Protože tihle čtyři militarističtí Tučňáci, Skipper, Kowalski, Rico a Vojín platili už coby vedlejší epizodní hrdinové za to nejlepší, co animovaná trilogie Madagaskar vůbec nabízela, bylo jen otázkou producenčního času, kdy dostanou prostor pro vlastní projekt.. A ten v důsledku není vůbec špatný, ačkoli jejich spin-offu v podobě toho skvostného celovečerního animáku, vzdávajícího hold bondovkám elegantněji a lépe než většina hraných žánrovek, nesahá zdaleka ani po peří fraku, byť by logicky vzhledem k tomu groteskovému koncepu, jehož lze v podstatě natahovat na delší stopáž jen nesmírně obtížně, měl mít na půdorysu asi dvacetiminutových epizodek značnou výhodu.. Geniální tuzemský dabing mu navíc dodává ještě zvláštní kouzlo, jakkoli ho významově samozřejmě poněkud přesouvá..(7.12.2016)

opravdu ale opravdu pro ty nejmensi(29.12.2010)

Na co vymýšlet pořád něco nového. Vezmu část úspěšného filmu, udělám štěpení jako při jaderné reakci a mám hned nový televizní seriál. A světe div se, ono to funguje. Dokonce se nebojím tvrdit, že je to ještě vysoko nad průměrem, když vezmu v potaz takové Telletubies. Proč ne(7.11.2012)

Skipper, Rico, Pešiak a Kowalski sú štyria tučniaci žijúci v New Yorkskej ZOO, ktorí svoju filmovú kariéru odštartovali ako vedľajšie postavičky v úspešnom animovanom filme "Madagaskar". Tam síce len sekundovali ústrednému kvartetu zvieracích postavičiek (lev Alex, zebra Marty, žirafa Melman a hrošica Gloria) , ale už vtedy výrazne vynikali svojim originálnym, militárnym humorom. Tým pádom si vykoledovali vlastný televízny seriál. Sériu krátkometrážnych zábavných príbehov, v ktorých dostali dostatočný priestor sa realizovať. ***(27.4.2013)

• moviesfan

Neviděl jsem všechny díly, ale převážně jsem se nudil a nepřišlo mi to vtipné.(29.1.2011)