Hitlerovy příkazy zněly neustupovat a nevzdávat se, v kruté zimě tak zahynuly více než dva miliony mužů. Boj o Stalingrad se tak stal přelomem ve vývoji války a Německo se z této zničující porážky nikdy nevzpamatovalo. Brutální realitu můžete vidět očima německého důstojníka Hanse von Witzlanda (Thomas Kretschmann) a jeho čety. Sledujte příběhy obyčejných německých vojáků, kteří poznávají pravou povahu režimu a nadšení z budování Třetí říše u nich pomalu přechází v rozčarování a v touhu dostat se za každou cenu domů. (Magic Box)

m.xFuck

Pohledů na válku z té špatné strany mnoho není. Tenhle je velmi zdařilý a protože ho točili Němci je i němečtější než třeba Železný kříž. Pěkné 4 hvězdy ()

Odpocivadlo

Videl som mnoho vojnových filmov, o hrdinstve "amíkov" , nebojácnosti "červených" , odvahe pilotov RAF, a nikdy ma ani len nenapadlo čo asi tak zažívajú tí druhý, aké su ich príbehy, či tiež boli statočný. Keď som si náhodou pozrel tento film nadchol ma, uvedomil som si že aj oni mali príbehy, boli statočný. Veľmi zaujímave vojnové drama z pohľadu nemcov. ()

calculus

"Ich schwöre bei Gott diesen heiligen Eid, dass ich dem Führer des Deutschen Reiches und Volkes, Adolf Hitler, dem Oberbefehlshaber der Wehrmacht, unbedingten Gehorsam leisten." Přísaha Hitlerovi, kterou mladí kluci skládali s vidinou Železných křížů, ale veteráni už věděli své. Film Stalingrad zdaleka není filmařsky prvotřídní, ale ani po letech neztratil nic ze své syrovosti a dramatičnosti. Viděl jsem jej poprvé v ...náctiletém věku a dodnes si pamatuji, jak na mě zapůsobil. ()

Marty_cz

Tohle je jeden z mála filmů o 2. světové válce, který nám dává obraz i z 2. strany. Už tímto mě dokázal zaujmout a rád jsem se podíval na možné pocity německé armády. Sám jsem dělal takový průzkum a zjistil, že téměř každý nesnáší Němce, co se týká 20. století (taky není se čemu divit), ale i přes to se najde docela hodně lidí, co i přes svou zarputilou nenávist k nim dokážou se vcítit do postav a dokonce se bát o hlavní postavy či litovat pochmurného konce filmu. ()

martins

Výborný německý válečný snímek natáčený u nás, s českými herci Heřmánkem, Vávrovou a Mangem. I po letech zamrazí brutální scény tanku s rozstříleným tělem. ()

DonBraso

Po čase opět mrknul a stále to baví.Když člověk čte některý komentáře zde,proč to má název Stalingrad,tak si říkám,že je v tomto koutě Země něco divnýho:) Ale občas někdo nepochopil a čekal asi digitální inferno,kde se neustále střílí a něco vybuchuje celou dobu.Naopak prokreslení postav je famózní,přesněji řečeno čety.Já bych řekl,že je to až majstrštyk,protože o těch postavách se vlastně nikdy nedozvíte všechno,jejich život před,ale vše se vykresluje tou tíhou války přímo v bitvě nebo jen tak mezi řečí ve stanu,kde je zima jako prase.Má to doopravdy momenty,kdy vidíte,že to sere všechny a že né vše bylo tak růžové.Samozřejně některé nepřesnosti by každý našel,ale kde ne.O tom hlavním psychologickým rozpoložení postav zde jde především a daří se ho ukázat na výbornou.Vlastně i ta akce zde je s výbuchy,tak divák dostane i něco navíc.Atmosféra na jedničku,že máte mráz i doma v bytě. ()

johnsnow

Film ktorý začne príjemne v taliansku aby nás zakrátko vrhol do pekla menom Stalingrad. Naozaj brutálne, ale nie tak, že tam litre krvi, tam litre krvi ale tým ako sa postupne dojebáva psychika postáv. Je to fakt sila až niektoré pasáže som radšej preklikal. Akčné scény sú fakt dobré, ale nie ej ich veľa. Je to dosť drtivá psychologická dráma s prvkami akcie. A vydarená ale poviem vám, viackrát to vidieť už ani za nič. Fakt sila. ()

Petroniusx

Bitva u Stalingradu patřila mezi jedny z rozhodujících bitev druhé světové války. Znamenala konec německého postupu na východní frontě a ztrátami se rovnala neúspěchu při porážce německé armády u El Alameinu. Její filmové zpracování sice potěší snad každého militaristu, ale účel tohoto snímku vyznívá jasně protiválečně. Od „běžných“ válečných filmů se však tento počin liší tím, že se na válku díváte očima příslušníků německé armády. Počáteční idylku a nadšení, kdy se vrátivší hrdinové Afrika Korpsu připravují na tažení u „nějakého neznámého“ města na Volze, střídá deziluzivní pohled na válku spojenou s veškerými jejími krutostmi a neštěstím. Film sice postrádá akční scény alá Zachraňte vojína Ryana, ale musím přiznat, že je to spíše k jeho prospěchu. Jistým negativem by tak mohlo být slabší technické zpracování, ale tento nedostatek film nahrazuje působivou psychologickou stránkou. Jeho cílem totiž není poukázat na to, že byla jistá bitva u Stalingradu, ale spíše na vysoké lidské ztráty, která každá ze stran tohoto konfliktu utrpěla a naprosto beznadějné postavení prostého vojáka, který se musí bezpodmínečně podřídit rozkazům svých nadřízených. Potěší také přítomnost českých herců, jako např. K. Heřmánek. Důležitou úlohu také sehrává hudební stránka, protože ústřední melodie z rukou N.J. Schneidera se vám jistě vryje do paměti. 83 % "The best thing about the cold is... You don´t have to worry about sunburn." ()

superzurda

Silný film. Výborné bojové scény na začátku. Působivá hudba a postavy. Dal bych normálně pět hvězd, ale za to jak si Němci chtějí opět umýt ruce nad hrůzami 2. světové války a říct, že jsou taky oběti, dávám hvězdu dolů. ()

radar76

Víborný film zachycující,bytvu o Stalingrat. Nejvíce se mi na něm líbilo,že děj byl zachycen z německé strany a né jako většina filmů z druhé světové války,očima spojenců.Dobře tam bylo vidět, že i německý voják v té době měl srdce... ()

sAreOn

Silný film, opravdu silný a hlavně syrový. Bohužel mi vadilo jeho zpracování, přišlo mi velmi amatérské anebo prostě nedostatek financí? Těžko říct. Ale spousta "bonusových" bodů za žádný patos a autentičnost. A jak už tu někdo říkal - němečtí vojáci byli také jen lidé... ()

blekekeke

Ve faktech se rýpat nebudu. Ve filmu vlastně taky ne, není třeba, neb je to originální pohled z Německé strany na pobyt u Stalingradu ... ()

paddy35

Dojemný film, který velmi realisticky znázorňuje největší bitvu druhé světové války. Líbil se mi pohled z německé strany, který se tak často nevidí (Výjimkou je Valkýra, ale tam to tak být musí). Pro mě 5/5. ()

jopal

Priklanam sa k nazorom, ze film nevyuzil naplno potencial, ktory mu tema nukala. Resp, najslabsi z filmov, co som o Stalingrade videl. Ale urcita sa tvorca nemusi hanbit ani za tento. 69% ()

DonFrolimo

Jeden z nejlepších válečných filmů ve smyslu filmu proti válce. Podmanivé a mrazivé drama o tenké mezeře mezi životem a smrtí. Kolik lidskosti se do ní vejde. A není jediná lidskost jen touha přežít za každou cenu, i když se mezera nevyhnutelně a rychle přibližuje? Nikde ani špetka pozlátkového patosu, tak běžného v americké nebo sovětské/ruské produkci. Přitom tak citlivá zpověď o absurditě respektive smutné přirozenosti vražedných běsů. Duchem hodně remarqueovské, a to je ta nejlepší německá protiválečná tradice. ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu