GILLWANDER

Škoda, už to nie je pokračovanie, ktoré by sa k skvelo rozbehnutej ságe hodilo. Nie je to zlé, ale prvé dve časti sú nadčasové, atmosférou neprekonateľné, lahôdky science fiction. No Fincherová trojka je ako u Terminátoru, dosť podobná, kopíruje čo už bolo a predstiera závažnosť. Dobrý film, no mohol byť skvelý. 75% ()

BoredSeal

Vetřelec 3 je citelně slabší než předchozí díly. Režijní ruka debutujícího a posléze rezignujícího Finchera se na něm zas tak zvlášť neprojevuje. Když si odmyslíte charizmatickou Weaverovou, doktora a vetřelce, zbyde vám obyč vyvražďovací béčko bez sympatických postav se závěrem sice sympaticky symbolickým, ale čerstvě obšlehlým z tehdy ještě žhavého kinohitu Terminátora 2. Samostatná epizoda je mizerný soundtrack, který se k filmu vůbec nehodí a dělá z některých scén nechtěnou parodii. Alternativní sestřih nepřináší nějakou významnou kvalitu navíc oproti kinoverzi a drobná změna závěru je o něco nepovedenější. ()

honajz2

Mám rád první čtyři díly Vetřelce, ale 1 a 2 se mi prostě líbily víc, než 3 a 4. A i když mě tenhle nedokázal až tak oslovit, nemůžu mu upřít hutnou atmosféru a napětí. 4* ()

easaque

3* Jelikož mi chyběly komentáře ke kultovnímu Vetřelci, tak jsem si ho dal znovu a rovnou s jeho dalšími pokračováními a víceméně se původní hodnocení nezměnila. Vlastně první dva díly jsem si po letech pamatoval, ale třetí skoro vůbec. Do třetice vznikl Vetřelec pod taktovkou Davida Finchera, kterému to odstartovalo taky slušnou režisérskou kariéru. Je to zase trochu jiný Vetřelec a řekl bych, že tentokrát víc ukecanější než akční. Výpravově i trikově je taky slabší než starší bratříčci. Ale ve své podstatě si tam fanoušci sci-fi žánru najdou a užijí všeho, co mají rádi. U mě to bude o stupeň méně než předchozí, protože jsem tu nenašel nic, co bych neznal z dřívějška a nevidím potřebu se k němu už opravdu vracet. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

kombajn

Pro me jeden cas nejslabsi dil serie... Dej je prilis roztahany, byt jsou nektere zabery fantasticke (zvlast pro milovniky industrialu), oproti čtyřce chybí humor, oproti jedničce napětí a strach. ()

rakovnik

Vetřelec ála David Fincher, mistr režie. I bez potoků krve a nekonečného zástupu monster to jde. Návrat k napětí, náznakům a napjaté husté atmosféře, jako v prvním filmu, je neskutečně působivý i bez výše uvedených propriet. ()

Jonash87

Pro mě osobně nejslabší díl čtyřdílné série. Oproti naprosto úžasné dvojce mi zde spousta věcí chyběla... Ať už lepší vykreslení atmosféry či rychlejší tempo. Přesto se tu najdou nějaké ty zajímavé momenty (honička v tunelech) a řádně peprné hlášky. Za mě 60 %. ()

Martin741

Hoci to reziroval David Fincher, film nema ani zdaleka na Scottovo dielo /Alien/ alebo na Cameronovo dielo /Aliens/ . Plus boli neskutocne bordele okolo tocenia filmu a okolo reziserskych verzii. Fincher na to len nerad spomina. 69 % ()

Wiikii

Jak píše v komentáři Lima, Fincher je úplně jiný režisér a i třetí díl je úplně jiný vetřelec co známe. Může vás zmást, jako i mě, že v každém díle hraje stejná herečka (Sigourney Weaver) a tak čekáte stejné pokračování s úplně stejnou charakteristikou postav, ale Fincher si šel vlastní cestou a z vetřelce 3 dělá úplně nový film, který když si na to zvyknete, tak si ho oblíbíte. HODNOCENÍ: 83% (4*) ()

Rocky88

Bezpochyby úplně jiný Vetřelec, než předchozí dva. Fincher sem nalil hodně depresivní a velice působivé atmosféry. Trochu mi to připadalo, jakoby trochu opisoval od Scotta. Ale nadopovat Ripleyovou ještěrkou byl výborný nápad a ta honička v chodbách byla geniálně zpracovaná. Cameron řekl, že to je jednoznačně nejhorší pokračování v dějinách filmu. Neměl pravdu. ()

Petoss1

Čudná atmosféra ktorá sa nemôže v žiadnom prípade rovnať s predchodcami. Votrelcov som si obľúbil, ale toto ma veľmi nepotešilo. Nevýrazné, nudné prostredie a naozaj slabý odvar Votrelca ktorý vyšiel zo psa. Celá ta väzeňská komunita ma nepresvedčila. Ripleyová je ako vždy skvelá, ale celý film mi akosi nesedel. Musím povedať že ako tretí diel je to dobré, ale Fincher to podľa mňa nezvládol. 70% ()

shyster

Rozhodně nejslabší díl celé série. Ten film nemá prostě žádnou atmosféru a zvláště pak konec mě doslova vytočil. To, že se Ripleyová musí zabít chápeme všichni už 20 minut před koncem. Myslím, že i samotná Ripleyová to ví, ale film je nechutně natahován o zmíněných 20 minut. ()

O´Neill

Třetí díl je po perfektní dvojce lehkým zklamáním. Samotný díl ale ocení zejména fanoušci jedničky, jelikož zde narozdil od dvojky sází více na původní princip prvního dílu, tedy jeden Alien, stísněná atmosféra. Já osobně preferuji dvojku právě kvůli toho, že je tam te akce mnohem více, a tedy tento díl je lehkým zklamáním, alespoň pro mě. Celkově ale za herecké výkony a atmosféru dávám o jedničku navíc, než jsem plánoval, tedy stejně jako prvnímu dílu, čtyři hvězdy. Sledován Director's Cut; Blu-Ray, 50' LCD, 5.1 Home Cinema ()

MrPierc

Jednička byla strojově chladná. Dvojka byla emocionálně zaujatá. Trojka je mix všeho dostupného a tím to ztratilo napětí. Vše jen na efekt. Počítačově vytvořený Vetřelec v chodbách kazí dojem. ()

joker.george

Jsem rád, že se k filmu dostal Fincher a vrátil se stylizací a atmosférou k jedničce. I díky tomu u mě stojí trojka kvalitou nad dvojkou a navíc je zde, pro mě nejoblíbenější vetřelec. Nahánění mimozemšťana (bylo tomu ale naopak) a jeho úhel pohledu je parádní, ale konec ála Terminátor 2 si mohl Fincher odpustit... ()

bourec

Sice z filmu Davida Finchera kolonka horor spíš mizí, tak film je natočenej svižně, a zase jinak. Ani tohle mě i přes trochu slabší úroveň neomrzí. Taky tohle je už dnes pecka a skoro klasika. 80%. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?