosti uvidím v kine Battle: Moscow, alebo Battle: London či Battle: Beijing... ()

jack_scott

Jako film to má své chyby, jako provokace a nasrání na hlavu levičákum, nemilitaristům, civilistům a všem neangažovaným individuím je to geniální. Tenhle film hrdě vztyčuje vlajku jako první reálný zástupce "Válečného sci-fi". Ono ve spoustě sci-fi něco takovýho je, ale bojových scén je prostě minimum. Ono i spousta válečných filmů nemá ani čtvrtinu akce, co je tady. A to film neni zbytečně akční a superhrdinskej...respektive se tak aspoň tváří. Liebesman nechodil dlouho okolo horký kaše, a použil inspiraci z Band of brothers, Ryana, Pacificu a podobnejch perel válečný akce. Úvod plytký, ale každej si stejně připravuje pochutiny na další část filmu...zápletka se zformuje,ani člověk neví jak, a už je v zakouřený uličce...kupodivu se nekoná jen střílečka po tmě v kouři jako je obvyklé, brzo se vyrazí i mimo, a to pak začíná AKCE. Škoda jen, že je to taková soloakce...větší zapojení ostatních složek by filmu neškodila,ale to se nedá nic dělat. Jednou je sponzorem USMC, tak nic jinýho nebude. Scénář a režisérský nápady jinak nic extra, prostě Liebesman neni žádnej Spielberg,ani Verhoven a tak... Na druhou stranu- nic takovýho vpodstatě neni, tak proč ne. ***** a 90%. ()

moviepill

Rozhodne sa nejedná o prúser. Bavil som sa a o to v tomto filme zrejme ide najviac, nie? Vizuálne efekty výborné a za skvelého Aarona Eckharta a nádhernú hudbu dávam 4*. Dostalo sa mi to, čo som očakával. Only this and nothing more... ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání