V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

GigaPudding

1.Série - Začátek je velmi efektní za příletu ufonů jak z dne nezávislosti ale místo obřího paprskometu mají velkou telku a na ní se vysílá "Přicházíme v míru" show. Ufoni jsou hnedka velká senzace, jenže se hned ukáže, že s nima něco není v pořádku a utváří se základní čtverka postav. Má to spád a hlavně má to zajímavý námět, jenže je to takové příliš přímočaré a postavy jen vždycky s každým novým dílem vymyslí nový plán jak sabotovat ufony a ufoni zase novou věc jak tyhle odbojáře potlačovat. Celý námět s "hodnými" ufony, kteří se začlení do společnosti, ale mají zlé úmysly by se dal zpracovat nějak promyšleněji a to zvlášť pokud jde o nějaký charakter postav, který tu není zrovna dvakrát propracovaný a všechny jejich hovory a činy směřují jen dopředu, což mě dost zklamalo protože jsem se na první sérii V dívala po kouknutí na všechny díly Heroes, kde byly všechny postavy tak pěkně prokreslené a zajímavé. Mezi těmi plochými postavičkami ale přinejmenším jedna vyčnívá a tou postavou je ufounská vedoucí Anna, která je pěkně zahraná jako taková usměvavá bestie, co nenávidí prakticky všechno lidské, je arogantní a sebejistá a vždycky je zábava koukat na ten její usměvavý mrkající výraz, když někdo dělá něco co jí není po chuti :). Bylo to takové jednoduché a sice to pěkně odsýpalo, ale zas tolik napětí v tom nebylo, což ale zachránil našlápnutý (možná dokonce přeplácaný) poslední díl, který slibuje něco víc v příští sérii, tak tomu zatím dáme čtyřku (ikdyž s heroes se to vůbec nedá srovnávat a těm jsme taky daly čtyřku) a uvidíme co bude příště. ()

jonyyy

Tento seriál začal velmi vlažně, po pár episodách jsem dokonce přestal koukat. Teď po roce jsem se k V vrátil a jsem rád, díl od dílu byl lepší a druhá řada famózně finišovala. Jen se modlím, ať s takto otevřeným koncem neskončí. Ale půlroční pauza, to už je hodně zlé znamení. 80% ()

Kailo

Pilot výborný. Tolik zvratů v jiných seriálech nečekejte, nebo až maximálně po 5 sezonách. Digitální triky na poměr seriálů výborný. A nápad jakbysmet. 80% ()

maseer2

1. série - 4* » sci-fi seriál s obrovským potenciálem, který ale po úvodním díle, kde na nám tvůrci naservírovali zase až příliš zlomových událostí najednou, zůstal spíš nevyužit.. jsem moc zvědav, nakolik se podaří zužitkovat jej ve 2. sérii.. | 2. série - 3* » opět se celou dobu chodí kolem horké kaše, nic se pořádně neděje a hlavní hrdinové se místy chovají neskutečně stupidně - především vztah Ericy a Tylera (matka - syn) připomíná mexickou telenovelu.. přesto všechno ale nemohu říct, že by mě seriál nebavil.. a pak tu máme našlapanou závěrečnou epizodu, která sice mohla přijít klidně už o několik dílů dřív, ale dejme tomu.. v jedné z jejích finálních scén je snad konečně "napraven" největší nesmysl celého seriálu a všechno dění nám začíná nabírat moc zajímavé obrátky.. pokud 3. série nevznikne, budu se opravdu zlobit, protože to vypadá, že konečně bude mít co nabídnout.. ehm..... neříkal jsem to už o sérii druhé? :) ||| průměr = 3,5* » je to přesně na hraně, ale zůstávám u 4*, ovšem jen kvůli závěrečnému dílu a vidině lepších zítřků ||| EDIT: 3. série nevznikla, lepší zítřky tudíž nepřišly.. výborné (i když díky zjevnému plánování další série ne zcela plnohodnotné) finále 2. série tedy bylo na jednu stranu sice rozhodně důstojným zakončením seriálu, na druhou stranu ale samo o sobě prostě nemůže odčinit béčkovost a natvrdlost předchozích dílů.. takže přehodnocuji na 3* ()

Lacike

Hodnotenie komplet serialu: tentoraz nas mimozemstania neprisli vyhladit behom par dni ako v Dni nezávislosti kvôli nerastnemu bohatstvu, ale kedze maju s nami zamery ako nas vyuzit, tak si daju poriadne nacas. Ale nebude to tiez nic pekne. Kym sa to stane, tak prestieraju, ze su nasi najväcsi kamarati. Par stastnych (alebo skôr nestastnych) ludi to odhali a tak sa môze zacat boj na spionskej urovni v ktorom ani jedna strana nechce odhalit svoje karty. Najviac sa mi na serialy pacilo ako sa postupne odhalovali tie krute plany, ktore s nami mimozemstania maju a zaroven ako chladnokrvne a pragmaticky ich naplnaju. Skoro jak nacisti pri vyhladzovan zidov. Tvorcovia mali odvahu aj na postupnu likvidaciu hlavnych postav, takze ste si neboli isty tym, kto prezije. Vdaka nizkemu poctu dielov na seriu ma serial aj dost zbesile tempo a postrada zbytocne vyplnove diely. Postavy su skvele napisane dobre obsadene a kazdy z nich funguje perfektne. Väcsina si ma ziskala aj ked sa nejedna o ziadnych ciernobielych skautikov. Najviac sa mi pacila hlavna hrdinka v podani stale nadhernej Elizabeth Mitchell. Dalej ma zaujali prebehlik mimozemstan Morris Chestnut, dobrosrdecny farar Joel Gretsch, novinar karierista Scott Wolf, terorista, ktory vedie odboj Charles Mesure a na strane zaporakov kralovna mimozemstanov Morena Baccarin, jej prava ruka Christopher Shyer, nerozhodna dcera Laura Vandervoort. V druhej serii dokonca matka kralovnej Jane Badler a par dalsich. Bohuzial sa tu najde aj jedna cielene neskutocne otravna. Syn hlavnej hrdinky bol na zabitie. Ale aspon vdaka nemu vyplyvali napinave situacie a v poslednej epizode dostal, co si zasluzil. Medzi zápory by som dal v prvej serii nedostatok akcnych scen. Po par dieloch mi serial zacal pripadat dost podfinancovany a prilis komorny. V druhej serii nastastie akcnych scen pribudlo. Asi navysili rozpocet. Trochu ma mrzelo, ze sa cela invazia nerozobera komplexnejsie z pohladu viacerych institucii. Cele to pôsobi prilis jednoducho a komorne. Proste len z pohladu par postav. Udalosti v ostatnych statoch su odbite behom par sekund. Napriklad mi tu chybal pochybovacny pristup armady, ktora by nesla hned na ruku mimozemstanom. Poriadne sa ukazala az v poslednej epizode, co slubovalo este väcsiu zabavu v dalsich seriach. Bohuzial serial predcasne zrusili a tak ostal zaver otvoreny dokorán. Co dost nastve aj ked som to dopredu vedel, vzhladom na zvysujucu sa kvalitu serialu a neskutocne dynamicke tempo. Ale aj tak nelutujem, ze som si serial pustil. Dokonca uz druhykrat. Jedna z veci, ktora ma srala bol pristup odboja na čele s hlavnou hrdinou. Jednali prilis naivne v rukavickach, len aby nedoslo k vedlajsim stratam par jednotlivcov. Pritom si asi vôbec neuvedomovali, ze ide o zivot celeho ludstva a tak brat ohlad na par ludi bolo prilis hlupe. Rozhovory ci plan spustia alebo nie podla toho, ci nahodou nechcipne jeden nahodny okoloiduci patrili k tym niekolkym otravnym. Serial nedosahuje hlbky a temnosti napriklad genialnej BSG, ale potencial na jej dosiahnutie tu bol. Finale obidvoch serii je neskutocne napinave. Prva seria je za 8/10 a druha za 9/10. () (méně) (více)

BigDeal

Pilot (70%): Americká televízia ABC dobre vie, že týmto rokom im končí veľký ťahúň sledovanosti- LOST a preto nasadzuje po Flashforwarde ďalší veľký projekt, remake akéhosi mimozemšťanského sci-fi, ktoré letelo v 80-tých rokoch. Aké sú moje pocity? Počas prvej polovice boli hrozné- ničím výnimočné triky, nechutne účelové a nerealistické postavy (postava mladšieho kňaza pripomína paródiu v ktorej hrá Megan Fox Matku Terezu) a hlavne výzor mimozemšťanov, ktorý sa absolútne neodlišuje od toho ľudského (ok, oni síce vyzerajú inak, no my vidíme len ich "ľudskú" podobu...a povedzme si na rovinu- kto sa bude pozerať na sci-fi seriál o mimozemšťanoch v ktorom ani neuvidí mimozemšťana?). Ďalej ma hrozne rozčuľoval fakt, že príchod inej civilizácie sa stal bez nejakého väčšieho chaosu. Proste prišli, ľudia sa s tým zmierili, nikto nebol prekvapený, všetci žili svoje životy ďalej. Flashforward síce nemá perfektnú logiku, no aspoň v jeho pilote sa dopad straty vedomia celého ľudstva ukázal naplno (zničené mesto, havárie, pády lietadiel,...). Keď som však už bol presvedčený o tom, že si z "V" už ďalšiu časť nepozriem, začalo to byť zaujímavé- všetko sa zmenilo na istom stretnutí, kde sme sa mohli o návštevníkoch dozvedieť viac, videl som nakoniec aj kúsok toho, čo sa skrýva za "ľudskou kožou" a musím uznať, že by sa to ešte mohlo zaujímavo popretietať, takže dávam véčku ďalšiu šancu ... Po 1. sérii (75%): kvalita začala mierne stúpať a aj keď zostáva veľa nedostatkov, dej sa aspoň niekam posúva (na rozdiel od Flashforwardu) a keďže sa prvá séria skončila veľmi zaujímavo, tak sa celkom aj teším na ďalšie časti. Stále však bohužiaľ zostávajú nedostatky popísané v pilote (až na kňaza- už som si naň zvykol). Obľúbená postava- reportér. Nenávidená postava- Anna (nesympatická, a to má byť úžasne krásna). 2. séria (65%): Nie žeby bola táto séria horšia od prvej, ale až tu som si plne uvedomil, ako je V hrozne béčkové. Napriek tomu ma zrušenie seriálu nepotešilo. Už by som to dopozeral. ()

MoiJe

Cely: Hmm. Nebyt Elizabeth "Juliet" Mitchell, asi to vzdam uz pri prvych epizodach. Ked si ale odmyslim otravneho Taylora, serial sa vcelku rozbehol a aj ked to nebola pecka, sledoval sa prijemne. Keby ho po S2 nezrusili, pravdepodobne by som sledovala dalej... ale neplacem za nim. ()

Terva

..............................V - PRVNÍ ŘADA.............................. ......................1 - ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Kde jste byli, když byl zavražděn JFK?.......... Mám jednu výhradu (možná dvě), proč nevěřící po zahlédnutí mimozemšťana najednou začnou houfně navštěvovat kostel a dají se na náboženství? To je divné, právě viděli důkaz, který mluví spíš proti Bohu, než aby to evokovalo myšlenku - najednou budu v Něho věřit, když jsem uzřel mimozemšťana - divné. Tady mi to hlava nebere. CITÁT - Máte i nějakého ošklivého velvyslance?.......... Přicházíme v míru........... A další věc, ke které mám výhradu - Všechny naše války, extremismus, hladomory, ekonomické nestability a tak dále jsou tu svedeny na mimozemskou aktivitu na naší Planetě - Až moc populistické. Vede to k myšlence, že vlastně chudinky lidé za nic nemůžou - BLBOST!!! Lidé vlastně za nic nemůžou - to někdo jiný!!! ....................2 - NORMÁLNÍ UŽ NENÍ NIC......................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Další odpor je nepřijatelný.......... Spolknul jsem ten nesmysl o tom, že za vše na naší planetě můžou mimozemšťani a dal jsem tomu seriálu ještě šanci. ..................3 - ZÁŘIVÝ NOVÝ DEN........................ REŽIE - Frederick E. O. Toye. CITÁT - Proč to dělají? Proč se infiltrují, Proč ty mrtvé buňky?.......... V tomto příběhu se to začíná pěkně zamotávat (rozmotávat?) Špioni, vyslanci, zrádci, přeběhlíci, sympatizanti s lidma i mimozemšťanama - prostě pěkná změť všeho možného. CITÁT - Zdraví tě Pátá kolona............ .........................4 - TO JE JEN ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Jste jeden z nich??!!.......... CITÁT - Neboj se, ona nekouše............ Zakončení tohoto příběhu je velmi mrazivé. ...................5 - VÍTEJ VE VÁLCE..................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Bolí to, ale srdce máme na druhé straně............ Zde je použit můj oblíbený kamerový záběr. Kamera se zde, okolo 12 minuty, točí nad rozmlouvající dvojicí. Velmi povedené. Na tom ujíždím. CITÁT - Je z něj jen pár ještěrčích bot............ Tento příběh má špičkový konec. CITÁT - Má vajíčka. Potřebují nakrmit.......... ......................6 - LIBRA MASA..................... REŽIE - Jonathen Frakes. CITÁT - První rozumný slovo, který slyším, a od blondýny................ .......................7 - JOHN MAY ŽIJE....................... REŽIE - Dean White. CITÁT - Kněz, civilista, ještěrka a federál, co bude dál?........... ..................8 - NEMŮŽEME VYHRÁT...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Tvoje holka má v "teráriu" (těhotná) malou ještěrku?......... ....................9 - KACÍŘOVA VIDLIČKA....................... REŽIE - Frederick E. O. Toy. CITÁT - Čeká dítě. Napůl člověka napůl V........... Hezky se to dramatizuje a začíná jít do tuhého. .....................10 - ODVAHA A SVĚDOMÍ.................... REŽIE - Bobby Roth. CITÁT - Má víre se otřásá........... ......................11 - ODLÉTÁME...................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Viděla jsi, co udělal své dceři? Coi pak asi udělá tvému synovi?.............. V tomto příběhu je velice zajímavý, mrazivý a zároveň velmi znepokojující záběr. Kosmická loď tu okolo 26 minuty opouští trávník před Bílým domem - UPS. CITÁT - ......a Vall právě praskla plodová voda......... ....................12 - POMSTA......................... REŽIE - Robert Duncan McNeill. CITÁT - Láska pohání lidi............. A je to ještěrka jako buk. Jo a John May žije. REKAPITULACE PRVNÍ SÉRIE - Dobrá hudba, pěkné záběry, výborná dramatizace a příjemní herci. Přiznávám, mám to nahrané z TV a viděl jsem to pěkně za sebou. Tři dny jsem se bavil sledováním Véček. CITÁT - Už žádné trápení, už žádná bolest srdce.............žádné lidské emoce.......jen MÍR.............můj MÍR............. Už jsem zvědav na druhou řadu. Ale na co čekat, vždyť ji mám celou nahranou. Jdu na to. Pomsta bude sladká. ................................V - DRUHÁ ŘADA................................ ......................1 - RUDÝ DÉŠŤ.......................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Přišli jsme k vám v míru a nezradíme vás............ CITÁT - Takže nás nejdřív napadnou a pak opíchaj?......... ......................2 - JEŠTĚRČÍ ZUB................... REŽIE - Steve Sttill. Anna zde ukazuje svou druhou, krutou tvář. CITÁT - Není většího pouta, než matka kojící dítě.......... .....................3 - NADŘEŇ...................... REŽIE - David Barrett. Mučící scény jsou celkem brutální, jako by jsem ani nepatřily. CITÁT - Stáhněte ji z kůže......... Toto byl zatím nejbrutálnější příběh. ......................4 - NESVATÁ ALIANCE........................ REŽIE - Dean White. CITÁT - Raději tomu začněte věřit, otče............ ....................5 - KONKORDIA..................... REŽIE - Jesse Warn. CITÁT - Vítejte v budoucnosti. Zítra začne renesance celé Planety.......... .....................6 - V OBLEŽENÍ...................... REŽIE - John Behring. CITÁT -Tady jde o budoucnost všech lidí......... Tady už se začíná opakovat jedna (klišé) věc. Véčka vždycky někoho drží, vězní, zadržují a tím mají pod kontrolou vydíranou osobu Tady je to syn, tady zase dcera, tuhle zase něčí manželka - už se to moc opakuje - chce to nový nápad. .......................7 - URYCHLENÝ VÝVOJ...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Žádné otázky........... ........................8 - NEÚSPĚŠNÝ POKUS..................... REŽIE - Jeff Woolnought. CITÁT - Vloupeme se a šlohnem ho!.......... ........................9 - ĎÁBEL V MODRÉM HÁVU................. REŽIE - Ralph Hemecker. CITÁT - A můžeme začít vyhlazovat lidstvo......... ....................10 - DEN MATEK.................. REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Celý život vidím na nebi Boha. Teď tam vidím 29 kosmických lodí a stovky možných dalších. Chci zase vidět Boha!!.............. Lisa, dcera velitelky Anny, stojí před obrovským rozhodnutím. Jak se rozhodne? CITÁT - ANNA - A ten Bůh ve kterého tak věříte - doufám, že Ho potkám......... Poslední díl druhé série místo aby děj ukončil, je naopak rozvede do dalších několika příběhů, aby vše mohlo pokračovat. TŘETÍ ŘADU této série ještě nemám celou nahranou. Počkám nějaký čas, až budu mít všechny příběhy. Zatím se budu věnovat jiným filmům a seriálům. CITÁT - Tohle je poslední naděje lidstva na budoucnost.......... () (méně) (více)

tibenskym

Pilot - príde mi to ako jeden z tých seriálov, ktoré som kedysi sledoval popoludní na Markíze. Verím, že cieľom seriálu nie je ísť logicky do hĺbky (SPOILER: Mimozemšťan plánuje svadbu s človekom...čo budú deti? jašterice???), ale skôr spríjemniť večer nenáročnou oddychovkou. Herci s ich úsmevmi akoby boli vystrihnutí z modelingového časopisu, dokonca hrajú ako vystrihnutí :D:D Jedine starí známi Elizabeth Mitchell a Joel Gretsch stáli za to. Uvidíme ako to bude pokračovať, šancu ešte dávam. ()

JohnCZ

"V" nám ukončili, což je docela škoda. Po dvou sériích mám rozporuplné dojmy. Na jednu stranu to mělo hodně kvalitní herecké obsazení, ale na druhou to působilo až moc rozvláčně (což ale může být také tím, že jsem V sledoval postupně - každý týden). Druhá série byla rozhodně lepší a napínavější než první, ale na 4* to ještě není - seriál se nestihl ještě pořádně vyvinout. ()

joehot

Hodnoceno po shlédnutí první řady. Ačkoliv měl seriál pomalejší rozjezd, ke konci již tímto rozhodně netrpěl a napínavý byl až až. Technicky skvěle zpracovaný, herci jsou také dobří :) Hodnotím **** hlavně pro pomalejší rozjezd. Uvidíme, jestli bude druhá řada lepší, pak těch pět klidně dám... ()

villon17

Já jsem na ty seriály prostě ňáká měkká :). Tady oceňuju super nápad, celou promyšlenost, úúúžasnou a nádhernou Morenu Baccarin a v neposlední řadě to, že má každej díl co nabídnout a že proti mimozemšťanům sme prostě v prdeli :D. Ale naděje umírá poslední... ()

phoebess

První série mě naprosto nadchla, ale děj druhé série mě od poloviny doslova nudil, i přes "akčnější" scény, připadalo mi to příliš překombinované. Až úplný závěr druhé série mi dokázal spravit chuť, je jen škoda, že to byl úplně poslední díl. Mohlo se to vyvíjet zajímavě. ()

mysiak

Niekomu tento rok ide karta s novinkami...V je vynikajúci sci-fi seriál, ktorý stojí za pozretie...pilot vynikajúci a Elizabeth Mitchell stobodové hlášky dáva..uvidíme ako pôjde ďalej tento seriál ()

oondra

Po shlédnutí první série musím říct, že jde o vcelku zajímavé sci-fi. Sice pochybuji, že se z "V" stane kultovní seriál, ale když bude pokračovat v takové úrovni jakou má nyní, má velmi slušnou šanci dostat se víc do povědomí lidí než je tomu bohužel dnes. Jinak asi budu opakovat pár lidí, ale musím vyzdvyhnout výkon Moreny Baccarin a i zbytek obsazení je vynikající. ()

PKD

Přicházíme v míru. Navždy. Z toho mě pokaždé trochu zamrazí. Jinak super seriál s Karou ze Smallville:) a dalšími výbornými herci, kteri své předloze ostudu rozhodně neděláji, leč bohužel trpí stejným prokletím, jako jeho starší bratr a tou je opět!!!! neukončenost, tj. brutální useknutí zrovna, když to jede na plné obrátky. Krucinál!!! Camea Jane Badlerové a Marca Singera jsou boží! Samoz. jen pro fandy/znalce pův. V. ()

Naslund

Jednoho krásného rána se nad největšími metropolemi světa objeví mimozemské lodi a nikdo netuší, co se bude dít. Namísto brutálního frontálního útoku alá Den nezávislosti se však objeví sympatická mimozemšťanka v lidské podobě a pronese krásná slova o míru a vzájemné spolupráci. To by však nebylo ono, kdyby neměli návštěvníci nějaké vedlejší zlořádné úmysly… Na seriál jsem se dost těšil, protože má skvělý potenciál, ale ty čtyři díly byly celkem zklamání. Když pomineme pár záběrů na vesmírnou loď, v podstatě se to víc podobá české předvolební agitaci. Těch sci-fi prvků je tam žalostně málo a schopnosti návštěvníků také nejsou bůhví jak odlišné od lidských. Navíc hlavní mimozemšťance by podstatně víc slušely delší vlasy. Každopádně jsem pořád zvědavej na pokračování, které ten potenciál stále má. Jen by mě zajímalo, jestli se ho vůbec dočkáme. To přerušení je podle mě kvůli zjištění ohlasů diváků, než se pustí do dalších výdajů, a nejsem si jistý, že to při současné popularitě bude stačit. Přecijen sci-fi fanoušci už mají jiné seriály, které jsou víc sci-fi. ()

PogoJoe

3.5. Koukatelné. A oproti starému "V", kde jsem vydržel jen pár dílů, mnohonásobně lepší. Ale v rámci sc-fi seriálů tento patří spíše k průměru. Alespoň první řada. Poslední epizoda 2. řady stála opravdu za to. Konečně, ale příliš pozdě. Nezlobil bych se, kdyby příběh uzavřeli aspoň nějakým závěrečným filmem. ()