poster

Želví nindžové

 • USA

  Teenage Mutant Ninja Turtles

 • slovenský

  Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Atheas
  ****

  Jasně to je pecka. Velké plus jsou opravdu krásné želvy, takový kostým jsem vždycky moc chtěl. Nejlepší je v tomto filmu Michelangelo, který má krásný smysl pro humor a bratrské pochopení. Třiská je fakt hnusný , ale želvy pojídajíci pizzu, to je opravdu docela sranda :D Co by jste ještě vice chtěli lidi, to je uplně úžasné.(13.7.2010)

 • Tom Hardy
  ***

  První film je absurdní kombinací Želv Ninja, Pátku 13tého a Karate Kid. Tříska vypadá, jak kdyby ho právě někdo vytáhl z popelnice a konec s Trhačem je TAK blbě natočný, že bych za to Barrona nakopal. Ale želvy jsou fajn a Elias Koteas jako Casey Jones nemá chybu. Bohužel není ani technická stránka nijak oslnivá a celé to má takovou podivnou, poměrně dost "neželví" atmosféru. Pro mě osobně nejslabší kousek celé trilogie a ty naprůměrné tři jenom proto, že mám pro želvy slabost...(13.11.2005)

 • RajAthen
  ***

  Jeden nemůže být pokrytec, aby zatratil fenomén, na kterém nějaký ten pátek (či spíše víkendová rána) vyrůstal. Upřímně by mě zajímalo, kdo si kde a s kým šlehnul, že přišel s námětem želvích teenagerů, ale což, každý byl jednou teenagerem. Na druhou stranu hrané verzi nějak chybí to kouzlo animáku, April tu není taková kočka a Trhač vypadá jako chlap v hodně divném kostýmu zlouna(čemu tak opravdu vždy bylo, ovšem to nebylo TAK vidět)...(19.3.2011)

 • baruss
  ****

  Hlavným tromfom tohot filmu je, že poukazuje na iné filmy svojej doby.. Samozrejme aj staršie... Vždy sa vyžívam v tých odkazoch... a tu ich je neúrekom.. Critters, Pátek Třináctého, Rocky.. Samozrejme dostatok humorných scén, hlášky ako o život.. Vynikajúca hudba.. Pekelne dobré bojové scény... Nie príliš dlhé, dostatočne realistické a zároveň vtipné... Jediné slabšia stránka filmu je podľa mňa scenár... Prílišná priamočiarosť jednotvárnosť postáv... Nuž.. ale ako komédia exceluje...(21.2.2008)

 • Mishqo
  ****

  Jednoducho klasika na ktorej som vyrastal a ani Michael Bay so svojou špičkovou technológiou na toto nemá. Korytnačky tu vyzerajú ako korytnačky a majú príťažlivejší vizuál. Hudba j príjemná, aj herci (pravá a jediná April O'Neill), a korytnačky sú zábavné. Aj Splinter vyzerá ako potkan dôveryhodnejšie a lepšie. S prižmúreným okom 75%.(29.8.2014)

 • - Danny Pennington (Michael Turnay) ve filmu vystřídá celkem šest triček, na kterých je zobrazen baskytarista skupiny Sex Pistols Sid Vicious. (Džejkop)

 • - Všichni herečtí představitelé želv Ninja si ve filmu zahráli dvojroli. Michale Sisti, představitel Michaelangela, se ve filmu objeví také jako roznašeč pizzy. John Pais, představitel Raphaela, namluvil jednoho pasažéra taxíku. Self Tilden si mimo Donatella zahrál spojku Foot klanu. David Forman, představitel Leonarda, si zahrál také vůdce gangu. (Džejkop)

 • - Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace