Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Sfinkter

Konečně se něco opět přiblížilo Blair Witch. Neběhají tu žádná monstra ani zombíci (Monstrum, Rec) a svou realističností film vážně dokáže vyděsit. Má trošku pomalejší rozjezd a pár hluchých míst, ale za 15000 dolarů, za které se natočil, dostáváte muziky až moc. ()

st.verka

První hodinu příšerná nuda, záběry, které připomínaly amatérské nahrávky "odvedle" a žádný děj. Pak sem tam zvuk, bouchnutí, stíny, kroky a nechutný závěr, který musíme spíš vytušit, protože nevidíme nic. Při představě, že bych za tohle dala v kině 150,- Kč, asi bych si rvala vlasy. Z těch věčně rozhoupaných záběrů mi cukala hlava. Vřele nedoporučuji. ()

st.jim

JJ, duchové, to znám, nějakej se vždycky objevil v TV už za komančů. Mám dojem, že vždycky pomohlo doladit kanál, nebo bouchnout pěstí do televize a bylo to ok. Tady bohužel doporučuju vypnout a pustit něco jiného. Jak píše Isherwood ....Nuda k posrání.... :DDD ()

Karush

Tento film ma dokázal v jednej minúte dobre zabaviť a v ďalšej extrémne vydesiť. Jednoduché a popitom pôsobivé spracovanie dobrého nápadu. Vzpriamovače chĺpkov intenzívne vykonávali svoju činnosť a miestami som musela stopnúť video a rozdýchať to, asi preto, že horory tak často nepozerám :). Strach pramenil samozrejme z nepoznaného, zvedavá by som bola, čo by to so mnou urobilo na 2x, ale ako sa poznám dopadlo by to rovnako (zrovna som si spomenula na úvodnú scénu z Darkness Falls, keď Emily vchádza do bytu- tú scénu si môžem aj 10x za sebou pustiť a dokážem sa nesmierne naplašiť). Čo však bolo nedomyslené boli otvorené dvere na spálni a nezapnuté svetlo. A kto sa na tento film sťažuje- zoberte kameru a s týmito smiešnymi výdavkami natočte niečo lepšie a desivejšie- rada si to pozriem. Podobný film Temnota. ()

Mrkvič

Chtěl jsem srovnávat s Blair witch, ale jsem posraný z obojího :) Záhada má zajímavější a sympatičtější postavy, ale je to taky děsně dlouhá nuda. Ty noční scény to ale vynahrazují plnou měrou. V pár případech dokonce vrchovatou :) ()

Gothar

Čakal som Blair Witch v dome, no namiesto toho som sa dočkal 75 minút nudy a 11 minút trošku vzrušujúceho finále. Atmosféra bola neustále prerušovaná, keďže sa strašilo iba v noci a aj keď som film pozeral sám a v noci, tak ma to nijako nepohltilo. Určitý podiel na tom môže mať aj to, že na duchov neverím :) Ľudí z traileru nechápem (našťastie som ho videl až po filme, inak by to bolo ešte horšie) , keby som to pozeral s kamarátmi, tak by sme z toho spravili komédiu, pretože vo filme je niekoľko nelogickostí (hlavne už spomenuté nezapínanie svetla vo chvíľach kedy by sa najviac hodilo). Jedna * za ten záver a ďalšia za herecké výkony. ()

DivX

I když se tvůrci hlásí k tomu, že se jedná o fiktivní dílo, musím říct, že u některých scén jsem byl opravdu posraný až za ušima. Rozhodně doporučuji sledovat v noci a v anglickém dabingu, pro plné vychutnání duchařské atmosféry. Určitě bych to nesrovnával s filmem Záhada Blair Witch jak jsem četl u některých uživatelů. Maximálně v tom, že se v obou případech jedná o nízkorozpočtové filmy s velkým výdělkem. 65% (DĚJ*** DRAMA** THRILLER*** HOROR**** HERCI**) IMDb: 6,5/10 ()

nemik22

Strašidelný film? Nejstrašidelnější na něm je přespříliš dlouhá stopáž. Úvodní poznámka mě vytočila do vrtule a ruční kamera už tu taky byla a osobně ji nesnášim. Je to jen drzý způsob jak si namastit kapsy. Naštěstí pro tvůrce to dost lidí sežralo i s navyjákem. V životě existuje jen málo jistot, ale vim jistě, že tenhle "horor" si už nepustim. ()

skrblik007

Hodně dobrý horor, který dokáže být, i přes nízký rozpočet, velice přesvědčivý. Před hereckými výkony obou hlavních protagonistů smekám (mimochodem jsou moc sympatičtí). Atmosféra houstne, napětí roste od začátku do konce, divák se postupně vžije do postav a prožívá to všechno s nimi. A to bez použití litrů krve a trapných lekaček. ()

karlik4801

Jsem fanoušek celé série Paranormal activity, hned prvním dílem mě to zaujalo. Tenhle díl určitě pár způsoby originální, ale všechna pokračování jedničku přebily. Tupé scény tu nebyli, např. sledování démona pomocí mouky, nebo co to vlastně bylo na té zemi. !SPOILER! Jinak druhá verze konce se mi líbila víc, mluvím o té jak Katie na konci jukne do kamery. A po shlédnutí čtvrtého dílu, musím říct že co mě tady Katie neděsila, ve čtyřce mě deptala. Trochu jsem se jí i bál. :D ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $15,000 // Tržby USA $107,918,810 // Tržby celosvetovo $193,355,800 // Otvráraci víkend $77,873 // Predaj DVD $17,235,555 Keď som prvýkrát videl tento film, naozaj som sa bál zaspať, no po druhom zhliadnutí som nič neregistroval. ()

kinghome

V roce 2007 to ještě strašidelný bylo, bylo tam to zahalení a konečně někdo přišel s pořádnou duchařskou lekačkou, točenou nekvalitní kamerou, ale když jsem to viděl nedávno znovu, tak nechápu co se mi na tom líbilo. Je to film o hovně a lekl jsem se snad jednou. A co je nejdůležitější: nepamatuju si snad jedinou scénu. Vůbec mě to nevzalo. ()

Lebron

U Záhady Blair Witch sem byl sice víc podělanej, ale tohle je po ní teprve druhej film u kterýho sem měl taky občas sevřený půlky a byl sem docela vděčnej za každý ráno... a konec hafo dobrej, pro mě lepší než ten co bude v kině... ()

rowdys

Nuda od začiatku do konca, viac šťavy má aj záznam sestrinej stužkovej. Nesypatické postavy, kopa nudného kecania v obývačke, kuchyni, spálni, koniec asi taký predvídateľný ako Komisár Rex na konci každej epizódy žerúci šunkovú žemľu... prihliadať na to, že film natočili za pár drobných je úplne mimo - keď je to raz nezáživná nuda, je mi to jedno a bez rozdielu, či je z deravého vrecka alebo hollywoodkeho pahorku za 100 miliónov. Peli by mal točiť svadby ()

Houp

Jako horor nic moc. Ale možná to bylo tím, že celé kino bylo vysmáté, tedy se dostávám k druhému, komedie to byla fajn. :) ()

Pavlínka9

"Nejděsivější horor všech dob"???? Tak to si opravdu nemyslím. Film, který opravdu velmi připomínal Záhadu Blair Witch, která prostě nemá žádnou konkurenci, mi přišel spíše jen jako takový zajímavý dokument. Strach z toho podle mě vůbec nečišil. Spíše takové informativní prostředí co se "může" dít u vás pokud jste od malička trošku psychicky labilní...To je tedy aspoň můj názor.. Nemohla jsem si pomoct, ale také jsem v tom viděla souvislost s 3.15 zemřeš, jelikož čas, kdy se ony "události" odehrávali byli většinou v této době. Nevím. Nedělal mi problém se na to podívat v jednu ráno, ani v 8 ráno, ani v poledne. Tudíž to ve mě nezanechalo žádné větší pochybnosti a zážitek nebyl takový, jaký jsem očekávala. ()

Bobik9

Všude je okolo toho takový humbuk a ono to není nic převratného. Nejdřív mi kámoška říkala, že z toho filmu měla noční můra a přesvědčovala mě ať na něj nechodím, tak jsem se rozhodle, že půjdu. Potom mi o něm vyprávělo ještě pár dalších lidí a všichni se u toho hrozně báli, tak jsem se těšil. Nic! Bylo to děsivě nudné! Každá scéna byla předvídatelná a ani na chviličku jsem neuvěřil, že se to někdy stalo. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech