Želví nindžové

• slovenský

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

Prvé TMNT sa k nám do Tv dostali v mojom veku predškolskom a hneď som sa stal korytnačkou. Bol som Donatello. Pred pár dňami mi dvd-čko požičal kamarátov päťročný syn (Rafael), ktorý na tom fičí momentálne. To je tak fajn, že aspoň tým deťom nezáleží len na efektoch. Prvé Korytnačky sú totiž furt prdel, a oproti tým novým, sa líšia len rozpočtom a evolúciou spôsobeným druhom humoru a ženskej krásy. Inak sme stále gumené korytnačky(3.12.2014)

• Honza dAve

Jako malý kluk jsem se pod vlivem seriálu na tenhle film tak stráášně těšil ..... nikdo se mnou nechtěl jít, tak jsem nakonec šel sám :o). Ne že bych byl zklamán, byl to docela zážitek a byl jsem pak šťastný, že jsem to viděl, nicméně to nenaplnilo moje dětské očekávání. Ono se jedná o opravdu bizarní a mizernou záležitost, příšerné masky a kostýmy, děsnou kameru, netrikózní triky a vůbec. Nic moc. Ta jedna hvězda je za to šťastné těšení se v dětství.(29.12.2006)

Po spoustě let jsem se musel znovu podívat na film na kterým jsem byl snad i v kině když jsem byl ještě prcek. Chápu, proč se mi to líbilo a není to zase tak zlé ani po těch letech. Jenže jsou filmy, které nestárnou a i po letech mají určitou kvalitu. Toto bohužel je ten případ kdy film zestárnul a vypadá po letech „legračně“. Kdybych film hodnotil tenkrát asi by dostal čtyři hvězdy, ale dnes jednu uberu…(16.9.2014)

Želví mánie mě v té porevoluční době minula, a pak jsem na tuhle sérii nějak zapomněl. Hodně dlouho to v televizi nešlo, na sérii jsem narazil až na AMC. Je pravda, že v některých momentech se želvy i s tvůrci topí v trapnosti, což je dáno tím, že v tomhle provedení jsou TMNT fenoménem své doby a dnes film působí víc komicky, než by tvůrci chtěli, ať už kvůli infantilnímu humoru nebo choreografii bojů. V průběhu sledování jsem váhal mezi dvěmi nebo třemi hvězdičkami, avšak hlavně kvůli finálnímu souboji se přikloním k té třetí hvězdě. Tenkrát bych z toho byl na větvi, dneska je to spíš úsměvné. 3*(14.3.2018)

Klasika z mého dětství,která neodmyslitelně patřila k začátkům 90tých let.Z nostalgie bych dal 5* ale nedávno sem se nato díval a musim uznat,že je to samozřejmě strašně pitomé.Pár príma hlášek a bojové scény,které vás baví opravdu když je vám mezi 5 až 10 lety.Nejlepší je Casey kterého hraje Elias Coates,ten hláškuje o sto 6.Potěší príma záporák trhač alias Oroku Saki.Vyloženě pro zarité fans želváků a menší děti.Z úcty a nostalgie 3 * Jinak 40%.(1.2.2011)

• - Ve filmu se vyskytují celkem tři novinářky, které se jmenují stejně jako tři měsíce v roce. Jsou to April (duben), May (Květen) a June (červen). (Džejkop)

• - Danny Pennington (Michael Turnay) ve filmu vystřídá celkem šest triček, na kterých je zobrazen baskytarista skupiny Sex Pistols Sid Vicious. (Džejkop)

• - Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)