toomm

Mám pocit, že tentokrát se tomuto filmu trochu křivdí. Milla zahrála standartně dobře a "skutečné" záběry naháněly hrůzu. Uznávám, že atmosféra byla místy prázdná, ale nadruhou stranu oceňuji první a zároveň poslední větu filmu "Záleží pouze na vás, zda tomu uvěříte, nebo ne.". Bohužel ji zde asi mnoho lidí přeslechlo, že film není podle pravdy a jen se nás snaží přesvědčit že ano, ale který film tohle nedělá? Netvrdím, že to je pravda, ale ani neříkám že není. Říkám, je to jen film, ale hodně povedený film. 80% ()

Blazis34

Zajímavý film na poněkud mysteriózní téma. Na jednu stranu opravdu šokující, na druhou těžko uvěřitelné. Na internetu jsem našel články o tom, že tento film není natočen vůbec podle pravdy, někde zase naopak, že se tohle fakt stalo. Těžko uvěřit, co je pravda. Každopádně věřím tak půl na půl. Na čtvrtém druhu se mi právě nejvíce líbilo, že je to po celý film prezentováno jako podle skutečné události. Spolu s mrazivou atmosférou, výpovědí psycholožky a autentickýmy nahrávkami a videí, ukazuje právě na příběh podle pravdy. Také se mi velice líbila kamera, hlavně skvěle prostřihané rozhovory v porovnání s filmem a realitou. Určitě bych vyzdvihl i herecké výkony všech hlavních herců, včele s výborně hrající Millou Jovovich. Mezi negativa bych snad zařadil jen to, že na takové téma se dal natočil ještě lepší film, ale i přesto dávám slušných 65%. ()

asader

Film nebo spíš dokument,který se nás snaží přesvědčit o existenci UFO,je mi jedno jestli ty nahrávky jsou skutečné nebo ne,jestli se to opravdu stalo nebo ne,ale jako film to neskutečně nudí a pokud neuvidím na vlastní oči mimozemšťana nebo mimozemskou loď tak tomu stejně neuvěřím.Asi sem divnej,ale když tam blekotali ty mimozemšťani e e e e.on plek šunoflek tak sem u toho málem usnul a ještě víc nudili rozmazaný záběry z kamery.2/10. ()

EVIM

Původně jsem nechtěl tenhle film hodnotit, ale po přečtení několika komentářů jsem si uvědomil, že se tvůrcům povedlo to co asi od filmu očekávali. Někomu se film líbí opravdu hodně, někdo jej absolutně zavrhne, někdo věří někdo ne...., pravdu se stejně nedozvíme. Myslím že film je velmi zajímaví. Otázkou je jestli forma polodokumentu je to pravé. Myslím, že toto téma natočit čistě jako dokumentární film by bylo i lepší řešení. Ale opakuji, vzhledem k reakcím jaké vyvolává dávám 4*. ()

George.Camel

Film je napínavý od začátku do konce, na způsob vyprávění si po chvilce zvyknete. Pořád jste v takovém zvláštním napětí, jestli se dozvíte pravdu nebo ne. Policajty byste chvílemi nejraději zabili ... každopádně zajímavý snímek, který rozhodně stojí za to vidět. ()

natalie15

Hm... Milla Jovovich, herečka ktorú rada nemám, v hlavnej roli tohto filmu. Pritom všetci sa snažia aby to bol skrz - naskrz "skutočný príbeh" a práve preto to podkopáva atmosféru. No ale čo už. Atmosféra sa celkom dala, a nakoniec bola psychologička Abigail Tyler v podaní Milly Jovovich veľmi príjemná. Ale na konci som bola zmätená. O čo sa vlastne tvorcovia snažili? Aj teraz som na to neprišla. Asi iba zarobiť prachy. Čo už, námet je dobrý, ale nejaká sláva to nie je. Takže súhlasím s hodnotením: 65%. ()

CrazymanM

Celkem sugestivní,drsný film o únosech mimozemšťany.Samozřejmě těm kecům,že je to podle skutečných událostí uvěří málokdo,ale když se člověk trošku povznese a popustí uzdu fantazii,je to slušný pokoukáníčko.Mě to teda neurazilo,dokonce se mi to i líbilo. ()

kenny79

Kdyby auroři film nedělili se záznamy Abigail Tylerové a nechali si je na dvd, jako bonusový materiál udělali by asi nejlépe a i má hodnocení by bylo o tu jednu * větší. Jinak pokud se tato událost opravdu stala je to k zamyšlení. ()

strigon

Mno... osobně věřím nejstarším dochovaným textům na této planetě o stvoření člověka mimozemskými "bohy". Scény se sumerštinou mě přikovaly k obrazovce, ovšem zbytek na mě působí dost rozporuplně. Nevyužitý/nešťastně využitý potenciál, škoda. ()

ali-n

Ale no tak, už sa nezaoberajme označením: Podľa skutočnej udalosti. Myslím, že sa tým nič nepokazilo a to, čo sa dialo práve na zrnitých "autentických" záberoch dosť dvíhalo ochlpenie predlaktí do pozoru. Za malými očakávaniami sa objavila veľká spokojnosť. Nejakú dobu svoje podvedomie ušetrím hypnotických stavov :-) ()

djbarrel

Řekl bych, že se jedná o celkem nadprůměrně atmosférický film na téma "zelení mužíčci" . Ti ve filmu nejsou vůbec vidět což jak si myslím, je jen ku prospěchu věci. Film disponuje několika hrůzunahánějícími scénami a celkově se nese na slušné vlně. Má i pár slabších míst, myslím, že styl "ala dokument" není zrovna to pravé ořechové a myslím, že si tvůrci měli před natočením filmu nejprve shlédnout film Bytost. Možná by se pak dopracovali k trochu vyššímu hodnocení. Potěšila mě také skutečnost, že ve filmu se neobjevuje krev. Celkově kvalitní, mrazivý sci-fi thriller. 77 % ()

tremors

Nejvíc mě na tomto filmu vadilo, že všechny "skutečné" záběry byli až moc neskutečné a hrdinům jsem nevěřil ani slovo. Scénář byl taky o ničem, i když námět vypadal hodně zajímavě. A herci filmu moc na atmosféře nepřidali. Já jsem se u filmu nudil. ()

chrustie

Doktorko, vy ste doktorka?.... Jestli jsem už viděl film, natočený podle "skutečné události" (a že už sem jich jako viděl dost :) ), tak tohle bylo bezpochyby to nejhorší. "Autentické" videa ve mě vzbuzovaly dojem trapně natočených falzů, v čele s Abigail "Glum" Tylerovou. Olatunde Osunsanmi je pro mě optimální adept pro sumérské borce, protože něco takhle spraseného, sem už dlouho neviděl.. 1* za nudnou podívanou, 1* za jedno, ale za to pořádné leknutí, u kterého sem si málem nasral do kalhot. Horor? Nee :), sci-fi? taky ne :), mysteriózní? ale kdeže :), thriller? slabší vývar možná.. ()

aggatka

Hovorte si o mne čo chcete, ale ja som neodlepila celý film oči od obrazovky. Mňa to brutálne upútalo, párkrát zodvihlo zo stoličky...proste ma tento film neskutočne nadchol....a to filmy tipu "Paranormal Activity" moc nemusím. Nenudila som sa i sa riadne zabála a hlavne napnutá som čakala ako sa to skončí...super filmík ()

blondboss

Pre fanúšikov hororov typu Paranormal Activity či Blair Witch je toto skutočná podívaná. Hodnotím to ako nadpriemerný film z toho dôvodu, že trošku ma to donútilo zamyslieť sa. Môže to byť pravda, nemôže? Minimálne to sa od vcelku dobre natočeného filmu očakáva, a tento film to splnil. Miestami mi naozaj behal mráz po chrbte a to ja od hororu očakávam. A Milla Jovovich iba doplnila zimomriavkovú atmosféru. 75 % ()

Stanmi

Nejen v Twin Peaks lidé vědí, že sovy nejsou tím čím se zdají být, stejně jako lidé v jednom aljašském městečku Nome, Samotný film je prakticky hraná rekonstrukce událostí, které se před lety staly jedné psychološce v jednom zapadlém městečku...zní vám to jako klasická šablona na horor? Správně, máte bod, ale osobně jsem při sledovaní na tento fakt dočista zapomněl a minimálně celou první hodinu filmu jsem poctivě baštil všechno co mi tvůrci filmu v čele Millou Jovovich předkládali, ale poslední půlhodinu bohužel se jim takhle velmi realistická fikce začíná poněkud hroutit a výsledná pointa je...že tento film pointu nemá, jak řikájí tvůrci je jenom na vás čemu uvěříte a já věřím, že jsem shlédl kvalitně natočený sci-fi horor, který mi otevře dveře do světa, kde nikdy nevíte, co se s vámi děje, když spíte, aby vám těsně před koncem ty pomyslné dveře zabouchl a vy si uvědomíte celou křehnost celého příběhu, vzpomenete si na pár žánrových kliše a pousmějete, že vás tak dlouho tvůrci tohoto filmu tahali za nos :-) ()

Lajty

Tak tohle bylo něco pro mě. Filmy o mimozemšťanech mě zajímají a často je vyhledávám, takže když jsem se dozvěděl o Čtvrtém druhu, neváhal jsem. A stálo to za to! Ta atmosféra mě dostala. Člověk na konci neví, zda má věřit nebo ne, ale tento film ve mě zanechal velkou stopu a plno nejistoty. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje