Azrael515

NIekedy som mal Millu rád, no v tomto filme ma vytáčala. Osobne si myslím že byť zvolená nejaká charakterová herečka .. možno by bol film strávitelnejší. Inak "skutočné" zábery boli pekné, no pán režisér jaksi opomenul drobný detail a to že ak máme rušičku na obraz zrejme by sme mali mat i na zvuk. Film mal rozhodne potenciál no nezaujal .... ()

Adush93

!!SPOILER!! Pokud jste tento film ještě neviděli, rozhodně nečtěte tento komentář. Samozřejmě, že jsem tomu od začátku moc nevěřila. A když se objevil první záchvat pacienta, bylo mi to naprosto jasné. Nicméně musím uznat, že i přesto to fungovalo. Nebála jsem se, ale měla jsem takové ty zvláštní pocity a to se mi líbilo. Nebudu film shazovat jen proto, že nebyl natočen podle skutečné události a že nám tak trošku kecaj. Jinak tvůrci filmu si dali hodně záležet. Po internetu kolovalo mnoho fiktivních novinových článků z oné události ze severní Aljašky. Velká poklona patří i Charlotte Milchard, která ztvárnila "pravou" doktorku Abigail. Asi jediné, co mě v tomto snímku strašilo, byly její oči. Plné děsu, smutku a zoufalství. ()

dubinak

Čemu uvěříte, je jen na vás. Věřím tomu, že režísér chtěl ze Čtvrtého druhu vytvořit kultovní film. Docela mě snímek zklamal, protože to zpočátku vypadalo jako nějaká očekávaná bomba. Skutečné záběry mi ani moc nevadily, i když Dr. Tylerová sama vypadala jako když pochází z jiné planety. Co mi ale nesmírně nesedlo, byl zrnitý obraz při každém chystaném paranormálním jevu, který měl ve chvíli zrovna přijít. To měli radši producenti namáhat hlavičky, jak by mohli zrealizovat nějaké ty nadpřirozené záběry. Čekala jsem upřímně o hodně víc, ale do země bych to taky nezadupala. ()

C0r0ner

Celkem napínavé sci-fi o vpádu mimozemšťanů na Planetu Zemi. Kupodivu si za cíl své cesty opět vybrali území USA, které je sice v porovnání se zbytkem světa směšně malé a směšně zalidněné, ale asi na něm žijí nejlepší exempláře lidské rasy. Každopádně to je ale atmosférický film, který diváka velmi snadno vtáhne. 75% ()

campix

Určité části filmu jsou velmi dobré, ale jako celek film není až tak dobrý. Zajímavým zpestřením jsou ty staré pasáže zakomponované do těch nových. Bohužel to občas spíše ruší. Celou dobu jsem prostě nedokázal uvěřit tomu, že to je podle skutečné události. ()

Wormboy

Dalsi z rady filmov, o ktorom je lepsie pred jeho zhliadnutim radsej nevediet vobec nic :) The Fourth Kind ma vybornu atmosferu, ktoru zvyraznuje velmi efektna praca rezisera so samotnou formou filmu. Po jeho dopozerani mi bolo uplne jedno, co je a co nie je pravda, pretoze toto som zozral tvorcom aj s navijakom. 3,5/5* ()

Dannysek4U

Zajimavej napad, ale tragicky nedodelanej a umirajici mozna vic na formalnim amaterismu nez na faktu, ze se v nem deje kulovy. Proste neverohodny,neverohodny, neverohodny. ()

Martrix

Jsou filmaři, kteří dokáží promícháním fikce a skutečnosti opravdu nahnat strach a když už lidi o pravdivosti příběhu nepřesvědčí, tak je aspoń znejistí. Mille Jovovich bych uvěřil ledacos, ale ve Čtvrtém druhu se něco nepodařilo. Touto tématikou jsem se kdysi vcelku intenzivně zabýval, takže můžu klidně prohlásit, že se scénáristi drželi ještě při zemi. Některé věci ohledně mimozemských únosů jsou tak neuvěřitelné, že by nezůstal žádný prostor pro pochyby. Tedy pokud tomu můžete, či chcete věřit. A to je ten problém Čtvrtého druhu. Diváky kteří na mimozemské únosy nevěří, tento film rozhodně nemá čím přesvědčit, nebo je v jejich skepsi zviklat. Naopak. Většina se utvrdí v tom, co už slyšeli dřív. Tzn. co neumíme vysvětlit, svádí se na bohy, ufony, nebo duchy a démony, ale pořádné důkazy nejsou. Od doby, kdy pračlověk pobíhal po lese a pokoušel se někoho umlátit kyjem se v tomto ohledu moc nezměnilo. Abych se vrátil k filmu. I když na mimozemské únosy věříte a nevadí vám pokus zapojit do této kauzy i Sumery, budete nejspíš zklamaní plytkostí a nedotažeností některých témat. Což bylo nevyhnutelné, protože jinak by byla stopáž neúnosně dlouhá. Nepřekvapilo by mě, kdyby jsme se dočkali seriálu. Ale ten si nechám klidně ujít, protože se mi nelíbil dokonce ani způsob, jakým byl Čtvrtý druh vyprávěn. Provokativní thriller si představuji úplně jinak. ()

PROCESOR

Asi jako vždy záleží především, jak k tomu celému přistupujete. Jestli nevěříte na ufo tak na to ani nekoukejte. Pokud si říkáte, že ono možná cosi…a chcete zažít nepříjemnou, tísnivou atmosféru, tak určitě doporučuju. ()

Juto

Mierne desivá, ale totálne nezmyselná exkurzia do sfér psychologického hororu a sprisahaní s mimozemskými únosmi. 5/10 ()

Ice123

Pokud nevěřítte na UFO tak po tomhle filmu se váš názor musí zaručeně alespoň trochu změnit (už jen kvůli originálním nahrávkám). Ale pokud na to nevěříte a koukáte na tento film s někým, kdo o tom četl plno knih a dokáže vám vyvrátit vaše připomínky a detailně popsat různé události s knižní dokumentací, tak věřte, že večer nemáte moc klidné spaní a nedej bože aby jste se probudili ve 3:30 (to by byl asi můj inkfart). A ti co berou UFO vážně nedoporučuji se na tento film dívat, jinak neusnete ;) ()

Jermann

Vypadá to, že se někdo důkladně přehraboval v Mulderově šuplíku a objevil Ameriku. To ovšem vůbec nevadí .. horůrek o ufounech čas od času neuškodí a já aspoň zase dostal chuť si zopakovat něco málo z X-FILES. Námět ČTVRTÉHO DRUHU zkrátka není nic nového pod sluncem, ale přítomnost "autentických" záběrů celkem originálně přidává na mrazivosti a napětí (jen pohled na "pravou" doktorku Tylerovou je děsivý sám o sobě) .. a přítomnost Milly Jovovich zase na koukatelnosti. ()

Ruuzha

No nějak nevím, co si o tomhle filmu mám myslet. Oceňuju snahu zahrát na diváka trochou "realičnosti" ve stylu Blairwitch, ale přišlo mi to tak trochu fraškovité, moc jsem jim to prostě nevěřil. Po první půlhodině jsem měl chuť film vypnout, protože jsem se pěkelně nudil, potom jsem se ale začal alespoň trochu lekat a tak jsem mu dal příležitost. Každopádně nechám na vás posouzení tohoto projektu. ()

emo

Vcelku zaujímavo natočený film, ktorý zaujme a vtiahne diváka do deja, bez ohľadu na to, či je "believer" ako Mulder, alebo nie... ()

DominikV

Spíše než horor bych přitakal k psychologický thriller s prvky nadpřirozenosti. Dokumentární verze mi zde docela sedla, a srovnávání Milli Jovovich se ,,skutečnou" dr. Taylorovou nemělo chybu. Ovšem co sráží mé hodnocení z 5* je to, že celý snímek jsem byl v přesvědčení, že se jedná o skutečnou událost a jak jsem se po shlédnutí snimku dočetl zde na CSFD, že jde pouze o fikci, byl jsem zklamaný jako nikdy předtím. Vlastně je dobře, že to není pravda- pak by mohli přilétnout i ke mně a... no, radši nic. ()

Maty85

Mulder a Scullyová by si s tímdle případem poradili rozhodně líp než jen stále uplakaná M. Jovovich :)) Nad reálnou stránkou případu se nemá smysl ani pozastavovat, protože čtvrtý druh už je trochu k neuvěření a nad možnosti veškerého chápání. Spielberg se držel v sedm a sedmdesátým "pouze" blízkého setkání třetího druhu a věděl proč... první (svědectví bezestop), druhý (svědectví s důkazy)a třetí druh (svědectví, kontakt) jo-o, čtvrtý (únos) to už fakt ne-e :D A teď když vynechám své spekulace a vše předešlé hodím za hlavu, tak ....celková kvalita snímku průměr. ()

mortak

Neustálé zdůrazňování, že to jsou čistá fakta (jděte do muzea, tam to uvidíte), rádobyefetní nervní střih, oči vyjadřují poznání, nevěřící Tomášové poznávají PRAVDU...naboženský ideologický výplach nejhrubšího zrna. Můžete to vyvracet horem dolem, jenže lidé potřebují v něco věřit. Bůh už neláká, ten nepodporuje hedonismus, pořád má nějaké otravné příkazy, nelíbí se mu konzum, tak musel odejít do starého železa, protože místo něho jsou tu mimozemšťané. Děsí i přitahují, straší i lákají, ale hlavně nic nepřikazují, takže naplňují potřebu víry konzumního člověka. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje