Sadova302b50

Opět něco jiného a rozhodně ne horšího, než předchozí díly. Naopak, líbilo se mi, že tvůrci uchopili Vetřelce zase trochu jinak. Fincherova těžká atmosféra je vyrobena téměř geniálně a kamerový kumšt tu řádí na plné obrátky. Byla jsem velmi spokojená. 82% ()

pyromantik

U mňa pecka! Dá sa to nazvať návrat k simplicitnej jednotke. Cameronova dvojka bola na môj vkus príliš neprehľadná a príliš akčná. Tá akčnosť vopred tak trochu diskvalifikovala pútavosť trojky, ale ak odhliadneme od tohoto psychologického momentu, tak konštatujem, že toto je rozhodne dôstojné pokračovanie. Nápady tu sú skvelé a spočívajú často v tom, čo vo filme nie je, ako v tom, čo v ňom je. V tom je ten fígel. :o) ()

SimcaJB

K prvním dvěma filmům sice kvalita Vetřelce 3 bohužel nedosahuje, ale přesto by jej měl fanoušek vesmírných potvor a zabijáků, s ohledem na první dva díly, ve své sbírce mít. Není to až tak špatné pokračování, které zazdilo sérii. ()

onden85

Musím uznat, že když jsem to viděl poprvé, zklamání bylo obrovské. Jde o film, který časem zraje jako víno a rok 1992 nebyl pro film ještě vhodný. Jít do kin třeba v roce 2010, byla by to bomba. Jediné, co mi to teď kazí jsou ty zmiňované zásahy producentů, až to mladý a tehdy jen slibný génius Fincher vzdal a pak to sestříhal nějaký... SE je zajímavější. Pátou hvězdu dávám za invenci a zajímavé pojetí, jinak ten film je za slabší **** ()

Tauloo

Neobyčejně hutná atmosféra. Když si ten film vybavím, pořád vidím scénu s tunelem osvětleným svíčkami, které postupně zhasínají a z té scény přímo čiší primální strach, stejně jako z desítek dalších, kterými je film prošpikován. ()

rozpas

Není to sice už jednička, ale pořád super! Málokdy se podaří udržet u vícedílných filmů takovou kvalitku... ()

JohnnyV

Dávám jednu hvězdu za pokus. Tenhle film je omyl a neměl být natočen (nebo spíš jinak natočen). Sice konec dvojky dával otevřený prostor pro možné pokračování, ale tím jak trojka bezdůvodně začíná se to celé zamotalo - kde se proboha vzal xenomorf na odlétajícím modulu, když ho Ripleyová jednoznačně odsoudila k nekonečnému letu vesmírem??? Fincher sice tímhle filmem začínal, ale sci-fi mu nesedí. A to měl před sebou Se7en. ()

fajntomas

Vetřelec už není hlavním hrdinou, je tu více klíčových postav a vše je trochu nasměřováno na tu Fincherovu nótu psychologie osaměné skupiny lidí. Kvalitní napjatá podívaná. 82% ()

Oxytocin

V porovnání s předchozími díly se z mého pohledu jedná o zklamání a podprůměrný film. Planeta s vězni je spíše planetou polo-buzíků o počtu cca 25 lidí ala školní tábor nábožensky přeorientovaných jedinců. Honička s vetřelcem v tunelech působí zmatečně stejně jako roztěkaná kamera nebo vzhůru nohama pohled od vetřelce na svoji oběť. Tahání vetřelce za ocas Ripleyovou nebo sebeobětování černocha, aby ho mohla zabít je trapné klišé a směšné. Hudba je strašná (viz třeba ty chorály na konci po zaplavení). Slabota na jedno zhlédnutí a dlouho nic. ()

DavidAAAA

Dle mého asi nejlepší část vetřelčí série. Správně temné a špinavé prostředí plné zoufalců, Ripleyové to naholo sekne a konečně vypadá jako někdo, kdo tam fakt patří. Zábavné a docela svižné pokoukání. ()

BStone

Za svými dvěma mladšími bratříčky je trojka na světelné roky daleko. Nedivím se, že dal Fincher od tohoto nedodělku ruce pryč. Pokračování dvou kultovních dílů je i tak poměrně slušné, atmosféra kolonie výborná, vetřelec v několika záběrech skvělý, v několika tragický, jak z hodně špatné počítačové hry. Nedotažené, nedodělané, což je opravdu škoda, protože film, zvláště pak prodloužená verze má i velice parádní chvilky... 70% ()

prasecak_cz

Je to dobrej film z universa vetřelce, kterému škodí střih. Fincherova verze vetřelce je prostě rozdílná, oproti předchozím dílům. Doporučuji se podívat na režisérský sestřih. ()

jafidel

Po prvním díle, snad druhý nejlepší Alien... SE 145 min.Jen mohli lépe dopadnout CGI efekty....jsou jak z Xeny... 1. Pre-release version. (Workprint) - Tato verze byla zrušena před uvedením do kin a je bez filmové hudby. Tato verze byla pravděpodobně sestříhána před rokem 1992. Je k dispozici pouze na VHS se špatnou kvalitou obrazu a zvuku.Pravděpodobná verze Davida Finchera ... 122 min 2. Theatrical version ... 114 min 3. Special Edition ... 145 min Spoiler: Hlavní rozdíly verzí ... 1. Pre-release version. (Workprint) - a.) pes, b.) Alien chycen, c.) Chestburster se z Ripley nevylíhne 2. Theatrical version - a.) pes, b.) Alien nechycen, c.) Chestburster se z Ripley vylíhne 3. Special Edition - a.) vůl, b.) Alien chycen, c.) Chestburster se z Ripley nevylíhne Viděny všechny 3 verze... :-) ()

mitrax

Viem, ze tretiu cast kultoveho Votrelca uz vacsina divakov nepoklada za tak uspesne ako prve dve casti a som tym celkom uprimne prekvapeny. Neviem ci je to tym koncom, kedy pride na to, s cim sa vacsina proste nedokazala stotoznit alebo je v tom nieco ine. Ja by som film doporucoval pozriet v predlzenej verzii, ktora skutocne stoji za to. Dej filmu je potom aj viac logickejsi a sceny lepsie navazuju na seba. Co sa tyka mna, tak je to za plny pocet, pretoze aj s odstupom rokov vo mne film vyvolava rovnake emocie. Je len obrovska skoda, ze co po tejto casti prislo, nebolo hodne tejto legendy. ()

Ospalek

Trošku slabší trojka, možná je to dáno prostředím věznice plné oholených hlav. Konflikt se opět omezil na jednoho Vetřelce, ale když nemáte po ruce ozbrojené mariňáky je i jedna slizká potvora až dost. Tři díly, tři režiséři, tři rozdílné úhly pohledu, důstojné zakončení života Ripleyové. ()

Slickcz

Po uzasne jednicce a nabusene dvoujce tu mame Skotsko Irsky ochotnicky spolek v utrobach cisticky odpadnich vod. Tohle neni horor a uz vubec ne akcni. Tohle je scifi drama s trochou krve. Pro me pri prvnim shlednuti velke zklamani. ()

lahvi

Oproti prvnim dvoum dilum zklamani predevsim z toho duvodu, ze super modely vetrelce nahradila v nekterych scenach pocitacova grafika, kdezto pred tim byli bozi.Potom nemam rad scifi, kde je to jakoze takovy spianvy, "postapokalypticky" jakoze v tomdle pripade zasla vezenska stanice. Nesedl mi tendle dil timto ale i v hodne jinych vecech jako kamera, strih.. Porad samozrejme lepsi nez mnoho dalsiho v tomto zanru. ()

baronGrga

Vetřelec 3 se pod Fincherovou taktovkou vrací od akčně pojatých Vetřelců zpět k hororu a je až k neuvěření, s jakým přehledem a elegancí se mu povedlo nesrazit nastavenou laťku. Trojka je o to intenzivnější, o co bezvýchodnější je situace, do jaké se tentokráte Ripley, v doprovodu zbožných holohlavých trestanců, kteří by za normálních okolností stáli na opačné straně barikády než klaďasové, dostane. Jednosměrná jízdenka do nápravného zařízení a slévárny v jednom, kde se kilometry chodeb a potrubí házejících naoranžovělé odlesky kroutí do nekonečného bludiště, v jehož inventáři se nenachází ani bambitka na žaludy a příletový řád možné pomoci obsahuje víc prázdných polí než záznamů, je učiněným semeništěm zoufalství, ale také extrémních rozhodnutí. A tady nastupuje Ripley, která vlivem událostí předchozích i nynějších (stejně jako v mém komentáři pod jedničkou zmíněná Laurie) konečně přestává utíkat a se štanglí v ruce se jde vetřelci postavit. S geniálním a dokonale přiléhavým hudebním podkresem, který dokáže proměnit už tak emočně nabité scény (a že se vážně povedly) v jedinečné drama, scény napínavé změnit v komorní mikrohoror a ty akční v oční vakuumextraktor, má tahle Fincherova prvotina právem nárok na pět hvězd. SE významně nedoporučuji, upovídané, nudné a hlavně dějově příšerně zprzněné. 95 % ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?