Babicovy dobroty (TV pořad)

Reality-TV / Rodinný

Česko, 2008, 30 min

Zuzana Fialová
  • MMR

Tuhle nedávno jsem narazil na tento vtip: Kauza s posypovou solí v Polsku byla konečně rozřešena - za všechno může nový pořad o vaření s názvem "Babitzovy kurwa dzobróty" kde známý český kuchař řekl:"...a na závěr osolíme. Když nemáme mořskou sůl, dáme kuchyňskou. Když nemáme kuchyňskou, bohatě stačí posypová... => Řekl bych, že to dost vystihuje.(11.3.2012)

• cheyene

"Já vám teďka ukážu, jak se dělá omáčka z citrónu. Kdybyste neměli citrón, tak tam dejte limetu, kdybyste neměli ani limetu, tak tam nedávejte nic. Dáte si tam trošku cibule, pro ty, co nevědí, jak vypadá cibule, tak můžou použít sójovou omáčku. Todle je máslo, dávejte tam to z mlíka, kdybyste tam dávali to z oleje, tak to nebude fungovat. Když jsme to dělali v Petersberghoffu, tak tam na to stála fronta!" Babica určitě umí vařit chutná jídla, ale je mi krajně nesympatický a pořad tak nezachrání ani koncepce pořadu - vaříme i když nemáme suroviny uvedené v receptu aneb všechno jde nahradit. Dát odpad by asi nebylo ale fér.(7.7.2011)

• forsberg

Dnes jsem čirou náhodou shlédla kousek jednoho dílu a nevěřila svým uším, když ten bodrý muž pravil: "Chřest je bílej protože roste pod zemí." Příští sobotu si ho zapnu znovu, třeba pronese nějaké moudro o mrkvi.(31.5.2009)

• TheMaker

:::::::::::::::: Pořád a pořád dokola. Kdy už vymyslí nějakou zábavnější kuchařku ?? Originálnější ? Třeba i vtipnou. Šlo by i zábavnou ??? ::::::::::::::::(20.1.2009)

• MaedhRos

"Začneme samozřejmě tím, že si zapálíme pánev," aneb jedno z mých největších televizních guilty pleasures. Gastrožumpa to sice je, ale Jirkova "postmoderní jakože kuchyně" v kombinaci s jeho verbální i manuální neohrabaností jsou tak nějak zhovadile zábavné. A že vařit se podle toho ne vždy dá? Na to sere pes, já se učím vařit od táty - a z babiččiny kuchařky...;-p(26.12.2011)