Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Doudis19

I když se po většinu času nic neděje a myslíte si že každou chvíli musíte usnout, ty temný obrazy jejich nocí jsou opravdu nervydrásající. Nepochopil jsem sice proč z toho baráku jednoduše neutekli, ale za to, co se dělo ke konci filmu, nemužu jit pod 3 zvězdy. ()

P@3ck

Ako uznávam, tento horor mi zvýšil tep a adrenalín v tele. Skvelý horor sa dá natočiť aj bez špecialných efektov a za použitia normálnej kamery,v klasických priestoroch domu. Nízko rozpočtový film, ktorý ma dostal. Fuj, ešte teraz cítim mráz na chrbte. 5 ★ ()

Estrellita

Nuda! Upřímně řečeno jsem pasáže, kde se nic nedělo, posouvala dál - takže ve finále jsem z celého filmu viděla začátek a pak v součtu asi 15 minut. Opravdu mě nebaví pořád tupě zírat na stejné místo... pět minut.. deset... Ha! Hnul se lustr! Dalších deset minut... Ty dveře vrzly! Húúú! A když ve finále z člověka dokonce SPADNE PEŘINA tak už opravdu nevím kam bych si strachy měla zalezt. Fakt neplánuju pokračování. 15% ()

Triple H

Kreativite sa medze nekladú, alebo ako natočiť funkčný horor ak nemáte žiadne peniaze? Záhada Blair Witch je oproti tomuto už len prostredím a lokáciami výpravný fim. Po celú dĺžku neopustíme priestor jedného domu a atmosféra napriek tomu kvalitne hustne. Postavy síce nie sú úplne z najsympatickejších, ale za tento peniaz (15,000 dolárov??) takéto veci naozaj nemá význam veľmi riešiť. Je totiž dôkazom šikovnosti a umu tvorcov, aký dobre šlapajúci horor dokázali z celej veci napriek neexistujúcemu rozpočtu vykresať. Pracujú so strachom z tých úplne najzákladnejších vecí - z neznámeho a zo zásahu do uzavretého a pokojného domova. Šikovné a pozriem zo zvedavosti aj ďalšie diely. ()

Kubrickon odpad!

V tomto filme nedrieme zlo, ale nuda! Tento film sa nikdy nezapíše do histórie ako hororový klenot No.1! Je to sračka pre nenáročných teenagerov, ktorý nevedia, čo je dobrý film! ()

filmmovier

Ach ty noci, ach ty noci. Jak zbytečně zdlouhavé byly ty chvíle, kdy se tam nic nedělo. A když noc vystřídal den, tak se pro změnu nic nedělo, ale ve dne. Hlavní dvojka taky nic moc, říkal jsem si, ještě že jsem tomu nedal šanci, vždyť je to strašná blbost. Jenže jak přibývá nocí, přece jen se sem tam něco začalo dít, dveře se zavíraly rychleji a hlasitěji, klíče utíkaly z linky na podlahu a démon si pomalu začal podmaňovat tu hlavní ženskou. No a konec byl prostě hrozně fajn, zase jednou něco, co jste tak úplně (ne)čekali. Graduje to pozvolna, ale i když to pořádně nevyděsí ani jednou, a než jako horor to působí spíš jako komedie, celkem mě to potěšilo a já jsem rád, že to tu šanci nakonec dostalo. Zda se vrhnu do dalších dílů si ještě rozmyslím, ale každopádně tohle se mi líbilo moc. I když, kdyby to bylo o půl hodiny kratší, možná by to bylo lepší, a ne o málo. 70%. ()

chelseaman22

Krátká metráž a stejně jsem se nudil jako u seznamu her Šindlera. Nejpůsobivější na tom asi je ta neochvejná jistota v samu sebe ze strany partnera, jež ghúla nahání bejsbolovou pálkou a pytlíkem s moukou. Lekačka žádná, míra uspávání jako u poslouchání audioknihy Harry Potter a Tajemná komnata. Takže uspokojivá. 22% ()

LeoH

Some seriously scary shit. Pomíjím neherectví, nelogiku, nezábavnost a vůbec celkovou řemeslnou nedovednost, jakož i „odborné“ duchařské blábolení; venkoncem je tím filmeček v disciplíně found footage přesvědčivější než celá slavná blairská čarodějnice, ale to je vedlejší. Všecky hvězdičky jdou za geniální jednoduchostí nočních scén – to takhle sedíte, dobře víte, že to subbasové hučení je stokrát omletý sprostý fyziologický trik, ale úzkosti se neubráníte, protože příroda (pokud se ovšem nekoukáte někde na noťasu a neposloucháte přes vestavěná chrchlátka placatý dabingový mix), rejdíte očima po statickém celku ložnice a jen čekáte, co se kde pohne tentokrát… a najednou zjistíte, že i když máte ten film na háku a prokouknutý skrz naskrz, stejně vám buší srdce o závod a chcete, aby už byl zase den a aby ti dva mleli ty svoje nesmysly. A pak to celé skončí, ještě se ušklíbnete nad tím, jak klišovitě, a pak se tak nějak schoulíte do sebe, rejdíte očima po ztichlém obýváku a jen doufáte, že se nikde nic nepohne, protože kdyby teď průvan sfoukl list papíru z piána, klepne vás to a bude po legraci. Aneb pár hororů už jsem v životě viděl, ale nepamatuju, že bych po některém z nich byl tak upřímně šťastný, že jsem se ve zdraví dostal do postele a můžu se chytit slastně spící ženy za ruku. (Stejně jsem samozřejmě byl na vahách, jestli té blbině jenom za mimořádně efektivní strašení dávat hodnocení příslušející mimořádným filmům; rozhodla nakonec potřeba připovyvážit zdejších momentálních 54 %.) ()

Motinski

Byť v dome z ktorého sa dá hocikedy odsťahovať, ale tvorcovia z toho ajtak chcú spraviť napínavý horor pôsobí možno až smiešne, no ajtak to technicky fungovalo viac ako Blair Witch. Na jedno pozretie ako oddychový horor (veľa takých nebýva) u mňa Paranormal activity fungovalo, ale vytvoriť na takomto námete novú filmovú značku mi príde ako mašina na prachy. Vitajte v modernom Hollywoode. ()

bubun

První polovina filmu slušná, pak to začalo být moc konkrétní. Konec úplně debilní - vaření z vody, působilo to tak, že prostě nevěděli, jak to ukončit. Ale to je celkem jedno, protože konec v tom filmu jistě neměl být to hlavní. Co bylo ještě stupidní je video s šílenou posedlou holkou, kterou někdo natočil, jak si sežere vlastní paži a ještě to dal na net. Výborná, velmi vtipná část byl doktor, jehož úkolem je lidem pomáhat, který ale se slovy "necítím se tady dobře" utekl z jejich domu - to se dá těžko zastavit smích..... dvě hvězdičky za to, že v první půlce byla slušná šance, že se začnu bát a právě za toho veselého doktůrka. ()

ecceHOMMO

...tak tento dokumentaristicky robený snímok nie je pre každého...niekto ním bude nadšený iný ho bude pokladať za blbosť.....hold to je údel takýchto filmov....ale ak sa vám páčila Záhada Blair Witch tak je dosti možné že i tento film vás zaujme. Je pravda že jeho sila a kúzlo a najmä strhujúci zážitok prichádza až v druhej polovici.....treba proste prečkať a pretrpieť úvodnú sekvenciu dialógov ( niekedy priblblých)...ale POZOR !!! ak chcete mať plnohodnotný zážitok je nutné aby ste sa nechali pohltiť atmosférou a tudíž dovoliť filmu votrieť sa vám až pod kožu...v opačnom prípade vás to bude asi nudiť a bude to pre vás pozeranie nezáživné. ()

Komprimus

Myšlenkové pochody ukrutného démona: "Uuuuh, I am a spooky demon, I am evil and smart, I will open this door slowly! And now I will close it again! Oh, yes, they're gonna be so scared when they see this in the morning! Muhuhahaha!" ()

arbitr

Nuda, nuda a když už se to začalo rozjiždět tak to skončilo. Podle mne ztráta času a kdo na to půjde do kina tak i peněz. Možná doma sám v noci bych to prožíval více, ale co vlastně? On je neskutečnej tupec, který jí nijak nepomáhá, ona husa která místo, aby něco podnikla mele pořád to samý. Stupidní scénář, ruční kamera se míjí účinkem, protože její využití je jen v plytkém talchání a tam kde by měla něco zabírat stejně stojí na stativu. Never more... ()

A.L.E.S.

Připojil bych se ke kolegovi-uživateli "Marsik", který se zúčastnil předpremiéry filmu stejně jako já. A stejně jako on jsem i já plný dojmů z filmu. Málokdy se vidí film, který neobsahuje téměř žádné titulky, který je natočen formou domácího videa. Ale právě to je na tom filmu to nejlepší. Člověk by řekl, že na tak jednoduchý děj, který je snímán jen z jedné kamery, není možné ukrýt žádné triky. Ale ono to vážně jde, vážně to tak funguje, což mě naprosto dostalo. Na horory jsem zvyklý už hodně dlouho, pořád se ale dokážu ovládat víc, než některé dívčiny, které byly v naplněném kině se mnou. Ale neberte to jako pohanu k filmu. Je to známka, že je uchvátil. A tak mě zaráží, že má film "jen" 66 %. U mě vyhrál na plné čáře. Perfektní, novátorský, doporučuju vidět. ()

Estrecha

Nejedná se sice o nejhrůznější horor všech dob, jak se píše, ale v noci domů určitě nebudete chtít jít sami!!! Naprostá většina filmu se soustředí na vytváření atmosféry, aby vás poté "několika šikovně mířenými zásahy" naprosto zničili....Takových filmů se vidí opravdu málo. Nejedná se o žádný přeplácaný rádobyhoror, kde tvůrce doufá, že aspoň 10% triků vás vyděsí. ZDE VÁS VYDĚSÍ VŠECHNO, a konec filmu se zaručeně postará o to, abyste vyskočili ze židle. Musíte mít ale trpělivost, protože opravdu většinu filmu se nic moc neděje. DOPORUČUJI! ()

andriy

Překvapuje mě zdejší průměrné hodnocení. Dle mého názoru se jedná na dnešní poměry o velmi vydařený horor. Při sledování filmu jsem se sice ( až na samotný závěr ) moc nebál, stejně jako u nudných a nenápaditých vyvražďovaček typu Halloween, ale zato noc stála za to. Že se do paneláku vloupá dvoumetrový znetvořený magor s motorovou pilou, jen aby mě rozčtvrtil, se asi moc očekávat nedá, ale tento film ve mně vyvolal přesně tu náladu, kdy v noci slyšíte každý šelest a snažíte se myslet na něco jiného, ale přesto se vám scény z filmu v hlavě přehrávají zas a znovu. A to je to, co osobně od kvalitního hororu očekávám. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech