Želví nindžové

• slovenský

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

Po spoustě let jsem se musel znovu podívat na film na kterým jsem byl snad i v kině když jsem byl ještě prcek. Chápu, proč se mi to líbilo a není to zase tak zlé ani po těch letech. Jenže jsou filmy, které nestárnou a i po letech mají určitou kvalitu. Toto bohužel je ten případ kdy film zestárnul a vypadá po letech „legračně“. Kdybych film hodnotil tenkrát asi by dostal čtyři hvězdy, ale dnes jednu uberu…(16.9.2014)

Když se řekne ŽELVY NINJA, není nikoho, kdo by nevěděl, o koho jde. Zdánlivě banální postavičky, které se staly naprostým fenoménem. Jejich první celovečerní hrané zpracování na dnešní dobu plného digitálních efektů možná už přijde značně zastaralý, a není to jen atmosférou 80.let, ale pořád se ještě jedná o skvělou zábavnou a komiksům určené pro děti věrnou filmovou adaptací. Ano, pro děti naprosto neškodné, neboť akční násilné scény plné soubojů jsou drženy velmi na uzdě. Gumové masky želváků jsou povedené a maska Trhače dle komiksu věrná. Škoda jen značně viditelné topořenosti Třísky, ale na svou dobu to asi jinak nešlo. Mix humoru, dobrodružství a soubojů, které ani dnes neurazí.(3.8.2015)

• Marek1991

Miestami dosť nezáživné. Na to, že to boli ninja korytnačky to malo málo akcie a musím priznať, že seriál sa mi páčil viac a bol omnoho lepší. Toto malo dobovú hudbu, ktorá sa sem veľmi nehodila, film bol veľmi tmavý, niektoré situácie boli trápne a dialógy ako tento: Trhač: "Kde si bol?" Chlapec: "Hocikde." Trhač: "Ty mi klameš." mi prišli amatérske. Vo svojej dobe to bolo možno fajn, ale dnes určite nie, tento film nie je nadčasový a je slabý.(12.5.2012)

• Zagros

Můj první film v letním kině na obřím plátně na stadionu, na který nás vzali rodiče poté až se setmělo! Na tribuně jsme seděli zabalení do dek, přestože bylo léto a zírali s otevřenou na plátno a fandili želvám ninja s největším zápalem, jaký je u ca osmi-devítiletých dětí možný. :-) Díky tomu pro mě byly želvy ninjové na nějakou dobu kultem a nedal bych na ně svou dětskou duší dopustit. Z dnešního pohledu si film zaslouží možná jednu hvězdu a já k ní přidám za úžasné vzpomínky ještě druhou. :-)(21.6.2014)

Byl jsem na tom z prdele s kámošem v šesté třídě. Když jsme uviděli jednoho z těch opičáků, začali jsme se nezastavitelně chlámat a tak to bylo celej film. No proto jsme na to šli. Skvělá zábava. Musím to vidět zase. Je to klasika. Ale jestli to nebyla trojka. No to je jedno. všechny želvy jsou boží. Jinak v americe vycházel komiks a to je jiná řežba- film je fakt parodie na komiks, který vznikl dřív.(16.2.2008)

• - Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)

• - Věta z konce filmu "Check out East Warehause on Lairdman Island " v sobě skrývá více informací, než se zdá. Poukazuje na tvůrce želv Ninja Kevina Eastmana a Petra Lairda. (Džejkop)

• - Všichni herečtí představitelé želv Ninja si ve filmu zahráli dvojroli. Michale Sisti, představitel Michaelangela, se ve filmu objeví také jako roznašeč pizzy. John Pais, představitel Raphaela, namluvil jednoho pasažéra taxíku. Self Tilden si mimo Donatella zahrál spojku Foot klanu. David Forman, představitel Leonarda, si zahrál také vůdce gangu. (Džejkop)