Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Illy

Něco podobného už tu bylo. Ale film splnil svůj účel - vystrašit diváka ajá víc nečekal a nežádal.70% ()

TheGunner

Musím přiznat, že je to jeden z nejlepších hororů, co jsem za poslední dobu viděl...Skvěle zvoleny téma, ktery mě osobně dost přitahuje. ()

Ad4mson

Originalita z prvotiny Orena Peliho tedy rozhodně nestříká, ale nemohu mu upřít gradaci s jakou je snímek doveden do konce. Bohužel se přímo nabízí srovnání s Blair Witch Project a musím objektivně uznat, že ten z tohoto pomyslného duelu "reality hororů" vychází jako jednoznačný vítěz. Hlavní hrdiny jsem si dvakrát neoblíbil. Micah se do všeho vrhá po hlavě, což jsem mu zase tak nežral a z Katie jsem měl strach už od začátku. Prostě divnost. Kromě záběrů z nocí se toho ve filmu moc neděje a všechno kolem působí jako zbytečná výplň. Na slogany z traileru typu "Paranormal Activity je jeden z nejděsivějších filmů, které kdy byly natočeny" tedy rovnou zapomeňte, protože vám garantuji, že byste dokázali zfleku vyjmenovat na prstech jedné ruky horory, u kterých jste se báli mnohem víc. Největší problém "PA" shledávám v jeho nezapamatováníhodnosti. Tam, kde jsem byl z Blair Witch otřesen na týden dopředu, tady chvíli po shlédnutí okamžitě vyprchal ten skličující pocit strachu. Doma si to klidně pusťte, při zhasnutém světle, se zvukem naplno a nepopírám, že se nebudete příjemně bát. Dobrá jednohubka pro mrazivý zimní večer, ale žádné veledílo. ()

ChaZty

No me teda osobně přišla lepší záhada Blair Witch nebo i Monstrum. Jo byla jsem u toho filmu celou dobu uplne napnuta ale čekala jsem mnohem víc, zas tolik se tam nestalo. Hlavně kdyby se tohle dělo v mém baraku, tak ja bych už nejspíš skončila na psychiatri a nedelala hrdinku a vydržet tam co nejdéle jen abych odhalila pravdu. Konec jsem čekala, že bude teda zajímavější. Ale tak něco do sebe to mělo. 55% ()

houseofwax

Nudné, nelogické, otravné, místy úsměvné (hloupoust hlavních protagonistů opravdu nezná mezí) a ty noci nebyly zdaleka tak děsivé, za jaké se vydávali. Příště radši neuvádět do kin, na DVD s tím a hotovo! ()

Gore

Nechápu v Americe ten humbuk okolo tohohle filmu. Celým filmem nás provázejí dvě krajně nesympatické postavy, kdy ona ještě jakžtakž jde, ale on je č*rák na entou. Skoro celý film byla obrovská nuda a na to, že jsem na to koukal kolem 4 ráno, tak jsem si nepřipadal, že koukám na horor nebo něco čeho bych se měl lekat, bát nebo pod. Váhám me zi 1 a 2 hvězdičkami, ale díky postupné gradaci, která se dala očekávat a konci, který se rovněž dal očekávat, který alespoň naplnil má očekávání se přikláním k většímu hodnocení. ()

bolan

Film o tom, jak dva lidi spí a v půlce filmu se jim pohnou dveře. Nehledě na to, že se chovají skutečně nepřirozeně a hloupě, tak je to nuda . . . nuda . . . nuda . . . nuda. ()

pan.Bebi odpad!

Jezus dyt to je picovina... musel sem to furt pretacet, aha hysterickou babu a chlapa krale skorpiona co si pousteji videoznam z predesle noci. bacha!- PORNO to neni :( zabouchly se dveře, bojim bojim. pruvan? ne! mrtve neco co me pronasleduje uz od detstvi. tak radsi pockam az me zastreli kobra 11 dobrou. ()

Gagner

Nechápu ty malé hodnocení. Vím, že už tu film podobného rázu byl (Blair Witch), ale rozhodně bych ho nezatracoval, naopak. Prostředí domu je další varianta, která mě dokázala vystrašit. :) ()

Kratoc

Záleží na úhlu pohledu, na který film budete nahlížet. Můžete na něj koukat jako na fandovský snímek pár nadšenců do hororu (protože to celé stálo 15 tisíc USD, což tollik u velkofilmů stojí tak toaleťák v mobilním WC :)) a pak dostanete obrovský kus profesionální práce (s ohledem na cenu) a vděčný příběh ala Blair witch, který je natočen pro diváky, kteří milují, když se bojí. Pak na to lze koukat i na jako velkofilm se vším všudy, protože vydělal více než 200 mil USD (a kolik takových filmů je?) a z hlediska vložených nákladů jde možná o nejziskovější film vůbec. Pak tomu samozřejmě můžete začít vytýkat nehodnověrné chování herců (ona je děsná pipka) a tak trochu salonní triky. Ale já mám rád horory a rád se u filmů bojím a Paranormal Activity to splnilo více než vrchovatě. ()

majo_svk

Filmy, ktoré sú točené amatérsko-dokumentárnou kamerou sa mi nikdy nepáčili. Totálnu zlosť som chytal pri výtvoroch ako Monštrum, REC, Experiment zombie atď. Jedinou svetlou výnimkou bol skvelý District 9, ktorý vo mne vzbudil nádej, že aj filmy točené týmto spôsobom môžu byť dobé. No po zhliadnutí filmu Paranormal Activity si zrejme film natočený amatérskou kamerou už nikdy nepozriem. Zažil som totiž neskutočné paranormálne sračky, z ktorých mi bolo úplne zle. Paranormal Activity vôbec nie je dobrý film a vôbec nevyzerá realisticky. Chýba mu atmosféra, nenaháňa strach, príšerne nudí a o obraze radšej pomlčím. Herci boli neprirodzení a ani na okamih som im neuveril to divadlo. Jediným pozitívnym momentom celého filmu bolo to, keď dotyčný chlapík vrazil mŕtvy do objektívu kamery. Už teraz môžem povedať, že dvojku obídem na míle ďaleko. ()

sedlo03

Čím víc se říká, že je to strašidelnější, tím mín se u toho bojím. Celkem nuda film, ale svůj účel to splnilo. 55% ()

Andresito

Kecal bych, kdybych řekl, že jsem se nebál. Noční záběry měly něco do sebe, ale jinak? Je fajn, že Peliho napadlo točit ruční kamerou, ale většina záběrů je naprosto neopodstatněná a myšlenka "proč to ten vůl pořád točí" se dere do hlavy tak často, až to člověka štve. A nebo by se vážně nějaký rozumně uvažující člověk hádal se svojí holkou s kamerou před obličejem a aspoň by ji neodložil na stůl? Nápad celkem fajn, noční záběry celkem fajn, denní výplňovky totálně zbytečné a nudné. Sice obdivuji, kolik si PA při tak nízkém rozpočtu dokázal vydělat, o to víc mě ale štve, jak málo se tvůrci museli snažit. 35% ()

Salmayo

Filmeček jsem si pustil sám po půlnoci s hlavním cílem bát se, to se mi při nočních záběrech splnilo. Ačkoliv závěr není kdejaký zázrak, tak mě poslední 2noci projížděla celým tělem husí kůže od hlavy k patě a zpátky :-) ()

nikoletkaa

Nevím tedy, ale asi spolu se sestrou patříme mezi ty, cituji, "nejotrlejší diváky". Scény, které měly být strašidelné, strašidelné nebyly ani náhodou, naopak balancovaly na hraně mezi kýčovitostí a trapností. No prostě, naprosto zbytečný, nevydařený film. Vlastně ani nevím, za co tu 1 hvězdu, tedy malou hvězdičku, dávám... ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech