Snímek Moneyball společnosti Columbia Pictures je natočen podle skutečného příběhu Billyho Beaneho (Brad Pitt) – bývalého nadějného hráče baseballu s vyhlídkami na oslnivou kariéru, který se poté, co nedokázal splnit nadějná očekávání, se svou soutěživou povahou raději zaměřil na administrativní stránku tohoto sportu. Na počátku sezóny v roce 2002 se Billy ocitá v zapeklité situaci: jeho špatně financovaný tým Oakland Athletics, zvaný též lidově A's, přišel o své nejlepší hráče (znovu), kteří se nechali zlákat velkými týmy (a s tím souvisejícími nemalými platy) a on je nucen dát svůj tým znovu do pořádku a zahájit sezónu s třetinou původního rozpočtu. V touze po vítězství se Billy rozhodne jít proti klasickým zvyklostem, které v baseballu platí. Zaměří se zcela mimo baseballová hřiště na zneuznané teorie Billyho Jamese a najme Petera Branda (Jonah Hill), inteligentního ekonoma, který vystudoval univerzitu v Yale. Společně se postaví selskému rozumu vyzbrojeni odhodláním vše přehodnotit a vybaveni počítačovou statistickou analýzou, kterou baseballová administrativa dlouhodobě ignoruje. Dospějí k neuvěřitelným závěrům a začnou najímat hráče, které zbytek baseballového světa považuje za příliš nevhodné, příliš staré, příliš nemocné nebo příliš problematické, kteří jsou ale současně všichni velmi nedocenění. Jak se Billy a Peter neúnavně tlačí kupředu, vzbudí jejich nové metody a pozoruhodná sestava outsiderů pozornost ostatních týmů, médií, fanoušků i hlavního manažera jejich vlastního týmu (Philip Seymour Hoffman), který odmítá spolupracovat. Tento experiment ale nakonec vede nejenom ke změnám v tom, jak se baseball hraje, ale také k výsledku, který Billymu definitivně otevře oči a posune ho na zcela novou úroveň. (oficiální text distributora)

piranha

Oceňuju, že film měl ducha, myšlenku (která šla sice trochu mimo mě, ale přece tam byla), vtip a... jak bych to řekla... charakter! Ale k nadšenému hodnocení pěti hvězdičkami přece jenom kousek chybí. ()

KOZEL84

Tohle je film roku asi jako je Světová série světová.Bradova nekompromisní (ó jak lidské) manažeřina je místy zajímavá,ale mnohem víc připomíná pozérský rádoby přesah kamaráda George.Nehledě na to že baseball je hra o hovně,kterou snad zvládne každý průměrný trotl.Vůbec nepřekvapí skvěle hrající Brad Pitt,protože on nikdy! špatně nehrál.Někomu stačí oscarová nomince (kterou nepromění,ale přál bych mu to) a už začne žvanit cosi o životní roli,přitom jestli kdy Pitt byl něčím víc než jen skvěle hrajícím Pittem-svojí postavou,tak před lety v Klubu Rváčů.Odtažitý (kdyby mě napadlo to srovnání tak mnohem víc Fighter než Warrior),nadhodnocovaný nadprůměr,který přesně člověk čeká a kterému asi proto nedokážu dát víc jak průměrné hodnocení.A titulky byly strašlivé. ()

jorgus

nerozumim bassballu a vubec jsem to nepochytil..nemyslim si, ze to bylo moji neznalosti, ale spise, ze opravdu místy to bylo tak nudne az beda..:(zatim pro me hodne precenovany film, zaslouzil by si jit s hodnocenim dolu..ale kdyz warrior, ktery je kvalitativne jeste horsi a scenaristicky stupidnejsi ma skoro devadesat..:) ()

El-Barto

Výborné drama z prostředí baseballu, kterému z lidí co znám rozumí asi tak dva magoři. Nikdy by mě nenapadlo, že Brad Pitt a Jonah Hill utvoří sehranou dvojci, které jsem v tom jejich úsilí opravdu fandil a zápas o rekord jsem fakt prožíval. Opravdu to neni žádná nuda, která by jen chrilila čísla a dvě hodiny utečou jako nic. Nominace na Oscara je myslím docela zasloužená, i když asi zůstane jen u té nominace. Jo a kdo je to Mickey Mantle? ()

Filty

Kvalitní podívaná se skvělými hereckými výkony. Nominace na oskara naprosto oprávněná, vyhrát by ho ale podle mě neměl. ()

Mallyyy

Já ani nevím proč se mě to libílo. Skoro žádné scény ze sportu. Asi mě zaujal Brad Pitt v roli managera, kterej se s žádným hráčem nesere a prodává, kupuje nebo vyměňuje bez mrknutí oka. U mě si nominaci ocení za tenhle film:). Dobrá píseň, kterou tu zpívá K. Dorsey. ()

Tred2

Nemohu říct, že by to bylo řemeslně dokonalé, to určitě ne. Ale vzhledem k nabídce z roku 2011 a mojí slabosti na tyhle americké záležitosti jsem ochoten přidat. ()

vojtaz

Když jsem se díval na ten film, říkal jsem si: "Škoda, že k tomuhle sportu nemám vůbec žádný vztah" V životě jsem neviděl celé basebalové utkání, tu hru nechápu, ty hráče neznám, a nějak mě to nebaví. Dovedu si představit, že kdyby se to odehrávalo v prostředím pro mě atraktivnějším - hokej, a nebo i ten fotbal, byl bych asi nadšenej a rázem by se mi to hodnotilo jinak... takhle holt musím 66% ()

Kick077

Moneyball..parádně zpracovaný příběh. To, že je film inspirovaný pravdivou událostí mu ještě přidává na atraktivnosti. I když jsem s baseballem v podstatě nepřišel do styku, nějak to nebránilo tomu, aby mě to bavilo. Dokonce mi to nedalo a prošel jsem web abych zjistil další informace. Je to rozhodně zajimavej pohled na oblast sportu o který v podstatě nic nevim. A to jak je ve filmu ukázaný i zákulisí sportu a fungování celýho týmu, co předchází tomu, než se hráči postavěj na hřiště a co pak můžou diváci vidět, prostě paráda. Určitě si Blu-ray místo na poličce zaslouží. ()

Druury

POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT BOJLERY!!! Mám rád filmy se sportovní tématikou, tenhle patří mezi ty nejlepší ačkoliv se neodehrává z pozice hráče, nebo trenéra. Obě dvě vůdčí postavy vybrány na jedničku a největší váhu dává tomuto filmu to, že se to opravdu stalo. Je sranda že když zadáte na youtube zápas proti Clevelandu, tak nerozeznáte zda je to scéna z filmu, nebo právě ta realita. p e c k a 5* ()

Matli

Hezkej filmeček, ale na můj vkus moc utahanej a nic zvláštního se tam nestalo. Určitě ale koukatelné. Jednou a dost. 50% ()

sandinista

I když v našich evropských končinách není basseball nějak zvlášť oblíbený, film tento sport odkrývá z trochu jiné stránky než pouze jako americkou popcornovou zábavu na stadionech. Tady se jedná o zapojení exaktních metod při sestavování týmu a výběru hráčů. Brad Pitt zase ukázal, že není jenom hezoun, ale umí taky zahrát charakterní role. 720p ()

Lukin413

Po delší době jsem si pustil tento film a opět se utvrdil, že dobré sportovní drama nepotřebuje tunu patosu a megalomanskou výpravu, ale vystačí si s dobrými hereckými výkony a několika kancelářemi. ()

TheSpearCZ

I když se považuji za sportovního fanouška, tak baseball je z těch aspoň nejznámějších sportů dost nejspíš pro mě na posledním místě, takže jsem byl o to více zvědav, jak na mě bude film působit a musím uznat, že jsem měl Moneyball vidět již nějaký ten rok zpátky, protože se jedná o skvělé scénaristicky napsané dílo a ani není divu, když se pod to podepsal Sorkin se Zaillianem. Herecky tu je samozřejmě taky všechno v pořádku, navíc se nám tady poprvé pořádně ukázal Jonah Hill a Chris Pratt, ale mně jde o to opodstatnění filmu, a to je naprosto dokonalé a jde vidět na takřka každém záběru. Když se Brad Pitt ukáže na prázdném stadionu, v šatně když řve po porážce na oslavující tým, když sleduje ty fanoušky, kteří to berou tak vážně, ten člověk prostě zarytě miluje baseball a to, že ve finále udělal to, co udělal, mluví naprosto za vše. Myslím, že takhle dokonalý scénář by kromě těch dvou nenapsal lépe nikdo. Čisté 4* ()

Radek.SCH

Ať už baseball, hockey nebo football, Američané mají rádi svoje "velké příběhy". Rozhodně dobrý film, ale šetřil bych superlativy. - 70 % ()

Gedes

Nechápu, jak ten film může mít tak dobré hodnocení. Nechápu, jak mohli nominovat BP za tento "herecký výkon" na ZG???!!! Film je absolutně o ničem, kdyby o tom, čem tento 133 minutový film pojednává, natočili 60 minutový dokument, tak udělají líp. V kině jsem si opravdu ty dvě hodiny protrpěla. Ve filmu se akorát telefonuje, plyje, cvičí... záběry na ztrápené výrazy Brada, mě opravdu dostávali.. doooo transu.. Tady není co ocenit, tady není co zahrát. Film je akorát plný zdlouhavých dialogů o tom, který hráč bude na které metě apod. Možná jsem to nepochopila, můj názor je asi ovlivněn i faktem, že k této hře nemám žádný vztah...ale na tomhle filmu není nic zajímavýho. A trošku mě mrzí BP, že si začal vybírat role tohodle typu - vysloužilec bojující za něco...(???!!!) KLISE. Je vidět, že Angie ho drží pěkně zkrátka a bojí se, aby nenatáčel s nějakými křehotinkami a nedej bože se do nich zamiloval... Ježiš, jenže jako bohémovi, který sbalil každou koc, mu to šlo prostě nejlíp! Holka si v kině slintla nad jeho úžasnou hrudí a pro každýho byl nej herec... A ne točit takovýhle... blbosti, když na to očividně nemá! ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi