Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

jos_sep

Když to hodně přeženu, tak se jedná o takový mix goodfellas, skryté identity a rockyho :) Zajímavý casting. Snad ani jeden z herců mi nebyl ničím sympatický. Celkově mě Kill the Irisman nějak nesedl, ač mám filmy o Irech rád, tohle se mi zdálo tak nějak přehnané.. ()

xpantherx

Nenáročný oddychový film, pri ktorom Vám proste Ír prirastie k srdcu aj keď je to vlastne tak trochu pankchart. Síce sa jedná o klasický mafiánsky príbeh, kde raz si hore a raz dole, ale film je dobre spracovaný, dobre sa naň pozerá. Dej dobre odsýpal aj keď Val Kilmer-a mohli kľudne vystrihnúť, pretože jeho rola je úplne zbytočná. 75% ()

DjangoDoe

One man show írskeho motherfuckera, ktorý je ako osina v zadku talianskej mafii... vskutku klasická gangsterka s veľmi očakavaným finishom, čo filmu dosť uberá na guliach....na druhej strane dívať sa ako dokáže jeden človek zatočiť celým mestom je pozoruhodné a dosť inšpiratívne. ()

Shitonit

Nevím. Nevím co chtít víc. Danny je nekonečně supráckej parchant, kterej se nebojí ani čerta. Takovýho chlapíka bych zvolil z fleku naším prezidentem, ten by natrh prdel všem těm nenažranejm sviním v naší posranecký sněmovně. Podpálit auta všem, masově zneškodnit nepřítele lidu, a zavést pořádek.. Zpět k filmu. Sorry. Jsem se rozvášnil... Film je boží, jedinej kdo mi fakt totálně rozházel buňky vzteky, byl ten vylízanej teplouš, co Dannymu nakonec tak zbaběle štípnul lístek do Irskýho ráje. ()

celticek

Danny Greene a jeho vzestup v mafii v Clevelandu. Dle skutečné události. 36 bomb za jedno léto 1976. Dobrá hudba, herecké výkony. Kilmer je tady hrozný. Bombové útoky a atentáty jsou super. ()

wege

Taková tuctová gansterka. Viděli jsme to mockrát, v mnoha variacích. Ničím to neohromí, ničím to nepřekvapí. Není tam nic, čím by vás to upoutalo, aby se to na člověk v životě podívat ještě jednou. ()

Brmbolec

Ray Stevenson mi doteraz unikal. Tu ukázal, že je to dobrý herec a rola mu sadla ako riť na šerbeľ. Malý veľký film akých nie je veľa dobrých, ale ich hodnota je o to väčšia... ()

Peter-1307

Remeselne dobre natočený film, ale ak to porovnám s "Punisher" tak na toho tento film nemá. Priemerná gangsterka s nevýrazným hereckým obsadením, a priemernými až podpriemernými hereckými výkonmi. V jednom je však jedinečný. Nie je to čistokrvná gangsterka, zameriava sa skôr na osobný život Dannyho Greena, ktorého zvláštne zahral (mám z jeho stvárnenia Dannyho Greena zmiešané pocity) mnou neokukaný Ray Stevenson. A film má výborný záver. ()

Solverino

Na plnej počet to rozhodně není, ale celkem dobrej nadprůměr. Překvapí dost známejch herců, včetně naprosto strašnýho Kilmera, je vidět že je nutno platit složenky i v Hollywoodu a každá placená role je dobrá. Film chvílema lepší, chvílema jako kdyby točil někdo jinej, sklouzává to občas do laciné "televiznosti", holt asi už docházely peníze... jinak OK, pokud si odmyslíte ty lacině vypadající digitální výbuchy aut. Dá se to celkem v pohodě skouknout. Pro milovníky starecj americkejch kár - povinnost vidět! ()

miki68cz

Kill the Irishman je přesně film co jsem potřeboval vidět. Drsná gangsterka bez slitování, s výbornou muzikou a fantastickými, přirozenými hereckými výkony. Povedený snímek, který ze srdce DOPORUČUJI ()

4k7

Gangsterka, kterou tentokrát nemá na svědomí Martin Scorsese ani například tak známý Brian De Palma. Ne, do řemesla jim začal fušovat Jonathan Hensleigh. Jeho film sice nemá to nejhvězdnější obsazení, ani režie není na stejné úrovni, kdy neumí tak krásně vtáhnout a zasvětit diváka do děje, jako to dokáží ti dva. Ale nevadí, se snímkem Kill the Irishman si dokázal poradil i tak excelentně. Navíc do role neústupného a průbojného Ira, který v Clevelendu tvrdě prosazuje své zájmy, ať s mafií, nebo proti mafii, obsadil Ray Stevensona a byl to výtečný tah. Příběh podle skutečné události, kde si nikdo nemůže být jistý zítřkem. Zvlášť v době, kdy vyhrocené spory vyhazují do vzduchu jedno auto za druhým. Je to film, kterému bych vytkl snad jen toho zbytečného Val Kilmera ()

HEED

Na tři hvězdy je to málo ale na plný počet to taky není. Strašně moc mi to připomínalo hru Mafia 2. Hlavně ty lokace kde se natáčelo. Jinak soundtrack je BOŽSKÝ. ()

RoninNiro

Konečne gangsterka, ktorá sa vrátila k starej dobrej klasike. Sledujeme vývoj gangstra od robotníckej nuly cez odborárskeho predáka, až po kriminálnika prvej triedy, navyše všetko podľa skutočnej udalosti, takže film je prepletený spravodajskými zábermi, ktoré dokladujú, že toto sa naozaj stalo. Okrem výborného filmu tak zároveň sledujete aj dokument o mafiánskej vojne v Clevelande počas 70tich rokov. O vybuchujúce autá domy štvrte a neviem ešte čo všetko, tu nieje núdza. Snímok mi pripomenul kultove Casino, avšak niečo mu chýbalo k dokonalosti. Kto sa poteší, že tu hrá aj Val Kilmer toho radosť rýchlo prejde, pretože robi len akúsi kulisu sympatickému gangstrovi. Inak dobre. Málo známy Ray Stevenson sa na Íra hodil ako riť na šerbel. Kto má gangsterky rád určite neoľutuje. ()

dvurkarlin

Dobře natočený film s výborným hercem Ray Stevensonem a špatným hercem Kilmerem. Příběh o velkem irovi, který kdyby vyrůstal asi v normálním prostředí,tak by byl vůdcem se vším všudy. Bohužel v tomto případě se stává jen dalším gangsterem na špatné cestě. Ani šarm hlavního hrdiny mi nezabránil si myslet, že je to příběh hajzla ! ()

coromoro

Na filme je asi najpútavejší jeho pôvod, a to skutočná udalosť. Pretože vtedy stačí mierne doladiť scenár a častokrát z toho vznikne niečo podobné. "chcete slyšet írskou verzi?.... ten chlápek nahoře zatáhne nitky a je po vás, jinak to nejde", írsky katolík ako vyšitý :) 85% ()

mirkath1

Docela jsem Dannymu fandila, aby přežil i když bylo jasné, že to těžko půjde. No vzhledem tomu, že se mu nakonec vlastní smrtí podařilo zlikvidovat kápa mafie to dopadlo nad očekávání dobře. Je fakt, že Val Kilmer tam stál za hovno a mohl to hrát klidně nějaký komparsista a výsledek by byl mmožná i lepší :) ()

Forsetino

Jednoduchá klasická gangsterka s poutavým příběhem. Film mapuje clevelandské podsvětí 70. a 80. let, v němž se odehrává válka mezi Iry a Italy. Děj je klasický. Padouch začíná na nule, vypracuje se na kápa. Najde si ženu, stvoří děti. Ta ho však opustí. Najde si další. Mezitím vybuchují bomby v autech, kulky si nachází místo do hlav apod. Stopáž filmu je rozumná, a tak můžu říct, že jsem se velmi slušně bavil. Slabší 4*. ()

ratpile

Dobře zahraná, ve vyjetých žánrových kolejích odvyprávěná gangsterka, s irskym hromotlukem v hlavní roli. Do Scorseseho daleko, přesto potěší. ()