My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

mutlovka

Film natočený podle knižní předlohy, za kterou ovšem podle mě pokulhává a nemá v sobě tu drsnost a syrovost, jaká na mě z knížky působila. A co tam jako dělal ten Bowie? Akorát mě v tom filmu rušil. Od braní drog snad ale tento snímek diváky odradí. (A možná i od poslouchání Bowieho.) ()

I.AM.NOT

Už knižní předlohu jsem nikdy neměl rád. Přišla mi neautentická a nebo možná až příliš autentická. Jinak film v mých očích nezachránil ani naprosto neúčelně využitý David Bowie. ()

Mičl

Přiznám se. Snad jediný film, ke kterému jsem četl knižní předlohu. Knížka zachází na puhých cca 260 stránkách do krutých detailů, které si šťastný (čistý) člověk, (asi) stejně jako já nedokáže představit, hlavní "hrdinka" nás seznamuje se svým smutným dětstvím i se začátky na slabších drogách, či prášcích. Proto je tu jeden z nejlepších filmů o jedné z nejhorších věcí na tomhle světě - drogách (alespoň některých) a ve kterém si Christiane F. prakticky šlehne už z kraje. ()

danielosbourne

Tenhle film tedy rozhodně nepředčil svojí knižní předlohu. Ale to se dalo očekávat. Nejvíce mi vadí, že jsou vynechány celkem důležité chvíle z Christianina života. Její neustálé odvykání, pobyt u otce a následný pobyt v nemocnici či odvykacích centrech. Film má však něco do sebe a navozuje tu správnou atmosféru, kterou by film tohoto tipu měl mít. Herecky to není špatné. Celkově to není vůbec špatně natočené, ale leccos by se dalo zlepšit. ()

reditelka

Podívala jsem se s tím, že film rozhodně nebude lepší než kniha. A taky nebyl. Rané dětství Christiane, které mělo velký podíl na jejím osudu, bylo shrnuto do několika vět, závěr se odbyl ještě rychleji. I přesto si myslím, že filmové ztvárnění je nadprůměrné. Postupný vývoj hlavní hrdinky a Detlefa a především scéna jejich společného odvykání snad nemohly být věrohodnější. Ano - spousta věcí ve filmu chyběla. Ale film s tak notoricky známou knižní předlohou bude vždycky znevýhodněný. Silné 4* - i přes (pro mě) silně návykovou knihu. ()

Kovaja

K tomuhle doslova syrovému kousku není co dodávat. Nejednu rodinu zasáhl a určitě ještě zasáhne tenhle ksindl jménem drogy. Je to hnus a každý rodič se modlí aby jednou nezjistil že jeho dítko se do tohoto svinstva namočí. Cesta zpět totiž nevede a pokud ano, možná, snad tak pěkně trnitá. Je to hrůza ale bohužel takový byl, je a bude svět. :-(( ()

HonzysKISS

Knihu jsem nečetl, ale film byl supr. Obzvláště ty detailní scény, za ně bych dal největší plusko. Depresivní každým coulem. Hudba taky moc fajn. Jenom ta němčina to kazila. Ten jazyk fakt nemám rád a z těch dětských hlasů jsem se skoro zeblil. Potom mi celkem vadilo, že matka hlavní představitelky tam moc nebyla, protože jsem si říkal, že ta matka nemůže být tak hloupá. 90/100 ()

Hanys_

Knížku jsem dočetl minulý týden, pustil jsem se i do knižního pokračování, které se odehrává "po letech"... a pak si pustil film. Malá schíza pro začátek, kdy jsem zjistil podle komentáře, že jsem film kdysi viděl  plus četl i knížku, akorát si to nějak nepamatuju. K filmu. Jasně, je to jen výcuc knížky, ale myslím že to líp asi fakt udělat nešlo. Ta atmosféra je i tady, a obsazené to je celkem slušně (Natja!) a člověk musí mít na paměti, že jsme nějakých 15 let před Trainspottingem. 8.5/10 ()

venom14

Nebudu srovnávat film s knihou,protože by to bylo vůči jiným filmům nefér.Protože třeba jiné filmy se mi líbily a knihu jsem nečetl.Film je sám o sobě depresivní a silný. ()

Schuldiner

Autentické prostředí a skvělou atmosféru trochu kazí herecké výkony. Chvílemi přirozené a realistické, většinou ale hrozně toporné, škoda! Škoda, protože jinak by to byl naprosto parádní film. Odpudivý, vulgární, temný, beznadějný....prostě takový jako je tenhle svět injekčních stříkaček. I když to ve skutečnosti bude asi ještě o dost horší. Paralelní svět v našem světě, který má vliv na naši společnost, na nás všechny, ať chceme nebo ne. ()

HawkeyeSaw

Filmové ztvárnění, zejména po herecké stránce, považuji za perfektní. Stavy sjetosti a zejména období odvykání zvládli dětští představitelé vskutku věrohodně. Nejsilněji na mě zapůsobilo první odvykání Christiany společně s Detlefem v jejím pokoji, které bylo podané velmi naturalisticky. Ve filmu mi oproti knižnímu příběhu trochu chyběl samotný náběh děje, který dostatečně nedal najevo zdeptanost dětí sídlištním životem a touhu po svobodě, volnosti a barvě, v čemž byl právě u Christiany skryt samotný začátek užívání různých prášků, kterými se dokázala zabavit v pestrých představách po létech strávených v betonových zapáchajících blocích. Chybělo mi zde také vylíčení pocitů z přátelství, lásky a hudby, které život v partě na lehkých drogách přinášel a umožňoval vnímat realitu Západního Berlína příjemněji. Sídlištní děti, které prožívaly své dětství útoky na svoji důstojnost z řad nejrůznějších autorit, žily život plný zákazů a omezení a ani rodinné zázemí neměla řada z nich zrovna růžové. Proto byly první zkušenosti s tripem a hašišem novými pocity, které dětem přinesly do života změnu ve vnímání okolí. Právě tato cesta z tripu a hašiše na efedrin, mandrax, valium, captagon a shit Christianu přivedla po měsících odmítání heroinu k první dávce ,,háčka", po které již nebylo ze spirály úniku. Film je zaměřen především na období prvních absťáků, odvykaček a opětovných návratů k drogám, které zpracovává výborným způsobem, ale chyběla mi zde ona cesta, která takto mladé jedince k tvrdým drogám přivedla. ()

lucijelucije

Tak tohle bylo hodně kruté, ovšem taková je bohužel realita. Drogy jsou svinstvo a ještě když v tom jsou děti, no tak to je opravdu deprimující. Jenže i tak hrůzné pocity ve vás může zanechat dobře provedená práce a dobře natočený film. Všechno bylo až moc důvěryhodné, a já cítím samou tíseň. =( Krásně jde tady vidět, jak silná může vaše vůle být a přesto o ní můžete v mžiku přijít. Výborný film, ale ještě dlouho nebudu chtít něco takového vidět. ()

coffeecat

tragickej střih, tragickej zvuk. výborný herectví (navzdory/díky? amatérismu) + nejautentičtěji působící výpověď o drogách (jsou špatný) (kdyby to někdo nevěděl). ()

Marťas

Taky nechápu proč film neběžel v televizi ani na videu. Kdo četl knížku, tak ví, že jí nepustil od začátku až do konce z ruky. Podobné je to s filmem. Prostředí berlínských sídlišť, drogy, láska, smrt. Perfektní zpracování a skvělý výkon hlavní hrdinky mě přesvědčilo na tolik, že dávám plný počet hvězdiček. ()

kapibara

film podle známé knížky,kterou četl v určitém věku snad úplně každý. Není sice tak autentický, ale i tak ( především díky téměř dokumentární kameře a přesvědčivým hereckým výkonům) člověkem otřese. Představitelka Christiane F. je na svůj mladý věk velmi dobrá herečka, všechny lidské trosky,které ve filmu uvidíme taky vypadají, jako by si z na natáčení odskočili z léčebny. Zkrátka, další film, který dokáže odradit od braní drog (tedy alespoň mě). A v závěru úžasná píseň Heroes od Davida Bowieho, který se celým filmem proplétá jako červená nit. ()

chim.chim

Jako film je to bída. Kdybych to brala jako ilustrace výborné knižní předlohy, pak by to cekem šlo, ale pořád nic moc. Ovšem jako prevenční protidrogové video k promítání třeba na školách už by to docela obstálo. ()

Mikino00

Ano je to strašné, nedívá se na to dobře, ale příběh není tak zajímavý, aby mohl mít dvě hodiny, nicméně klobouk dolů před hlavní představitelkou. ()