Želví nindžové

• slovenský

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

Nechápu jak jsem tohle mohl od roku 2006, co jsem registrován na ČSFD zapomenout hodnotit! Uplnou náhodou jsem na to teď narazil a musím dát plný počet, prostě nemůžu jinak, protože já jsem z toho byl fakt hotoví :-)) Skvěle zpracovaná hraná podoba, na tu dobu výborné kostými želví čtverky i s Třískou a Trhačem! Kombinace vtípků, dobré akce a dnes už oldschoolové hudby, která je super :)(5.3.2012)

• Zagros

Můj první film v letním kině na obřím plátně na stadionu, na který nás vzali rodiče poté až se setmělo! Na tribuně jsme seděli zabalení do dek, přestože bylo léto a zírali s otevřenou na plátno a fandili želvám ninja s největším zápalem, jaký je u ca osmi-devítiletých dětí možný. :-) Díky tomu pro mě byly želvy ninjové na nějakou dobu kultem a nedal bych na ně svou dětskou duší dopustit. Z dnešního pohledu si film zaslouží možná jednu hvězdu a já k ní přidám za úžasné vzpomínky ještě druhou. :-)(21.6.2014)

Velka nostalgie. Zelvy se u nas po revoluci prave dostavaly do povedomi deti (i kdyz puv. komis je uz z r. 84, a serial z let 87-96) a kazdy kluk si mezi nimi vybral tu "svou". Nebylo se tedy co divit, ze nekdo natoci i hranou verzi. A pokud se, jak se tu v zajimavostech pise, jedna o nezavisly film, tak klobouk dolu, protoze to neni vubec spatne. Mne osobne se tyhle zelvi obleky libi i dnes. Pusobi to spravne fyzicky...zadne vyumelkovane CGI. I jejich vzhled je o neco blizsi anim. serialu (nez napr. v remaku 2014). Dejove je to takove to "punk" tema 80./90. let: gangy, zlocinnost, odvracena tvar New Yorku (jeste s Dvojcaty)... Z protivniku pak vybrali tvurci toho hlavniho - Trhace. Na muj vkus si mohli dat na jeho obleku a vzezreni vic zalezet. Je tu hubenej a ramena a hlava obrovska diky brneni. Proti skvelym maskam zelv nic moc. Casey Jones je dalsi typicka postava a April samozrejme nesmi chybet. Soundtrack je hezke retro-disco, jen ty vizualni efekty malych zelv/Trisky pusobi velmi lacine, stejne tak humor misty skripe. (Navic puvod mentora Trisky byl v serialu uplne jiny, to je asi nejvetsi a dost rozporuplna zmena - puv. byl clovek, nikoli krysa "odmala"). Celkove tedy zadny zazrak, ale jde opravdu o ty vzpominky na detstvi jedne generace. Na doby kdy u nas tolik animaku jeste nebylo a "americke" Ninja Zelvy byly naprostou peckou pro deti.(23.8.2014)

Jasně to je pecka. Velké plus jsou opravdu krásné želvy, takový kostým jsem vždycky moc chtěl. Nejlepší je v tomto filmu Michelangelo, který má krásný smysl pro humor a bratrské pochopení. Třiská je fakt hnusný , ale želvy pojídajíci pizzu, to je opravdu docela sranda :D Co by jste ještě vice chtěli lidi, to je uplně úžasné.(13.7.2010)

Hlavným tromfom tohot filmu je, že poukazuje na iné filmy svojej doby.. Samozrejme aj staršie... Vždy sa vyžívam v tých odkazoch... a tu ich je neúrekom.. Critters, Pátek Třináctého, Rocky.. Samozrejme dostatok humorných scén, hlášky ako o život.. Vynikajúca hudba.. Pekelne dobré bojové scény... Nie príliš dlhé, dostatočne realistické a zároveň vtipné... Jediné slabšia stránka filmu je podľa mňa scenár... Prílišná priamočiarosť jednotvárnosť postáv... Nuž.. ale ako komédia exceluje...(21.2.2008)

• - Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)

• - Danny Pennington (Michael Turnay) ve filmu vystřídá celkem šest triček, na kterých je zobrazen baskytarista skupiny Sex Pistols Sid Vicious. (Džejkop)

• - Ve scéně, kdy Raphael vyjde z kina, je v pozadí vidět plakát filmu Critters (1986). (Džejkop)