dodo357

Vetřelec³, pokračovaní po událostech ve snímku Vetřelci. Poté co se Ellen dostala z planety a zabila královnu a zachránila Newt tak se dostala na další stanici, tentokrát pro trestance a vrahy. Mezitím co doufá že je vše pořádku, že už může v klidu spát tak ve věznici dojde k spoustě zmizení. Její obavy se však vyplní. Film je velmi odlišný od těch předešlích ale je dobrá příklad dobrého pokračovaní. Hudba ujde, efekty jsou taky dobré ale postavy tentokrát nejsou nějak zabavné a ani zajimavé. Musím říct že tento snímek od Davida Finchera je dobrým pokračovaním. 4/5 hvězd. A nezapomeňte, ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet. ()

MaleRipley

Jsem velkým fanouškem celé Alien série, obzvlášť pak první trilogie. Těžko vybrat, který z prvních třech dílů je ten nejlepší. V každém totiž zanechal režisér svůj podpis, každý díl je trochu jiný a tím výjimečný, všechny jsou navíc zrealizované mistrovsky. Třetí pokračování už není komerčně tak úspěšné, jako jeho předchůdci a u filmových kritiků je dle mého názoru silně podhodnocováno. Fincher se nejvíc přiblížil tomu, co já považuji za děsivé. V depresivním prostředí na planetě ve věznici pro tu největší spodinu musí Ripleyová bojovat nejen proti již známé hrozbě z vesmíru, ale i s nevyzpytatelnými devianty všude okolo a v neposlední řadě také, jako v každém díle, s časem. Pro zničení zrůdného tvora bude potřebovat pomoc ostatních vězňů. Jenže jak motivovat ztroskotance, kteří mají v podstatě 2 možnosti: Umřít při boji s vetřelcem, nebo umřít po příletu společnosti, která má v plánu vetřelce vzít do zajetí a všechny důkazy (živé i neživé) zničit. Začíná fenomenální divadlo, které nám přinese nečekanou a děsivou zápletku, ztracené prostředí v zemi nikoho, Aliena vyspělejšího než kdy předtím, výborný výkon nestárnoucí S. Weaver, pohledy kamery přímo z první osoby Aliena a vynikající hudbu Goldenthala. Pro mě tak zřejmě nejlepší dílo z celé série Vetřelec. ()

megacik

Dnes som zhliadol predĺženú verziu, ale mnoho nadšenia to vo mne nevyvolalo. Áno, je to určite o stupeň lepšie, ako pôvodná verzia, ale stále si myslím, že jeden a štvrť votrelca je na takýto film málo. Ponuré a tmavé interiéry plus iba jeden dospelý votrelec vo mne evokuje nízkorozpočtovosť. Kým v dvojke bolo toľko votrelcov, že ste nevedeli, z ktorej strany a kde sa nejaký objaví, tu si na celej planéte pobehuje jeden, a len zhodou okolnosti sa ten držuje práve po väzenských interiéroch. Jednu hviezdu dávam dolu za to, že na začiatku nechali zomrieť malú Newt, ktorej som v dvojke držal palce. Tento film sa nedá pozrieť v kvalitnom kine, lebo ho už nepremietajú, no a teraz keď si ho aj pustím v maximálnej kvalite, čo sa dá zohnať, na domácom kine s kvalitným projektorom, tak aj tak si toho napätia veľa neužijem, pretože projektory nevykresľujú tmavé scény až tak dobre. Mohli pridať trochu svetla, bolo by to super. Skúšal som pustiť film na kvalitnom monitore, tam to bolo lepšie, ale hádam ten film nebudem pozerať na počítači.... Preto ani nemám rád takéto depresívne a tmavé scény, lebo sú nevyužiteľné. Tento film je vhodný pre tých, ktorým príde desivý aj vlastný tieň. ()

Chuckymaster

Mega slušné pokračování! Zábava nechybý a atmosféra se touto sérií jen zvyšuje. Líbil se mi i závěr a přišlo mi to promakané avšak nečekané. Film byl i trochu dramaticka a mě osobně sedl i nový vetřelec. ()

KalimeroI

Dodnes Akademii neodpustím, že Charles Dance za toto nedostal Oscara za vedlejší roli. A hodnotit tento film prizmatem jeho předchůdců je prostě rovněž neodpustitelné, byť se toho POMO dopustil. Takový znalec a nepozná, že I, II, a III je to samé, pojaté kvalitními tvůrci po svém? Je to skvělý film, poslední, který Vetřelce skvěle (ne)vyobrazuje. Škoda, že ho Nova a podobní zhyzdili tak příšerným českým dabingem. Mám doma DC v originále a je to jízda. Muzika bezchybná, kamera geniální, prostředí....odpovídající, herci - mám rád Anglii a vím proč. A jsem rád, že vynechali Newt, nedávalo by to smysl. Možná konečná scéna skoku do pece "prkenná", ale kdo je bez viny nechť.....Znáte to. Já ani nedýchal celou dobu a .... díky Davide. Dnes po letech, kdy to zkurvili (AvP, Prometheus, Covenant) - znovu díky Davide, byl jsi poslední, kdo se tématu zhostil alespoň trošku důstojně. A to se kurva nezapomíná. ()

tidkiuni

Kdo je staršího data vydání jako já, zajisté tento film ocení. Dobrý děj, prakticky stále akce. Herci odvádí dobrou práci. Ikdyž je děj předvídatelný, stejně film zabaví. Dnešní mládež ani nebo co to vetřelec je, ale spoustě starších mladých lidí, film připomene minulost. Ještě si pamatuji, jak jsem hrával na pc hru vetřelec :D ()

Jirkacek

Když jsem viděl první díl vetřelce z roku 1979 od mého oblíbeného režiséra Ridley Scotta v kině, bál jsem se pak spát sám v pokoji. Tenkrát se zrodil fenomén žánru Sci-fi, který byl mnohokrát kopírován s menším či větším úspěchem. Byl jsem rád, že jsem se i já tehdy stal svědkem nové éry hororových filmů, odehrávajících se ve vesmíru. Proto jsem byl zvědavý, zda se režisérovi Jamesovi Cameronovi povede v druhém díle s názvem Vetřelci v roce 1986 stejný úspěch zopakovat a se závěrečnými titulky jsem musel konstatovat, že se mu to povedlo naprosto dokonale. Oba filmy jsem tak ocenil plným počtem cípatých a pak přišel na řadu třetí díl, který pro změnu roku 1992 kočíroval další skvělý režisér David Fincher. Paradoxně jsem jej nikdy neviděl ani na nějakém televizním kanále, ani jsem si jej nekoupil na DVD či BD nebo UHD BD. Nechme však zkratky zkratkami a věnujme se třetímu dobrodružství chudáka Ripleyové, kterou opět ztvárnila skvělá Sigourney Weaver. Jednoho večera jsem se totiž rozhodl svou nevědomost ohledně dalších aktivit vetřelce napravit a tak se toto monstrum objevilo na obrazovce naší televize. Se změnou režiséra došlo i na změnu prostředí, protože vesmírnou loď nahradila planeta Fiorina 161, pustá země sloužící k těžbě nerostných surovin, které tu zpracovávalo pouze 25 lidí, žijících ve vězeňském komplexu. Onu hrstku lidské společnosti totiž tvořili vrazi a násilníci nejhoršího kalibru, odsouzení na dlouhá léta či doživotí k pobytu na opuštěné planetě. Vše však začalo plynulým navázáním na druhý díl, v němž Ellen Ripleyová na lodi Sulaco porazila vetřelčí královnu a společně se zachráněnou holčičkou, Hicksem a androidem Bishopem ulehla do kryogenického spánku. Pak se vydali na cestu domů, netušila však, že královna před svou smrtí stačila naklást do lodi dvě vejce. Z jednoho z nich se vylíhl malý vetřelec, který mi vždy připomínal chobotnici a ten napadl Ripleyovou ve spánku a nakladl do ní zárodek vetřelce. Na lodi pak propukl požár, kvůli čemuž lodní počítač všechny hibernační komory vystřelil v záchranném modulu na planetu Fiorina "Fury" 161, kde se nacházelo slévárenské zařízení, v němž žila skupinka mužských vězňů jakožto poslední údržba tamního zařízení. Záchranný modul se zřítil poblíž vězeňského zařízení, který tak neunikl pozornosti tamních obyvatel. Ti sebou přivedli i psa, který pronikl do modulu v okamžiku, kdy se vylíhl druhý malý vetřelec, který do psa nakladl vejce. Vzápětí byla Ripleyová probuzena Clemensem (Charles Dance), vězeňským lékařem, který jí řekla, že jako jediná přežila. Ripleyová proto po doktorovi chtěla, aby na mrtvolách byla provedena pitva za účelem nálezu vetřelčího embrya, avšak Clemens nic nenašel. Následně byly mrtvoly Newt a Hickse zpopelněna a nenávratně poškozený Bishop odvezen na smetiště. Mezitím se v nitru vězeňského zařízení z hrudníku psa vyklubal mladý vetřelec, který rychle dorostl do dospělosti a později zabil trestance Murphyho (Christopher Fairbank), Boggse (Leon Herbert) a Rainse (Christopher John Fields), zatímco vězeň Golic (Paul McGann) zešílel, když se s monstrem setkal a viděl smrt svých kamarádů. Ripleyová si po těchto událostech už byla jistá, že se společně s ní dostal na planetu i vetřelec, proto se rozhodla aktivovat Bishopa (Lance Henriksen) a získat potřebné odpovědi. To se jí podařilo a torzo robota potvrdilo její obavy. Ripleyová varovala velitele věznice Andrewse (Brian Glover), ale ten jí nevěřil, přičemž jí řekl, že na planetě nejsou žádné zbraně a jejich jedinou nadějí je loď Společnosti letící pro Ripleyovou. Následně vetřelec překvapil Ripleyovou a Clemense v ošetřovně, přičemž doktora zabil a Ripleyovou kupodivu ušetřil, i když se dívali zblízka tváří v tvář. Následně vetřelec zabil i Andrewse. Novým velitelem se stal jeho zástupce Aaron (Ralph Brown), který však nebyl příliš inteligentní a tak nechal velení na Ripleyové, která shromáždila zbývající vězně a navrhla nalít hořlavý toxický odpad do ventilace a tím vetřelce zabít. Trestancům se do akce ale nechtělo, raději by počkali na brzký přílet lodi, ale neformální šéf vězňů Dillon (Charles S. Dutton) nápad jediné ženy na planetě podpořil. Bohužel při chystání nástrah došlo k předčasnému výbuchu, které vetřelec přežil, zato zemřelo několik vězňů. Ripleyové však bylo podezřelé, že jí vetřelec odmítl zabít, proto se společně s Aaronem vydala do záchranného modulu, kde se Ripleyová zkontrolovala pomocí rentgenu, na němž zjistila. že jí v hrudníku pomalu roste embryo vetřelčí královny. Vzápětí si uvědomila, že se Společnost jistě opět pokusí zmocnit se vetřelce coby biologické zbraně a tak se vydala za vetřelcem se záměrem, aby jí zabil a ona zemřela společně s královnou, ale vetřelec jí nezabil. Zašla tedy za Dillonem, aby ji zabil on, ale šéf vězňů s tím souhlasil pod podmínkou, že jim Ripleyová pomůže zabít vetřelce. Vymysleli plán, jak přilákat vetřelce do slevárny, kde jej chtěli zalít roztaveným olovem. Plán sice vyšel, ale umřeli všichni zbylí vězni kromě Morse, Aarona a Dillona. Šéf vězňů zůstal ve slévárně a přilákal vetřelce, načež byli oba zaliti olovem. Když se zdálo, že je vetřelec mrtvý, vyskočil z olova ven, ale Ripleyová spustí vodní systém chlazení, přičemž náhlé ochlazení vetřelcova těla způsobilo, že explodoval. Konečně ! Během těchto událostí na planetě přistála záchranná loď, jejíž posádka po zabití vetřelce vtrhla do slévárny. Mezi nimi byl také pravý Bishop, jakožto tvůrce jeho androidího protějšku a ten přemlouval Ripleyovou, aby se nezabíjela, že jsou schopni embryo vetřelčí královny vyoperovat. Ripleyová však odmítla a vyhrožovala, že skočí do nitra pece s olovem. Aaron se pokusil Bishopa zabít montážním klíčem, ale byl zastřelen, zatímco Morse, stojící za ovládáním jeřábu byl střelen do nohy. Okamžitě poté pak Ripleyová skočila do lázně s olovem, kde umřela společně s vetřelčí královnou, která se v té chvíli začala líhnout. Společnost tedy celé zařízení uzavřela a s prázdnýma rukama odvedla Morse pryč a byl konec. Ani třetí Vetřelec mne nijak nezklamal, jenže mi jaksi chybělo ono napětí z kosmické lodi. Změna prostředí určitě nebyl špatný nápad, ale mne ten prázdný prostor plný černé hmoty jaksi chyběl. Často se také nic nedělo a scény s vetřelcem se hodně opakovaly, když monstrum viselo proklatě vysoko před svým útokem. Závěrečný scény v tunelech při lákání vetřelce do horké lázně mi připadaly zmatené, i když ty záběry kamery byl netradiční, pro mne byly příliš nepřehledné. Trojka tak navázala na své dvě starší sestry jen částečně a i přes některé změny to nebyla žádná katastrofa. Suma sumárum, Vetřelec 3 ode mne získal tři vetřené hvězdy ***. () (méně) (více)

tXtX

Môj absolútny favorit a seriem na to, že Fincher nedostal dostatočný priestor, alebo že bol výsledok úplne iný, ako pôvodne mal byť, alebo že mu do toho producenti kecali a bla bla bla.. všetky tie únavné a otrepané frázy, ktoré sa s filmom ťahajú roky. Seriem na to. VOTRELEC 3 je jediný film svojho druhu a som veľmi rád, že séria nezostala v Cameronových rukách, ako sa pôvodne zamýšľalo. Už od prvého zhliadnutia dávno pradávno na vhs bolo jasné, že toto je úplne inde, ako zvyšok série. Po každej stránke. Goldenthalov vrchol! 100%. ()

Duffman 97

Kinoverze:Je to opravdu slabší než první dva filmy.Nicméně je tam vidět úcta k originálu. Director Cut:Mnohem lepší než kinoverze.Film je lépe sestřihaný a dokázal se natěsno přiblížit jedničce. ()

Zupan_

Holohlavá RIpley a prostredie pripomínajúce smetisko plné nulových hercov tomu moc neprospelo... Sto krát predpísaný scenár je evidentný celé to je o hovne. A ako posledný klinec do rakvy tu máme CGI efekty jak z PS1. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ripleyová, představte si, co všechno by nás mohl naučit. Je to životní šance! Musíte mi ho dát. Je to exkluzivní exemplář!" Sigourney Weaver ztroskotá v záchranném plavidle na planetě, kde je jen mužská věznice. Ta je pochopitelně plná nadržených vězňů, kteří neviděli ženu několik let. Ripleyová a slintající vesmírná bestie to tam, ale pěkně rozpálí. :D Temné, depresivní a vizuálně ok avšak nejnudnější a nejméně poutavý díl ze všech částí. - 60%. ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 15 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 4 z 5 || Kamera = 10 z 10 || Zvuk = 10 z 10 || Téma = 5 z 5 || Výkon režiséra = 10 z 10 || Scénář = 24 z 25 || Můj komentář: Ač je tento snímek často kritizován, mě přišel jako jeden z nejlepších filmů o vetřelci a je možná mým osobně nejoblíbenějším dílem. Proč? Mě se líbí depresivní atmosféra celého filmu. Krom toho skvělé herecké výkony, dobře napsané postavy, na svou dobu skvělé efekty a skvělá hudba, která pomáhá ponuré atmosféře celého filmu. A nejlepší na celém filmu je konec. (Spoiler část:) Je perfektním zakončením celého příběhu o Elen Ripleyové a takto bych si představoval správnou smrt u oblíbené a perfektně napsané hlavní postavy. (Konec spoiler části.) Film si získává ode mě všechny zbylé bonusové body, takže má dohromady překrásných 98 % = ★ ★ ★ ★ ★ ()

opatstviolov

Rozhodně nedoporučuji tu delší verzi. Je to neuvěřitelná nuda. Celkově jen pár dobrých momentů, který ale tomuto filmu nějak zvlášť nepomohli. 3/10 ()

drkaldj

Zasadit děj do věznice byl dobrý nápad. Bohužel jde vidět že film měl při výrobě problémy. Dále co mě dost mrzí je vetřelec, který je v některých záběrech docela dost horší než v předešlých dílech. ()

CampaHD

Kino verzia 70%, SE verzia - režisérka 85% . Až nová verzia dala tomu ten náboj, škoda že sa producenti do toho projektu miešali. David sa nemusel dištancovať, za toto dielo sa hanbiť netreba. Viac sa aj prejavila hra na medika v podaní Charlieho, možno jeho najlepšia úloha. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?