Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

wendelin9

Skvělý film o tom, jaký dokáže být život svině.. ale pokud máte vedle sebe Setha Rogena a terapeutku Annu Kendrick, není to až taková tragédie, jak se může zprvu zdát.. ()

okkac

Nádšené pocity z filmu tu už psali ostatní.. Já jen dodám, že úsměvu Anny Kendrick tu nelze vůbec odolat :-) ()

StanislachKo

Neviem, či len ja vnímam inak ten film, ako drvivá väčšina divákov. Nevidel som totiž príbeh chlapca, ktorý sa musí vyrovnať s rakovinou a s vedomím, že je na 50% možné, že pôjde pod kytky. Na mňa skôr sálal ten friendship medzi hlavnými protagonistami. Seth je tu rovnako dôležitý ako Levitt. A toto by som tiež vyzdvihol. Napriek tomu, že Seth Rogen nie je zrovna herecký megatalent, (všimol som si aj v jeho ostatných filmoch), on do každej svojej postavy dáva seba, nejaký svoj výraz, ktorým si prispôsobuje svoje postavy. A na mňa to zaberá, je vtipný, ale dokáže pôsobiť aj silne dojemným spôsobom (moment, keď mu Levitt oznámi svoj stav si budem dlho pamätať). Tiež nesúhlasím s tvrdeniami, že ide o nejakú šablónovitú tragikomédiu. Mám pocit, že originalita tomuto snímku nie len, že nechýba, ale priam ňou srší (teda...samozrejme v rámci pravidiel, je jasné, že Levitt nemôže umrieť... Levitt proste nikdy neumiera...) ()

URBAN

Trochu se stydím za to že jsem se smál rakovině , ale to byl záměr . Jen škoda že ten černý humor nevydržel po celou dobu stopáže protože bez tohoto prvku je to alespon pro mě nuda protože se nerad užírám takovými tématy , ale v té první plovině jsem to bral protože to nebylo podáno tak dramaticky . ( 12.9.13/MAC ) ()

vesper001

8/10. Konečně trochu jiný příběh o (ne)umírání. Místy absurdní, vkusně vtipný, ne úplně předvídatelný, adekvátně napínavý a naštěstí neprosolený potoky slz. Jediné, co se mi nelíbilo, byl výběr casting, ale koneckonců, lidi na ulici se mi taky nelíbí a to z nich ještě nedělá odpad. ()

CinemaRanger

50/50 si určitě zaslouží o číslo vyšší hodnocení, ale na mě to nezapůsobilo, jak by mělo. Nezasmál jsem se a ani jsem jako většina diváků nebyl dojat. Jen tak film proplul kolem mě, za pár dní si na něj ani nevzpomenu. ()

Doudis19

Zábavný film o umírání na rakovinu. Nechci být za řiťopicha a působit příliš dekadentně, ale myslím, že opačné vyznění konce by snímku dodalo na síle i emocionálním rozsahu, což mi k oné 5.* trochu chybělo. ()

chelseaman22

Více emotivní, než bych byl čekal. Tak obyčejné! a stejně kurevsky záživné! Jonathan Levine si nedělal hlavu z toho, že by film nějakým způsobem komplikoval. Příliš prosté a těžko zapomenutelné. Tolik emocí jsem naposled zažil, když se Diana rozvflákala v tunelu se svým obřezaným přítelem. 83% ()

Triple H

Rozhodne mi nevadí koncept kedy sa niekto komédiou (alebo tragikomédiou) pokúša nahliadať na inak v zásade smutné skutočnosti - v tomto prípade rakovinu. Závisí ale za aký koniec sa to celé uchopí. Z 50/50 som však nemal dojem prirodzene silného, vtipného a dojemného malého filmu typu Little Miss Sunshine, 500 dní so Summer a pod. Naopak - prišlo mi to celé strašne umelé a silené. Ako keby si niekto zobral šablonu "ostrej komédie o tragických veciach" a len rutinne vyfarbil jednotlivé kolónky. Preto mi prišiel celý film akýsi neživotný a nechytil ma za srdce. Skrátka som mu ten vývoj a obsah veľmi neveril. To neznamená, že niektoré scény neboli fajn a že určité veci by ma neoslovili. Ale ako emocionálne silný a pôsobivý celok u mňa film nefungoval. Levitt v pohode a Rogen tiež, hoci hrá neustále jednu a tú istú postavu - tzn. sprosté hovado. Vie dať aj niečo iné? ()

tatanapope

Film s dávkou humoru i kvalitní a lehce napínavého dramatu, který se příjemně mísí tak, aby člověk s filmu neměl depresi ani se neuchechtal k smrti. Celkově to působilo velmi přirozeně a člověk se do toho dokázal pěkně vžít. Kromě předpokládaného konce v podstatě nemám moc co vytknout a k ději moc říct nelze, bez prozrazení podstaty snímku. Viděno v rámci Výzva 2016 ()

Lachtaan

Určitě vždycky budu s největší jistotou obdivovat ty, kteří se dokáží s tímto typem těžké životní rány vyrovnávat s pozitivní nadsázkou a místo ohledů za mnohem lehčím pesimismem a krajnou sebelítostí se snaží tento nepříjemný verdikt osudu zastínit projevem paradoxně větší chuti žít. Jeden z mých favoritů mezi herci zde ztvárnil skvělou hlavní roli, podpořenou jinak 'fajnovým' panem Rogenem, jenž by měl ale dle mého názoru zůstat jen a pouze u jeho ulítlých komediií typu Interview. Film hezký, nenáročný ale takovým způsobem, že mě k němu asi nikdy nic nepotáhne znovu. ()

ivan_drago

Ohrané téma na variaci tragi-komických osudů a pokusů se s nimi vyrovnat. Ústřední dvojice funguje dobře a i když to občas ruší nesnesitelný Rogenův smích, tak i oněch pár vtipných momentů, díky nimž je film označovanán jako komedie, je k zasmání... Jinak bych doporučil k filmu přistupovat více jako k dramatu, protože žádné salvy smíchu nečekejte... Film je velmi civilně natočen, což bych u jiného filmu bral jako zápor, tady to ale funguje... A je moc dobře, že film skončil happy endem. Pochválen buď Joseph Gordon-Levitt, vynikající výkon. ()

flawi.f

Takhle krásně jsem si nepobrečela už hodně dlouho. Než jsem si film pustila, tak jsem měla trochu strach ze spojení dramatu a komedie zrovna na téma rakoviny, ale výsledek předčil veškerá má očekávání. Snímek je vtipný nebo dojemný v těch správných místech, netlačí na pilu, ani jsem neměla pocit, že by citově vydíral. Je natočen s nesmírnou citlivostí a uvěřitelností. Joseph Gordon-Levitt byl skvělou volbou, ten jeho pohled smutného štěněte se sem opravdu hodil, Seth Rogen byl naprosto výborný a opravdu mě bavil a nakonec Anna Kendrick, která byla prostě kouzelně roztomilá....Opravdu nemám snímku co vytknout. ()

Jizni Tlapa

Příjemně namixovaná komedie s prvky dramatu, kde veškeré snaze vévodí scénář. Ten je perfektní a nabízí ne-jednu udělanou hlášku hraničící s černo-humorem. Stejně tak hlavní hrdina a jeho herecký um, který by sám o sobě zasloužil plný počet! Co už je o poznání horší a celkový dojem kazící je kýčovitá šablona a předvídatelné zakončení, které už tu bylo nesčetněkrát! ()

bubun

Mírně patetický - ale u těchto témat se tomu jen těžko dá vyhnout. Mírně předvídatelný (spoiler: bylo jasné, že skončí s terapeutkou, bylo jasné, když přišel do bytu Setha Rogena, že najde něco, co na něj prozradí, že s ním jeho kamarád nemoc sdílí apod.). Přesto se na film dá dívat a je v něm jen málo citového vydírání, které byste u filmu tohoto typu mohli předpokládat. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby