Želví nindžové

Teenage Mutant Ninja Turtles

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hongkong, 1990, 93 min

Prvé TMNT sa k nám do Tv dostali v mojom veku predškolskom a hneď som sa stal korytnačkou. Bol som Donatello. Pred pár dňami mi dvd-čko požičal kamarátov päťročný syn (Rafael), ktorý na tom fičí momentálne. To je tak fajn, že aspoň tým deťom nezáleží len na efektoch. Prvé Korytnačky sú totiž furt prdel, a oproti tým novým, sa líšia len rozpočtom a evolúciou spôsobeným druhom humoru a ženskej krásy. Inak sme stále gumené korytnačky(3.12.2014)

Ohodnotil jsem to tak jako když jsem se na to podíval poprvé.Když to vezmete jaké filmi podobného žánru v té době vznikali tak to opravdu není vůbec špatné a zisk $201,965,915 mluví za vše. Byl to fenomén a ještě dnes po spoustě let máme doma na skříni nálepku s želvími motivy. Někoho zklamal už tenkrát,ale to se také není čemu divit, hold efekty na to ještě nebyli a ono udělat obří želvy tak aby to bylo realistické není snadné.(31.5.2010)

....typický kultovní produkt 90tých let....pokud vám v roce 90 bylo míň než 7 a víc než 10 tak nejspíš nemůžete pochopit všechny ty děcka co hltaly želví komixy,běhaly po lesích a městech s klackama v rukou a barevnýma páskama přes oči a které si v kině nebo u tv obrazovek poprvé poslintali bradu štěstím :D :D ....Tohle je srdcovka,která vkusně formovala mou dětskou představivost ....teenage mutant ninja turtles 4Ever :D :D(27.11.2010)

Jednoducho klasika na ktorej som vyrastal a ani Michael Bay so svojou špičkovou technológiou na toto nemá. Korytnačky tu vyzerajú ako korytnačky a majú príťažlivejší vizuál. Hudba j príjemná, aj herci (pravá a jediná April O'Neill), a korytnačky sú zábavné. Aj Splinter vyzerá ako potkan dôveryhodnejšie a lepšie. S prižmúreným okom 75%.(29.8.2014)

pro mě to byla v té době bomba a musím říct, že i dnes je to lepší film, jak nový Želvy Ninja. člověk se víc s totožnil s filmem, protože i když měli kostýmy, tak furt to bylo hrané a nic na počítači dělané... mělo to srdce a fantazii a hlavně vtip. Pokud někdo tomuhle dá méně, jak tři hvězdy je pro mě naprostý neznalec filmů a jejich smyslu.(15.4.2017)

• - Ve scéně, kdy Raphael vyjde z kina, je v pozadí vidět plakát filmu Critters (1986). (Džejkop)

• - Všichni herečtí představitelé želv Ninja si ve filmu zahráli dvojroli. Michale Sisti, představitel Michaelangela, se ve filmu objeví také jako roznašeč pizzy. John Pais, představitel Raphaela, namluvil jednoho pasažéra taxíku. Self Tilden si mimo Donatella zahrál spojku Foot klanu. David Forman, představitel Leonarda, si zahrál také vůdce gangu. (Džejkop)

• - Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)