Den nezávislosti

• USA Independence Day (více)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je druhého července, letní den jako každý jiný... dokud bez předchozího varování nepadnou na Zemi obrovské stíny. Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, je zodpovězena - během pár minut se životy všech lidí na celém světě změní jednou provždy. Stejně šokující jako samotný příchod mimozemšťanů je i naprostá nepřipravenost světa na události, které mají následovat. Pouhý den po svém nenadálém příchodu se obrovské vesmírné lodě nad největšími městy planety chystají zaútočit. Kam dosáhne jejich ničivá síla, zbude jen pár trosek bez života. Není pochyb o tom, že bude lidská rasa během několika dnů vyhlazena... pokud jim v tom ti, kterým se dosud podařilo přežít, nedokáží jen se svou podřadnou výzbrojí, důvtipem a odvahou zabránit. (HBO Europe)

schebman.m

Je to velká oslava Ameriky a patriotismus z toho filmu přímo odkapává, ale je to zabaleno do úžasných triků a na víc proloženo vtipnými hláškami. Zvlášť se mi tu líbila dvojice Jeff Goldblum a Will Smith. ()

Lisak5

Tak jsem si zavzpomínal na svoje dětsví, kdy jsem tenhle film viděl uplně poprvé (řekněme někdy kolem roku 2000). Na tehdejší dobu perfektní velkofilm, který uchvátil nejednoho diváka. S dnešními velkofilmy se už moc srovnávat nedá, ovšem i dnes si v téhle kategorii zaslouží alespoň kousek místa. Parádní film s výborným námětem u kterého, jak tu již bylo několikrát řečeno, se nesmí moc přemýšlet, protože potom dostane film pro diváka naprosto jinou úroveň (výsledkem je malé hodnocení a hanlivý komentář). Dobrý scénář, kvalitní herci a námět ufo...Koho by tohle v dnešní době nebavilo?...Závěrem snad jen: "NA NĚĚĚĚĚ !!! " ()

KalimeroI

Vzdor skvělým hláškám Willa Smithe, vzdor skvělým (na svou dobu) efektům, vzdor vždy mému srdci oblíbenému Jeffovi Goldblumovi, vzdor tomuto všemu za **. Zkrátka, kromě komedíí Chevy Chase, kde se objeví Randy Quaid, je to špatně a zvláště je-li to americká "agitka" jak statečný prezident USA svou jedinečností ku hrdinství přišel (ouha, pilot, nebyl to zrovna za chvilinku kandidující George Bush taky pilotem, jaká mi to náhoda), jak první dáma vždy přežije a sestří se se striptérkou a okázale jí to nevadí, jak se ve stíhačkách domlouvají morseovkou, jak se věčně ožralý pilot práškovacího čmeláka trefí do epicentra kosmické lodi (vycvičené piloty sestřelí)...................holt, proti je víc. Hlavně Randyho Quaida a přesvědčení Rolanda Emmaricha, že američtí diváci víc než 70 IQ nepobrali. Pobrali, pane režisére, ale v tomto filmu by ho nepotřebovali. ()

CrashHP

Toto je jeden z tých filmov, ktoré môžem kedykoľvek. Pri každom vzhliadnutí nájdem vo filme niečo nové. Efekty na tú dobu sú fantastické. Cítiť tam tú americkú hrdosť, ale to je asi jeden z mála filmov, kde mi to vôbec neprekáža. Jeff Goldblum je skvelý a vážne sa mi tá jeho múdrosť páčila, skvelý rozum. Roland Emmerich ukázal, že vie natáčať vynikajúce filmy(tento je zrejme jeho najvydarenejší). Akčná sci-fi zábava o záchrane ľudstva, vtipné dialógy. Proste film, pri ktorom sa dá 100% vypnúť. ()

KortAll

Můj oblíbený film , mooc hezká podívaná , ale je typicky americký -přesně na 4. července se podaří opilci najít "jak na ně" moc se mi líbí Jeff Goldblum jak dá chřipku létajícímu talíři a jak Will Smith uvítá mimozemšťana na zemi LOL ()

MAKITA

tenkrát v kině sem seděl jak přibitej.. No jo no onehdá to bylo něco nového, triky které sem prostě neprokouk. Příběh je klasika úessáckýho filmu no.. Hlavní hrdina největší drsňák, love story a happy end.. Znova to vidět nemusim, ale tenkrát to byla prostě pecka. ()

adooo

Tak tento sa podaril, skvelé natočené, aj zahraté...celkom otrepaný dej dokázal predsa len zaujímavo podať i keď tam bola aspoň mňa cítiť silná amerikizácia, ale v celkovom globále čo sa týka human ufo jeden z naj filmov pre mňa ()

Astu.

Jasně, to víš že jo...emzáci útočí a Will Smith nás všechny zp(r)así. Amerika nikdy nezanikne, mimozemšťany zničí svým důmyslem a hlavně srdcem! Emmerich je šašek, vůbec neuvažujte a jen si užívejte, jinak to nejde. ()

jakub.kuba

To ale musel bejt ohromnej doutník, když vydržel nějakej čas v jejich kosmickym sídle a potom i únik, cestu zpátky na Zemi a ještě nějakou dobu na zemi, když byl pak pořád skoro stejně dlouhej zapálenej. Jinak je to hrozivě americký, vážně jo, ty scény jak dva lidi zachrání celý svět. Potom ty ohrané scény, jak na poslední chvíli uniknou před plameny, zničení města přežije jen pár lidí a čirou náhodou zrovna přítelkyně hlavních postav a tak dále a tak dále... Ale když se toto všechno přehlídne, tak je to i výborně vymyšlený film plný dobrých efektů (akorát je zvláštní, že při ostřelování letiště plného letadel bouchá všechno kolem, ale ani jednomu letadlu se nic nestane...) a natočený s dobrou myšlenkou. Určitě patří do těch, které by měl každý vidět. ()

norionn

Tohle mohlo být slušný, povedený sci-fi: kdyby to nenatočil Emmerich a neudělal z toho americkou patriotistickou patetickou volovinu. ()

Hansolo35 odpad!

Ať do toho američani vrazili kolik chtěli, tak tohle je hnus! Céčko s obrovskými náklady. Bez vtipu a nápadu. Triky všechno nezachrání. Viděl jsem jednou a už to nikdy vidět nechci! Pytlíky na zvracení do pohotovstní polohy! ()

burg

Jak vyhladit lidstvo - návod pro mimozemšťany: buď to můžete udělat hezky zadníma vrátkama, polehoučku, potichoučku jako třeba ve Fakultě, nebo sebrat všechno s čím se dá střílet, přiletět s bezpočtem lodí a udělat BUM BUM BUM jako v případě Dne nezávislosti. Pokud člověk vypne mozek, tak je to ideální film na sobotu večer. Od Emmericha určitě. ()

Freiheit

Možná nejlepší a nejvtipnější blockbuster své doby (viděno poprvé ve 12ti letech). Bombastičnost filmu se však časem (a věkem) otupila, myšlenky jsou ryze dietní, ale efektnost a vtip zůstávají ... Což není zrovna málo, když se pod tohle podepsal pan Emmerich ... ()

snookiest

Co můžeme od Sci-fi a typických amerických filmů očekávat, skoro vše s dobrým koncem a záchrana planety. Nelíbí se mi tento styl, je to obdobně natočené a začíná mě to pomalu nudit. ()

Dodge-I

Ano, nechte mozek v šatně kina - tak jsme se zvali na tento film v době jeho premiéry. Jedna * je za ten levý hák, kterým "uspí" Smith toh sestřelného emzáka, jinak v tom ději nestojí za komentář nic. Ano, technika si zaslouží ocenění, ale máme tu ještě "pitomý" scénář a neuvěřitelné herecké výkony - to se prostě nedá zkousnout... ()

Medinka

Rovnou říkám, že jsem zaujatá:o) Miluju sci-fi, Will Smith je můj oblíbenec a navíc si tenhle fim nehraje na něco víc, než čím je a je to popcornovka, no a co? Je to jízda, má to vtip, mimozemšťany (ne, nemají nás rádi), romanci, tragédii a patřičný závěr, je to prostě velkofilm od Amíků a všichni jsme to věděli:o) ()

pekkanik

Keď mne ten mozog vypnúť nejde... Ako hrdinské USA na čele s hrdinským prezidentom zase raz zachránili planétu... No dobre, ale celkový štýl mi spôsoboval bolenie zubov, čo sa mi pri pozeraní filmu už dávno nestalo. Skutočne si stačí zobrať hociktoré noviny spred r. 1989, vymeniť slová "socialistický" a "komunistický" za "americký" a je údesné, ako sa to podobá. Stačilo jeden raz. ()

Leonit

Film je plný blbin, to bez pochyby. Ale já si myslím, že je to nejlepší film, ve kterém na Zemi útočí mimozemšťani, jaký byl zatím natočen. A kdo nás má zachraňovat jiný než US Army ;-) proto ***** ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (více)