Hitlerovy příkazy zněly neustupovat a nevzdávat se, v kruté zimě tak zahynuly více než dva miliony mužů. Boj o Stalingrad se tak stal přelomem ve vývoji války a Německo se z této zničující porážky nikdy nevzpamatovalo. Brutální realitu můžete vidět očima německého důstojníka Hanse von Witzlanda (Thomas Kretschmann) a jeho čety. Sledujte příběhy obyčejných německých vojáků, kteří poznávají pravou povahu režimu a nadšení z budování Třetí říše u nich pomalu přechází v rozčarování a v touhu dostat se za každou cenu domů. (Magic Box)

NSN

Nepřehledný, anonymní a bez určení času a místa. Občas slušnej záběr kazí nevhodná hudba. ()

GCaesar

Vynikající válečný film, který se díky své realističnosti, kulisám, kameře i (na poměry válenčých filmů) velice slušné dějové linii řadí mezi to nejlepší, co je tento žánr schopen do této doby nabídnout a možná se jedná i o nejlepší válečný film vůbec. Člověk si nemůže nepovšimnout jasného rozdílu mezi válečnými filmy ze zemí (tehdejších) Spojenců a Německa. Například v Amerických filmech (naprosto typickou ukázkou je třeba Zachraňte vojína Ryana) hlavní Hrdinové obvykle prostě mačkají spoušť a zástupy nacistů po lobotomii, mající zjevně dost velké problémy jen s tím, aby nenarážely do zdí, padají jeden po druhém. Někdy to jde (ano, Vojín Ryan) až tak do extrému, že když nějaký Němec náhodou zabije Američana, je považováno za zcela správné a čestné jednání zmasakrovat všechny zajatce. Němci oproti tomu taktně ignorují čas, po který ve válce vítězili a díky tomu většinu jejich filmů lze označit spíše za protiválečná díla nežli válečná. Stalingrad ukazuje velice realistický obraz boje v ruinách města, zoufalé podmínky vojáků i skutečnou podobu tvrdých bojů o každý metr rozbombardované země, přičemž každá zbraň, věc či tank je zastoupena skutečnou zbraní, věcí či tankem nebo alespoň 100% věrně působící maketou. To znamená, že T-34 hraje opravdu T-34, 50 mm dělo je opravdu 50 mm dělo atd.. V každém případě stojí za shlédnutí.5/5 ()

kotrlak

Občas trochu přitažený za vlasy, a sem tam pár much, ale přesto patří tenhle flick k tomu nejlepšímu co se ve válečný kinematografii natočilo... ()

Askaneli

Takže jsem měl možnost vidět tři filmy, vzniklé v 90tých a pozdějších letech, které tak či onak rozebírají ony vyhlášená jatka zvaná bitva o Stalingrad. Paradoxně je ruská verze (Stalingrad 2013) nejhorší. Dokonce Amíci, kteří ani netočili o vlastních vojácích, to dokázali docela vkusně uchopit (Nepřítel před branami). Zpět ale k tomuto filmu. Kromě idylického začátku, kde jsem měl možnost pozorovat partu bošů, jak chytá bronz někde v Itálii na pláži, s buchtama v bikinách a neodmyslitelnejma šmíráckejma gerontama, byl film přehlídkou slušné porce syrových a špinavých pohledů na válku. Neustálý, všudypřítomný hnus, sténající ranění vojáci, jejich končetiny všude okolo, mrtví vojáci, ať už čerství, nebo notně uleželí, jejich končetiny taky všude okolo, potkani, vředy, gangréna, omrzliny a všudypřítomná deprese vojáků přecházející v agonickou letargii. Duše opouští tělo skopčáckého vojáka a zůstává jen prázdná schránka, která se za každou cenu snaží přežít. K tomu zima. Už se těším, až to dopíšu a budu se moct jít umýt. Pěkně v teplé vodě. Poslední třetina se trochu táhla a balancovala na hraně fantasmagorie, nicméně na rozdíl od českého Tobruku do ní tak docela nesklouzla. Je to velmi slušný válečný snímek, byť nutno uznat, že i některé reklamy mají větší rozpočet. V hlavě nezůstanou ani tak bojové scény, jako spíš ostatní doprovodné jevy, které k válce patří. ()

ellysium

Film Stalingrad v Německém podání vysoko předčil mé očekávání.Byl úplně shodným pohledem na věc s Ruskými Stalingrady,akorát z té druhé strany.Peklo,ve kterém se ocitla Paulusova armáda u Stalingradu,věrně tento film popisuje.České obsazení jsem uvítal.Bylo vidět,že štábu okolo tohto snímku záleží na věrném opisu historických událostí.Z hrdé Německé armády se během filmu stala armáda zoufalých lidských stvoření trpících hladem,zimou,nemocemi.Kombinace ruské zimy a odhodlání Rudé Armády bránit svou vlast do poslední kapky krve dohnala Německé vojáky na hranici šílenství a Hitlera k první vojenské porážce v druhé sv.válce. ()

raru

Prvý postkomunistický Stalingrad podaný z druhej strany,než na akú sme boli zvyknutí a mňa to vtedy naozaj dostalo.Niet čo dodať. ()

KapitanKuraz

No ludia taketo podanie som naozaj necakal. No nalejme si cisteho vina, stale to bol len odvar toho co sa naozaj dialo a na 5* to vazne nema. Moj verdikt je, ze sa jedna o jeden z najlepsich vojnovych filmov a hlavne to nesmrdelo tisic krat znasilnenym hollywoodskym stylom s nasvietenym Pittom, ci podobnym "blondacikom". ()

Agnostik

Opravdu napínavý a drsný válečný film zasazený do největší bitvy lidstva o Stalingrad.Beznaděj a krutá zima si vybrali krutou dan..90% ()

ElectricMan

Reálné zachycení válečného běsnění a hrůz Bitvy u Stalingradu. Doporučuji shlédnout každému. Skvělý herecké obsazení, perfektní Thomas Kretschmann i Karel Heřmánek. ()

slavikzbojni

Je to nemastný neslaný film- pretože nemecký ohľad na túto bitku je skreslený neustálym vyhováraním sa na "generála zimu" a a iné príčiny- a nie na to, že Wehrmacht bojoval útočnú, DOBYVAČNÚ vojnu- a Červená armáda BRÁNILA svoju vlasť. A chyba- Hitler začal vojnu proti SSSR v lete 1941- a nie na jar 1942- ako píše tzv "distribútor"... ten asi vie o dejinách toľko ako hus o pive!!! ()

Baroque

„Vojna je vzájomné hromadné vraždenie miliónov ľudí, ktorí sa nepoznajú, v záujme malého počtu ľudí, ktorí sa poznajú, ale nevraždia sa navzájom“ (Louis-ferdinand Céline). ()

ShakiraS

Celkem zdařile vytvořený snímek o skupince německých vojáků, kteří bojují ve Stalingradu proti "Ivanovi". Příběh nenudí, nedosahuje však kvalit jiných válečných filmů (nemyslím kvality související s výší rozpočtu). ()

macour

Filmové drama viděné z druhé strany, z pohledů německých vojáků, kteří se zoufale snaží přežít v krutých zimních podmínkách a válečných hrůzách. Německá armáda měla také svoje hrdiny a obyčejné lidi a nebyly to jen vraždící bestie, jak je líčí např. americké filmy. Oscarový film, vypráví o válečném běsnění, o masakrech a zabíjení lidí ve válce, kteří se navzájem snaží pomoci jeden druhému zůstat naživu i za cenu nasazení vlastního života. ()

Sapr21

Kvalitní zpracování toho, na co by se nemělo zapomenout. Je zde skvěle ukázáno, že němci byli také jen lidi a že každý neměl stejné názory jako jejich velitelé. Krutá realita byla perfektně nastíněna a nejsou zde vidět žádné přehnané hrdinské akce, které jsou k vidění u amerických tvůrců. 90% ()

billcarson

Cením si toho, že se Němci vůbec odhodlali něco takové natočit. Thomas Kretschmann jako vycházející filmová hvězda umí už tady a troufám si tvrdit, že je to jeho nejlepší role vůbec, ale ani Češi se neztrácejí. Dokonale vykreslena beznaděj, kamaráde zastřel mě, vítejte v masovém hrobě přišli jste s námi zemřít nebo arogance a neúprosná tvrdá ruka důstojníků - já nejsem Otto nacista, já jsem důstojník, ale důstojníci jsou ty největší svině. Jsou zde i hluchá místa, ale například útok na továrnu nebo zastavení T-34 nepoměr vyvažuje, kam se hrabe Omaha beach.Neskutečně realisticky zachycená krutá zima, která se stala nejhorším zabijákem jak Paulusových tak Napoleonových vojáků. A když Hěřmánkovi sundají boty z omrzlých pahýlů, tak jsem si doopravdy uvědomil jak vypadalo ledové peklo roku 1943 v městě na Volze. Celkovou úžasnou atmosféru podtrhuje brilantní hudba v podání Norbert J. Schneider, spolu s Das Boot a Cross of Iron klenoty německého filmu. Kde je naše dělostřelectvo - my jsme dělostřelectvo! ()

P/\/EL

pro mě teda dost sugestivní, Stalingrad bylo fakt peklo (jedna z mnoha, ale...), dodnes se to bere ale tak, že všichni Němci byli špatní, voják wermachtu, no samozřejmě lidská zrůda, já to beru tak, že to byli lidé jako my . . . osobně preferuju tyto - reálnější filmy (ikdyž tady jde o fikci...ale jistě nemá daleko k pravdě, tak mám načteno věcí a nakoukáno dokumentů o WWII) o zoufalství války, než nějaké akce, superhrdiny i ty válečné velkofilmy (kolik uživatelů je závislejch na megolomanii...achjo..jasně, jsou filmy, kde mi taky vadí nevýpravnost, ale tady mi přišla atmosféra náhodou slušná..), které jsou buďto z nahledu, nebo různé kombinace - velení a pak osudy anonymních vojáčků, patosy a tak...tedy raději komornější - přízemnější věci, všechno ostatní je spíš pro dospělý děti .. .. jasně, že o Stalingradu je víc filmů, ještě by se toho dalo tolik natočit, ale tohle je fakt slušná depka a jasně, je tam znát taky trošku snaha ukázat Němce teda i v lepším světle, jasný, taková byla už i Ponorka, jinak škoda, předsudky přetrvávaj, chtělo by to více filmů z pohledu Němců, teď se třeba chystá Rommel, že jo, ale jeho synovi (myslim, že syn), se to nějak nezdá, tak Rommel byl takovej nacista-nenacista, tak uvidíme, jak to dopadne, jinak by mi nevadili ani filmy o těch opravdovejch zrůdách, jenže jasně, točit biografii Himmlera nebo Goringa, ikdyž by to jistě bylo zajmavé více než dost, Himmler dost atraktivní pro film. zpracování, ikdyž možná už něco i je, ale...to je fuk.............no, Enemy at the gates, tak to je válečnej film, kterej sem viděl prvně snad na nově, ale Stalingrad tam myslim, že nikdy dávat nebudou :) a tom to je, že jo, americkej koprodukční velkobiják se mi líbil, ale je to je v podstatě klasickej válečnej velkofilm, ikdyž moderně udělanej, jistě je v něm mnoho pravdy, ale víte, co.... ()

Investman

Dokonalý film, prostě dokonalý. Ať si kdo chce říká co chce. Mně se herecké výkony líbí a hodně. Dokonale podchycená atmosféra stalingradské bitvy, je tam vše co Němci opravdu zažívali. Fakt super. Karel Heřmánek je úplně nejlepší v tomto filmu, maximálně mu to sedlo. ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu